+
خانه / جمعیت شناسی / جمعیت زرتشتیان / امیدی که به یأس تبدیل شد / اینترنت هم به داد زرتشتی ها نرسید
امیدی که به یأس تبدیل شد / اینترنت هم به داد زرتشتی ها نرسید

امیدی که به یأس تبدیل شد / اینترنت هم به داد زرتشتی ها نرسید

به قلم مدیر سایت

همین که اینترنت به منازل راه یافت، زرتشتیان امید فراوان یافتند که با تبلیغات، اقدام به گسترش دین خود کنند. به چند دلیل جوانان را بیشتر هدف قرار دادند، به ویژه جوانانی که با نظام جمهوری اسلامی، مشکل سیاسی داشتند:
یک) جوانان از اطلاعات اسلامی کمتری برخوردار بودند.
دو) جوانان به دلیل سوابق کم مطالعاتی، از ضعف های دین زرتشتی ناآگاه بودند.
سه) به دلیل کمی تجربه، کمتر به ارزش همان اطلاعات اندک اسلامی پی می برند.
چهار) جوانان راحت تر تغییر عقیده می دهند.

زرتشتیان در آغاز، پیشرفت هایی داشتند و افرادی را جذب کردند. اما شاید توجه نداشتند همانگونه که آنها می توانند فعالیت خود را گسترش دهند، متخصصان اسلامی نیز وارد این عرصه شده به موازات آنها اقدام به نشر معارف اسلامی می کنند و با نقد و بررسی دین زرتشتی، ایرادات آنها را که پیش از این چندان آشکار نبود، برملا می کنند.
امروزه مراکز متعدد پاسخگویی به شبهه های دینی (که لینک برخی از آنها را در همین وبلاگ مشاهده می کنید) در حال فعالیتند و پاسخگوی شبهه های جوانانند. برای همین است که در یکی دو سال اخیر با بالا رفتن
سطح آگاهی جوانان، به سرعت شاهد کمرنگ شدن جایگاه زرتشتیان میان جوانان هستیم.
توجه زیاد به کتاب های اصلی زرتشتیان و مطالعه ی آنها و درج ضعف این دین در سایت های گوناگون، به نظر می رسد که نه تنها جوانان مسلمان به این دین کم توجه شوند بلکه در آینده شاهد پیوستن زرتشتیان بیشتر به اسلام خواهیم بود.
بنابراین اینترنت که روزی مایه ی امید زرتشتی ها بود، با اطلاع رسانی به موقع متخصصان مسلمان، یأس را بر آنها مستولی ساخته و روز به روز از پیروان این دین کاسته خواهد شد و ضربه ی کاری از همان نقطه ای خواهد بود که به آن امید داشتند.

۳۳ نظر

 1. و مکروا مکر الله والله خیرالماکرین این آیه تقدیم به زرتشتیان افراطی و باستانپرستان دروغگو و کوروش دوستان متوهم . وما رمیت اذ رمیت ولکن الله رمی و این آیه هم تقدیم به متخصصان علوم اسلامی که در جهت از بین بردن شبهات و آلودگی های ایجاد شده توسط دشمنان اسلام تلاش میکنند و ان شاء الله تیرهاشون به سرمنشاء و منبع فتنه بخورد . و بینهایت سپاس برای شما جناب استاد فاطمی بزرگوار دامت برکاتکم

  • درود برشما
   در جواب همین بس که شما مستحق همان حمله وحشیانه اعراب عصر جاهلیت برای تغییر دین هموطنان زرتشتی در دوران خلفای جاهل اسلام هستید.
   زمانی که اعراب متحجر به امپراطوری بزرگ ایران جهت تغییر دین حمله کردند اجداد ما خود دارای دین بهی ( زرتشتی) بودند.
   دینی که خود بر پایه و اساس یکتا پرستی حاکم هست . و تمام اصول درست زندگی کردن (گفتار نیک . کردار نیک.پندارنیک) را داراست.
   بهتر است شما فکری بحال افکار غلط خود بکنید.

