+
خانه / ایران / اسلام و ایران / اسلام منجی ایران / آیا چنین زنی فاحشه است؟! / طبق احکام زرتشتیان، زن بدون رضایت شوهر هیچ کاری نباید انجام دهد!
آیا چنین زنی فاحشه است؟! / طبق احکام زرتشتیان، زن بدون رضایت شوهر هیچ کاری نباید انجام دهد!

آیا چنین زنی فاحشه است؟! / طبق احکام زرتشتیان، زن بدون رضایت شوهر هیچ کاری نباید انجام دهد!

با تشکر از دوست عزیز، بیدارگر که متن «صد در نثر» را در اختیار قرار داد.
طبق کتاب زرتشتی «صد در نثر»، باب ۵۹ زن نیایش ندارد و به جای آن، روزانه در سه وقت نماز، باید از شوهر بخواهد تا هر دستوری دارد، بگوید تا او انجام دهد و نیز بدون رضایت شوهر هیچ کاری نباید انجام دهد و الا فاحشه خوانده می شود.

از نظر اسلام نیز مرد سرپرست و رئیس خانواده است اما چنین نیست که زن نتواند بدون اجازه ی شوهر هیچ کاری انجام دهد و اگر بدون رضایت او انجام داد فاحشه به حساب آید.
در «سد در نثر» می خوانیم:
«اینکه در دین بر اویزه مازدیسنان زنان را نیایش کردن نفرمودند!
که نیایش ایشان آنست! که هر روز سه بار بامداد نماز پیشین و نماز شام در پیش شوهر خویش باز ایستند و دست بکش کنند و گویند که ترا چه اندیشه است تا من آن اندیشم ترا چه میباید تا من آن گویم و ترا چه میباید تا من آن کنم که فرمائی هرچه شوهر فرماید آنروز بر آن بباید رفتن! و البته بی رضای شوهر هیچ کاری نکردن تا خدا از آن زن خشنود باشد چه خشنودی ایزد در خشنودی شوهر پیوسته است چه هر گاه که فرمان شوهر کار کنند در دین او را اشو خوانند و اگر نه او را جَه (فاحشه – زن بدکاره) خوانند!»

یادآوری:
موبد شهزادی در واژه نامه پازند ، ص ۱۴۲ کلمه ی «جه» را چنین معنا کرده: «جه ـ روسپی، فاحشه، زن بدکار، زانیه، ج ـ ن ـ د ـ ه (جه کشی به چم جاکشی)»

مرداد ۱۳۹۲

۷۸ نظر

 1. احتمالا این جور عقاید نتیجه تماس با مسیحیان و مسلمانان باشد ، بهتره بگیم مسیحیان چون مسلمانان هم تا حداقل قرن دوم و سوم چنین عقایدی نداشتند و اکثر زن ستیزی ها در مذاهب شرق ریشه در عقاید ننگین مسیحیان دارد .
  مارتین لوترکینگ میگوید :
  زنان باید در خانه بمانند ، ساکت بمانند و خانه داری کنند بچه بزایند و او را بزرگ کنند (از کتاب نامه های بهشت)
  پال قدیس بزرگ میگوید :
  ای زنان خود را در اختیار شوهرانتان بگذارید همانگونه که در اختیار خدا میگذارید (نامه های بهشت)
  ویلی دورانت راجع به حقوق زنان در عصر زرتشت میگوید :
  در زمان زرتشت پیغمبر همانگونه که عادت پیشینیان بود زنان منزلت عالی داشتند ،با کمال ازادی و روی گشاده در میان مردم امد و شد میکردند ، صاحب ملک و زمین میشدند و در ان تصرفات مالکانه داشتند …(مشرق زمین ص ۴۱۸)

  • اگر میخواهید درست و حسابی بحث کنید، همانطور که من عین متن کتاب زرتشتی را آوردم، شما هم اینگونه منبع نشون بدید

  • خطاب به بانو آناهیتا گرامی لطفا بخوانند

   بله شما درست میفرمایید ویلی دورانت راجع به حقوق زنان در عصر زرتشت میگوید :
   در زمان زرتشت پیغمبر همانگونه که عادت پیشینیان بود زنان منزلت عالی داشتند ،با کمال ازادی و روی گشاده در میان مردم امد و شد میکردند ، صاحب ملک و زمین میشدند و در ان تصرفات مالکانه داشتند …(مشرق زمین ص ۴۱۸)
   اما توجه کنید : زمان حضرت زرتشت ودر مکانی که حضرت زرتشت زندگی میکردند زندگی بشر در مرحله ابتدایی ودر جوامع اولیه بوده در جوامع اولیه زن ارزش بسیار بالایی داشته چون فرزند بدنیا می اورد وزن در جوامع اولیه دوشادوش مرد در کارهای کشاورزی ودامپروری فعالیت میکرد
   نابرابری در حق زنان از وقتی شروع میشود که بشر از جامع اولیه به سمت استخراج معادن وکار با فلزات میرود وچون اینجا به زور احتیاج دارد به مرور زمان مرد قدرت میگرد واغاز مردسالاری است
   که البته این همان ابتدا که بشر شهرنشین میشود رخ نمیدهد بلکه صدها وبعضا هزار سال طول میکشد
   حضرت زرتشت در یک جامعه ابتدایی زندگی میکردند

   • خطاب به بانو آناهیتا گرامی لطفا بخوانند

    خوب حالا ببینیم این بانو که در قرآن سوره ۲۷ سوره نمل صحبت اوست چه خصوصیاتی در مورد حکمرانی اش دارد :اولا این بانو دیکتاتور نیست وتصمیمات وفرمانهای حکومتی را با حضور بزرگان کشور میگیرد به آیه ۳۲ سوره نمل ۲۷ سوره قرآن دقت شود:
    یَا أَیُّهَا الْمَلَأُ أَفْتُونِی فِی أَمْرِی مَا کُنتُ قَاطِعَهً أَمْرًا حَتَّىٰ تَشْهَدُونِ ﴿٣٢﴾
    ای بزرگان در کارم به من نظر دهید [چرا که‌] هیچ کاری را از پیش نبرده‌ام، مگر آنکه شما در آن حاضر و ناظر بوده‌اید (۳۲)

  • خطاب به بانو آناهیتا گرامی لطفا بخوانند

   سلام بانوی گرامی ببینید من میگویم به قران به صورت عقلی وبا تدبر نگاه کنیم:

   ببینید در آیه ۲۳ سوره نمل ۲۷ سوره قرآن از حکمرانی یک بانو صحبت میکند:
   إِنِّی وَجَدتُّ امْرَأَهً تَمْلِکُهُمْ وَأُوتِیَتْ مِن کُلِّ شَیْءٍ وَلَهَا عَرْشٌ عَظِیمٌ ﴿٢٣﴾
   ترجمه خرمشاهی:
   من زنی را یافتم که بر آنان فرمانروایی می‌کرد و از همه‌چیز برخوردار بود، و تختی شگرف داشت‌ (۲۳)

   • خطاب به بانو آناهیتا گرامی لطفا بخوانند

    خوب حالا ببینیم این بانو که در قرآن سوره ۲۷ سوره نمل صحبت اوست چه خصوصیاتی در مورد حکمرانی اش دارد :اولا این بانو دیکتاتور نیست وتصمیمات وفرمانهای حکومتی را با حضور بزرگان کشور میگیرد به آیه ۳۲ سوره نمل ۲۷ سوره قرآن دقت شود:
    یَا أَیُّهَا الْمَلَأُ أَفْتُونِی فِی أَمْرِی مَا کُنتُ قَاطِعَهً أَمْرًا حَتَّىٰ تَشْهَدُونِ ﴿٣٢﴾
    ای بزرگان در کارم به من نظر دهید [چرا که‌] هیچ کاری را از پیش نبرده‌ام، مگر آنکه شما در آن حاضر و ناظر بوده‌اید (
    لطفا به بقیه خصوصیاتی هم که ان شا الله می اورم دقت کنید

    • خطاب به بانو آناهیتا گرامی لطفا بخوانند

     از آیات ۳۴ و۳۵ سوره نمل ۲۷ سوره قرآن میفهمیم این بانو حاکم سعی میکرده است که کار را با دیپلماسی حل کند وحداکثر تلاش را برای جلوگیری از جنگ میکرد:
     قَالَتْ إِنَّ الْمُلُوکَ إِذَا دَخَلُوا قَرْیَهً أَفْسَدُوهَا وَجَعَلُوا أَعِزَّهَ أَهْلِهَا أَذِلَّهً ۖ وَکَذَٰلِکَ یَفْعَلُونَ ﴿٣۴﴾ وَإِنِّی مُرْسِلَهٌ إِلَیْهِم بِهَدِیَّهٍ فَنَاظِرَهٌ بِمَ یَرْجِعُ الْمُرْسَلُونَ ﴿٣۵﴾

     [بلقیس‌] گفت همانا پادشاهان چون به شهری درآیند، آن را به تباهی کشند و گرانقدران اهلش را بی‌مقدار گردانند، و اینگونه عمل کنند (۳۴) و من فرستنده هدیه‌ای به سوی آنان هستم و چشم به راه اینکه فرستادگان چه پاسخی می‌آورند (۳۵)

     • خطاب به بانو آناهیتا گرامی لطفا بخوانند

      بعد خانم آناهیتا دقت بفرمایید در قرآن از حکامی چون فرعون وحاکم زمان حضرت ابراهیم که برخی مفسران میگویند نمرود است صحبت شده است
      وفرعون ونمرود حق پذیر نبوده وبعد از دیدن معجزات انبیا هم به آنها ایمان نمی اوردند ولی آیه ۴۲ سوره نمل ۲۷ سوره قرآن میگوید که این بانو حاکم
      قبل از دیدن معجزه حضرت سلیمان ایمان آورده بود:
      فَلَمَّا جَاءَتْ قِیلَ أَهَـٰکَذَا عَرْشُکِ ۖ قَالَتْ کَأَنَّهُ هُوَ ۚ وَأُوتِینَا الْعِلْمَ مِن قَبْلِهَا وَکُنَّا مُسْلِمِینَ ﴿۴٢
      و چون [بلقیس‌] آمد به او گفته شد آیا تخت تو این چنین است؟ گفت‌گویی همان است، و پیش از این، به ما علم [به حقانیت سلیمان‌] داده شده است و ما فرمانبردار بوده‌ایم‌ (۴۲

     • خطاب به بانو آناهیتا گرامی لطفا بخوانند

      خب حالا من که قرآن خواندم از آیه ۳۲ سوره نمل که در آن از حکمرانی زنی صحبت میکند که استبداد رای ندارد وبا حضور بزرگان کشور تصمیم میگیرد ودر آیه ۳۷ همین سوره میگوید این خانم حکمران اهل دیپلماسی است وسعی دارد با دیپلماسی تا جایی که ممکن است از جنگ جلوگیری کند وطبق آیه ۴۲ سوره نمل این حاکم زن بر خلاف فرعون ونمرود قبل از دیدن معجزه پیامیر تسلیم حق میشود
      پس من از این آیات استنباط میکنم که حکمرانی بانویی که کفایت لازم رو داشته باشد بد نیست
      ومورد تایید قرآن است
      شما غیر این برداشت میکنید؟

 2. سخن گهرباری از نهج الفصاحه :
  درباره زنان از خدا بترسید که انان نزد شما اسیرند (حدیث شماره ۴۵)
  زنان محکم ترین سلاح شیطانند (حدیث ۹۷۰)
  به همین دلیل و هزاران دلیل بر مکر زنان ای مردان ، بر شما واجب است که از بی لباسی برای نگه داری زنان در خانه کمک جویید زیرا زن وقتی لباس فراوان و زینت کامل دارد میل به بیرون رفتن دارد (حدیث ۲۸۲)
  زنان را بی لباس بگذارید تا در خانه بمانند (حدیث ۳۴۳)
  اگر زنی خود را ارایش و معطر کند و بر مردمی بگذرد که بوی او را دریابند زناکار است (حدیث۱۷۷)
  زن وقتی خوشبو شود و بر انجمنی بگذرد زناکار است (حدیث ۲۱۵۷)
  وقتی امرای مسلمانان اشرار باشند و کار مسلمانان به دست زنان بیفتد شکم زمین (قبر) بهتر از پشت زمین است (حدیث ۲۸۳)
  در این کتاب احادیث زن ستیزانه ، نه زن کوبانه فراوان است و مجال گفتن نبود ….

  • یک) نهج الفصاحه از کتابهای قدیمی نیست. تا آنجا که به یاد دارم نویسنده اش بعد از انقلاب از دنیا رفت. باید دید این حدیث ها را از کجا آورده و میزان اعتبار هر حدیث چقدره
   دو) چرا به حدیث های دیگر که در مورد زنان است، توجه نمی کنید. مثل حدیث زیر:
   هنگامى که اسماء بنت عمیس با شوهر خود جعفر بن ابى طالب از حبشه برگشت، نزد همسران رسول خدا صلى الله علیه و آله رفت و گفت: آیا درباره ما [زنان‏] هم چیزى از قرآن نازل شده است؟ گفتند: نه. اسماء نزد رسول خدا صلى الله علیه و آله رفت و عرض کرد: اى رسول خدا! زن‏ها محروم و بازنده‏اند! فرمود: چرا؟ عرض کرد: چون از آنها مانند مردها به خوبى یاد نمى‏شود. پس خداوند متعال این آیه «ان المسلمین والمسلمات …» را فرو فرستاد. (مجمع البیان، ج ۸، ص ۵۶۰)
   ترجمه کامل آیه که مردان و زنان را در یک سطح قرار داده چنین است:
   «مردان و زنان مسلمان و مردان و زنان با ایمان و مردان و زنان عبادت پیشه و مردان و زنان راستگو و مردان و زنان شکیبا و مردان و زنان فروتن و مردان و زنان صدقه دهنده و مردان و زنان روزه دار و مردان و زنان پاکدامن و مردان و زنانى که خدا را فراوان یاد مى‏کنند، خدا براى همه آنان آمرزش و پاداشى بزرگ فراهم ساخته است‏. (احزاب آیه ۳۵)

   • شفاف سازی میکنیم !
    اینکه نهج الفصاحه مجموعه حدیث هست و استناد به مجموعه صحیح نیست فقط فرار از حقیقت است وگرنه موقعی که خودشان حدیث خوبی از ان میبینند دیگه حدیث معتبر و غیر معتبر معنا ندارد ، هر چند جمهوری اسلامی این کتاب انلاین هم کرده اند .
    اینکه زنان پیش شما اسیرند ، خدا به شما حق داده زنانتان را نه چندان سخت کتک بزنید ، زنان اسیر شمایند و از خود اختیاری ندارند و شما انان را از خدا امانت گرفته اید و به وسیله کلمات خدا به خود حلالشان کرده اید رجوع کنید به (طبری ج ۴ ص ۱۲۷۷،پاینده،مربوط به واقعه حجه الوداع)
    ﻓﺎﺣﺒﺴﻮﻫﻦ ﻓﻰ ﺍﻟﺒﻴﻮﺕ ﻭ ﺍﺳﺘﻌﻴﻨﻮﺍ ﻋﻠﻴﻬﻦ ﺑﺎﻟﻌﺮﻯ ( مستدرک ﺍﻟﻮﺳﺎﺋﻞ ﻭ ﻣﺴﺘﻨﺒﻂ ﺍﻟﻤﺴﺎﺋﻞ، ﺝ ۱۴ﺹ۱۸۲) ﻓﺎﻥ ﺍﺣﺪﺍﻫﻦ ﺍﺫﺍ ﻛﺜﺮﺕ ﺛﻴﺎﺑﻬﺎ ﻭ ﺍﺣﺴﻨﺖ ﺯﻳﻨﺘﻬﺎ ﺍﻋﺠﺒﻬﺎ ﺍﻟﺨﺮﻭﺝ (‏کنز العمال ج ۱۶ ص ۳۷۲)
    یعنی زنانتان را بی لباس بگذارید تا در خانه بمانند چون اگر لباس و زینت داشته باشند میل به بیرون رفتن میکنند …
    اگر زنی خود را معطر کند و به نامحرمان بگذرد … زناکار است (تفسیر البرهان ص ۳۴)
    منظورتون از اوردن این ایه چی بود ؟ کدام دین زنان را از بعد روحانی کمتر از مردان دانسته که شما این ایه رو اوردید ؟ زرتشتی با ان همه ایزد بانو … اگر در قران یکبار زنان در کنار مردان امدند در همه جای وندیداد و گاتاها روان و جان زنان در کنار مردان ستایش شده اند ، حتی در مسیحیت و یهودیت هم زنان از بعد روحانی با مردان برابر بوده اند و این ادعای شما به نظر من دفاعی عاجزانه بود .
    هر چند این حرف شما درست نیست و در اخرت زنان با مردان برابر نیستند ،شما بفرمایید ایا به زنان در بهشت مردان زیبا رو میدهند ؟

    • این که در بهشت به مردان زنان زیباروی حور میدهند خودش دلیلی بر احترام به زن ومقام زن است .دراحادیث گفته شده زنان هر همسری بخواهند میتوانند اختیار کنند.

    • سلام خانم آناهیتا شما حق دارید از اسلام زده شوید چون متاستفانه مسلمانان تفکر عقلی رو کنار گذاشتند وصرفا به نقل تکیه میکنند من منکر حدیث نیستم واحادیث صحیح فراوانی وجود دارد اما هرحدیثی رو باید با قران وعقل سنجید
     وباید قران کریم رو با عقل بررسی کرد تا متوجه شد

     • باید دید مراد شما از عقل چیه. اینکه حدیث میگه در هر رکعت نماز، دو سجده باید انجام داد، چطور شما می خواهی دو تا بودن سجده را با عقل خود درک کنید؟ آیا حال که نمی دانیم چرا نگفته یک سجده یا سه تا، باید این دست احادیث را کنار گذاشت؟

    • در ضمن گردانده محترم این وبسایت یک تقاضا دارم : دقت کنید شما از یک کتاب فقهی چند روحانی نقل گرا زرتشتی نقل فرمودید این چه ارتباطی با حضرت زرتشت دارد؟
     الان کسی بیاید کتاب فتواهای مرحوم بن باز را بیاورم کتاب ایشان پر است از فتواهای غیر عقلی
     بعد کسی به خاطر فتواهای غیر عقلی موجود درکتاب مرحوم بن باز از اسلام ایراد بگیرد
     به نظر شما کار درستی است؟

    • آناهیتا، انگار شما از ظلم ها و توهین هایی که به زنان در وندیداد شده بی خبرید، تازه میگویید در قرآن یکبار زنان در کنار مردان آورده شده اند، انگار شما قرآن را هم نخوانده اید، در قرآن فراوان از زنان یاد شده است و آیات فراوانی وجود دارد که فقط از زنان تقدیر میشود، از مقام زن در یهودیت و مسیحیت هم که بی خبرید، در مورد احادیث هم که باید با عقل درست و نادرست بودنش با مفاهیم و آیات قرآن را بررسی کنیم، البته که با علم حدیث و رجال هم میشود درست بودن حدیث را بررسی کرد ولی در پایان این عقل و قرآن هستند که مهر تایید رو به حدیث میزنند، خود قرآن در آیات ۱۷ و ۱۸ سوره ی الزمر فرموده که بشارت بده به آن بندگانم که به سخن گوش فرا میدهند و بهترین آن را پیروی میکنند.

     • دوست گرامی ایا میدانی کتاب وندیداد در چه زمانی نوشته شده و چرا؟ نوشتن ان تقریبا همزمان است با تولد قران و برای اینکه زرتشتیان به اسلام بدلیل حوریان بهشتی و … وعده شده در قران ، کشیده نشوند نوشته شده

  • سلام در ضمن من معتزلی حضرت زرتشت رو پیامبر میدانم وکتاب گاتها ایشان کاملا عقلی است وزرتشتیان در جذب مسلمانان به تفکر عقل گرا معتزلی بسیار نقش مثبتی داشتند در ضمن در زرتشتیت هم متاستفانه تفکر عقلی کنار گداشته شد وتفکر نقلی جای ان را گرفت واین عامل فروپاشی امپراتور ساسانیان بود
   ا

   • جناب معتزله از روی هوا حرف میزنید؟؟؟ موسس معتزله عرب بوده و اساتیدش هم عرب بودن و در کتاب فضل الاعتزال و طبقات المعتزله ص ۲۱۳ امام علی ابن ابی طالب در طبقه اول و حسنین علیهم السلام در طبقه دوم معتزله ذکر شدن . اسمی از زرتشت نیست !! الکی مکاتب اسلامی رو به مجوسیان نسبت میدین ؟؟

    • عذر میخوام تصحیح میکنم حسنین علیهما السلام .دوستان بعدا به من خرده و ایراد نگیرن

     • سلام لطفا مدیر محترم وبسایت توجه کنند که این برادر عزیز چه مطلبی فرمودند:جناب معتزله از روی هوا حرف میزنید؟؟؟ موسس معتزله عرب بوده و اساتیدش هم عرب بودن و در کتاب فضل الاعتزال و طبقات المعتزله ص ۲۱۳ امام علی ابن ابی طالب در طبقه اول و حسنین علیهما السلام در طبقه دوم معتزله ذکر شدن
      مدیر محترم وبسایت توجه فرمایید که این دوست بزرگوار هم امامان بزرگوار شیعه رو جزو بزرگان معتزله اوردند

    • سلام برادر بزرگوار من نگفتم زرتشتیها عقیده معتزله رو ساختند
     من گفتم که تشویق کردند
     ببینید وزرای مامون بسیاری از انها ایرانی بودند وپدر بزرگ انها زرتشتی بودند
     وخود امیر مامون مادر ایرانی داشت که مادر ایشان قبل از اسلام به احتمال بسیار زیاد زرتشتی بودند

   • شما که ادعا دارین معتزله هستین چطور مبانی و تاریخ ابتدایی این گروه رو بدون سند به دیگران مربوط میدونید

   • میشه بفرمایید کدوم زرتشتیان مسلمانان رو به تفکر عقلی دعوت میکردن ؟؟؟ اسمشون چی بوده؟؟؟ کجا و کی زندگی میکردن ؟؟؟

  • خطاب به بانو آناهیتا گرامی لطفا بخوانند

   سلام ببینید در آیات فراوانی در قرآن با بسیاری از آداب ورسوم محلی بعضی قبایل اسلام که اختیارات بانوان را کاهش میداده بمخالفت کرده است
   مثلا با این قضیه که زنی رو فامیل شوهر متوفی بدون میل ورضایتش به ارث ببرند :
   یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا یَحِلُّ لَکُمْ أَن تَرِثُوا النِّسَاءَ کَرْهًا ۖ وَلَا تَعْضُلُوهُنَّ لِتَذْهَبُوا بِبَعْضِ مَا آتَیْتُمُوهُنَّ إِلَّا أَن یَأْتِینَ بِفَاحِشَهٍ مُّبَیِّنَهٍ ۚ وَعَاشِرُوهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ ۚ فَإِن کَرِهْتُمُوهُنَّ فَعَسَىٰ أَن تَکْرَهُوا شَیْئًا وَیَجْعَلَ اللَّـهُ فِیهِ خَیْرًا کَثِیرًا ﴿١٩﴾
   می‌میرند، برای اینان عذابی دردناک آماده ساخته‌ایم‌ (۱۸) ای مؤمنان بر شما روا نیست که زنان را بر خلاف میلشان میراث برید [و آنان را به اجبار در حباله نکاح خود نگاه دارید] و بر آنان سختگیری نکنید تا بخشی از چیزی را که به آنان بخشیده‌اید پس بگیرید، مگر آنکه مرتکب ناشایستی آشکاری شوند، و با آنان خوشرفتاری کنید و اگر آنان را خوش ندارید [بدانید که‌] چه بسا چیزی را ناخوش بدارید و خداوند در آن خیر بسیار نهاده باشد (۱۹)

   • خطاب به بانو آناهیتا گرامی لطفا بخوانند

    این ایه ۱۹ سوره نسا ۴سوره قرآن هست

    • درود
     البته بلقیس یک شخصیت تخیلی هست ، کتیبه ها و الواح (بیش از ۱۵۰۰لوح)فراوانی از سلسله هانی ، سباییان و حضرموت بر جای مانده اما در هیچکدام ازین سلسله های مرد تبار زنی به حکومت نرسیده و اگر هم معدودی در شمال عربستان بوده اثری از بلقیس در میان هانی و سباییان نیست
     سلیمان مربوط به ده قرن پیش از میلاد است ، سلسله سباییان هشت قرن پیش از میلاد تاسیس شد پس سلیمان با سلسله هانی معاصر بود که هانی هم مانند سباییان خراجگذار مظلوم اشور بود ، به فرض محال که قایل به وجود سلیمان باشیم ، چرا سلیمان به اشور ظالم و قدرتمند حمله نکرد ؟
     بگذریم منظورم این بود که قصه های تورات و قران تاریخی نیستند و قصه تاریخ اند …
     اما اگر هم با زبان تورات و قران با شما صحبت کنیم نتیجه گیری شما از انچه قران گفته نادرست است ، شما سندی از قران یا تورات بدید که بلقیس پس از سلیمان هم حکومت کرد !
     ابن اثیر و طبری و ابن اسحاق عقیده دارند که پادشاهی بلقیس با فتح سلیمان پایان یافت ، یا سلیمان او را به زنی گرفت یا او را به زنی مردی (پادشاه یمن) دراورد … (طبری ج ۲ ص ۴۱۳، ترجمه پاینده)
     یک حدیث معتبر توسط تمامی تاریخ نگاران و محدثین اسلامی ثبت شده است که البته بنده فقط قول شیعه در تنبیه الاشراف مسعودی را مینویسم :
     پیامبر شنید که ایرانیان پوراندخت را به پادشاهی برگزیدند ،فرمود : “مردمی که تدبیر کاران را زنی کند رستگار نخواهند شد.(تنبیه الاشراف ص ۷۳)

     • سلام خانم آناهیتا شما فرض را بر این گرفتید که تاریخ سرزمینهای قدیم کامل وجامع به دست ما رسیده است
      که ایراد میگیرید حضرت سلیمان وزن حاکمی در هیچ کشور همسایه سلیمان نبوده است
      در صورتی که بسیاری از قسمتهای تاریخ ملل پنهان هست

     • پاسخ به خانم آناهیتا

      سلام خانم آناهیتا بزرگوار فرض کنیم که اصلا حضرت سلیمان وبلقیسی وجود نداشته (که این فرض برای ما مسلمانان محال است)
      وفرض کنیم بلقیس بعد از دیدار با حضرت سلیمان دیگر حاکم نبوده این حرف دوستمان را نقض نمیکند
      دوستمان دارد میگوید قرآن دارد میگوید زنی که بر کشور سبا حاکم بوده طبق قرآن کارها را با مشورت با بزرگان انجام میداده ودمستبد نبوده وبا تدبیر سعی داشته از جنگ جلوگیری کند وقبل از دیدن معجزه تسلیم حق شده در حالی که حکامی چون فرعون ونمرود اینگونه نبودند پس این زن صلاحیت حکمرانی را داشته حالا فرض کنیم چون حضرت سلیمان شایستگی بیشتری داشته سرزمین سبا هم به حضرت سلیمان واگذار شده این شایستگی بلقیس رو رد نمیکند

     • پاسخ به خانم آناهیتا

      در ضمن طبق قران مردم سبا امورشان را به یک زن سپردند ونه تنها هلاک نشدند بلکه به حقیقت رهنمون شدند

     • درود
      ای کاش به اندازه تعداد انگشتان دست ، بانوانی مثل آناهیتا حضور فعال داشتند.دمت گرم به تنهایی با شصتا آخوند آنهم همزمان بجنگی… خیلی سخته …آنهم مغزهای شستشو شده

     • خانوم آناهیتا چرا شما هرچی باب میلتون نباشه رو خرافات و تخیلی میدونید و از اونطرف هرچی رو خوشتون بیاد و قبول میکنید حتی اگه احادیث دیگه ای باشه که ضد حرفایی باشه که شما به عنوان حدیث میارین

 3. کتاب صددرنثر این نوشته هارا اعمال و کارهایی واجب گفته ولی دراسلام دراحادیث نبوی اینها مانند استعاره بیان شده اند نه اینکه هرزنی که عطرزد سنگساربشود ..احادیث گفته اند که دروغ روزه راباطل میکند ..منظورباطن اینه نه اینکه اگر درروزه دروغی گفتیم باید شصت روز کفاره روزه بگیریم .
  ولی درزرتشتی زن به عنوان فاحشه شناخته میشود واعمال ازوی باطل میشود. اگر اینکاراروبکنه که نوشته.

 4. این احادیثی که ذکرکردید هم ازعجایب روزگار نیستند .وازنظر یک جامعه شناس وروانشناس عاقل ومومن درستند.
  یک کودک را شده کتک میزنند تا عبرت بگیرد وبه سیم برق دست نزند .این کتک برای خودش وخانواده اش خوبه .ولی بچه نمیدونه وفکر میکنه درحقش ظلم شده بزرگا هستند که میدونند ویا بچه هایی که برق اوناروگرفته وتجربه کردند وپشیمونن.اینومیفهمند.

 5. اردویسورا خانم
  باید احادیثی که گفتید بررسی سندی بشه. به هر حال هرچیزی که از پیامبر و به اهل بیت به ما برسه ما اون رو قبول میکنیم.
  مثلاً حدیثی که میفرماید زنی که خودش رو خوشبو کنه و بر انجمنی عبور کنه، زناکار نوشته میشه،
  بله همینطوره. اون زن واسه کی خودش رو خوشبو کرده ؟؟؟؟؟ واسه شوهرش ؟ خوب تو خونه یا جمع خودی ها اینکار رو بکنه. وقتی موقع حاضر شدن جلو نامحرم این کار رو میکنه یعنی خودش رو در اختیار اونها قرار داده تا ازش لذت ببرن

  • درود. خیلی جالبه اول احادیث جعلی میشوند و دروغه بعد میگویید حدیث درسته و برایش توجیه می آورید!
   زن وقتی میرود بیرون عطر بزند زناکار میشود؟ پس زن فاحشه میشود!! عطر مساوی فاحشگی و زنا!
   جالبه ایرانیان برای اولین بار از عطر استفاده میکردند!
   پس با این حساب زندگی چه ارزشی دارد؟
   اگر حیا به این باشد تا ابد فقط چشممون بیرون باشد حق سر و سامان دادن به وضع ظاهریمون را نداشته باشیم، نوکر شوهر باشیم، حق کار کردن کنار مردان را نداشته باشیم! به گفته امام علی باید همیشه توی خانه ببافیم و بپزیم! نتوانیم بریم ورزش تماشا کنیم استادیوم رفتن حرام باشد! حق دوستی با غیر مسلمان نداشته باشیم! از مشارکت در کارها بپرهیزیم. حق اهنگ نواختن و اواز نداشته باشیم! ارزشمون پایین مرد باشد! خودمون را به شوهرمون بفروشیم و به عنوان کالا باشیم. در اسلام هم که زنان فریبکار هستند و مردان را به در می کنند پس نباید هیچ حرفی بزنیم! پس اصلا چرا زندگی می کنیم؟
   حیا و عفت یعنی این؟ یعنی زندانی کردن خودمون توی قفس؟ این نوعی رهبانیت نیست؟ زهد و ریاضت مدرن نیست؟

 6. زنان موجوداتی احساسی و عاطفی هستند. و در مسی تفکر منطقی دچار عواطف میشوند. این طبیعت زن است که احساساتش قوی تر از عقلانیتش باشد. این ایرادی بر زن نیست. بلکه زن به همین دلیل میتواند به مقام مادی برسد (و بهشت زیر پای او باشد: حدیث پیامبر: الجنه تحت اقدام الامهات). راه کمال برای زن باز است. اما احساسی بودن زن، اگر کنترل نشود میتواند او را به سلاح شیطان تبدیل کند. همانطور که زن میتونه عالی ترین مقام خلقت هم بشه. پیامبر فرمودند: اگر فاطمه نبود من خلق نمیشدم و اگر به خاطر من نبود، جهان خلق نمیشد.

 7. تخم مرغ دزد شتر دزد میشود …
  ممکنه شخصی دزد باشه اما مادامی که دزدی نکنه دستشو قطع نمیکنند ،در واقع دزدی ،زنا و بدکارگی در ذات شخص هست و مبشه احتمال داد در موقعیت مناسب ان عمل انجام بده ، یعنی اب گیرش نیامده وگرنه شناگر ماهری هست !
  پس دست دزد تا زمانیکه دزدی نکنه قطع نمیشه و زناکار تا زمانیکه زنا نکنه مجازات نمیشه (حالا شلاق یا سنگسار…)

 8. اذا استعطرت المراه فمرت علی القوم لیجدوا ریحها فهی زانیه نهج الفصاحه حدیث ۱۷۷ ((اگر زنی خود را معطر سازد و بر مردمی بگذرد *تا*بوی اورا دریابند *گویی*زناکار است .)) خانم اردویسر اناهیتا حدیث رو درست بنویسید تا کژتابی نداشته باشه !! معلومه زنی که بحواهد برای تحریک پسران و مردان مردم هر اقدامی بکنه و امنیت خانواده ها و آسایش اونها رو سلب کنه و موجب فساد بشه مثل این میمونه که زنا کرده از زنا هم بدتر کرده .ترجمه غلط حدیث باعث برداشت نادرست از حدیث میشه .

  • گرندانده محترم این سایت دقت بفرمایید : بانوان به سرکار میروند ودر جامعه حاضر میشوند آیا عقل شما حکم میکند که بانوان بوی گند عرق بدهند چون اگر عطر ملایمی بزنند آقایون تحریک میشوند؟
   بله عطر هایی هست که بوی بسیار بسیار بسیار تندی دارد ودر بعضی مواقع اصلا برای رابطه جنسی مناسب است
   اما چرا یک بانو کارمند باید بوی گند عرق بدهد واز عطر ملایم استفاده نکند؟

 9. عن ابی جعفر قال رسول الله صلی الله علیه و اله ایضرب احدکم المراه ثم یظل معانقها ؟!چگونه فردی از شما مرادن همسر خودرا میزند و آنگاه با او هم آغوش میگردد!!!!؟؟؟؟ وسایل ج ۲۰ ص ۱۶۷ و کتاب معتبر کافی ج ۵ ص ۵۰۹ نه کتاب تاریخی طبری با منابع مجهول و … حدیثی که در بر خلاف احادیث ذکر شده خاتم اردوسر اناهیتاست

 10. قال النبی صلی الله علیه و اله انی اتعجب ممن یضرب امراته و هو بالضرب اولی منها . جامع الاخبار ص ۱۵۸ و مستدرک ج ۱۴ ص ۲۵۰ پیغمبر فرمود من در شگفتم از کسی که زنش را میزند حال انکه او (مرد )به کتک خوردن سزاوار تر است یعنی زنه باید اونجور شوهر رو کتک بزنه و خوب ادبش کنه .

 11. ایها الناس این احادیث رو با احادیث خانم اردویسر اناهیتا مقایسه کنید بخصوص ترجمه حدیث عطر زدن زن و زنا کار بودن و ….

 12. احادیثی که برخلاف احادیث و حرفهای خانم اردویسر اناهیتاست . بحار ج ۱۰ ص ۱۰۰ و خصال ج ۲ ص ۶۲۱ و تحف العقول ص ۱۱۱ ان امیرالمومنین …لتطیب المراه المسلمه لزوجها . حضرت علی فرمود زن مسلمان باید خودش را برای شوهرش خوشبوسازد .

 13. حضرت فاطمه سلام الله علیها خطاب به اسماء بنت عمیس فرمود هاتی طیبی الذی اتطیب به . ای اسما عطرم را بیاور همان عطری که همیشه استفاده میکنم .کشف النغمه ج۲ ص ۶۲ عوالم ج۱۱ ص ۵۰۷ و ۶۱۰

 14. ایه قرآن برخلاف حدیثی که خانم اردویسر اناهیتا درباره لباس زن نوشتن . سوره بقره ایه ۲۳۳. خوراک و لباس زنان آن هم به *وجهی نیکو*(کسوتهن بالمعروف )برعهده صاحب فرزند (پدر )است .

 15. جل الخالق گاتها عقلیه!؟!؟!؟!
  کتابی که برای اثباتش ازدلایل غیرعقلانی استفاده میشه عقلیه؟
  مگه داخلش چیزخاصی غیراز ستایش نوشته شده که بگید عقلیه؟
  کتابی که اسمان را سنگ مینامد عقلیه؟
  حالادیگه مسلمانان ازعقل استفاده نمیکنند و زرتشتیان انان رابه عقل میخوانند؟!؟!؟!
  استفاده از عنصر نژاد وتعصبات بیخودی به کتابی چهل صفحه ای که معلوم نیست مال کیست و سفارش اخلاقی نداره عقلیه؟
  حالا دیگه فردوسی شاعر بزرگترین افسانه سرا شد زرتشتی ودقیقی که یک شاعر است شد منتقد وعقلانی وخیرخواه؟ خوبه تواین سایت هم سخنان مقام معظم رهبری درمورد فردوسی اورده شده .دقیقی هم بهتر است همان گل وبلبل را وبتپرستان واتشپرستان رامدح کند

 16. جناب معتزله من بی جا کرده باشم امامان شیعه رو معتزله معرفی کنم در جواب شما که گفتین زرتشتیان فلان کار را کردن از یکی از کتابهای مشهور و معتبر معتزله مطلبی آوردم که پیروان اعتزال بزرگان خود رو امام علی و امام حسن و … معرفی میکنن و خبری از زرتشت و زرتشتیان نیست .معتزلیان مدعی پیروی از راه امامان شیعیان بودن و برای خودشون اینرو فضیلت و ارزش تلقی میکردن.

 17. درباره مامون هم مادرش گویا ایرانی بود و کنیزی زشت در مطبخ هارون بود به نام مراجل که هارون به خاطر باخت در شرط بندی در بازی شطرنج با مادر مامون همبستر شد حاصلش شد مامون و مادرش رو در کودکی از دست داد .خود مامون در اون اوایل که هنوز منحرف نشده بود و آدم حسابی در خاندان عباسیان بود گفته بود با خود عهد کردم بعد از پیروزی بر امین خلافت رو به خاندان علی ع برگردونم و بهتر از علی ابن موسی ع کس دیگری نیست .

 18. شروع معتزله دعوای واصل و حسن بود که هر دو هم عرب بودن هر دو متولد مدینه و بحث و جدل در مسجد اتفاق افتاد ربطی به زرتشتیان نداره .فردوسی ۳۲۹هجری تازه بدنیا اومده و واصل و حسن بصری ماله قرن اول بعد واصل سال ۱۳۱ هجری مرد .این کجا و اون کجا

 19. آقایون مسلمون خجالت بکشید که با بویه عطر تحریک میشین، بی خدایان وبقیه مردای غیر مسلمان رو نظاره کنید ..چطور ساعت ها زن رو بغل میکنن میبوسن اما هیچ علائمی از تحریک دیده نمیشه واقعا که خون عرب تازی توو رگای شماها جریان داره..شما هنوز نمیدونید هر رابطه جسمی وبویی رابطه جنسی نیست عوضاتون خیلی خرابه.. متاسفم…

 20. ام سلمه رضی الله عنها میگوید در شب عروسی حضرت زهرا سلام الله علیها به آن حضرت عرض کردم ایا نزد شما عطری هست که ذخیره کرده باشین ؟؟ایشون فرمودند اری سپس شیشه عطری را اورد و مقداری را به کف دستم ریخت انچنان بوی خوشی داشت که هرگز نظیرش را نیافتم . کتاب بیت الاحزان محدث قمی ص ۵۸ زندگی حضرت زهرا س.

 21. اسلام دین شهوات مردانه اس .یک سرنخ میدم خودتون تا اخر برین /ببینین تو قران همش از حوری و اینجور چیزا حرف زده که مال مرداس که بیشترش لذت جنسیه ولی ببینین یه وعده بهشتی که مخصوص زن باشه بیدا میکنین؟ بعدش این دنیا هم همش لذات جنسی مرداس از چند زن گرفتنشو تا تجاوز به زن دیگر ادیان

  • بنا به نوشته تفسیر نمونه، حور العین فقط مونث نیست اما چون فی الجمله زشتی در این زمینه وجود داره بصورت مونث ذکر شده

  • چقدر خشک مغزی، این طبیعت زنه، زن زیباست لطیفه، زن در فرهنگ اسلام جلوه ی جمال و لطافت خداونده، اینکه در قرآن گفته حورالعین بخاطر اینه ، زنها که باید خوشحال باشند که خداوند هم جنس خودشون رو به عنوان یک پاداش بهشتی و پاک قرار داده، مگه الماس با ارزش نیست، حالا فکر کنید الماس به خدا شکایت کنه که چرا من را چدن نکردی تا درپوش فاضلاب بشم، دوست ندارم روی تاج به عنوان یک چیز با ارزش بحساب بیام!!! کج اندیشی تا کجا! شیطان چه دام های مسخره ای پهن میکنه، خندیدیم به شیطان!

 22. چرا بدون اطلاع صحبت میکنی ؟
  واسه جوابت حرف زیاده ولی چی بگم؟
  اتفاقا این آیین زردشتیان است که فقط برای شهوت مردان کار دارد و بس.
  داخل اوستا درمورد مراحل قیامت گفته پس از مرگ مردان در آغوش زنانی فلان وفلان میروند و……
  وبه زنان یک اشاره ای هم نکرده …….
  به صراحت گفته برای مردان زنانی فلان است
  ولی بقول تفسیرالمیزان این برای زنان هم هست.

 23. عبدلله عزیز شما میگین داخل اوستا نوشته مردان در بغل ….> من با زرتشتیان برخورد داشتم میگن همچین چیزی در اوستا ندارن شما منبعه اش رو بگو

 24. اعتقاد به حوری‌های بهشتی یکی دیگر از سنت‌ها و آموزه‌های دین زرتشتی است. ویژگی‌ها و مشخصه‌های معادل با حوری‌های بهشتی به صراحت در هادخت نسک اوستا آمده است. آنجا که زرتشت از اهورامزدا می‌پرسد «روان درگذشتگان در کجا و چگونه آرام می‌گیرد؟» و اهورامزدا در پاسخ او و ضمن توصیفات و داستان‌های محرکی که قهرمان آن «دَئِنَا»ی متوفی است، به دختران زیبا و سفید و باکره و پانزده ساله اشاره می‌کند که در شب سوم قبر به نزد درگذشتگان می‌آیند: «دختری (یا کنیزی) زیبا، دوشیزه، نورانی، خوش‌سیما، بلندقامت، با پستان‌های برجسته و برآمده، با بازوان سپید، با اندامی نیکو و پانزده ساله. دختری که بدنش به زیبایی همه زیبارویان خلقت است» (هادُخت‌نَسک، فرگرد دوم).

  مفاهیم معادل با حوریان بهشتی و توصیف دختران زیبا و خوش‌اندام در جهان آخرت، علاوه بر هادخت‌نسک، در منابع دیگر اوستایی و پهلوی و از جمله در بند سی‌ام از فرگرد نوزدهم وندیداد و فرگرد چهارم ارداویراف‌نامه نیز آمده است.

  برای آگاهی بیشتر بنگرید به: پورداود، ابراهیم، یشتها، جلد دوم، ص ۱۶۸؛ دوستخواه، جلیل، اوستا، جلد اول، چاپ هفتم، تهران، ۱۳۸۲، ص ۵۱۱، و جلد دوم، ص ۸۷۰؛ میرفخرایی، مهشید، بررسی هادخت‌نسک، تهران، ۱۳۷۱، ص ۷۳؛ رضی، هاشم، دانشنامه ایران باستان، جلد دوم، تهران، ۱۳۸۱، ص ۷۴۴؛ عفیفی، رحیم، ارداویرافنامه یا بهشت و دوزخ در آیین مزدیسنی، ص ۲۸.
  پژوهشهای ایران

 25. جناب فاطمی. در این که در اسلام و قرآن زن دارای کرامت است شکی نیست. حال سئوال این است ؟ پس چرا مسلمین به همین چند دستور الهی خویش عمل نمی کنند. اگر تلنگر غرب در ماجرای زن نبود مسلمین هم اکنون هنوز تجارت برده و کنیز می کردند با این تفاوت که دیدگاه غرب یک دیدگاه کاملا مادی گرایانه است ولی اسلام این گونه نیست ؟ متاسفانه با نگاهی کوچک به وضعیت زنان در ایران و اسلام چهره ای بسیار متفاوت از آنچه می گویید می بینید. بسیاری از سخنان اسلام ناب است ولی شما چادر مشکی را از کجا برای زن آورده اید و … ، در زمینه ارث ، صیغه ، کار زنان و … هیچ تفاوتی میان مسلمین و مردم مغرب زمین نیست با این تفاوت هر یک از سویی از بام فتاده اند

 26. با درود ، واقعا که چقدر با دین زرتشتی دشمنی داری؟ در گاث ها که سروده زرتشت است تساوی زن و مرد را در همه جا بکار برده و این استنادی که شما کردید مانند این است که طبق رساله امام اگر در موقع زلزله از طبقه بالا بر روی عمه خود بیفتی و … ایا ما باید بگویم این در اسلام و قران امده و … . خواهش میکنم کمی خرد داشته باش . من مسلمانم ولی نه مسلمانی که شما و … اعتقاد دارید که باید ظلم کرد تا امام زمان بیاید .

  • این سایت باورهای زرتشتیان را نقد می کند نه دین زرتشتی؛ چون به دین زرتشتی دسترسی نداریم

  • « تساوی زن و مرد را در همه جا بکار برده »
   خیر ، تساوی زن و مرد را در ترجمه ای که موبدین از گاتها کردند به کار برده .
   یک بند بود از ترجمه دکتر دوستخواه که از ان برای تساوی زن و مرد استفاده میکنند که در آن برزگر آمده و مربوط به کشاورزان است ، دکتر پورداود در ترجمه اش اینرا توضیح میدهد ، اما دکتر دوستخواه در پاورقی آنرا آدمی خوانده است .
   تساوی زن و مردی در گاتها نیست ، این استدلال شبیه همان است که کسی میگوید صلح در گاتها است چون جنگ نیست !!! این استدلال پوچ و بی اعتبار است . چه آنکه دکتر ژان کلنز نیز اینرا رد میکند . [ مقالاتی درباره زردشت و دین زردشتی صفحه ۳۶ به بعد و در یک جای دیگر که الآن خاطرم نیست ]
   البته که نه کسی میتواند منکر تحریف نشدن گاتها شود و نه کسی میتواند تمام گاتها را از زرتشت بداند ، مگر زرتشتیان که وندیداد را هم خرافه نمیدانند .

 27. آقای مدیر سایت
  اگر می خواهی عرب باشی ، عرب باش و از ایرانی بودن دست بردار و ما را هم با خودت ببر
  اگر می خواهی ایرانی باشی ، ایرانی باش و از عرب دست بردار
  ولی هرگز امکان ندارد هم ایرانی باشی هم عرب !!!

 28. اینا نمیتونن ایرانی باشن چون با گذاشتن پیشوند سید
  در شناسنامه شان رسما خود را عرب میدانند.
  هر چند که خودشان توهم اولاد پیمبر اسلام بودن و
  تافته جدا بافته بودن دارن .
  توهمی که هیچ سید عربی در خود سرزمین عربستان ندارد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی