خانه / سایر مطالب / جنگ و کشتار و خون ریزی، آری یا نه؟
جنگ

جنگ و کشتار و خون ریزی، آری یا نه؟

به قلم مدیر سایت

یکی از احکام حتمی اسلام که در قرآن و احادیث، بسیار مورد تأکید قرار گرفته و ثواب های فراوان برای آن در نظر گرفته شده، جهاد و شهادت و کشتن دشمنان است. این قبیل احکام همواره مورد انتقاد زرتشتیان قرار می گیرد.
عراق با پشتیبانی کشورهای عربی و غربی به ایران
حمله کرد و می خواست نقشه ی ایران را از کره ی زمین محو کند. صدام حتی با صراحت این جنگ را «نبرد قادسیه» نامید. فرهنگ جهاد و شهادت بود که مسلمانان را به میدان جنگ با عراق کشاند و ایران را از شر عرب ها حفظ کرد. اما زرتشتیان گرامی به دلیل برخوردار نبودن از این فرهنگ، با زبان بسیار نسبت به خاک ایران عشق می ورزند، اما جمعیت سی هزار نفری آنها به اندازه ی یک روستا در جلوگیری از دشمن، سهم نداشتند. اگر بنا بود مثل زرتشتیان بگوییم: کشت و کشتار بد است، الآن در چه وضعیتی بودیم؟
پس فرهنگ جهاد و شهادت را باید یکی از نقاط مثبت و درخشان اسلام به حساب آورد.

یادآوری:
یک) طبق فتوای مشهور فقیهان، در عصر غیبت نمی توانیم شروع کننده ی جنگ باشیم برای نشر اسلام. جنگ و جهادی که از آن سخن می گوییم، صرفا دفاعی است.

دو) کم نیستند زرتشتیانی که از یک سو ادعا می کنند همه چیز اسلام و قرآن از دین زرتشتی گرفته شده و از سوی دیگر اسلام و قرآن را مورد انتقاد قرار می دهند. بالاخره کدام ادعای خودتان را قبول دارید؟ آیا این به معنای کم دقتی در سخن گفتن نیست؟

سه) نه می توان جنگ و کشتار را همیشه خوب دانست و نه می توان همیشه بد. بلکه گاهی خوب بلکه واجب است مثلا وقتی که دشمن به سرزمین ما حمله کرده باشد. گاهی جنگ و کشتار بد است مثلا برای کشورگشایی به دیگر سرزمین ها هجوم بریم. صلح هم همینطور است در بعضی موارد خوب و در بعضی مواقع بد. به هر حال «جا به جا، ک نعبد؛ جا به جا، ک نستعین»

چهار) مگر کورش و داریوش و انوشیروان عادل جنگ و کشتار نداشتند؟ پس چرا سفارش های اسلام به جنگ و کشتن بد است اما کشتارهای شاهان ایران باستان خوب؟!

لینک مرتبط:
آیا زرتشتیان دو شهید داوطلب در جنگ با عراق داشتند؟!

بهمن ۱۳۹۱

همچنین ببینید

دمپایی روفرشی باتو

دمپایی رو فرشی با تو در رنگ ها و سایزهای مختلف قیمت ۲۵ هزار تومان …

۳۰ نظر

 1. درود

  خیلی جالبه توی تمام مطالب تلاش میکنید همه چیو به نفع اسلام تموم کنید!

  اسلام رو دنیا داره میبینه نیازی به بحث هم نیست! اما اینکه ایرانیان در مقابل عراق جنگ کردند رو چرا به اسلام ربط میدهید؟ کسانی که توی جبهه های جنگ بودند و شهید شدند مگر ایرانی نبودند؟ مطمئن باشید خیلی از شهدا حتی اسم اسلام رو هم نشنیده بودند و تنها برای دفاع از ناموس و وطن در مقابل اعراب جنگیدند! شهدایی که در طول تاریخ جونشونو فدا کردند، این ایراد قبل از جنگ ایران و عراق نیز به دین اسلام وارد بود! خیلی دوست دارم قبل از جنگ ایران و عراق شما چه جنگی رو مثال میزدید! از یک طرف مگر عراق هم کشوری مسلمان نبود چرا به ایران حمله کرد؟

  شما هیچ یک از تجاوز های اسلام رو به یاد ندارید؟

  ضمن اینکه مطمئن باشید زرتشتی ها و ایران دوستان تنها دلسوزان این مملکتند نه شمایی که تیشه به ریشه ایران میزنید!

  • مدیر سایت

   اینکه نوشتید: «خیلی از شهدا حتی اسم اسلام رو هم نشنیده بودند» معلوم میشه جنگ ایران و عراقو ندیدید اما من آن زمان در جبهه ها بودم و آنچه نوشتید کاملا نادرسته

   • شما در جبهه بودید(!) تنها به شما نمیشه استناد کرد، پدر بنده در جبهه بوده همچنین عمویم و به همراه پسرش که پسرش شهید شده! هیچ کدوم صرفا به خاطر اسلام نرفتن! استدلال بی خودی نکنید

    • مزینایی عزیز درود.اصولا خانواده های شهدا از کسی طلب کار نیستند،پدر من و پسر عمو شما قاعدتا وظیفه شان را انجام دادند،پس ما با خدا معامله کرده ایم.پیش از اینم گفتم طلبکار نیستم که هیچ بنده هنوز به وطن و مردمم بدهکارم.منتی هم نداریم.هر کسی هم کم کاری انجام داده در جنگ در ان دنیا باید پاسخگو باشد بایددددد باشد،پس بهتره به مطالب دیگر این سایت«پرمحتوا»بپردازیم،اینگونه بهتر است،جنگ را تنها مردم به ثمر رساندند نه انان که میگفتند جنگ جنگ تا پیروزی….،!!!!باز داغ دلمان تازه شده.سپاس از شما دوست گرامی.

     • درود بر شما خیلی از بزرگواران که در زمان جنگ توی میدان نبرد بودن از وضع کنونی ناراضی هستن!

      خیلی ها در طول تاریخ برای دفاع از این مملکت شهید شدند!

      و چه کار ناشایستیست سوء استفاده از نام این بزرگواران برای پیشبرد اهداف خود!!!

     • ناراضی بودن از وضع موجود ربطی به نبرد این عزیزان در زمان جنگ ندارد، میگم فکر کردن رو یاد بگیر ناراحت میشی، و اون جمله ی آخری که گفتی بسیار بجا بود و بهتره این تذکر رو به خودت بدی.

    • سلام جناب مزینایی در آن زمان اکثریت غالب ملی گرا هم دم از اسلام میردند واصلا مخالفت اسلام وایران در اون دوره ها مطرح نبود

     دکتر محمد مصدق در دادگاهش  از امام حسین صحبت میکرد

     اما سوال من آیا عمو وپدر شما اصلا اسم اسلام  رو نشینده بودند؟

     • درود بر شما

      ملی گراها عقاید خودشونو داشتند ولی عقایدشونو تحمیل نکردند!

      شما سند این حرفتونو بیارید ممنون میشم!

      شنیدن یا نشنیدن رو مد نظر قرار ندهید، منظور صرفا به خاطر اسلام به جبهه رفتنه! که هیچ وقت اینطور نبوده.

    • فقط کافیه یک نگاه به وصیت نامه شهدا بندازید اگر وقت نکردید فقط کافیه عکس هاشون روببینید و نگاهی به سربندهاشون بندازید تا ببینیم زرتشت شما یاران رو نجات داد یا اسلام ما؟

  • جناب مزینایی هدف ما نقد تفکر است نه نقد افراد، هرکسی میتونه نام مسلمانی را یدک بکشد، اما رفتارش ۱۸۰ درجه با مبانی اسلام تفاوت داشته باشد، یا هرکسی میتواند خودش را زرتشتی بنامد ولی اصلا به مبانی این دین اعتقادی نداشته باشد،  مثل همین داعشی های مزدور و کثیف و بی دین که با الله اکبر و لا اله الا الله دارند مسلمانان بیگناه را میکشند دقت کن دارند مسلمانان را میکشند، یا کسانی که امام حسین(ع) رو به شدیدترین وجه به شهادت رسوندن، میگفتند که ما مسلمانیم و جزو حافظان و قاریان قرآن بودند، آیا آنها مسلمان بودند و امام حسین(ع) و یاران باوفایش نه؟! پس اول برو فکر کردن رو یاد بگیر تا در تحلیل مسایل دچار مرض داعشی ها نشی، و مطلب بعدی که شما نمیخاد بجای شهدا حرف بزنی، شهدا هم در عمل و هم در وصیت هایشان عقاید و اهدافشون رو گقتند، مردن پای عقیده خیلی بالاتر و برتر از مردن پای خاک و قلمرو است، چون مردن برای عقیده سخت است و انسان قبلا باید در وجود خودش در جهاد اکبر پیروز شود، درحالی که میبینیم حیوانات هم برای قلمرو و خاک میجنگند و بعضا کشته میشوند، همانطور که قبلا گفتم نمیخام بگم کسانی که بخاطر خاک و وطن کشته میشوند انسانهای بزرگی نیستند ولی ارزش آدم ها به اندازه ی ارزش تفکرشان است، پس شما نمیخاد با این حرفهات ارزش شهدا رو پایین بیاری.

   • درود آیا به این فکر کرده اید که بهتر است نقد از خود رو توی اولویت قرار بدید؟

    پیروان هر دینی ماهیت دین رو مشخص میکنن.

    آیا میدانید داعشی ها بر اساس دستورات قران عمل میکنند؟

    دوست گرامی اصولا جملاتی مانند، برو یاد بگیر، برو فکر کن و … در گفتگو ها جایی ندارند!

    و نمیدونم چی باعث شده شما فکر کنی بنده ارزش شهدارو پایین میارم!

    اون قلمرویی که شما دفاع ازش رو بی ارزش میدونی، خاک ما ناموس ما و "عقاید" ما توش جای دارن!

    • سلام بزرگوار
     ماهیت دین حقیقتی است که به هیچ وجه مقید به پیروان نمی‌شود! خواه پیرو داشته باشد یا نداشته باشد، آن وجود دارد. حال ممکن است یک پیرو مصداق کامل تری برای آن بشود و معیار شناخت آن حقیقت قرار بگیرد،
     اما هیچگاه کلیت پیروان معیار درستی برای شناخت حقیقت یک دین نیست.

   • با جمله ی اولت کاملا موافقم، با جمله ی دومت با یک تبصره موافقم وآن اینکه آفت هر فکر و راه و اندیشه ای انحراف و تحریف است، هرچه اندیشه مهم تر انحراف فجیع تر و چون خداوند انسان رو عاقل و آزاد خلق کرد پس انسان باید با فکر و اندیشه راه را انتخاب کند، نه با ظاهر که امکان دروغ و ریا و انحراف درش وجود دارد. اینکه گفتی داعشی ها براساس دستور قرآن عمل میکنند چیز تازه ای نبود خوارج هم همین حرفها رو خیلی بهتر از داعشی ها میزدند و با شعار لا حکم الا الله امام علی(ع) رو به شهادت رسوندن، یزیدیان هم با همین حرفها امام حسین(ع) رو به شهادت رسوندن و پیامبر هم فرمود من دو چیز گرانبها پیش شما میگذارم قرآن و عترت و قرآن بدون اهل بیت(ع) این گمراهی ها رو به دنبال دارد، درباره ی این حرفها مفصل در همین سایت در پستی در مورد داعشی ها صحبت کردیم و من به شما توصیه میکنم که به اونجا سر بزنید،  ضمنا چیزی باعث نشده که من فکر کنم شما داری ارزش شهدا رو پایین میاری، میگم با این حرفهات ارزش شهدا رو پایین نیار، جمله ی پایانیت هم که دروغ محض بود من کجا گفتم مردن پای خاک و ناموس و وطن ارزش ندارد، همانطور که خودت در جمله ات گفتی عقاید، من هم گفتم وقتی پای عقیده وسط باشه دفاع ارزشمندتر میشود و اون مثال حیوانات رو هم برای فهم مطلب آوردم، پس یکبار دیگه نظر من رو کامل و درست بخون تا دچار دروغگویی نشی.

  • متأسفانه بیشتر زرتشتیان فقط بلد هستند که شعار بدهند و فقط ادعای میهن پرستی و دلسوزی میهن میکنند ولی در عمل، حاضر نیستند که کوچکترین کاری برای مهین خود انجام دهند…

   • درود بر ایرانیان

    خدا بهتر میدونه که اینطور نیست که شما میگید، شاید سهوی میگید شایدم عمدی!

   • تا شما باشید که جنگ و خونریزی راه نندازید
    مگر زرتشتیها باید تاوان مسخره بازی های شما را بدهند؟
    ان ها را در قرون پیش کشتار کردید تحقیر کردید امروزه ایزدیان را می کشید؟
    توقع دارید تمام جمعیت زرتشتیان در راه کثافتکاری های مسلمانان شهید شوند؟
    مگر چند نفرند؟
    وقتی شما انها را اتش پرستو نجس و حیوان میخوانید میخواهید کلشان را نابود کنید؟
    پندار نیک گفتار نیک کردار نیک
    نه جنگ و خونریزی های برنامه ریزی شده توسط مسلمانان پیام شعار با انداختن بمب شیمیایی توسط مسلمانان بر روی مردم فرق دارد؟
    ادعای میهن پرستی فقط دشمن تراشی و ساختن دشمن نیست کاری که مسلمانان در ان مهارت دارند
    هر جا سخن از کشتار می اید طرفی از انها مسلمین هستند
    در اقلیت هم در کشورهای مسینی می بینیم چه کارهایی میکنند
    برای خدا و برای اسلام اینکار ها را میکنند انگیزه اصلیشون

  • فکر کنم شما سر بند یا زهرایی که شهدا با سرشون می بستن ندید یا قرآنی که دست شون می گرفتن درجبهه یا وقتی که از زیر قرآن رد می شدن یا وصیت نامه های شهدا رو نخوندید.

 2. ضمن اینکه کورش اگر به بابل لشگر کشید دلیل داشت، کمبوجیه اگر به مصر لشگر کشید دلیل داشت داریوش و خشایار اگر به یونان لشگر کشیدند دلیل داشتند! اونها ۲۵۰۰ سال پیش صلح  جهانی برقرار کردند ولی اسلام از ۱۴۰۰ سال پیش تا حالا تجاوز جهانی!

  • از کی تا بحال حمله کردن خشیارشا وحشی  به  یونان به مهد فلسفه و دموکراسی و آتش کشیدن آتن  برای صلح جهانی اتفاق افتاده ؟؟ که بعد اسکندر تلافی اون رو دربیاره .

   اونموقع که ایشون مشغول خانم بازی و پدرانش مشغول تیر به مقعد فروکردن دیگران و آمیزش با خواهران و مادراشون بودن اونها  مشغول تفکر و تعقل بودن .

   اگر در تاریخی که در توهمات شما  بسیار پر افتخار هست دوتا نه بیشتر به اندازه یونان اندیشمند تحویل میداد  دیگه لازم نبود به این متجاوزان افتخار کنید .

   • از کی هجوم مغول مانند محمد تازی با همراهانش به خاورمیانه برای دوری از جهالت مردم بوده که اونجا را به اتش بکشند؟
    فعلا در حال امیزش با صد ها کنیز از صد ها کشور مختلف بودند ! و داشتند بردگان را به سیخ می کشیدند و برده جنسی این ور اون ور میکردند و اسرای لخت را زنده زنده می سوزوندن !
    اگر هم شما دانشمند دادید بیرون ( نه زکریای بی دین و نه ابن سینای نامسلمان) بخاطر همین یونانی ها بود
    دین و معماری هاتون که کپی کرده بودید از بقیه ! دانشمنداتون هم بخاطر روی گل ارشمیدس و ارسطو و افلاطون و اقلیدس توانستند یه چیزی از خودشون بیرون بدن
    ادمخواری و زنده به گور کردن ر یادم رفت بگم از تاریخ پرافتخارتر شما !! فعلا که همه می دانند یونانی ها توسط مسلمانان سیخ به مقعدشون فرو رفت ! چهارصد سال مسلمانان سیراب نمی شدند از خون ریختن یونانیها
    فکر نکن فقط میتونی از بقیه ایراد بگیری خودتون مهد افراطی گری هستید

  • جناب مزینایی الان مردم دارن با آل سعود و داعش اسلام یزیدی رو میبینین کجا داعش به قران عمل میکنه ولی یه چیزی جالبه امثال شما چرا اعمال جنایتکارانو به اسلام ربط میدین و مسلمونایی که در مقابل داعش و صدام جنگیدن به اسلام ربط نمیدین واقعا بعدش چطور لشگرکشی پادشاهان و ایرانیان فقط دلیل داشت جنگهای پیامبر و امام علی و قیام کربلا که مقصرشون مخالفینشون بودن دلیل نداشت

 3. دوست زرتشتی من….لطفا شما برای شناخت اسلام به اصل اسلام توجه کن نه به اعمال مسلمانان…درگذشته بسیاری از عرب های به ظاهر مسلمان بودند که حتی به امام حسین(ع) که نوه ی پیامبر(ص) بود رحم نکردند چه برسد به اینکه بخواهند به مردم ایران رحم کنند…درضمن، دین مبین اسلام فقط دستور قتل و مجازات کافران حربی و منافقان رو داده نه کافران ذمی و بسیاری از اون ایرانیانی که بدست برخی از فرماندهان عرب به قتل رسیدند کافر حربی نبودند و به ناحق کشته شدند…و شما لطف کن به من بگو که پادشاهان ایران به چه دلیلی به کشورهای دیگر حمله کردند و جنایت انجام دادند؟

 4. مزینایی عزیز… لطفا شما برو وصیت نامه شهدارو مطالعه کن و همچنین مستند های دفاع مقدس رو تماشا کن و ببین که شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هنگام مبارزه با ارتش صدام، شعار الله اکبر و لبیک یاحسین سر میدادند و الگویشان امام حسین(ع) بود..اونوقت شما با چه دلیلی میگی که شهدا حتی اسم اسلام رو هم نشنیده بودند؟…این حرف شما واقعا مسخره است.

 5. سلام
  مقوله جهاد و شهادت صرفا در راه اسلام و خداست یعنی ممکن نیست کسی در راه دفاع از ناموس و وطنش جهاد کند چون دین را نمیتوان با ملی گرایی مخلوط کرد . دفاع از مملکت و مرزهای جغرافیایی ملی گراییست و جهاد در راه خدا ممکن است علیه ملت و ملیت باشد .
  کسی که در راه خدا جهاد میکند مرزهای جغرافیایی را نمیشناسد و همیشه طرف حق(الله) است ، اگر صدام حسین مسلمان باشد و ایرانیان زرتشتی مجاهد مسلمان ایرانی به صدام خواهد پیوست . اگر در جنگ ایران مسلمان و صدام مسلمان ، حق با صدام باشد مجاهد مسلمان ایرانی به صدام خواهد پیوست . مانند سلمان فارسی که در جنگ اعراب و ایرانیان طرف اعراب را گرفت .
  مجاهدین انسانهای خطرناکی هستند چون حتی ممکنه مردم کشور خودشون هم از گزندشون در امان نباشند مانند داعش و طالبان که خون مردم افغانستان و عراق و سوریه را در شیشه کردند و یک لحظه فکر نمیکنند کسانی که میکشند هموطنانشان هستند .

  • مدیر سایت

   اینکه گفتید مجاهدین می تونن انسانهای خطرناکی باشن، درسته، اگر درست هدایت نشن
   این مخصوص انسان های مجاهد نیست. ماشین وسیله ی نقلیه ی بسیار خوبیه اما اگر از همین وسیله درست استفاده نشه، می تونه خطرناک باشه برای جان صاحب آن و دیگران
   تفنگ هم اگر درست ازش استفاده نشه ابزار بسیار بدیه اما اگر درست استفاده بشه، بسیار وسیله ی خوبیه و….

 6. پس نتیجه میگیریم پیروان زرتشت با انفعال در برابر تجاوز به آب و خاکشون ، ماهیت دینشونو نشون دادن. این یعنی دین زرتشتی دین بی غیرتیه؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code