+
خانه / اعتبار دین زرتشتی / اوستا / یک حدیث در مورد زرتشتیان
یک حدیث در مورد زرتشتیان

یک حدیث در مورد زرتشتیان

به قلم مدیر سایت
امام باقر(ع) فرمود: از مجوسیان جزیه گرفته می شود؛ زیرا پیامبر(ص) فرمود: همانند اهل کتاب با آنها رفتار کنید.
آنان پیامبری بنام داماسب (یا داماست) داشتند که او را کشتند و کتابی بنام جاماسب داشتند که بر دوازده هزار پوست گاو نوشته می شد که آن را سوزاندند.

نکته ها:
از این حدیث نکات زیر استفاده می شود:
یک) در عصر امام باقر(ع) زرتشتیان کتابی آسمانی در دستشان نبوده است.
دو) نام پیامبر آنان داماسب یا داماست بوده است. اما نمی دانیم آیا مراد همان زرتشت است یا شخصی دیگر.
سه) نام کتاب آنان «جاماسب» بوده.
چهار) کتاب آسمانی زرتشتیان خیلی بزرگ بوده.
پنج) خود زرتشتیان پیامبرشان را کشتند و کتابشان را سوزاندند.

متن عربی حدیث
المجوس تؤخذ منهم الجزیه لان النبی (ص): "سنوا بهم سنه أهل الکتاب".
وکان لهم نبی اسمه دامسب (در بعضی نسخه ها "داماست" است) فقتلوه ، وکتاب یقال له جاماسب کان یقع فی اثنی عشر ألف جلد ثور فحرقوه. (من لایحضره الفقیه، ج ۲، ص ۵۳، ح ۱۶۷۸)

یادآوری:
بعضی محققان از این سخن پیامبر(ص) که فرمود: همانند اهل کتاب با زرتشتیان رفتار کنید، استفاده کرده اند که آنان اهل کتاب نیستند بلکه در حکم اهل کتاب هستند.
اما با توجه به روایات دیگر که تصریح کرده اند زرتشتیها اهل کتابند، بنظر می رسد منظور پیامبر(ص) این بوده که درست است آنان کتابی ندارند اما مانند اهل کتاب هستند یعنی در واقع کتاب دارند.

۴۷ نظر

 1. این احادیث معتبرند؟
   

 2. بنایی در شهر جهرم هست که میگن آرامگاه جاماسب حکیم است

 3. واقعا این توجیه ویادآوری شما.خیلی خنده دار هست.

  یادآوری:
  بعضی محققان از این سخن پیامبر(ص) که فرمود: همانند اهل کتاب با زرتشتیان رفتار کنید، استفاده کرده اند که آنان اهل کتاب نیستند بلکه در حکم اهل کتاب هستند.
  اما با توجه به روایات دیگر که تصریح کرده اند زرتشتیها اهل کتابند، بنظر می رسد منظور پیامبر(ص) این بوده که درست است آنان کتابی ندارند اما مانند اهل کتاب هستند یعنی در واقع کتاب دارند.

  نعوذ بالله خدا با مجوسان لج کرده بود.که اقوام اهل کتاب رو بیان کرد در قرآنش برای پیامبر عظیم الشان وجهانیان ولی مجوسان رو سانسور گرفت. والان شما با استناد به اسرائیلیات ومجوسیات.از خدا عالمتر از آب در امدین. ……

  • ولصابرین ول صائبان ولمجوس @ و انانکه شرک را به واقع ترجیح
   اون @ که گذاشتم به معنی ایه ی بعد بود این ایه مخصوص مسیحیان ولصابرین یهودیان ولصائبان زرتشتیان ولمجوس بقیشم که خوب ایه ی عربیش البته یادم نبود فارسیش و نوشته باور نداری بپرس

   • صحیح این است:
    إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَالَّذِینَ هَادُوا وَالصَّابِئِینَ وَالنَّصَارَىٰ وَالْمَجُوسَ وَالَّذِینَ أَشْرَکُوا إِنَّ اللَّهَ یَفْصِلُ بَیْنَهُمْ یَوْمَ الْقِیَامَهِ ۚ إِنَّ اللَّهَ عَلَىٰ کُلِّ شَیْءٍ شَهِیدٌ
    همانا مؤمنان و یهودیان و صابئی ها و نصاری و مجوسیان و مشرکان [که در مذاهب خود با یکدیگر اختلاف دارند، و هر گروهی خود را حق می داند،] مسلّماً روز قیامت خداوند بینشان داوری می کند [تا حق پیشگان به بهشت، و باطل گرایان به دوزخ درآیند،] بی تردید خداوند بر همه چیز گواه است
    سوره = الحج آیه = ۱۷ صفحه = ۳۳۴ جزء = ۱۷ حزب= ۳۴

 4. اقای فاطمی من در کتب گوناگون خواندم که حضرت زرتشت به دست تورانیان کشته شدند!سخن شما را بپذیرم یا مطالب کتب را؟!شما میگین به دست زرتشتیان کشته شدند!!!

  • به هیچیک از سخنان رسیده در مورد زرتشت نمی توان اعتماد کرد مگر یکی از معصومان(ع) در مورد او سخنی با سند معتبر گفته باشند.

   • البته حدیث امام باقر فقط برای مسلمانان خصوصا شیعیان ارزش دارد اما نتیجه گیری های شما از حدیث نادرست است ، حدیث کوچک ترین اطلاعاتی راجع به زرتشتیان ارایه نکرده و کمی اطلاعات جدید بدون پایه تاریخی راجع به یک پیامبر مجوسی داده که برای ما ناشناخته است .
    یک : مجوس معرب مگوس یونانیست ، مگوس یونانی شده مغوس است ، مغوسیان اصلا کتاب مقدس نداشتند بلکه مهرپرست بودند بنابرین اگر مغوسیان کتاب مقدس نداشته باشند ربطی به زرتشتیان ندارد .
    دو : مغوس معادلی شبیه ادیان ابراهیمیست و دارنده مجموعه ای از زرتشت هاست ، زرتشت اسم عام و معادل پیامبر است اما زرتشت ما به نقل خود گاتاها زرتشت سپنتمان است ، این درسته که زرتشت اصلاحگر مغوس بود اما مغوسی نبود.
    سه : کتاب زرتشت سپیتمه به روایت وندیداد گاهان است ، جاماسب اگر پیامبر مغوس هم بوده باشد مورد نظر ما نیست .
    چهار : اصلا بحث کتاب زرتشت سپنتمان و ربطی به جاماسب ندارد
    پنج : عیسی هم ادیان ابراهیمی را کامل کرد اما یهودی نبود ، ابراهیمیان او را کشتند ولی پیروانش (مسیحیان) او را نکشتند ، بنابرین ابراهیمیان عیسی را کشتند دقیقا مشابه این جمله است که محوسیان زرتشت را کشتند ، زرتشت سپنتمان به دست یک مجوسی تورانی در یک جنگ مذهبی کشته شد .

    • دستت درد نکند آناهید، امیدوارم مسول سایت جوابشو گرفته باشه.

    • خوب عالی بود حرفت دلیلت محکم بود اما ی اشتباه بزرگ مغوس با مگوس کاملا فرق داره مغوس یعنی غوسیا یعنی خدای خدایان چین مگوس کلنه یی است که مسیح گفته و در مورد ان سه زرتشتیس که هنگام تولد به دیدار پریم (ع) امدند و به او هدایایی دادند یک حدیث هم در مورد عیسی هست که فردی نزد عیسی امد و گفت ایا ان سه مجوس از خبطه ی چین و بویو بودند که عیسی فرمود خیر این سه مجوس پارسی بودند ان مرد دوباره گفت پس پیامبرشان مال انجا بوده عیسی فرمود خیر ان پیامبر از سمت ری در پارس بود زنی ظاهرا کلیمی گفت اگر راستومیگویی بگو نام ان پیامبر چیست
     عیسی فرمود نا ان پیامبر زرادشت است ان فرد تنها فردی بود که بشارت من و پیامبر اخرالزمان را داد و گفت مارا ستایش کنند و اجازه دهند ما آزاد باشیم درضمن ان فرد که زرتشت را کشت پدرش پارسی بود ولی به علت کینه یی که از داریوش فرزند گشتاسب داشت (ظاهرا یا دلیر شیر ) زرتشت را کشت
     مادر ان فرد فقط تورانی بوده امیدوارم درس گفته باشم اگرم غلط تایپی داشت شما ببخش

   • لطفا منطقی صحبت کن .اصلا مشخص نیس که این احادیث صحت داره یا نداره،کتابش تغییر کرده یا نکرده،در چه وضعی این حدیث نوشته شده و موضوع چی بوده.

 5. سلام. اسم پیامبرشان جاماسب بود. تعالیمش را بر هزار تکه از پوست گاو نوشت و در ساحل رود ارس تبلیغشان میکرد ک وی را کشتند(واقعه اصحاب الرس)  بعد از کشتن جاماسب تعالیم وی دچار میهرپرستی(میتراییسم)گشت.لفظ مجوس یک ارتباطی با جاماسب دارد/ بعدها زرتشت برای اصلاح دین جاماسب از میتراپرستی ظهور کرد.اما تعالیم وی هم دچار تحریف و آتش پرستی گشت. (این خلاصه ای بود از نظر ایت الله رضوی درباره این حدیث)

 6. مدیر سایت واقعا ادم جالبیه خدا خیرش بده ما رو حی میخندونه .میگه مطالبی معتبره که از زبان معصومین باشه انگار بیروان سایر ادیان هم به هشون اعتقاد دارن .من ایرانیم چون یکی از دوستان زرتشتی هم اسم ایرانی انتخاب کرده من با اسم اشو اومدم

  • صد رحمت به ما که آنچه در مورد زرتشتیها از زبان معصومانه می پذیریم اما خود زرتشتیها اگر سخنان معصومان رو قبول نداشته باشند هیچ نقلی در مورد دین زرتشت را نباید بپذیرند چون هیچ چیز قابل قبول از این دین نرسیده. بنگرید: http://www.raherasti.ir/346

 7. سلام درود بر شما که مطلب به این قشنگی گذاشتید و من بگم که جا داره از حرف اما بزرگوار علی (ع*) بگیم که گفت زرتشتیان پیامبری داشتند و کتابی داشتند که ان را سوزاندند من پنج تا دوست دارم که زرتشتین و هروقت در مورد حضرت محمد حرف میزنم صلوات میفرستن و سجده میکنن و اورا سپاس میگویند و ان زرتشتیان همه علاوه بر عکس ززتشت و ذوالقرنین عکس تمامی ائمه را هم به دیوار اتاقشان زده اند باور کنید عین حقیقته یکی از انان جز سی قران را هم حفظ بود
  اگر از دست من ناراحت شدید معذرت میخوام ولی اگر حرف من براتون خنده داره حاضرم قسم هم بخورم

 8. من کلی فیلم در مورد عزاداری حضرت امام حسین از زرتشتی ها هم دارم. در ضمن این سایت فقط عقاید شخصی شما رو نشر میده. نه میشه براتون مقاله علمی فرستاد. ( وقت نمی کنید به خونید : جواب شما به عزیزی با نام مستعار مسلمان در قسمت حکیم فردوسی از نظر رهبر انقلاب و نه در صورت پذیرش مطلب حاظر به استفاده ازش هستید. ) از هیچ گروه یا تیم متخصص در این موارد هم استفاده نمی کنید. نگاهتون مثل نگاه عاقلان اندر صفیه. خودتون بگید : چرا ؟ دنبال چه هدفی هستید. زرتشتیان زناکارند و خیلی بد . آیا پدر جناب روزبه پارسی معروف به سلمان یار بزرگوار پیامبر و حضرت علی که خودشون از موبدان بزرگ جی بودند میشه زناکار با محارم باشه و خدا فرزندی مایه افتخار ایران و اسلام بهش هدیه بده ؟ یادتون باشه از اول انقلابه که علیه محمدرضا پهلوی فیلم می سازیم ، باشه شاه حروم زاده. سئوال چرا ما حلال زاده ها اشتباهات اون ها ادامه می دیم ؟ به قول حافظ شیراز : جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه / چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند .

  • حاضر درسته نه حاظر
   سفیه درسته نه صفیه
   وجود ازدواج با محارم میان زرتشتیها به معنای این نیست که همه ازدواج با محارم می کردند و همه از طریق ازدواج با محارم بدنیا می آمدند. فرزندانی که از این راه بدنیا می آمدند حرامزاده نبودند طبق حدیثی از امام صادق(ع)

 9. سلام. جناب فاطمی. لطفا به این لینک نگاهی بندازید. درباره مجوس و جاماسب و زردشت

  http://forum.hammihan.com/thread221073.html

 10. “پنج) خود زرتشتیان پیامبرشان را کشتند و کتابشان را سوزاندند.”
  مگر نه این است که مسلمانان دختر، پسرعمو و جانشین پیامبر خود، و تک تک وارثان ولایت را کشتند؟

 11. دوستان گرامی و فرهیخته درود بر شما اولا خدمت مدیر محترم سایت که احتمالا از روحانیان حوزه علمیه هستند و با دیدن موج باستان گرائی که بین جوانان ایرانی راه افتاده احساس خطر نموده و وظیفه خود دانسته که به میدان روشنگری بیایید و این جوانان ساده اندیش گمراه را هدایت کنند. عرض می کنم که زیاد خودتان را ناراحت نفر مائید زیرا این موج به خاطر عصر ارتباطات و اطلاعات است و مختص جوانان ایران هم نیست همه دنیا دارند به سمت بازیافت فرهنگی و تمدنی می‌روند ودنبال هویت گم شده خود می گردند. از طرفی مسئولین کشور حدود ۴۰سال فقط گفتند دین اسلام و هویت ملی و فرهنگ کهن ایرانی را فنی کردند و انگ ستمشاهی زدند طبیئیست که جوان بی هویت ملی شده ایرانی دنبال هویت گم شده اش بگردد. او می بیند که تمام گنجینه ها و مفاخر را کشورهای دیگر غارت کردند. و مسئولین کشور دنبال دعواهای درن گروهی خودشان هستند وقتی کشورهای حوزه خلیج فارس نام خلیج غربی برآن میگذارند امام خمینی در واکنش می فرمائید هی نگوئیم خلیج فارس و غرب این خلیج اسلام است. آری دوست عزیز نیازی نیست با مباحث به ظاهر علمی برای هدایت جوانان به آئین های باستانی ویا افتخارات ملی شان حمله کنید. بررسی کنید عیب کار کجاست آن را اصلاح کنید. ضمنا اگر در برده دار بودن اهل بیت شک دارید نامه ۲۴ نهج البلاغه را مطالعه بفرمائید آنگاه مفهوم داشتن برده جنسی توسط اهل بیت را خواهید فهمید.

 12. مدیر محترم سایت از تذکرات به جا ومتین شما در رابطه با لغات اشتباهی که در پیام من بود متشکرم. اما دلیل وجود چنین حالتی تند نویسی بنده است که هم دقت را پائین می آورد وهم خود گوشی در این حالت کلمات را تغییر میدهد. و اما در رابطه با یکی دیگر از نامه های امام علی (ع ) به عثمان بن حنیف فرماندار بصره. اهواز. فارس و کرمان. که در سال۳۶ هجری نوشته شده. اگر دشمنان اسلام(ایرانیان ) از شما اطاعت کردند پس همان است که می خواهیم و اگر کارشان به نافرمانی و شورش کشید آنان را سرکوب کنید واز آنان که تسلیم و فرمانبردار شما شده اند برای سرکوب شورشیان مدد گیر. در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که مایلم مدیر محترم سایت پاسخ دهند ۱ )چرا در زمان خلافت سراسر عدالت آن امام رئوف مردم ایران در نقاط مختلف سر به شورش بر می داشتند. آیا هزینه جنگهای طولانی با معاویه از مردم مشرک ایران با ستمگری تمام گرفته می شد که سر به شورش بر می داشتند. ۲ ) اگر اینطور نبوده یقینا مردم مشرک ایران اسرار داشته اند بر سر دین زرتشت بمانند وآن امام بزرگو ار آنان را به زور شمشیر و سرکوب به دین مبین اسلام دعوت کرده اند. از این پس نامه های دیگر امام را نیز برایتان می نویسم. منبع. نهج البلاغه نامه شماره ۴

  • در نهج البلاغه تنها یک بار نام عثمان بن حنیف آمده و آن، نامه ی ۴۵ امام است خطاب به او در نهج البلاغه آمده که فرماندار حضرت در بصره بوده که بخاطر حضور بر سفره ی رنگین، از سوی حضرت سرزنش شده

   تا متن نهج البلاغه را نبینم نمی تونم توضیح بدم لطفا عبارت نهج البلاغه را بنویسید

   در ضمن اصرار درسته نه اسرار

 13. همانطور که عرض کردم نامه شماره چهار که در سال ۳۶ هجری نوشته.

 14. دوست عزیز و فرهیخته ام. مدیر محترم سایت همانطور که قبلا عرض کردم نامه شماره ۴ اگر نهج البلاغه در دسترستان هست مطالعه بفرمائید. و اما مطلب دیگر شما به عنوان یک تحصیلکرده وآگاه وکسی که میداند ملت ایران مانند اعراب تک بعدی و بی هویت نیستند که با ظهور اسلام دارای هویت فکری و فرهنگی شده باشند و نیک میدانید که رسوب فرهنگی و تمدنی هفت هزار ساله ایران موجب بروز و ظهور مکتب های فکری گوناگونی چه الهی و چه غیر الهی شده و هم چنین مفاخر علمی هنری و ادبی. نظامی و مدیریتی شده که به غیر از اسلام هویت ملی ایرانیان را می سازد. ویک ملت برای نیل به آرمانها و آرزوهایش از برخی از این بن مایه های فرهنگی اسطوره سازی میکند. ونکات مثبتی هم به اسطورههایش نسبت میدهد که باعث ارضاع آرمانهایش شود. بنا بر این ملت ایران دو بعد ملی و مذهبی دارد. که نه ناسیو نالیستهای افراطی میتوانند بعد مذهبی را به حاشیه برانند ونه شما می توانید با این به اصطلاح گفتمان علمی مفاخر ملی و باستانی مردم ایران را به خیال خودتان تخریب کنید. در ضمن کار شما بزرگترین ضربه را به اسلام میزند چرا که خود من یک مسلمان. شیعه هستم که تمام اعمال مذهبیم را انجام میدهم و خودم را انسان مذهبی میدانم اما وقتی متوجه حمله ناجوانمردانه به بعد ملی و میهنی ایران شدم آنهم بنام گفتمان علمی و بدون حضور هم وطنان زرتشتی جهت دفاع از کیش و آئینشان(زیرا اگر به دفاع برخیزند تبلیغ دین محسوب شده و به شدت مجازات میشوند ) بر آن شدم تا به دفاع از ملیت ایران به اسلام بتازم و نقاظ ضعف و تظادها و نقایص آن را در رابطه با قرآن پیامبرواهل بیت گوشزد نمایم. ضمنا اگر به تخریب اسطوره های ایرانی ادامه دهید مستندات فراوانی از خود قرآن و منابع اهل بیت(ع) در دست دارم که چگونه با بردگان و کنیزان و ایرانیان برخورد میکردند ودین اسلام را چگونه با زور شمشیر به ایرانیان قالب کردند و همه منابع هم از خود امامان رئوف می آورم. با سپاس از شما و تحمل نوشته های طولانی بنده. قرآن کریم. به اسطورههایشان فحاشی نکنید تا آنان نیز به مقدسات شما اهانت نکنند. پس دوست خوبم بدان که چگونه از اسلام عزیز دفاع کنی که نتیجه عکس ندهد.

 15. اولا در نسخه ای که من دارم داخل پرانتز دقیقا قید گردیده نامه به فرماندار عثمان بن حنیف نوشته شده در سال ۳۶ هجری. دوما جواب مرا ندادی چرا ایرانیان در زمان امام علی می بایست مجبور به شورش شوند. گیرم دو خلیفه قبلی جاهل و ظالم بودند. در زمان خلا فت امام علی چرا؟ ضمنا دوست عزیز و نکته سنج من توهین به آئین زرتشت یا حمله به موجودیت کورش و….. تاختن به مفاخر و اسطورههای یک ملت نیست؟ شما اگر ادعای باسوادی داری و می خواهی نسل جوان را مصون از خطر کنی. این راه درستی نیست که به داشته های فرهنگی مردمت بتازی. بلکه شما باید ویروسهای فکری غرب را که در غالب ایسمهای متعدد دارند مغز جوانان کشورت را کانالیزه کرده تسخیر می کنند بتازی چرا که آنان روم جدیدند و باز ماندگان فرهنگ مادی و سراسر خرافه تمدن هلنی. آنان روم جدیدند وهمه جانبه در حال تجاوز به داشته ها و باورهای تو. اگر تمام مردم ایران زرتشتی هم بشوند و یا همه مسلمان. ایرانیندو یکتا پرست. خطر اصلی بازیافت هویت ملی توسط جوانان ایران نیست هجوم فرهنگ منحط غرب است اگر باسواد و فرهیخته ای تفکرات غربی را با تولید فکر و تمدن سازی شرقی اسلامی به چالش بکش.

  • از کجا عثمان بن حنیف در آن زمان والی بخشهایی از ایران بود؟

   هرکس هرجا دست به شورش زد، نشانه ی برحق بودنش نیست.

   در مورد هدف از این شورشها باید تحقیق لازم صورت بگیره . معلوم نیست شورش آنها برای این بوده که اسلام را نمیخواستند:

   http://www.raherasti.ir/2082

   http://www.raherasti.ir/2232

   هرجا به آیین زرتشت توهین کردم بگید تا اصلاح کنم

 16. ۲۵ تا۲۸ آبانماه سالگرد جنگ بزرگ قادسیه و حماسه سعد ابی وقاص و کشته شدن ۳۰۰۰۰ هزار سرباز مظلوم ایرانی در طول فقط سه روز و بی سر پرست شدن ۳۰۰۰۰ خانواده ایرانی ویتیم شدن ۳۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ کودک بیگناه ایرانی را که به دستورعمر خلیفه اسلام و پیش بینی و مژده داده شده توسط پیامبر و فرستاده الله جل جلاله محمد(ص) رحمت العالمین را به شما مدیر محترم و عرب نواز سایت تبریک و تهنیت می گویم. راستی سوئالی برایم پیش آمده مگر رومیها مشرک مسیحی نیستند؟ پس چرا پیامبر از شکستشان به دست ارتش یکتا پرست ایران بسیار غمگین شد و سپس آیه نازل شد که ای مومنان به زودی سپاه روم ایران را در سرزمینی نزدیک شکست میدهد و این باعث شادی شما مومنین (پیامبر و یارانش ) خواهد شد. چرا پیامبر باید از پیروزی ارتش مشرک سه گانه پرست روم خوشحال شود واز شادی در پوست خود نگنجد. آیا پیامبر مشکلی با ایرانیان داشته؟ آیا این قضیه ربطی به مسیحی بودن خدیجه و برده اش سلمان داشته؟

 17. با سلام خدمت دوست خوبم. مدیر محترم سایت. لازم به ذکر است که بنده هیچ پدر کشتگی با الله پیامبر بزرگوارشان و اهل بیت نازنینشان ندارم و خودم را یک مسلمان و با افتخار شیعه اهل بیت می دانم و وظایف مذهبی را هم اگر خدا قبول کند به جا می آورم. اما این حمله چند روزه را صرفا تاکتیکی انجام دادم که بدانی همیشه بهترین دفاع حمله نیست. زیرا ممکن است نتیجه عکس بدهد و کسانی را وادار به تهاجم به باورهای ما بکند آنهم از جاهائی که هرگز فکرش را هم نمی کردیم. اسلام اگر بازور شمشیر نیامده باشد یعنی دینی بر اساس منطق و عقلانیست. و دلیل گسترشش هم همین بوده پس نیازی به تخریب ادیان دیگر ندارد. چرا که آن ادیان اگر تحریف شده باشند و غیر عقلانی. هر چقدر هم که دشمنان ایران و اسلام بخواهند آن را بزک کرده و برایش تبلیغ کنند محکوم به شکست و در حاشیه ماندن است. زیرا جوان ایرانی عصر ارتباطات عقل گرا و منطق محور است و هر قدر هم حس ملی گرائی داشته باشد نمی تواند باور غلط و غیر عقلانی را بپذیرید. بنا بر این به شما برادر خوب و فرهیخته ام توی به می کنم محتوای سایتشان را از خود زنی به دشمن زنی و مبارزه با باز ماندگان روم باستان و وارثان تمدن مادی هانی کنید و مطمئن باشید با یاری خداوند بیشترین اثرگذاری را خواهد داشت. در آن ضمیمه بنده کم سواد هم هر چه در توان داشته باشم در طبق اخلاص می گذارم. امیدوارم دیگر باعث رنجش خاطر هموطنان زرتشتیمان که بخشی اصیل از جامعه ایران هستند را فراهم نکنید. و قبل از مبارزه اول دشمن شناسیتان را تقویت کنید. در ضمن چند سالیست که روند شیطان پرستی و مسیح گرائی خانگی قوت گرفته و در این موارد واکنشی از شما ندیدم. امیدوارم خدای ناکرده عضو سرویس های امنیتی بیگانه نباشید که دنبال ایجاد تفرقه و به اسم دفاع از اسلام و باور های جوانان. دقیقا اسلام را بکوبند. و باعث تحریک بیشتر حس ناسیونالیستی جوانان و دور شدنشان از اسلام عزیز شوند. زیرا بازخورد مقالاتشان اینطور نشان میدهد که بیشتر مخاطبینتان از شما و اسلام میرنجند تا اینکه گرایش پیدا کنند.

 18. در رابطه با آدرس جنگ قادسیه و کشته شدن ۳۰۰۰۰ سرباز ایرانی رجوع شود به کتاب (فتوح البلدان ص ۱۶۵ )

 19. آقای محترم مگر بنده تا کنون بدون سند چیزی گفته ام یا آدرس اشتباه به شما داده ام که چنین تهمتی به من میزنید. اگر شما حتی برای یک بار هم آن کتاب را میدیدی متوجه می شدی که فقط یک کتاب است و به دلیل حجم زیاد در سه جلد جداگانه چاپ شده ضمنا صفحه ۱۶۵ مربوط به کدام یک از این به اصطلاح سه جلد میتواند باشد

 20. شما زرتشتی ها باید مدیون اسلام باشید که شما را اهل کتاب دانسته اند نه مشرک

 21. به نظر من بدتر از همه مسلمان نما هایی هستند که تو مراسم زرتشتیا شرکت می کنن و خودشونو سبک می کنن باید این زرتشتیا را منزوی کرد اینا اتیش زیر خاکسترن

  • شما اول برو پیشینه ایین بهی ویا زرتشتی رو بخون بعدا بیا واسه ما بگو آتش زیر خاکستر هستند زرتشتیان دین را از سیاست جدا میدانند ن مانند شما مسلمانان که خود را صاحب حکومت میدانیداین آیین هرکس راکه عدالت داشته باشد و ظلم ستیز باشد را به عنوانحاکم قبول دارد ن مانند شما که حاکمی که از طرف خدا معین شود را قبول کنند و به ظلم و ستم وشهوت رانی و……آن سرخم کنند مانند شما ک الحمار. این آیین اولین دینی است که همه را برابر میداند چه زن چ مرد چسیاه وچ سفید و……..وهمچنین به نام خدا وبرای رضای خدا خون نریخته اند بر عکس شما که بهنام خدا وزضایت خدا قتلو غارت و خون میریزید وناموسهارابه بردگی میبرید وشوهرانشان را میکشی و…… کمی به خودت بیا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلافروش ویلا