   بدرود

   • جناب ساسان سلام و درود بر شما
    ؟؟؟؟؟؟؟؟چند سوال؟؟؟؟؟؟؟؟
    ۱-اگر ایرانیان به زور شمشیر مسلمانان اسلام آوردند!!!
    چرا پس
    با زور شمشیر موغولان که بدون دین بودند بی دین نشدند!!!!!!!!؟
    ؟؟؟؟؟؟؟؟**********؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    چرا مردم بوشهر و جزائر اطرافش ,
    که در زمان صفویه و قبل از آن ,
    ۱۰۰سال تحت سیطره پرتغالی های مسیحی بودند
    با زور اسلحه ی آنها مسیحی نشدند!؟
    ؟؟؟؟؟؟؟؟**************؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ۲-سپاه ساسانی
    حداقل دارای۱۲۰هزار سرباز آموزش دیده با پیشرفته ترین تجهیزات آن زمان
    چرا باید
    از سپاه اعراب مسلمان.
    با حدود ۵۰هزار سرباز!!
    با آموزش ها و سلاح های عقب مانده و ابتدایی
    نسبت به زمان خودش اینچنین مفتضحانه شکست بخورد؟
    مگر سربازان ایران از دین و حکومتشان راضی نبودند؟ پس چرا با جان و دل نجنگیدند!!!!!؟
    ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟***********؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ۳-همانطور که میدانید دست حاکمیتی اعراب از زمان عباسی ها و با شورش گروه های ایرانی
    (فکر کنم سامانیان اگر اشتباه میکنم اصلاح بفرمایید) از ایران کوتاه شد
    پس چرا در آن زمان ایرانی ها به دین قبلیشان باز نگشتند
    ###########@@@@@@@@@#########؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ؟؟؟؟؟؟؟؟و ۱۰ها سئوال دیگر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • متاسفانه شما را عوام فریبی را به پیش گرفتید؟ کجا گفته شده زرتشتیان یا آمدن اینترنت خوشحالی کردند؟
   مثل اینکه یکی بیاد بگوید مسلمانان در ارمنستان (یا اروپا) با امدن اینترنت میخواستند سودجویی کنند ولی مردم مسیحی شروع به هدایت گمراه شدگان کردند!! شما با دین زرتشتی آشنایی ندارید و مغرضانه درباره این دین و پیروانش می نویسید.
   اگر مفهوم گفتارتان این است که زرتشتیان دست به تبلیغ زدند این فریب و دغل بازی میشود؟
   غیر اسلام دینی تبلیغ شود حکم اعدام و فریبکاری دارد ولی نشر اسلام در کشورهای خارجی هدایت و اوردن ایمان است؟

   در زمان پهلوی برخی نادان های روشنفکر نما به علت دادن ازادی به زرتشتیان و یهودیان سر و صدا به پا کردند و به دروغ غیر مسلمانان را گمراه کننده اذهان مردم دانستند. خلخالی خود قصد تخریب تمام اثار غیراسلامی را داشت!

  • اقای سهیل معنی ایه اینه:و حیله کردند و خداوند نیز حیله کرد و خداوند بهترین حیله گران است. ایا خدایی مکار و حیله گر قابل احترام و ستایش است؟ از ۷۸ میلیون جمعیت فعلی ایران حداقل ۷۰ میلیون کوروش پرست وعاشق تاریخ کشورشان هستند اگر شما از ایران و ایرانیان راستین و کورش پرستان بدتان می اید به سرزمین مادری خود عربستان برگردید.

   • یکی از مشکلات در ترجمه، وجود یک واژه در هردو زبان است و این، گاهی مترجم را به اشتباه می اندازه زیرا خیلی مواقع معنای آن کلمه در دو زبان متفاوته در عین یکسان بودن لفظ مثلا اتفاق در فارسی هم به معنای حادثه است و هم به معنای هم رای شدن اما در عربی به معنای حادثه نیست

    کلمه ی مکر که در آیه آمده نیز به همین گونه است

 2. شما میگین اطلاعات مسلمانان از اسلام کمه ولی نمیگین احکامتون ناقصه من متاسفانه مسلمان زاده هستم و میدانم اسلام دین خرافاته از دور خانه خالی چرخیدن گرفته تا به زنان سایر ادیان تجاوز کردن .کاش تو ایران ازادی بود تا تو یه مناظره بهت ثابت میکردم همه حرفاتون دروغ

  • تو ایران آزادی نیست!!!؟؟
   تو همین سایت که شما هرچی دلتون میخواید میگید,
   مدیر محترم هم که به جز پیام های حاوی فهش
   تمام پیاماتون رو میذاره
   چرا فرا فکنی میکنید؟
   اسلام دین خرافاته,احکامتون ناقصه,جواز تجاوز به دین اسلام و…..
   اگر شما به جز اتهام زدن منطق دیگری هم دارید بسم الله بفرمایید
   این سایت شبکه های اجتماعی و….. همه در اختیار شماست
   دلیل منطق بیاورید برای حرفاتون اگر دلیل و منطقی دارید

 3. ارتش مغول و صلیبیون و ارتش یهودیان صهیونیست و ارتش فرانسه و انگلیس و امریکا و به علاوه جنایات مختلف و نسل کشی و تبلیغات بسیار بسیار بسیار گسترده و فتنه های مذهبی و ….نتونستن اسلام رو از بین ببرن یا حداقل رشد و گسترشش رو کند کنن حالا چهار نفر که بزرگشون حشیش میداد به پیروانش بکشن تا در بهشت جایگاهشون رو ببینن میخوان با دروغ و توهم و تحمیق و استحمار عده ای مثل خودشون از کنار منقل به اسلام ضربه بزنند؟؟؟!!!

  • اقای سهیل چرا بدون سند حرف میزنی مسیحیت ۲/۲۰۰ میلیون نفر پیرو داره اسلام فقط۱/۵۰۰ میلیون نفر این خود نشانه ی برتری مسیحیت به اسلامه چون تعداد پیروان بیشتره .در سال ۱۹۴۸ و ۱۹۵۶و ۱۹۶۷و۱۹۷۳(جنگ های معروف اعراب و اسراییل) ۷ کشور اسلامی نتونستن اسراییل رو شکست بدن وتمام سرزمین های مسلمانان به دست اسراییل تصرف شد اخراج مسلمانان از اندلس که باز هم شکست ننگ اور مسلمانان بود .جالب اینجاست کشور های پیشرفته مثل :ژاپن و کره جنوبی و ایسلند و اسپانیا و دانمارک کمترین اقلیت مسلمان در دنیا رو دارن فقط در کشور های جهان سوم و عقب افتاده مثل پاکستان عراق سوریه یمن بنگلادش مسلمانان حضور فعال دارن.

   • اگر بیشتر بودن پیروان یک دین نشانه ی برتری است ، پس بپذیرید که اسلام بر زرتشتیت بخاطر تعداد پیروان، برتری داره

    اعمال پیروان یک دین ملاک حقانیت یا عدم آن نیست

   • پس خودت اعتراف کردی که اسلام با ۱/۵میلیارد جمعیت
    از زرتشتیت برتره.
    این دلایل کوچه بازاری زیبنده یک انسان عاقل نیست
    ضمن اینکه شما جنگ ۶روزه رو که اسرائیل برنده شد دیدید
    امام جنگ۳۳روزه رو که اسرائیل به عنوان چهارمین ارتش قدرتمند جهان از
    حدود۷۰۰۰چریک حزب الله که یک حزب کوچک شیعه هست شکست خورد یا شکست در جنگ۸ روزه و ۵۵روزه که از غزه ی محاصره شده رو ندیدید.
    البته حق هم دارید چون
    اولا اسلام به بیش از۷۰فرقه تقسیم شده که فقط یکی از آن حق است
    دوما متاسفانه پرده های جهل و تعصب مانع از این شده که حقیقت را ببینید

 4. اقای سهیل شما دچار بیماری خود بزرگ بینی شدین ولی همه میدونن اسلام دین شمشیره اگه نبود بجای لشکر کشی با تبلیغات وارد اسلام میشد .یک سوال شما میدونی چرا شوشیها چهارشنبه ندارن و دزفولیها بنجشنبه ندارن؟ برو مطالعه کن ببین اعرب مسلمان به اسم ازادی چه کثافت کاریهای مرتکب شدن

 5. ایرانی، باز هم مقایسه ی افراد نه نقد اندیشه، خواهشا بسه دیگه بسه.

  • این اندیشه است که به افراد میگه برای اجرای دین سلاخی کنید انسان هارا! اسکیزوفرنیک ها و شیزوفرنیک های بزرگان اسلامی که پیروانشان بهش جنون زده می گفته اند بعید نیست! ( جالبه اقای سهیل این را به زرتشتی نسبت میدهد در حالی که درباره اسلام تحقیقی نکرده!)
   فکر نکنم بهتان بخورد ازاد اندیش باشید حتی زحمت فهمیدن ارتباط اندیشه و فرد متکی به آن را نمی فهمید. انسان برای چه می جنگد؟ برای برقراری افکاری که به آن پایبند است. این افکار در چه قالبی هستند؟ بر پایه ستون های دینی مذهبی استوار شده یا اندیشه های قوم گرایانه و یا بی طرفانه و روشن گرایانه. اگر بر پایه نژآد و قومیت باشد معلوم است برانگیختن احساس ناسیونالیستی که سبب تحقیر ملل دیگر میشود. آن چیزهایی را که مذهب گفته هم در حال اجراست، یعنی فرد بر اساس آموزه های دینش دست به اقداماتی میزند، در این صورت بستگی دارد دین و ایینش چگونه باشد. ادیان تسامح گرا مانند مسیحیت، مزدیسنا یا بودیسم یا ادیان خشن و جنگ افروزی چون یهودیت ، اسلام یا جاینیسم.. در دین های دسته اول خونریزی به شدت نهی شده اما توسط سواستفاده گران ( که به قدرت رسیدند) چهره ای خشن از خود به نمایش گذاشتند. اما دسته دوم احکام غیراخلاقی به روشنی به چشم میخورد و نمونه هایش هم فراوان.
   نشان ضعف اقای زیگورات هم همین است ۵۶ کشور اسلامی را رها کرده است به شرق آسیا چسبیده! اقای زیگورات فیلیپین هم عقیده اش به اسلام را ول کرده و الان کامل مسیحی شده!! عقیده مردم همچنین هم استوار نبوده است! مالزی کشور سکولار است و قواعد اسلامی را به نفع خودش مصادره کرده و ورود مسیحیت بسیار افزایش یافته و بعید نیست مانند فیلیپین مسیحی شود. یادمان نرود تجار هندی در حد وسیع دست به گسترش اسلام زدند و در ان موقع جز ادیان بومی خرافی چیزی نبود برای مقابله.

   • باشه بسم لله شما موارد
    خشونت غیر منطقی در اسلام را بیار اگر منطقی بود
    ما میپذیریم
    و لی اگر منطقی نبود و جوابش را به شما دادیم خواهشا
    شما بپذیرید که اشتباه کردید

 6. زیگورات دوست عزیزم .بیرو بیدا کردن یه دین در نقاط دور دست نشانه کامل بودن اون نیست .مثلا الان در سرار جهان شیطان برست هست ولی همه میدونیم بر حق نیس .در مورد حرفم که گفتم اسلام دین شمشیره میتونی تاریخ رو بخونین اسلام چطور وارد ایران شد هموطنانمون چرا به هند بناه بردند وووو

 7. ممنون از مدیر محترم سایت

 8. بی شک پاسخ شما را کسانی که به فیلتر کردن سایتهای دگر اندیش اقدام می کنند داده اند . آزادی بیان موهبتی برای نمایاندن باورهای خرافی و گزینش خرد به جای خرافات است . همه ادیان به درجاتی از خرافات الوده شده اند که باید با کمک خرد علمای دین از ان خرافات تهی گردند .

 9. جبهه گرفتن و توهین و زرتشت ستیزی و ایران ستیزی مدیر سایت و کسانی که پیرو ایشون هستن تنها نشان دهنده افزایش محبوبیت زرتشت و کوروش بزرگ و ایران باستان و… هست

 10. به نام خدا
  سلام به همه دوستان
  در مورد زرتشت و اسلام بهتر بدور از تعصب بپردازیم
  من خواهش میکنم از دوستان که نژاد پرستن بدور از تعصب در ادیان الهی تعقل کنند و تامل
  ان شاءالله که راه حق پیدا کنید
  یاعلی مدد

 11. سلام و درود بر شما
  ؟؟؟؟؟؟؟؟چند سوال؟؟؟؟؟؟؟؟
  ۱-اگر ایرانیان به زور شمشیر مسلمانان اسلام آوردند!!!
  چرا پس
  با زور شمشیر موغولان که بدون دین بودند بی دین نشدند!!!!!!!!؟
  ؟؟؟؟؟؟؟؟**********؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  چرا مردم بوشهر و جزائر اطرافش ,
  که در زمان صفویه و قبل از آن ,
  ۱۰۰سال تحت سیطره پرتغالی های مسیحی بودند
  با زور اسلحه ی آنها مسیحی نشدند!؟
  ؟؟؟؟؟؟؟؟**************؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ۲-سپاه ساسانی
  حداقل دارای۱۲۰هزار سرباز آموزش دیده با پیشرفته ترین تجهیزات آن زمان
  چرا باید
  از سپاه اعراب مسلمان.
  با حدود ۵۰هزار سرباز!!
  با آموزش ها و سلاح های عقب مانده و ابتدایی
  نسبت به زمان خودش اینچنین مفتضحانه شکست بخورد؟
  مگر سربازان ایران از دین و حکومتشان راضی نبودند؟ پس چرا با جان و دل نجنگیدند!!!!!؟
  ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟***********؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ۳-همانطور که میدانید دست حاکمیتی اعراب از زمان عباسی ها و با شورش گروه های ایرانی
  (فکر کنم سامانیان اگر اشتباه میکنم اصلاح بفرمایید) از ایران کوتاه شد
  پس چرا در آن زمان ایرانی ها به دین قبلیشان باز نگشتند
  ###########@@@@@@@@@#########؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ؟؟؟؟؟؟؟؟و ۱۰ها سئوال دیگر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 12. با سلام و احترام به هرکسی و با هر عقیده ای
  ببینید اول چند دلیل برای شکست فرهنگی و نظامی ایران باستان از اعراب
  اول )به لحاظ نظامی ایرانیان برتری نسبی به اعراب داشتند ولی چند دلیل باعث شکست ایرانیان از اعراب شد ۱سلمان فارسی نقش به سزایی در یاد دادن اصول و تکنیک های جنگی ایرانیان به اعراب داشت که خود دلیل مهمی است ۲خالی بودن خزانه سانسانیان به دلیل جنگ با روم و قبایل وحشی شمالی (کاهش مالیات ها در دوران خسرو پرویز بی تاثیر نبوده است)۳روحیه بالای اعراب بخاطر چند علت اول که با کشته شدن به بهشت میروند دوم که اجازه غارت شهر های ساسانی به انها داده شده بود و سوم که اجازه گرفن کنیز از زنان ایرانی به انها داده شده بود
  دوم )دلایل شکست فرهنگی ایرانیان از اعراب ۱مهم ترین دلیل ان این بود که کسانی که مسلمان میشدند مالیات نمیدادند و کسانی که مسلمان نمیشند یا از دم تیغ گذرانده میشدند یا باید چند برابر مالیات عادلانه را به اعراب میدادند
  این چیزی که نوشتم همش بر اساس تاریخ مستند هسد
  اماری تکان دهنده از کشته شدگان غیر نظامی ایران ۲۰۰۰۰۰ مرد و زن کشته و ۱۵۰۰۰۰هزار زن به بازار های مکه و شام جهت کنیزی فروخته شدند .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلافروش ویلا