+
خانه / مناسبت ها / عید قربان / روش قربانی کردن زرتشتیان / کوبیدن بر سر گاو تا بمیرد
روش قربانی کردن زرتشتیان / کوبیدن بر سر گاو تا بمیرد

روش قربانی کردن زرتشتیان / کوبیدن بر سر گاو تا بمیرد

به قلم مدیر سایت
قربانی کردن حیوانات، در میان زرتشتیان مرسوم بوده و هنوز هم هست. آنچه عجیب می نماید، روش قربانی کردن گاو بوده است. با چوب دستی به قدری بر سرش می کوبیدند تا بمیرد!
در ترجمه و شرح وندیداد، ج ۲، ص ۶۱۳ (قسمت شرح) می خوانیم:
«عده ای از مغان مأمور اجرای امر قربانی بودند. قربانی کردن بدین صورت انجام می گرفت که با این چوب دستی ها (به نام اوروَرَ) آنقدر به سر گاو مورد قربانی می کوفتند تا گاو می مرد.»

وندیداد ج 2 ص 613

ترجمه و شرح وندیداد، هاشم رضی، ج ۲، ص ۶۱۳

شناسنامه وندیداد

۲۵۹۰

۸ نظر

 1. بهترین روش قربانی کردن سر بریدن حیوان است که در اسلام به آن اشاره شده زیرا با سر بریدن حیوان خون جهنده حیوان خارج میشود و هر عملی برای قربانی کردن غیر از سر بریدن سبب میشود خون جهنده داخل گوشت حیوان تجمع یابد دوستان دیگه که نظر میزارید زود قضاوت نکنید…

 2. جالب بود واقعا!!!!
  واقعا چقدر تفاوت میبینیم بین قوانین و احکام دین زرتشت و اسلام پاک …
  ان شا الله خداودن همه ما رو جزو هدایت شوندگان قرار بدهد .

 3. امروز نمتوانید یک نفر زرتشتی را پیدا کنید که حیوانی را با کوبیدن به سرش بکشد اما تا دلتان بخواهد غیر زرتشتیانی را میبینید که با اسلحه بجان سگهای بیگناه می افتند و بی دلیل سگ کشی راه می اندازند.
  یا بمب به خودشان میبندند و وسط جمعیت ادمها منفجر میکنند یا مردم بیگناه ایزدی و مسیحی را ‌از دم تیغ میگذرانند …
  کاش بجای گشتن در متون تاریخی و ایراد تراشی کمی سرمان را در گریبان خودمان فرو میکردیم و میدیدیم که عامل ناامنی دنیای امروز طرفداران و پیروان ادیانی مثل زرتشتیت هستند یاادیان پر ادعای سامی!!

  • توجه داشته باشید در زمانی زرتشتی ها آرام و بی آزار شده اند که کم قدرت بلکه بی قدرت شده اند.ظلم های زیاد در پرونده ی زرتشتی ها از زمان توانمندی آنها وجود دارد

  • کدام نصرالله زرتشتی بود که با افغانهای مهاجم به ایران . برعلیه ایرانیان می جنگید و خون آنان را می ریخت ؟!
   همان جنگی که میلیونها ایرانی در آن کشته شدند !!!

   خب البته . اکنون . زور لازمه را ندارید و گرنه معلوم نبود که چه بر سر مردم می آوردید !!!

 4. وندیداد کتاب احکام زرتشتیان نبوده و نیست و قابلیت اجرایی نداشته و ندارد ،
  سر بریدن حیوانات در اسلام هم کپی از رسومات یهود هست و علم امروز آنرا مردود و کاملأ غیربهداشتی میداند چرا که در زمان سربریدن, حیوان از کشته شدن خود آگاهی میابد و از ترس تمام آدرنالین بدنش در لابلای اعضایش ترشح میشود و گوشت بدنش را ناسالم و مسموم میکند ……..

  • آنچه نقل شد در وندیداد نیست. با دقت بخونید

   به فرض که این حرف شما درست باشه که حیوان به دلیل ترس از سر بریدن، گوشتش ناسالم میشه، اگر به دستورات اسلام هنگام سربریدن توجه بشه این مشکل پیش نمیاد مثلا چاقو را در مقابل چشمش تیز نکردن و چاقو تیز باشه و…

   با سربریدنه که خونهای درون بدن حیوان، بیشتر از بدنش خارج میشه

  • شما چه روشی پیشنهاد میکنید برای ذبح حیوان؟!!!
   خب معلومه که ذبح حیوان در اسلام شبیه یهودیان است زیرا دین یهودیت هم دینی ابراهیمی است و اسلام کامل ترین دین ابراهیمی وکامل ترین دین است.
   فواید سر بریدن حیوان در ذبح اسلامی است که مری، نای و دو شاهرگ جدا گشته و طناب نخاعی جدا نمی‌شود. در اینصورت با رفتن خون از بدن دام، مغز به علت فشار خون پایین به قلب فرمان می‌دهد که با سرعت بیشتری به تپیدن پرداخته و باعث می‌شود که تماماً خون از بدن دام خارج شود.
   و هر عملی غیر از سربریدن حیوانات باعث میشود که مثلا
   قطع نخاع حیوان در هنگام ذبح، شلیک گلوله به مغز او و یا وارد آوردن شوک الکتریکی به بدنش، (که در بیشتر کشورهای غیر اسلامی انجام می‌شود) موجب قطع ضربان قلب می‌شود. در این صورت، مقداری قابل توجّه از خون در رگها و موی‌رگ‌ها باقی می‌ماند که فساد پذیری گوشت را بالا می‌برد. در بسیاری از منابع اسلامی، به مواردی مانند خوشرفتاری با حیوانات، تیز بودن چاقو، سرعت عمل در ذبح و… اشاره شده‌است تا حیوان کمتر عذاب بکشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتقالب وردپرس