+
خانه / شخصیت ها / اهل بیت(ع) / امام علی(ع) / کشتار هفتصد نفر به دست امام علی(ع)
کشتار هفتصد نفر به دست امام علی(ع)

کشتار هفتصد نفر به دست امام علی(ع)

به قلم مدیر سایت

نوشین:
آقای فاطمی من بیشتر این مطالب (سخنرانی های رضا فاضلی) را بخاطر بعضی از حرفهای شما اینجا گذاشتم و خیلی دلم میخواهد شما با سر فرصت به وبلاگ من بیائید و فایلها را دانلود کنید و با سر فرصت گوش دهید و نظر خود را بگوئید.

فاطمی:
یکی از سخنرانیهای رضا فاضلی (هنرپیشه ی رژیم سابق که به دین پژوهی رو آورده بود!)  را از وبلاگ شما دانلود کردم. با این سخن آغاز می شود:
«علی بن ابی طالب با دست مبارکش هفتصد نفر رو گردن زد. اصغرقاتل ده نفر رو کشته بود هشت نفر رو کشته بود اون بلاها رو سرش آوردن. مگه آدم با آدم فرق می کنه؟!»
طبق گفته ی رضا فاضلی وقتی عراقیها به ایران حمله کردند و می خواستند ایران را بگیرند ما نباید آنها را می کشتیم! چون: «مگه آدم با آدم فرق میکنه؟!»
نمایش طنزی در تلویزیون دیدم که میزبان گفت: برای مهمان خیار بیاورید. گفتند: خیارشور داریم. گفت: عیبی نداره؛ خیار خیاره!
فاضلی توجه نداشت که قاتل با قاتل فرق می کند؛ مقتول با مقتول فرق می کند. نه کشتن همیشه خوب است و نه نکشتن. نکشتن دشمن تجاوزگر کار خوبی نیست. با فرض صحت نقل فاضلی، باید دلیل قتل هفتصد نفر را بررسی کرد. همین شخص زیر علم رژیم گذشته سینه می زد، مگر به دست آن رژیم افرادی کشته نشدند؟ چرا رژیم سابق را با منطق «مگه آدم با آدم فرق میکنه؟!» سرزنش نمی کرد؟!
فاضلی شخصی فحاش بود و علمی صحبت نمی کرد. حیف است انسان وقتش را صرف گوش دادن به صحبتهای او کند.

۲۱ نظر

 1. به نظر من هم گذاشتن این پست هم حیف بود، چون این بحث قبلا جواب داده شده بود، بهتر بود آن پست های قدیمی هم گذاشته شوند تا کسانی که تازه به این سایت سر میزنند آنها را ببینند.

 2. مدیر سایت گرامی نمیدانم چرا کسی بر علیه نظرات شما کامنت میگذارد، انگه نظر غیر علمی بر پیشانی او میخورد،من ادم کم سوادی نیستم که از روی هوا نظر بدهم هر نظری هم میدهم بر روی ان مطالعه میکنم چون قاعدتا حقیقت روزی روشن خواهد شد،ان وقت روسیاهی بر ذغال میماند.پس بیخود نیست که درسایت پر محتوای شما به جز تعدادی معدودی که طرفدار شما هستند کس خاصی وقت گرانبهایش را صرف دیدن سایت پر محتوا و وزین شمانمیکند.مگر انکه مطالب شما خیلی عجیب باشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!به درود.

  • آقای فرشاد شما بازم اومدی و نسازی. آخه اینکه سایت شما علمی نیست چون باز دیدکننده کم داره که نشد حرف. شما باید با نقد کردن مطالب سایت بی محتوا بودنشا ثابت کنید. تازه اصل حرف شما که می گید این سایت بیننده هاش کمند حرف درستی نیست که از طریق مقایسه با سایر سایتهای از این قبیل میشه نادرست بودن حرفتونا فهمید. بعدشم درسته ما گفتیم به اشتباهات املایی گیر نمی دیما اما شما هم متنتا قبل از ارسال یه بار بخون و یه کم اصلاحش کن. البته حدس می زنم از امروز به بعد که خودتا به عنوان دانشجوی پزشکی معرفی کردی اشتباهات بیشتر از قبل بشه. چون متاسفانه در جامعه پزشکی کلاس کار به غلط نوشتن و بد خط نوشتنه.

