+
خانه / ایران / ایران پرستی / آیا تمام زرتشتیان روی هم دو شهید داوطلب در جنگ با عراق داشتند؟!
آیا تمام زرتشتیان روی هم دو شهید داوطلب در جنگ با عراق داشتند؟!

آیا تمام زرتشتیان روی هم دو شهید داوطلب در جنگ با عراق داشتند؟!

به قلم مدیر سایت
زرتشتیان ، فراوان تظاهر به عشق به ایران می کنند. در زمان
جنگ ایران و عراق هیچ تردیدی نبود که با پیروزی صدام جایی به نام «ایران» در زمین باقی نمی ماند. جنگ بهترین ابزار برای تست عاشقان واقعی به خاک ایران از غیرواقعی بود. بی تردید زرتشتیان در حضور داوطلبانه در جنگ بسیار کوتاهی کردند. ملاحظه ی زندگینامه ی شهیدان آنها نشان می دهد که آنان در بمباران ها یا در ترورها یا در جاده یا… کشته شده اند. موبد دکتر کورش نیکنام تلاش کرده است در سایت خود دو شهید داوطلب برای زرتشتی ها بتراشد. می نویسد:

شهید اسفندیار دارابیان«• جان باخته ، اسفندیار دارابیان، در سال ۱۲۹۹ در یزد زاده شد . پس از تحصیلات متوسطه وارد دانشکده پزشکی دانشگاه تهران شد. به طور داوطلب به عنوان پزشک برای خدمت برای خدمت به هم میهنان به جبهه اعزام گشت و در اول دیماه ۱۳۶۱ جان باخت. 

• جان باخته فریدون نژاد کی ، در سال ۱۳۲۴ در یزد متولد شد. پس از تحصیلات متوسطه وارد دانشکده پزشکی دانشگاه تهران شد. به طور داوطلب به عنوان پزشک برای خدمت به هم میهنان به جبهه شرکت کرد و در هفتم مهر ماه ۱۳۶۲ در جبهه سومار جان باخت.»

یادآوری:
الف) به فرض صحت مطلب فوق، دو شهید داوطلب برای جمعیتی سی هزار نفری که خود را اصیل ترین ایرانی و ایران دوست معرفی می کنند بسیار اندک است. تعداد شهیدان داوطلب آنها به پای شهیدان بسیاری از روستاهای مسلمان نشین با جمعیت کمتر از هزار نفر نمی رسد.
ب) دکتر اسفندیار دارابیان هنگام بازگشت از جبهه در اطراف خمین در تصادف کشته شد. جا داشت دکتر نیکنام این را می نوشت.
«اینجا»
ج) شهید فریدون نژادکی ارتشی و پزشکیار بود. در ارتش حضور داوطلبانه در جنگ معنا ندارد. هر ارتشی وابسته به یگانی خاص است و آن یگان هرجا باشد او هم باید آن را همراهی کند.
به سایت دکتر نیکنام این ایرادات وارد است:
اولا) شهید نژادکی ارتشی بود اما در سایت به آن اشاره نشده است.
ثانیا) چگونه ممکن است یک پزشک، درجه دار باشد؟! شهید نژادکی پزشکیار بود نه پزشک.

نتیجه: بعید است زرتشتیان حتی یک شهید داوطلب در جنگ ایران و عراق داشته باشند. این در حالی است که آنان همواره برای خاک پاک میهن سینه چاک می دهند!

۱۲۷ نظر

  1. زرتشتیان هموطنان مسالمت جوی ما هستند که صرفنظر از دین و صرفنظر از این که چه تعداد در جنگ کشته دادند باید حقوق برابر و مساوی داشته باشند… حضرت آقای مدیر مگر شما در جایگاه خدا هستید که تشخیص دهید اجر شهدای داوطلب بیشتر است یا بقیه؟ همه ایرانیان از ترک و فارس و کرد و لر و عرب و سنی و شیعه و زرتشتی و بادین و بی دین و به طور کلی همه انسانها از شرف انسانی برخوردارند…. همانطور که با عقیده نژادپرستانه باستان گرایان مخالفم معتقدم شما هم پان اسلام واقعی هستید.

  2. موافقم چون مثلا روستای پدربزرگ من ۸۰ تا شهید داده یا مثلا ۱۰۸ شهید، ۵۰۰ رزمنده، ‌ ۲۵۰ جانباز و پنج آزاده در فردو قم اصلا چرا اقلیت را با اقلیت مقایسه نکنیم کافیه تعداد شهدای زرتشتیها راباشهدای ارامنه مقایسه کنیم یا مثلا زندگی یک به اصتلاح شهید زرتشتی را میخوندم طرف در تهران تو ماشینش نشته یکهو موشک میخوره تو سرش این که شهید محسوب نمیشه وگرنه هزار تا مسلمون اینجوری فوت شدن شهید محسوب نشدن البته خودشونم به شهداشون میگن جانباخته هرچند از روی لجبازی با زبان تازی این اصتلاح را میگن ما به کسی که مثلا تو سوانح جاده ای فوت شده میگیم جانباخته!

  3. زرتشتیان قطعا طرفدار پایان جنگ بودند،چون صلح طلب هستند و تشخیص دادند که جنگ بهانه ای برای سرکوب خواسته های آزادیخواهانه مردم ایران خواهد شد و همانند خیلی از ایرانیان که خواهان پایان جنگ بخصوص بعد آزادسازی خرمشهر بودند،اونها هم خواستار صلح بودند،حالا اینها که کشته ندادند،چرا بنیاد شهید به جان باخته بهائی جنگ اهمیت نمیدهد و بعنوان شهید قبولش ندارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی