خانه / احکام / احکام زرتشتی / برده داری در زرتشتی / برده داری در ایران در عصر ساسانیان (۳)
برده داری

برده داری در ایران در عصر ساسانیان (۳)

به قلم مدیر سایت
فصل چهارم (صفحه ۸۷ ـ ۸۸) از کتاب مادیان هزار دادستان (احکام حقوقی در عصر ساسانیان) به احکام بردگی اختصاص دارد. پس در آن زمان، بردگی در ایران و میان زرتشتیان رواج داشته است و برده داری، ارمغان اسلام در ایران نیست.

برده داری - مادیان هزار دادستانبرده داری - مادیان هزار دادستان

شناسنامه مادیان هزار دادستان

تیر ۱۳۹۳

همچنین ببینید

اوستا

حکم اعدام زن روسپی در اوستا

به قلم حامد شادفر طبق نوشته ی اوستا، وندیداد، فرگرد ۱۸، بندهای ۶۱ تا ۶۶ ، …

۷ نظر

 1. خب بی نجابت خدا ازت نگذره بدون فهم و علم کامل چرا دروغ در میاری در مورد زرتشت و ساسانیان خدا لعنتت کند

  • مدیر سایت

   مگر نمی بینی تصویر کتابی که برای عصر ساسانیانه گذاشتم؟ کجاش دروغه؟

  • ایشون با سند ثابت کردن که برده داری در زمان ساسانیان بوده اما اگر شما فکر میکنید نبوده پس ثابت کنید

   • وجود حکم در مورد موضوعی اثبات ذاتی موضوع نیست . اگر این طور باشه از احادیث و احکام اسلامی خیلی چیزها میشه در آورد .
    اینها هم برای فرافکنی از این حقیقته که در میان ادیان مختلف و عقاید مختلف فقهای حوزه و مفتیهای وهابی هنوز به جایز بودن برده داری حکم می دهند در حالیکه زرتشتیان و بسیار دیگر از دینداران و مسلمانان واقعی با فطرت و ذات خودشون دریافته اند که برده داری امری ضد بشری است

    • سلام دوست عزیز اگه علاقه مندی بیا با هم بحث من پیام رسان خاصی ندارم برای همین بیا اینستا چون حوصله ندارم هی بیام توی سایت
     با پروفایل waiting_313_ipr

    • برده داری امری ضد بشری است ؟ این حرف سخنی بی اعتبار است . بحثی با شما داشته ام و شما نتوانستی جوابی بدهی که سربازی را که مسلمانان را عین آب خوردن می کشد و تجاوز میکند ، اهانت میکند ، برده داری اش ارفاقی به اوست .

     https://www.mashreghnews.ir/news/885489

     اگر برده داری ضد بشری باشد ، کاری که سربازان آمریکایی و سعودی و اسرائیلی انجام میدهند ضد بشری تر است و برده کردن آنان ارفاق است به حالشان . شما ابتدا مشخص کنید ملاک ضد بشری بودن چیست ؟ بیاییم و زندانیشان کنیم و خرجشان را نیز بدهیم ؟ خرج یک مشت حیوان تجاوزکار را که برای مسلمانان یک ذره هم اهمیت قائل نمیشوند ؟ بنابراین باید بکار گرفت تا خرج خودشان را خود در بیاورند و ضرر هایی را هم که به مسلمانان زدند چه از نظر مادی و چه غیر مادی جبران کنند . اینطور برده داری ضد بشری نیست ، وادار کردن دشمن به جبران خسارت هایی است که زده است که البته کاملاً هم جبران نخواهد شد ، اینها عین حقوق بشر است .
     https://www.mashreghnews.ir/news/889779
     برده کردن یک مشت انسان وحشی تا رام شوند کجایش ایراد دارد ؟ .

 2. متاسفم برای طرز تفکر offer. جناب آفر ایا اگر عربستان به ایران حمله کند و ناموس شما و اقوامتان را به عنوان کنیز به عربستان ببرند ایا شما ناراحت نمیشید و این ظلم به ناموس و خانواده شما نیست؟ متاسفم که شما برده داری را تایید میکنید. مثال بهتری میزنم فرض کنید شما و اقوامتان بت پرست باشید. مسلمانان به شما حمله کنند و اموال و ناموس شما را به عنوان برده با خود ببرند ایا به انها حق میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code