   • اقای صادقی من خیلی سعی کردم با سخنانم مطالب پر محتوای این سایت را که از نظر شما دوستان علمی نیست را نقد کنم ولی مدیر سایت گرامی دیگران را بی علم میخواند و خودش و دوستانش را علمی ترین افراد نمیدانم مدرک علم شناسی را از کجا اخذ کردند.به هر روی من از زرتشتیان گرامی میخواهم با این سایت اصلا همکاری نکند و بگذارنند هر چه میخواهند درج شود.اساسا این سایت تاسیس شده فقط و فقط برای کوبیدن وتخریب بیجای زرتشتیان من همیشه گفتم حقیقت روزی مشخص خواهد شد…..!!!!!!!سپاس

 3. سیاوش امیرشاهی

  فرشاد جان
  حرف علمی، چارچوب و نشونه داره. فحاشی و حاشیه روی هم اسمش بحث علمی نیست.
  سایت استاد فاطمی بازدیدکننده خوبی داره. بهتر از وبلاگها و سایتهای زرتشتیان و باستانگراهاست که هم دروغ مینویسن و هم بازدیدکننده کمی دارن

 4. اقای صادقی عزیز کامنتم غلط املایی که نداشت؟اگر داشت بگویید که ایرادم را بدانم.

  • منظورم از «املایی» اعم از املایی و ادبیاتی بود، لذا اینگونه بهتر است: «مدیر سایت گرامی نمی دانم چرا هر کسی علیه نظرات شما کامنت می گذارد، انگ بی سوادی بر پیشانی او می خورد،من ادم کم سوادی نیستم که از روی هوا نظر بدهم هر نظری هم می دهم بر روی ان مطالعه می کنم چون قاعدتا حقیقت روزی روشن خواهد شد،ان وقت روسیاهی بر ذغال می ماند.پس بی خود نیست که درسایت پر محتوای شما به جز تعداد معدودی که طرفدار شما هستند کس خاصی وقت گران بهایش را صرف دیدن سایت پر محتوا و وزین شمانمی کند.مگر انکه مطالب شما خیلی عجیب باشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!بدرود.»

   • اقای صادقی من ماندم شما دیگه کی هستی.ببین چه کسانی از من ایراد میگیرند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ای خدا ما را از این جماعت رهایی بده.الهی امین

    • شما خودت گفتی ایراداتا بگم و الا صد سالشم وقت برا این کار صرف نمی کردم.

     • صادقی جان این البته من دوست دارم کسی ایرادم را بگوید.ولی اینگونه مصداقها دلیل بر کم سوادی کسی نمیشود که!!!!هیچ زمانی ادعای سواد نکردم.درسته در ادبیات و املا همیشه ضعیف بودم.سپاس از تو

    • آقای فرشادشما هم حرفای خودتا زود فراموش می کنی هم حرفای منا. همین دیروز پری روز بود که گفتم غلط املایی را دال بر بی سوادی نمی دونم و اساسا نباید به این چیزا گیر داد. منتها شما خواستی ایراد نوشته ی قبلیتا بگم منم گفتم. در ضمن اگه بهت بر نمی خوره یه مطلب دوستانه بهت می گم: نوع برخوردت با دیگران و نوع ادبیاتت یه کم به آدمای مغرور می خوره. عباراتی مثل«با این ایرادایی که من به این سایت گرفتم» و «ببین چه آدمایی به من گیر می دند» و «این سایت بی محتوا» و عباراتی از این نوع را هرکس می بینه غرور گویندشا احساس میکنه. دیگه بحثایی که تو این پست داشتیما ادامه نمی دم چون خیلی به حاشیه کشیده شد.

 5. دوستان درود .اگر تعبیر علم تاریخ را که به نظر من مدیر این سایت پر محتوافاقد ان است را علم میدانید من به هیچ عنوان علاقمندنیستم که این علم شیرین و عبرت اموز را این گونه که جناب فاطمی داراست را داشته باشم.من هنر کنم در رشته خودم علمم را بیاموزم و همین ما را بس.تاریخ خودش را به همه اثبات کرده وخواهد کرد باید تلاش کرد که رخدادهای تاریخی روی بدش برای ما تکرار نشود.چون همه شنیدیم که تاریخ مجددا تکرار میشود.گرچه کمی کلیشه ای به نظر می رسد.نباید تاریخ را انگونه که به سود ماست و ان چیزی که نبوده و رخ نداده و یا شاید اصلا تحریف شده و به گونه ی دیگری رقم خورده را به عوام خورانید که بله چون جایگاه من اینجاست من هر چیز که میگویم درست است ای مردم بپذیرید این جماعت فلانندها.گویی این شخص ماشین زمان داشته وهمه اتفاقات تاریخی را باچشم خود دیده است!!!باید تاریخ را بدون غرض شخصی و بیطرفانه و با سندیت محکم بررسی و به دیگران فهماند چون تاریخ علم گسترده ایست و اگر من دروغ بگویم جای دیگر ی مچ من را خواهند گرفت.این خاصیت بیرحم تاریخ است!!!!!!!!!!!نباید شعور مردم را دستکم گرفت که متاسفانه برخیها این کار را میکنند!!!!!!به درود

  • از یکطرف اقافرشاد میگه مدیر این سایت علم تاریخ نداره و از طرف دیگه این سایت را پرمحتوامیدونه!! تناقض گویی در یک سطر!

  • حرفات کاملا درست بود ولی مصداقی که گرفتی نادرست بود، قبلا هم گفتم رویه ی این سایت طوریه که پستی میذاره و پیرامون اون پست بحث آزاد میشه و نظرات گفته میشه، حالا شما بحث آزاد و نقد را دوست نداری چیز دیگست، باز هم از جناب فاطمی بخاطر روشنگری و فراهم کردن بستری برای آزاد بحث کردن تشکر میکنم.

 6. رسول جان با این همه انتقادهای که من از این سایت پر محتوا و وزین کرده ام ایا میشود در نظر من این سایت هنوز پر محتوا باشد؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟بله! پر محتواست منتها برای اهلش.

  • فرشاد جان انتقاد اگر هم به جا و وارد باشد همیشه نمی تواند نشانه ی بی محتوا بودنِ اثری باشد که مورد نقد قرار گرفته است. اتفاقا برعکس گاهی آثار مهم و با محتواست که نظر منتقدین را به سوی خود جلب می کند. شاید در کتب و مقالات علمی دیده باشید که اغلب منتقدین قبل از نقد یک اثر به وزین بودن و پر محتوا بودن آن هم اشاره می کنند.

 7. هم اکنون نمی خواهم در باب تعداد نفرات کشته شده یا اینکه ایا این افراد استحقاق این اعدام را داشتند یا نه صحبت کنم.بلکه می خواهم به این ادعای به شدت نادرست و شبهه ی مورد علاقه اسلام ستیزان برای فریفتن عوام الناس از همه جا بی خبر ب‍پردازم! ادعای مطرح شده در مورد کشتن ۷۰۰ تن از افراد بنی قریظه یا بیشتر از این تعداد به دست توانمند علی ع به چهار دلیل (عقلی و قرآنی و دو گزاره ی تاریخی ) که در ‍پائین ذکر می کنم نادرست و غلط است!:
  ۱-دلیل عقلی:بر فرض که تعداد اعدامیان ۷۰۰ تن بوده باشد!برای کشتن و اعدام ۷۰۰ نفر اگر فرض را بر این بنهیم که مدت هر اعدام و آوردن افراد به مکان اعدام چیزی در حدود ۶ دقیقه زمان ببرد! کشتن ۷۰۰ نفر به دست یک تن چیزی در حدود ۳ شبانه روز طول خواهد کشید!توجه شود سه شب و سه روز به صورت مداوم و بی وقفه! در این صورت این امر (اعدام ۷۰۰ تن به دست یک تن)محال است و ابدا ممکن نیست!!

  ۲-دلیل قرآنی:آیه ی بیست و ششم از سوره ی مبارکه ی احزاب که توسط مفسرین مربوط به فرجام بنی قریظه دانسته شده است «وَ أَنْزَلَ الَّذینَ ظاهَرُوهُمْ مِنْ أَهْلِ الْکِتابِ مِنْ صَیاصیهِمْ وَ قَذَفَ فی‏ قُلُوبِهِمُ الرُّعْبَ فَریقاً تَقْتُلُونَ وَ تَأْسِرُونَ فَریقاً» *«گروهى از اهل کتاب را که از آنها حمایت کردند از قلعه‏هاى محکمشان پایین کشید و در دلشان وحشت انداخت و شما گروهى از آنها را به قتل رساندید و گروهى را اسیر کردید.»(الاحزاب/۲۶)

  فعل «تَقْتُلُونَ»در اینجا اعدام توسط یک تن را نمیرساند! بلکه کشتن و اعدام تعدادی از قرظیان٬ توسط یک جمع و یک گروه را میرساند و نشان میدهد !

  ۳-گزاره ی تاریخی: در کتاب مغازی واقدی و سیره ابن هشام امده است.که اوس و خزرج(گروه انصار) در کشتن بنی قریظه شرکت داشتند.حتی نام افراد قبیله ی اوس که در گروه های دونفره اقدام به اعدام تعدادی از مجرمین قرظی می کردند در کتاب مغازی نیز ذکر شده است که اسامی ان افراد چنین است: اسید بن حضیر و ابو نائله‏+ابو برده بن نیار و محیّصه‏+ابو عبس بن جبر و ظهیر بن رافع‏+ قتاده بن نعمان و نضر بن حارث‏+جبر بن عتیک و نعمان بن عصر+عقبه بن زید و برادرش وهب بن زید+عویم بن ساعده و سالم بن عمیر(ن.ک مغازى،ص:۳۹۰+سیره ابن هشام،ج‏۲،ص: ۸۴)

  ۴-گزاره ی تاریخی دوم:حال شاید پرسیده شود ‍ علی ع چند تن از ایشان را کشته است؟جواب این است:« فَقَتَلَ عَلِیٌّ ع عَشْراً وَ قَتَلَ الزُّبَیْرُ عَشْرا» یعنی: علی ع ده تن را کشت و زبیر نیز همین تعداد را..(ن.ک المناقب، ابن شهرآشوب ،ج‏۱،ص:۲۰۰)

  ‍پس علی ع ۱۰ نفر را اعدام کرد نه ۷۰۰ نفر را ! بنازم بر هوش و خرد اسلام ستیزان ! و علم و سواد تاریخی ایشان!

  • دلیل عقلی که بیان کردید دلیل خوبی نیست(بقیه ی دلیلها را تاکنون نخوانده ام). لازم نیست که این هفتصد نفر در سه روز پیا پی کشته شده باشند بلکه ممکن است در طی یک هفته یا بیشتر این کار شده باشد. بله این را می توان گفت که چندان معقول نیست حکم قتل هفتصد نفر صادر شود و بعد انجام کاری به این سنگینی فقط بر عهده ی یک نفر گذاشته شود. البته اگر نگوییم این هفتصد نفر در حین جنگ کشته شده اند نه این که اسیر و بعدا حکم قتلشان صادر شده باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتقالب وردپرس