+
خانه / گوناگون / اهل سنت / گسترش اسلام در جهان
گسترش اسلام در جهان

گسترش اسلام در جهان

به قلم مدیر سایت
در تاریخ ۱۳۹۰/۶/۳۰ حجت الاسلام والمسلمین سید محمدتقی طباطبایی را که به منظور درمان کمردرد به استخر آمده بود، در قسمت جکوزی دیدم. ایشان به مدت بیست سال در کشورهایی چون نروژ، آلمان، غنا، برزیل و… به تبلیغ اسلام بویژه تشیع می پرداخته است.
از ایشان خواستم در مورد رشد اسلام بویژه تشیع در جهان توضیح دهد. خلاصه ی صحبت های او چنین بود:
مردم دین را برای این می خواهند تا زندگی مادی و معنوی آنها را سامان دهد. یکی از امتیازهای مهم اسلام که به آن جاذبه داده این است که برای انسان از جهات گوناگون ـ از جهت فردی  و اجتماعی، مادی و معنوی و…) برنامه دارد. حال آنکه در ادیان دیگر چنین چیزی را نمی بینیم یا بسیار ناقص است و امور به خود انسانها واگذار شده. اگر اسلام وارد زندگی مردم شود و پیروانش به دستورهای آن پایبند باشند، اصطکاک میان مردم پیش نمی آید.
این نکته ی بسیار مهمی است که به اسلام جاذبه داده. لذا شاهد آمارهای شگفت آور در مورد گرایش مردم در کشورهای گوناگون به اسلام هستیم.

گسترش تشیع
در میان فرقه های اسلامی، رشد تشیع بسیار چشمگیرتر است. کم نیستند کسانی که ابتدا سنی می شوند و بعد به تشیع می گروند.
متأسفانه تبلیغات ما در دنیا ضعیف است و الا زمینه ی فراوان برای شیعه شدن وجود دارد. از یک طرف تبلیغات ما کم است و از سوی دیگر تبلیغ برضد ما بسیار شدید است. امروزه که اینترنت در دسترس قرار گرفته سرعت گرویدن به اسلام و تشیع بیشتر خواهد شد.
گرویدن مردم دنیا به تشیع سیر صعودی دارد. اگر فرض کنیم امسال یک میلیون نفر شیعه شوند سال بعد دو میلیون، و دو سال دیگر چهار میلیون، و سه سال دیگر هشت میلیون و…
در ترکیه بودم. روزنامه ای گزارشی از شیعه شدن مردم این کشور نوشته بود و پیش بینی کرده بود تا چهل سال دیگر تمام مردم این کشور شیعه خواهند بود.

وقتی از آقای طباطبایی خواستم توضیح دهد که چگونه زمینه ی شیعه شدن اهل سنت را فراهم می کردید گفت:
ما ویژگیهای امام علی(ع) را مخصوصا با استناد به کتابهای اهل سنت برمی شمردیم. وقتی شنوندگان، از این خصوصیات حضرت آگاه می شدند، با خود فکر می کردند که چگونه ممکن است پیامبر(ص) چنین شخصی را بعنوان جانشین خود تعیین نکرده باشد.
سخنان اهل بیت(ع) خیلی جاذبه دارد.
میان تبلیغات ما و وهابیها یک تفاوت اساسی وجود دارد. روحانیهای وهابی همواره به دیگران ـ حتی به متخصصان دین شناس ـ سفارش می کنند کتابهای شیعیان را نخوانید اما ما بعکس عمل می کنیم و همواره سفارش می کنیم که کتابهای اهل سنت را مطالعه کنید. همین قضیه سبب می شود که پیروان آنها به فکر فرو روند.

۷ نظر

 1. هههههه این استخریه خیلی باحاله اقای فاطمی . محاضرات استخریه… باب الجکوزی  و باب السونا 

  چند وقت پیش در چندتا سایت انگلیسی دیدم the gospel herald آماری داده بود که  در برخی شهرهای انگلیس مثل بیرمنگام و برادفورد و لیکستر و مناطق شرق و شمال شرق لندن مثل ردبریج بچه های مسلمانان چند برابر بچه های مسیحیان و دیگران هستن و شما کودکان مسلمان رو بیشتر از بقیه میبینید . در بقیه شهرهای اورپا مثل شهر زیبای مارسی  فرانسه هم  همینطور هست یک چهارم جمعیت مسلمان هستن .

  البته ما که دروغ میگیم اون انگلیسی ها هم توهم میزنن  تا وقتی موبد  کوروش نیکنام میگه زرتشتی ها دومیلیاردن که این آمارها  اعتباری ندارن . بقول یکی از سایتهاشون تمام  بیش از هفت میلیارد انسان در زمین به دین مجوسی ها غبطه میخورن

  • لطفا لینک سایتی که به آن در پایان اشاره کردید، بدهید

  • اقای فاطمی یک ماه پیش بود دیدم فقط  سریع تیترشو خوندم  به احتمال زیاد سایت برساد  بود که نماینده زرتشتیان آقای اختیاری گفته بودن مردم دنیا به زرتشتیان یا دین زرتشتی غبطه میخورند ! اگه اشتباه نکنم ان شاء الله
    

 2. موبدان زرتشتی درباره این اظهارات باید موضع خودرامشخص بکنند . احتمالا از این حرف ((درجهان دومیلیارد زرتشتی داریم . ویا هفت میلیارد نفر به زرتشتی غبطه میخورند))منظورشون اینست که مسیحیت واسلام از زرتشتی گرفته شده اند . ویا همه ی مردم جهان دنبال سه اصل زرتشتی اند . ولی برعکس یقینا اون دین ومکتبی که پشتوانه دقیق تاریخی همانند صحت تاریخی قران ویاقدمت بعضی کتب دیگر دراسلام وحتی درمسیحی ویهودی هست در زرتشتی به هیچ عنوان نیست نه درگاتها ونه اوستا ونه هیچ چیزدیگری . پس اونا به هیچ عنوان چنین ادعایی نباید بکنند . درثانی سه اصل زرتشتیان عزیز در کتب مقدس دیگرادیان ومکاتب امده ونیازی به پیروی از زرتشتی نیست .

   

  نمیخواهم آزرده خاطربکنم ولی اظهارات سایتها ومتاسفانه بعضی موبدان زرتشتی دقیقا مشابه اظهارات مکاتب نوظهوری مثل فراماسون و……..ومکاتب غیرالهی است که دایما تمام خوبیهای دیگر ادیان را نشات یافته از دین خود تلقی میکنند . وبرای هر شخص وحکم دیگر ادیان درمکتب خود منشا اونراپیدا میکنند. ……..شبیه اینهاست نه ادیان الهی 

 3. زردشتی ها۲۸۰۰۰هزارنفرن طبق امار سازمان ملل @حالاخودمونیم کی مجوسی میشه که نه سر داره نه ته@دایم داره اسلام ومسیح را میکوبن@ازدواج باخواهر و… میشه دین @من اوستا کاندا را خوندم اصلافهمیدم زردشت بخدا بیامبر نبوده@برید بخونید وجدانن@ عقل هست واسلام محمدی وایران ما بیروان علوی@ا

 4. به امید روزی که تمام دنیا شیعه شوند.
  امیدوارم که زنده باشم و آن روز را ببینم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلافروش ویلا