+
خانه / قرآن و حدیث / قرآن کریم / آیا سلمان فارسی قرآن را به پیامبر یاد داد؟!
آیا سلمان فارسی قرآن را به پیامبر یاد داد؟!

آیا سلمان فارسی قرآن را به پیامبر یاد داد؟!

به قلم مدیر سایت
افشین:
قضیه ی نزول قرآن اینطوره که سلمان فارسی وقتی به ظاهر مسلمان شد هروقت محمدو تنها در جای خلوت می دید یه چیزی مثل قیف دست می گرفت و پشت اون آیات قرآنو می خوند و محمد خیال می کرد داره بهش وحی می شه. در واقع قرآن همان اعتقادات زرتشتیانه. امیدوارم درپست جداگانه توضیح بدید.

فاطمی:
پیش از بیان دلایل نادرستی این ادعا یادآور می شوم این سخن که قرآن را شخصی به پیامبر اسلام یاد داده تازگی ندارد و در زمان حیات آن حضرت نیز مطرح بود زیرا حضرت محمد(ص) سواد خواندن و نوشتن نداشت و در عین حال آیاتی در اوج فصاحت و بلاغت آورد. طبیعی بود که دشمنان اسلام در برابر این سؤال که چنین شخصی چگونه می تواند چنین آیاتی را بگوید، باید جوابی داشته باشند. جواب مشرکان این بود که شخصی عالم، این آیات را به او یاد می دهد و برای این کار، افراد گوناگون را نشان می دادند و یکی از آنها سلمان فارسی است.
جوابها به افشین عزیز:
یک) این قصه ای که در مورد سلمان گفتید، مدرک تاریخی، لازم دارد. اگر بخواهیم بی مدرک حرف بزنیم من هم می توانم خیلی نسبت ها به دیگران بدهم.

دو) نقطه‏ ی اشتراک همه کسانی که ادعا می شد، قرآن از زبان آنهاست ـ از جمله سلمان ـ غیر عرب بودن آنهاست. در حالی که کسی که در زمانهای بعد، عربی را یاد گرفته نمی تواند عبارتهایی را بگوید که فصیح ترین عرب های آن زمان بلکه در زمانهای بعد تا عصر حاضر را شگفت زده کند و نتوانند مانند آن را بگویند!
خداوند در سوره ی نحل، آیه ی ۱۰۳ همین مطلب را گوشزد کرده:
«مى‏ دانیم آنان مى‏ گویند: جز این نیست که بشرى او را تعلیم مى‏ دهد. [نه چنین نیست، زیرا] زبان کسى که این نسبت را به او مى‏ دهند عجمى است و این قرآن به زبان عربى روشن است.»
با اینکه سرنوشت سلمان پیش از اسلام آوردن او با اختلاف در منابع تاریخی آمده اما از همه ی خبرها استفاده می شود که او در بزرگسالی به مدینه آمد و کسی در این سن و سال نمی تواند زبان دیگر مخصوصا عربی را که بسیار دشوار است، در حدی یاد بگیرد که بتواند از نظر فصاحت و بلاغت سبب تحیر ادیبان شود.

سه) در منابع شما چیزی در مورد سلمان نیست و هرچه در مورد او دارید از منابع اسلامی است. منابع تاریخی اسلامی گواهی می دهند که سلمان پس از هجرت پیامبر به مدینه، به او ملحق شد یعنی در زمانی که بسیاری از آیات قرآن و احکام اسلام گفته شده بود. به عبارت دیگر پیامبر اسلام ۲۳ سال به بیان و تبلیغ اسلام پرداخت اما سلمان حدود ده سال پایانی عمر پیامبر، در مدینه به حضور آن حضرت رسید و مسلمان شد. (ر.ک: سیره ابن اسحاق (متوفای ۱۵۱ق) ج۲، ص ۶۹ و تاریخ بغداد، خطیب بغدادی (متوفای ۴۶۳ق) ج ۱، ص ۱۷۹ و …)

چهار) اگر سلمان توانایی سخن گفتن با این فصاحت و بلاغت را داشت، کتاب مشابه یا سخنان مشابه می گفت و مانند قرآن مورد توجه قرار می گرفت. حال آنکه او به عنوان شخص فصیح شناخته نشده است.

۸۷ نظر

 1. نه دروغ نیست و نام احمد نیست بلکه محمد است و مستقیم هم نام محمد است و به زبان عبری آن را ترجمه میکنند میتوانید خودتان به زبان عبری بخوانید درضمن اصلا گیریم نام محمد هم نباشد در کتاب مقدس هزاران اشاره به پیامبرهای بعدی شده هم به مسیح هم به خاتم خب بعد هزاران سال چه کسی مصداق آنها هستند؟نام علی هم در قرآن آمده و آن را ترجمه میکنند اما براساس دستور زبان عربی اسم علم(اسم خاص)است بعد اهل سنت حتی در گفتن صدق الله العلی العظیم هم علی را حذف میکنند در صورتیکه اینجا علی قرینه است و نام خداست در نهایت هم الله اعلم من نه هرگز چیزی را بطور کامل میپذیرم و نه رد میکنم

  • تحت تاثیر دروغهای سایتای اسلامی قرار نگیرید،
   من خودم آدرس غزل سلیمان را دادم ، بعد میگید بروید آنرا به عبری بخوانید .
   شما خودتان زحمتش را بکشید و آن جملات را در غزل سلیمان پیدا کنید
   و نام محمد را در آن به هر زبانی که میخواهید ترجمه و تفسیر کنید ،
   تا ببینم جمله معناداری میتوانید پیدا کنید ؟
   اتفاقا اسم خواهر من آتنا هم در قرآن آمده در دعای ربنا آتنا فی دنیا آخره …….
   اینکه که دلیلی بر اعجاز نشد.
   به هر معجزه ایی در سایتهای اسلامی برخورد کردید ، اول آنرا دروغ محض تلقی کنید
   و سپس در باره آن کنکاش کنید . چرا؟ چون چوپان دروغگو شده اند و آنقدر دروغ و
   تحریف و تقیه در کارشان هست تا به اهدافشان که حالا اینجا جای گفتنش نیست، رسیده باشند.
   از طرفی میگویند تورات و انجیل تحریف شده اند و قابل استناد نیستند ،
   از طرفی دیگر ، عوام را حواله میدهند به معجزه ایی از اسلام در کتب گذشته ……….

 2. رابطه اصحاب فیل وطیرا ابابیل با بیماری آبله مرغان: طبق بررسی دانشمندان و تاریخ شناسان دلیل مردن سپاهیان ابرهه پرتاب سنگریزه توسط پرندگان نبوده است بلکه سپاه ابرهه دچار بیماری واگیر آبله مرغان شده بود. در رابطه با واژه طیرا ابابیل ، برخلاف آن‌چه جاافتاده، ابابیل نام آن پرندگان نیست بلکه معنای وصفی دارد. ابابیل جمع ابیله یا همان آبله است بمعنای تاول .طیرا ابابیل همان ابله پرندگان یا ابله مرغان است (بنابر قول‌ عکرمه:‌ سنگ‌ها موجب‌ می‌شده‌ که‌ بر بدن‌ آنان‌ خارش‌ افتد). شخصی که بیماری آبله میگیرد ابتدا بدنش شروع به خارش میکند بعد تاولهای ریز قرمز میگیرد همراه با دل درد. بعد تاولها متورم و بعد می ترکند و….

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی