+
خانه / شخصیت ها / دیگران / ابراهیم پورداود / گواهی ابراهیم پورداود به بی اعتباری زرتشتی
گواهی ابراهیم پورداود به بی اعتباری زرتشتی

گواهی ابراهیم پورداود به بی اعتباری زرتشتی

به قلم مدیر سایت
دکتر محمد معین در کتاب «مزدیسنا و ادب پارسی»، ج ۱، ص ۱۹۸  از قول زرتشتی پژوه برجسته ابراهیم پورداود (مقدمه چاپ دوم گاثاها، ص یط ـ یی) چنین نقل کرده است:
«آیین زرتشتی دوره ساسانی از مبدأ خود بسیار دور گردید.»
جای طرح این پرسش است: دینی که پس از چند قرن یا چند هزار سال از اصل خود بسیار دور شده، چگونه می توان به اصل آن دست یافت؟ لازمه ی سخن پورداود بی اعتباری دین زرتشتی است.

شهید مطهری نیز می گوید:  «احدى از مورخان و محققان انکار ندارد که عقاید آریایى در ادوار بعدى و مخصوصاً در دوره ساسانیان که مورد بحث ماست به پستى و انحطاط گرایید. جنبه زیبا و عالى تعلیمات زردشت تبدیل شد به افکارى زشت و پست؛ هزاران خرافه و پیرایه در دوره ساسانیان به کیش زردشت بستند. در این جهت احدى اختلاف ندارد و همه معترفند.» (خدمات اسلام و ایران، ص ۲۱۳)

مزار دکتر محمد معین

مزار دکتر محمد معین ـ آستانه اشرفیه ـ مرداد ۱۳۹۵

آذر ۱۳۹۰

۲ نظر

  1. http://forum.hammihan.com/post4780608-17.html

    ابراهیم پورداوود غرب زده ای پناه برده به آیین زرتشت.(نطلب در لینک)

  2. به نظر قاطع تمام مورخان ومحققان درتاریخ ایران
    ابراهیم پورداوود اگر فعالیتهایش که تحت حمایت شدید غرب بود را نمیکرد و انگلیس ترجمه واستخراج کتب زردشتیان را انجام نمیداد وپهلوی ازان حمایت ونشر نمیکرد…الان چیزی به نام زردشتیگری در اقلیت ایران هم نبود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلافروش ویلا