خانه / احکام / احکام زرتشتی / زن زرتشتی / ازدواج زرتشتیان / ازدواج زرتشتیان با محارم / ازدواج زرتشتیان با محارم در کلام دکتر شریعتی

ازدواج زرتشتیان با محارم در کلام دکتر شریعتی

به قلم دکتر علی شریعتی
«در مذهب زرتشت، به صراحت در اوستا، می خوانیم که ازدواج با خواهر نه تنها جایز است، بلکه باعث بخشایش گناهان می شود و از مستحبات مؤکد است. و ازدواج با محارم از ستایش هایی است که از شخصیت های تاریخ مذهب شان می گویند. اما بعد که وجدان اخلاقی عوض می شود و ازدواج با محارم، عملی نفرت انگیز تلقی می شود، علمای مذهب به فکر چاره جویی می افتند و به توجیه و انکار می پردازند.» (تاریخ و شناخت ادیان، ص ۱۵)

دکتر علی شریعتی

دکتر علی شریعتی ـ ازدواج با خواهر

عبارت نرم افزار آثار شریعتی

همچنین ببینید

زن زرتشتی

نگاه آریایی ها به زن / زنان زاده ی اهریمن، آفرینش زن برای زادن مرد، زن نوعی کالا، تعدد زوجات و…

باستان پژوه دکتر محمود رضا افتخارزاده نگاه ایرانیان در باستان را مورد بررسی قرار داده …

۱۱۱ نظر

  1. احتمالا” خواهر خوانده با خواهر تنی به اشتباه گرفته شده و در صورتیکه این مسئله ازدواج با محارم فطرتا” نفرت انگیز است و نیازی به این همه تفسیر ندارد.

    در میان خودمان هم پس از انقلاب خواهران و برادران میگوییم بدون اینکه از یک مادر زائیده شده باشیم و همین ها با هم ازدواج میکنند مثلا” میگوئیم “تعدادی خواهران را به عقد برادران درآوردیم” پس در نتیجه به مرور زمان با تغییر فرهنگ عبارات به اشتباهی تفسیر شده است و دشمنان ایران برای دشمنی اینها را مطرح نموده اند.

  2. حقیقت نداره من صفحه ی ۱۵ این کتاب رو خوندم و همچین چیزی نوشته نشده بود
    اطلاعات دروغ

  3. به هم احترام بذاریم از همه اینا مهمتره،اگه واقعا خدایی باشه عرب و عجم و ایرانی و غیر ایرانی نمیکنه من قرآنو بخاطرتصدیق پیامبرها و ادیان و کتابهای آسمانی گذشته و امتهای دیگه رو چشمم میذارم اما بعضی ها از صحبتشان پیداست که دنبال اینکه خدا چه میگوید و چه میخواهد نیستند بلکه دنبال خدایی هستند که چیزی بخواهد و بگوید که آنها میخواهند مواظب نژاد پرستی در صحبت هاتون باشید اسلام جایی نازل شده که جنگ و خونریزی بوده خیلی ام زیاد زمانی وجایی نازل شده که برده داری رواج داشته پس باید برای کنترلش احکامی میاورده اگه رها میشد به حال خودش جای تعجب داشت، تعصبو از دیدتون پس بزنید بدون حب و بغض و با انصاف نگاه کنید خدا اگر باشد که هست برای همه بندگانش ومخلوقاتش پیام آورش را میفرستد دنبال بهترین و برترین و بدترین بودن بین پیامبرها و ادیان مسخره است همه بهترین بودند در زمان خود و برای مخاطبین خود و همه مکمل هم هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code