خانه / احکام / احکام زرتشتی / برده داری در زرتشتی / برده داری در ایران در عصر ساسانیان (۳)
برده داری

برده داری در ایران در عصر ساسانیان (۳)

به قلم مدیر سایت
فصل چهارم (صفحه ۸۷ ـ ۸۸) از کتاب مادیان هزار دادستان (احکام حقوقی در عصر ساسانیان) به احکام بردگی اختصاص دارد. پس در آن زمان، بردگی در ایران و میان زرتشتیان رواج داشته است و برده داری، ارمغان اسلام در ایران نیست.

برده داری - مادیان هزار دادستانبرده داری - مادیان هزار دادستان

شناسنامه مادیان هزار دادستان

تیر ۱۳۹۳

همچنین ببینید

سپندارمذگان؟! /آیینی که زن را دختر اهریمن، در زمره شرور و… می داند آیا برایش روز بزرگداشت می گیرد؟!

به قلم عادل جایگاه زن در ایران باستان زن در دین زرتشتی نه تنها جایگاه انسانی …

۷ نظر

 1. خب بی نجابت خدا ازت نگذره بدون فهم و علم کامل چرا دروغ در میاری در مورد زرتشت و ساسانیان خدا لعنتت کند

  • مدیر سایت

   مگر نمی بینی تصویر کتابی که برای عصر ساسانیانه گذاشتم؟ کجاش دروغه؟

  • ایشون با سند ثابت کردن که برده داری در زمان ساسانیان بوده اما اگر شما فکر میکنید نبوده پس ثابت کنید

   • وجود حکم در مورد موضوعی اثبات ذاتی موضوع نیست . اگر این طور باشه از احادیث و احکام اسلامی خیلی چیزها میشه در آورد .
    اینها هم برای فرافکنی از این حقیقته که در میان ادیان مختلف و عقاید مختلف فقهای حوزه و مفتیهای وهابی هنوز به جایز بودن برده داری حکم می دهند در حالیکه زرتشتیان و بسیار دیگر از دینداران و مسلمانان واقعی با فطرت و ذات خودشون دریافته اند که برده داری امری ضد بشری است

    • سلام دوست عزیز اگه علاقه مندی بیا با هم بحث من پیام رسان خاصی ندارم برای همین بیا اینستا چون حوصله ندارم هی بیام توی سایت
     با پروفایل waiting_313_ipr

    • برده داری امری ضد بشری است ؟ این حرف سخنی بی اعتبار است . بحثی با شما داشته ام و شما نتوانستی جوابی بدهی که سربازی را که مسلمانان را عین آب خوردن می کشد و تجاوز میکند ، اهانت میکند ، برده داری اش ارفاقی به اوست .

     https://www.mashreghnews.ir/news/885489

     اگر برده داری ضد بشری باشد ، کاری که سربازان آمریکایی و سعودی و اسرائیلی انجام میدهند ضد بشری تر است و برده کردن آنان ارفاق است به حالشان . شما ابتدا مشخص کنید ملاک ضد بشری بودن چیست ؟ بیاییم و زندانیشان کنیم و خرجشان را نیز بدهیم ؟ خرج یک مشت حیوان تجاوزکار را که برای مسلمانان یک ذره هم اهمیت قائل نمیشوند ؟ بنابراین باید بکار گرفت تا خرج خودشان را خود در بیاورند و ضرر هایی را هم که به مسلمانان زدند چه از نظر مادی و چه غیر مادی جبران کنند . اینطور برده داری ضد بشری نیست ، وادار کردن دشمن به جبران خسارت هایی است که زده است که البته کاملاً هم جبران نخواهد شد ، اینها عین حقوق بشر است .
     https://www.mashreghnews.ir/news/889779
     برده کردن یک مشت انسان وحشی تا رام شوند کجایش ایراد دارد ؟ .

 2. متاسفم برای طرز تفکر offer. جناب آفر ایا اگر عربستان به ایران حمله کند و ناموس شما و اقوامتان را به عنوان کنیز به عربستان ببرند ایا شما ناراحت نمیشید و این ظلم به ناموس و خانواده شما نیست؟ متاسفم که شما برده داری را تایید میکنید. مثال بهتری میزنم فرض کنید شما و اقوامتان بت پرست باشید. مسلمانان به شما حمله کنند و اموال و ناموس شما را به عنوان برده با خود ببرند ایا به انها حق میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code