+
خانه / احکام / احکام زرتشتی / ازدواج زرتشتیان با محارم / ازدواج زرتشتیان با محارم در کلام دکتر شریعتی
ازدواج زرتشتیان با محارم در کلام دکتر شریعتی

ازدواج زرتشتیان با محارم در کلام دکتر شریعتی

به قلم دکتر علی شریعتی
«در مذهب زرتشت، به صراحت در اوستا، می خوانیم که ازدواج با خواهر نه تنها جایز است، بلکه باعث بخشایش گناهان می شود و از مستحبات مؤکد است. و ازدواج با محارم از ستایش هایی است که از شخصیت های تاریخ مذهب شان می گویند. اما بعد که وجدان اخلاقی عوض می شود و ازدواج با محارم، عملی نفرت انگیز تلقی می شود، علمای مذهب به فکر چاره جویی می افتند و به توجیه و انکار می پردازند.» (تاریخ و شناخت ادیان، ص ۱۵)

دکتر علی شریعتی

دکتر علی شریعتی ـ ازدواج با خواهر

عبارت نرم افزار آثار شریعتی

۱۰۶ نظر

  1. احتمالا” خواهر خوانده با خواهر تنی به اشتباه گرفته شده و در صورتیکه این مسئله ازدواج با محارم فطرتا” نفرت انگیز است و نیازی به این همه تفسیر ندارد.

    در میان خودمان هم پس از انقلاب خواهران و برادران میگوییم بدون اینکه از یک مادر زائیده شده باشیم و همین ها با هم ازدواج میکنند مثلا” میگوئیم “تعدادی خواهران را به عقد برادران درآوردیم” پس در نتیجه به مرور زمان با تغییر فرهنگ عبارات به اشتباهی تفسیر شده است و دشمنان ایران برای دشمنی اینها را مطرح نموده اند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی