+
خانه / احکام / احکام زرتشتی / ازدواج زرتشتیان با محارم / ازدواج زرتشتیان با محارم در کلام دکتر شریعتی
ازدواج زرتشتیان با محارم در کلام دکتر شریعتی

ازدواج زرتشتیان با محارم در کلام دکتر شریعتی

به قلم دکتر علی شریعتی
«در مذهب زرتشت، به صراحت در اوستا، می خوانیم که ازدواج با خواهر نه تنها جایز است، بلکه باعث بخشایش گناهان می شود و از مستحبات مؤکد است. و ازدواج با محارم از ستایش هایی است که از شخصیت های تاریخ مذهب شان می گویند. اما بعد که وجدان اخلاقی عوض می شود و ازدواج با محارم، عملی نفرت انگیز تلقی می شود، علمای مذهب به فکر چاره جویی می افتند و به توجیه و انکار می پردازند.» (تاریخ و شناخت ادیان، ص ۱۵)

دکتر علی شریعتی

دکتر علی شریعتی ـ ازدواج با خواهر

عبارت نرم افزار آثار شریعتی

۱۰۱ نظر

 1. اینکه ما بخواهیم بزور اعمال گذشته ی قومی را بیادشان بیاوریم ویا اثبات بکنیم که چنین بوده اند کار خیلی بدی است .
  لطفا .از شما خواهش میکنم به پستهای زیر بروید وحداقل موضوع انها را بخوانید .

  https://www.qirmiz.com/History/%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%B9%D9%84-
  %D9%88-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%BA-/

  بقول معروف آنکه به ما نپریده بود کلاغ دم بریده بود .
  این قومیت هم داره طعنه میزنه.

 2. ما از لحاظ مذهب شیعی وهمینطور فرهنگ , زبان پارسی , منطقه ی جغرافیایی , مدارا با اقلیتهای مذهبی , تاریخ , شکوه تاریخی , تمدن , ازهمه جهت اول هستیم .
  تشیعمان که معلوم است .
  فرهنگ ومدارا بادیگرانمان همین بس که درزمانی که عربها هیچ کتاب مقدسی نداشتند , هندیان اروپاییان چینیان . روسها و…..هر گروهی که مخالف مذهبشان بودند را اتش میزدند. همانند الان در امریکا و روپا و شرق اسیا ….ولی ما هزاران سال است که یهودیان مسیحیان زرتشتیان از جانب گروهی مردمی دچار یک اخی نشده اند.
  غنای زبان پارسیمان هم شاهنامه فردوسی خودسندی کامل است .
  منطقه ی جغرافیاییمان هم که هرچی بخواهیم داریم …..وسط تمام قاره ها هستیم .ومنابع عظیم ازهرنوعش راداریم ومیتوانیم داشته باشیم.
  تمدن وتاریخ پرشکوهمان هم کوروش ذوالقرنین است و حضرت زرتشت علیه السلام .حکومتهای بزرگ بعدازاسلام هنر مادراصفهان دانشمندان اسلامی و شاعران اسلامی ما و…..

  • باعرض پوزش … در اینکه ادیان بودند شکی نیست ادیان زیادنند ولی اخرین و بهترین و کاملترین اسلام است و لاغیر .. کورش هم هیچ ربطی به ذوالقرنین ندارد و نداشته که فقط در کتاب تفسیر علامه طباطبایی اشاره مختصرداسته که فی الفور علامه استاد مطهری ان را رد و اشتباه تلقی کردند … سخن بسیار است ولی خواهشمندیم از روی تعصب سخن نرانید … لهجه پارسی لهجه نودوهشتم از زبان عربی هست … اگر تمدن شما تخت جمشید ووکوروش است تمدن ایلام اولین تمدن بین النهرین در حیات بشری هست اولین قانون حمورابی و اولین های بسبار … بدرود

   • برو تاریخ ایران قبل ازاسلام بخوان بعد اظهارنظرکن ، تمدن بین النهرین !!! هنوزهم دارن ادرارشتر وگوشت سوسمارو ملخ و…..میخورن کدام تمدن ، خود پیامبر(ٌص) درمورد اعراب میفرمایند شماملتی بودید که اسلام شماراازتاریکی به روشنایی آورد ، درحالیکه برای سردرد استخوان مردگان رابرگردن می انداختند ودختران خود رازنده به گورمیکردند وشغلشان قتل وغارت و……بود وهست هزاروپانصدسال پیش اینجوری بودند هنوزهم اینجوری هستند درحالیکه تاریخ ایران بیش از۶هزارسال قبل ازمیلاد مسیح هست که تماما سرشار ازمهر وپاکی ونوع دوستی هستش ، اسلام دین پاک ، برابری ، برادری، ویکتاپرستی است اماافسوس حکام نادان وجاهل اعراب ازآغازتاکنون مسیرو اشتباهی رفتند

   • وقتی زبان و خط و لهجه های باستانی ایران بود خط عربی کجا بود ؟ اعراب حتی انواع رسم الخط هاشون را ما ایرانیها ابداع کردیم ، چه برسه به تمدنی که نداشتن ، تمدن اسلامی بی شک مدیون ایرانه و اگر ایران نبود اسلام به این شکل رشد نداشت و حالا هم اگر ایران نباشه اسلام ضرر کرده
    این لینک هم جواب لهجه فارسی لهجه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ عربی هست که دروغی است بدون سند و مدرک برای خراب کردن چهره فرهنگ و تمدن ایران و ایرانیان و بالا کشیدن اعراب بادیه نشین
    http://www.elzoroiraniha.blogfa.com/tag/%D9%84%D9%87%D8%AC%D9%87-%D9%8A-%D8%B3%D9%8A-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D9%85-%D8%B9%D8%B1%D8%A8%D9%8A

   • کوروش بزرگ طبق بیشترین سندها بیشترین شباهت رو با ذوالقرنین قران دارد و اگر او نباشد میماند دونفر دیگه مثل اسکندر مقدونی که صفاتش گویای وضعیتش هست و یک شاه یمنی که هیچ کدام از این دو صفات و خصوصیات گفته شده در قران و گستره فتوحات کوروش که در قران امده رو ندارن
    کوروش بزرگ عشق است تا دنیا هست میماند

   • سرباز رهبر ابروی رهبرو نبر جون خودت!بعد نود وهفتمین لهجش کدوم کشوره؟!

 3. هم زرتشتیان مردمان بافرهنگی هستند وهم کسانی که جذب زرتشتی میشوند فرهنگدوستان اند ونه هر کسی .
  آیا برتری اسلام بر زرتشتی فقط توحید . عدم اتشدوستی . عدم ازدواج بامحارم ماست ؟
  هرعاقلی که قران خوانده برتری انرا برکتب دیگر میفهمد واین نیازی به ریختن ابروی دیگران برای اثبات برتری خود ندارد. ویا اثبات ناقص بودن و نبود نعوذبالله پیامبر دومیلیون زرتشتی و…..وبی احترامی به انها بااثبات (خویدد . اتشپرستی . ثنویت . افسانه بودن پیامبرشان . اهل کتاب نبودن و….) هیچ دردی رادوا نمیکند.فقط ابروی هردویمان میرود ونزدخداسرشکسته میشویم.وهمین طورنز پیامبرعزیز اسلام.

  کارمون به جایی رسیده که چهارتا پان اذری یاپان عربی یا…….جوجه که تادیروز اسمشونو هم بلد نبودند بنویسند .به پدران ایرانیان مسلمان شیعه و زرتشتی میگویند خویدد زاده.
  چرا چون عده ای یادشون رفته که پدرانشان زرتشتی بودند و اگرچنین چیزی واقعابوده پس پدران خودشونم چنین بوده اند. ……..یانه این سنیها انگار نمیدونن چهارامام خودشون فتوابرحلال بودن نکاح بامحارم و اعمال قوم لوط وشرابخواری و….راداده اند.ویا قبل از اسلام این عربا و اذریا بتپرست بودند ولی ایرانیها پیرو زردشت نبی وابراهیم نبی بودند وموحد.

  من به شخصه میگم که زندگی کردن درکنار هم میهنان زرتشتی که بیشتراز یک میلیارد سنی به عقایدم احترام میگذارند در محرم جشن وسرور نمیگزارند .واز یک میلیارد سنی بیشتر اهل بیت را میشناسند وبه انها محبت میورزند .برایم خیلی راحتتر ودلپذیرتر است تا سنیهایی که من راحرامزاده بدانند ودر روز عاشورا که من عزادار هستم روزه ی مستحبی میگیرند .واهل بیت پیامبر را ناخوش میدارند وخلاف حقشان میپندارند وهرلحظه امکان داره پاشن بیان سرم رو ببرند.

  • آیا بنظر شما درسته که حقایق تاریخی را مخفی کنیم؟
   کجا حضرت علی(ع) فتوا به ازدواج با محارم داده؟!

  • عبدالله عزیز میدونم که از گذاشتن این نظر قصد خیر داشتی، ولی بذار مخالفتم رو با بعضی از حرفات داشته باشم، اول اینکه این چه تهمت هایی بود که به برادران مسلمان اهل سنت خودت زدی، دل من شیعه از گفتن این تهمت ها به هم کیشانم آزرده شد، حالا چه رسد به برادران اهل سنتم، از کجا اینارو آوردی! من هم با توهین مخالفم، ولی با نقد ادیان و تضارب فکرها که عامل رشد و هدایت انسانهاست مخالف نیستم که هیچ، تشویق هم میکنم، وقتی ادیان به نقد گرفته میشوند حقانیت دین مبین اسلام بر همگان آشکار میشود و آنهایی که فریب خورده اند به اشتباهشون پی میبرند و پیروان دیگر ادیان هم که حقیقت را دریافتند به آغوش اسلام می آیند. اون مثال هایی را هم که برای اهل سنت درباره ی دشمنی با اهل بیت یا شیعیان آوردی مربوط به وهابی ها و داعشی ها و بعضی از حکومت های فاسدست، شاید باور نکنی در نزدیکی ما روستاهای سنی نشین وجود دارد که حسینیه دارند و همراه با برادران شیعه ی خودشون در محرم به عزاداری و دسته روی میپردازند و از این مثالها فکر کنم در ایران کم نباشد، هرکس بر طبل تفرقه میان مسلمانان بکوبد مسلما شیطان را خوشحال خواهد کرد ولی این به این معنا نیست که بحث علمی و دینی نکنیم، دوست عزیز من که خیلی ناراخت شدم شما هم ناراحت باشید.

 4. جناب عبدالله گویا شما هم مبتلا به ویروس توهم مجوسیان شدین . در دنیا فقط ما ایرانیان نیستیم که شیعه هستیم و مذهب شیعه هم ارث مجوسیان نسیت که فقط به ما ایرانیان رسیده باشه . زبان پارسی در جهان اوله ؟؟!!! از لحاظ جغرافیایی سرزمینی که دوسومش خشک و بیابانی هست و روی کمربند گسل هاست و میانگین بارش کمتر از ۲۵۰ mm داره قطعا در رتبه اول نیست . شکوه سلسله ساسانی زرتشتی هم که با چند ده هزار عرب پیاده و پا برهنه از بیابان اومده از صحنه روزگار محو شد ؟؟ من نمیخوام بگم ما ایرانیان بد هستیم یا خوب نیستیم اما اینکه ما بهترینیم بسیار خنده دار و مسخرست و با منطق مجوسی ها که توهم گویا از ابزار شریعتشون هست سازگاره .

 5. جناب عبدالله تشیع ارثیه مجوسیان نیست که به ما رسیده .بزرگترین فقها و عالمان اهل سنت و نویسنده صحاح سته ایرانی بودن یا دقیقتر فارسی زبان بودن . مسلمانان ایرانی که دست از دین پدرانشون برداشتن کم خدمت به تسنن نکردن محمد بخاری و مسلم نیشابوری و ابن ماجه قزوینی و ابوداوود سجستانی و ابو عیسی ترمذی و …. ایرانی بودن از همه نقاط ایران و شیعه بودن ما ربطی به مجوسی ها نداره
  شمایی که به بزرگان اهل سنت تهمت فتوای جواز ازدواج با محارم رو میزنید و معلوم نیست از کجا ست . پر جمعیت ترین و بزرگترین فرقه اهل سنت حنفیان هستن که ابو حنفیه امام این فرقه ایرانیه .همون قدر که ایرانی ها به تشیع خدمت کردن همون اندازه یا بیشتر به تسنن خدمت کردن

 6. تعجب میکنم شمایی که گویا مسلمان شیعه هستین و با کسانیکه کتاب و پیغمبر و قبله و بزرگان مشترک دارین احساس نزدیکی نمیکنید اما به کسانیکه نعوذبالله به کتاب و پیغمبر و بزرگان دین شما توهین میکنن و جز عقده و حسادت و حقد کاری ندارن احساس نزدیکی میکنین ؟؟
  مسلمان اهل سنتی که بعضی از هموطنان شما به بزرگانشون انواع و اقسام توهین هارو بهشون میکنن و عمرکشون میگیرن که شاهان و بزرگان خودشون لایق اون حرفا هستن از شما دورترن تا مجوسی ها !!!!

 7. آقای فاطمی اگر جمهوری اسلامی اگر صدا و سیمای جمهوری اسلامی و…. اونقدر که از اهل سنت شافعی مظلوم و محروم و فقیر و بزرگوار مملکت میترسید که برن سلفی بشن بعد برن جهادی و تکفیری بشن از این مجوسیان میترسید الان شیعیان این مملکت خودشون رو به مجوسان نزدیکتر نمی دیدند .
  آقای فاطمی شما که قم هستین این فجایع رو به گوش حضرات مراجع خونه نشین برسونید که مجوسیان در مملکت به اصطلاح اسلامی جولان میدن و کسی نه تنها جلوشون رو نمیگیره بلکه خودشون همدست اینا هستن و خودشون رو با اهل سنت بیچاره سرگرم کردن تا راه رو برای تازش مجوسی ها به اسلام باز کنن و عده ای خیال کنن مدال طلای مدارا با اقلیت رو به گردن بندازن اما با برادر مسلمان سنی که چندین برابر این مجوسی ها هستن عشقبازی کنن . این مسلمانی ما ایرانی هاست

  • سلام و عرض ادب….. دوست گرامی زرتشت،یه دین بی کتاب و منسوخ است لطفا به خودتون رسمیت ندید…. چرا نباید جوانان ما بدانند عیوب زرتشت را؟؟؟ اگر عیبش را ندانند که سوالی در ذهنشان به وجود می اید مبنی بر این که اگر زرتشت عیبی نداشته من چرا اسلام اوردم…. دوما شما بعد از چند هزار سال درک نکردید که نژاد اهمیتی ندارد که عرب و اجم میکنید…. ما مشکلی با اهل سنت نداریم ، اگر میبینید بحث هایی هست مصلحت های در سطح جهان برای اسلام در حال وقوع هست که جنب و جوشی در بین شیعه و اهل سنت به وجود اورده…. شما لطفا از گریه نکنید….

  • با سلام ؛
   غسل ؟ … وضو … نماز پنجگانه ؟ در کجای گاتها اند ؟ .
   فقط اسمی از نماز در گاتها است که کیفیت آنهم معلوم نیست .
   ما پیرو آیین یکتاپرستانه حضرت ابراهیم هستیم … زرتشت مگر قبل از حضرت ابراهیم (ع) بوده است یا بعد از آن ؟ اصلا وجود داشته است ؟ .
   smn.automobile@gmail.com
   حقیقت را از بالا نگاه کنید .

  • خب تقصیر شما عرباسه با این دینتون وگرنه خدا بهمون لج نمیکرد سرزمینمون اباد می موند!

 8. به نظر من کار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در اتحاد بین قومیت های ایرانی ستودنیست، ولی باز هم در مسایل دینی و فرهنگی و ملی باید بهتر و بیشتر کار کند و جای کار فراوان دارد.

 9. تو قرآن به صراحت ازدواج با محارم حرام اعلام شده پس در نتیجه ازدواج نکردن با محارم دستور اسلامه نه توجیه علما….
  این آقای دکتر شریعتی هم یه حرفهایی میزنه که آدم به دکتر بودنش شک می کنه….البته این روزا از طرف دکتر شریعتی زیاد چرت و پرت میگن….

  • ایشون داره ازدواج با محارم میان زرتشتیان رو میگه

   • سلام ما ایرانیان بعنوان هموطن با هر دین ومسلکی که باشیم بهتر است به منظور جلوگیری از تفرقه و بد بینی از نشر مطالب افکار ی که بوی نفاق میدهد بپرهیزیم در قانون اساسی جمهوری اسلامی دین زرتشت از ادیان پذیرفته شده است و این پذیرش بی شک با علم بر ذات این دین صورت گرفته و این شناخت توسط علما دین اسلام بوده و بلا تردید دینی که منشا الهی داشته باشد هرگز ازدواج با محارم را مجاز نمیداند و این امر نکوهیده ممکن است بعدا وارد این دین شده است مانند عقایدی که همینک تکفیری ها سعی دارند به دامن اسلام بچسبانند. دینی و آئینی که از طرف حضرت حق باشد محال است جواز ازدواج با محارم را صادر کند این امر آنچنان نکوهیده است که حتی در گله حیوانات نیز این عمل منفور میباشد. پس بر ماست که بل از هرگونه اظها نظر در رابطه با موضوع مطالعه کافی داشته باشیم.

 10. بسیار عالی بود
  الانه که بگن شریعتی هم عرب بوده
  کلا هر کس حقایق دین زن ستیز زرتشتی رو بیان کنه عرب و دشمن ایران واز این دست اتهامات احمقانه بهش میزنن

 11. ازدواج فامیلی باعث عقب ماندگی ذهنی و جسمی فرزند میشه
  اگه ایرانیان با خانواده خودشان ازدواج می کردند پس چرا نسل ایرانی ها سالم مونده
  چند سال قبل توی استرالیا خانواده ای توسط سازمان ملل بازداشت شدن به علت اینکه اعضای این خانواده چند نسل بود که باهم ازدواج می کردند و بیشتر فرزندان متولد شده از حاصل ازدواج خواهر و برادرها عقب مانده بودند
  حتی علم هم ثابت می کنه که این نوع ازدواج نمی تونسته امکان پذیر باشه

 12. دکتر شریعتی یا شیاد شریعتی؟

  علی شریعتی:در کتاب (تاریخ و شناخت ادیان، ص ۱۵)میاد میگه زرتشتیان با محام ازدواج میکردن!!!!
  سپس درکتاب بازشناسی هویت ایرانی اسلامی میاد میگه:
  ذوالقرنین همون کورش کبیره.
  خب برادر من بهتره بگم آخونده کرواتی توهمی حرفات باهم جور نیست.
  در هات ۵۳ از گات ها ازدواج با محارم مانع داره
  بعید و بلکه محال است که زرتشت دربارهٔ ازدواج با خویشان و اقوام دستور دهد و در همان حال خود و پیروانش برخلاف آن عمل کنند. چنانکه از گفتهٔ هرودوت بر می‌آید قبل از فتح مصر توسط کمبوجیه دوم چنین قانونی که نکاح با خواهر را تجویز کرده‌باشد، در ایران وجود نداشته‌است.

  • اگر شما میخواهی بحث علمی کنی، لوزمی نداره به شریعتی «شیاد» بگی

   تعارض میان دو سخن شریعتی که نقل کردید، متوجه نشدم

   عبارت گات ها در مورد منع ازدواج با محارم نقل کنید

   • توضیح کامل:
    زرتشت در گات ها یسنا پنجاه و سه بند به پسران و دخترانی که می خواهند با هم پیمان ازدواج ببندند اندرز می دهد که ای دختران شوی کننده و ای دامادان ،اینک بیاموزم و آگاهتان کنم .با غیرت از برای زندگانی پاک منشی بجوشید.هر یک از شما باید در کردار نیک از دیگری پیشی جوید و از این راه زندگانی خود را خوش و خرم سازد.در کیش زرتشتی از لحاظ نظم به کارهای دنیا و محکم ساختن یگانگی و جلوگیری از فساد اخلاقی ،در مورد زناشویی تاکید زیاد گردیده و این کار به خوبی ستوده شده است.چنانکه در فرگرد چهارم بند چهل و هفت وندیداد اهورامزدا می گوید: “ای اسپیتمان زرتشت هر آینه ،من مرد زندار را بر مرد بی زن و مرد حانه دار را بر مرد بی خانمان ترجیح می دهم.”باز در فقره چهل و چهار می گوید:”وظیفه هر شخصی است که برادران همکیش خود را در کسب مال و داشتن همسر راهنمایی و مساعدت کند.”در دین زرتشت کمک کردن برای ازدواج کسانی که به سن بلوغ رسیده و به علت ناداری بی همسر مانده اند،از کارهای خوب و پرثواب شمرده می شود.

    • از عبارتی که از گاتها نقل کردید، حرام بودن ازدواج با محارم بدست نمیاد

     • آها از عبارتی که از گاتها نقل کردم، حرام بودن ازدواج با محارم بدست نمیاد
      انوقت شریعتی که در قرن معتاصر زندگی میکرده و از حرف های صد من یک غازش بدست میاد
      من وظیفه داشتم بهتون بگم
      شماهم وظیفه داشتید شجاعت به خرج بدید و اشتباه خودتون رو بپذیرید
      واقعا نشون دادید اسلام چه طور فرزندانی رو تربیت کرده
      بهتون میگم شما در مقابل دین خدا ایستادید
      «ان الذین امنوا و الذین هادوا و الصابئین و ا لنصاری و المجوس و الذین اشرکو ان الله یفصل بینهم یوم القیامه» (حج، آیه ۱۷)
      در این آیه مردم به سه گروه تقسیم شده‌اند:
      ۱. مؤمنان
      ۲. اهل کتاب: یهود، نصاری، صائبان و مجوسان
      ۳. مشرکان، این سه فرقه با آوردن نام موصول الذین از هم جدا شده‌اند
      ولی چهار گروه اهل کتاب با حرف وصل به هم پیوسته‌اند.
      بنابراین مجوس از مشرکان مجزا شده و در ردیف یهود و نصاری و صابئان قرار دارند.

      این که الذین اشرکوا در مقابل چهار مذهب آمده نشان می‌دهد که مذهب مجوس در اصل مذهب شرک نبوده، و در ردیف ادیان توحیدی قرار داشته‌است و اخذ جزیه از آنها دلیل بارز این مطلب است.
      حتی قرآن خودتون رو هم قبول ندارید
      روح اهریمن در شما نفوذ کرده و راه نجاتی براتون نمی بینم.

 13. مدیر سایت

  کتاب شیعه علوی شیعه صفوی شریعتی رو هم بذار همه بخونن

 14. چطور ازدواج با محارم اجداد ما که زرتشتی بودن رو توهین نمی دونید ولی گفتن شیاد رو توهین میدونید؟
  در مورد شریعتی جنایتکار:
  ﻋﻠﯽ ﺷﺮﯾﻌﺘﯽ ﺩﺭ ﮐﺘﺎﺑﯽ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﻋﺎﺷﻮﺭﺍ ﺷﺮﺡ ﺩﻗﯿﻘﯽ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﺑﺮ ﺯﯾﻨﺐ ﺩﺭ ﺭﺍﻩ ﺷﺎﻡ ﮔﺬﺷﺖ، ﺩﺍﺩﻩ ﺍﺳﺖ!!!!!!!
  ﺷﺮﯾﻌﺘﯽ ﺍﯾﻦ ﭼﯿﺰﻫﺎ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﺠﺎ ﻓﻬﻤﯿﺪﻩ ﺍﺳﺖ؟!!!!!!

  در هیچ یک از اسناد اصلی و قدیمی زرتشتی مانند گاتها و اوستا که مهم‌ترین و وسیع‌ترین کتاب زرتشتی می‌باشند و به زبان‌های اوستایی و پارسی میانه نگاشته شده‌اند اثری از ازدواج با محارم یافت نمی‌شود

   • من میگم در هیچ یک از اسناد اصلی و قدیمی زرتشتی مانند گاتها و اوستا ازدواج با محرم وجود نداره
    این لینک آرتور کریستن سن میزاره یا از شاهنامه میگه
    خب یک سوال
    توی دادگاه های ایران سرشاره از پرونده های نزدیکی بامحارم
    که مسلمون هستن و بعضی هاشون شیعه
    حالا باید بگیم چون آقای ایکس از قم قلان کار خلاف رو با خواهرش کره اسلام دین سکس با محارمه!!!!
    اینم شد استدلال
    حرفاتون مطلب هاتون سرشار از پوچ و تهی بودنه
    هرچند شاهنامه یک افسانه اس من هم دستی بر ادبیات ندارم ولی میدونم بیشتر داستان هاش افسانه اس
    ستم یلی بود در سیستان. منش کرده‌ام رستم داستان.
    هزاران بزرگ از جمله هرودوت کسنوفون که هم عصر اونها بودن چنین چیزی در کتابشون نمی بینم
    با این حرفاتون مردم بیشتر اسلام گریز میشن تا جذب شن
    دروغ پایدار نمی مونه
    راه در جهان یکیست و آن راه راستی است.

    • در وندیداد ازدواج با محارم را دیدم اما الان کتاب در اختیارم نیست تا از آن نقل کنم

     • جناب مدیر محترم…امر به پادیاو و یا همان غسل به چندین دلیل بوده که یکی از آن دلایل شستن گناه از تن به هنگام نزدیکی با محارم است…یعنی گناهوار شدن تن به هنگام این نوع نزدیکی که برای پاکی دوباره و توبه باید عمل پادیاو انجام شود…کمی مطالعات خود را بیشتر کنید امر بر شما مشتبه می شود

    • لطفا مطالبی رو در مورد ادیان بنویسید که صحت داشته باشه آیا شریعتی خود انسان پاکی بود انسان پاک هرگز بر پیروان یک دین مقدس الهی که در قانون اساسی کشور هم به عنوان دین الهی مورد قبول قرار گرفته تهمت نمی آیا در دراسلام در یهودیت مسیحیت انسان های کثیف وجود ندارد پس اون موقع باید به همه پیروان این ادیان گفت که کثافتم بابا شما چه منطقی دارین برین همین کتاب شریعتی رو در مورد پیامبر بخونن ببین که چطور توهین کردن به ساحت پیامبر به قول خود این شریعتی پشت این اسلام نازنین چه جنایت ها میکنن و خواهند کرد و خواهند کرد حالا عاقل را اشارتی کافیست

    • در قم همین قم مقدس اخیرا شخصی هم به مادر زن و هم به خواهر زنش تجاوز و دخول کرده.بله حالا پدر زن میخواهد شکایت کند و کرد و دستش به جایی هم بند نشد سر آخر.همه هم شیعه ختنه کامل اثنی اشعری بودند.حالا بیایم بگیم همه قمی ها اینکاره اند ؟همه شیعیان با مادر زن و خواهر زن بله؟

 15. دوست عزیز شریعتی یه اخوندبودباکت وشلوار وکراوات که فقط حرف قشنگ میزد ودیگه هیچ چیزدیگه ای نداشت من شیعه هستم ولی این دین محمداونقدرغلط غلوط داره که ازدواج بامحارم چند نفرزرتشتی جلوش هیچی نیست

  • کلی گویی نکنید. غلط غلوط های اسلام رو یکی یکی بگید

   در هر پیام یکی

   • غلط غلوط های اسلام بسیارند…اول در آیین ازدواج ها و همبستری ها و غلاما گیری ها و کنیزها…دوم در حلال کردن آداب اعراب راهزن که ما بارها در آیات قرآن صحبت غنایم جنگی شامل زنان و اشیاء می بینیم در حالیکه در ایران باستان و با آنهمه لشکرکشی ها نه سپاه ایران به اموال دیگر ملل دست درازی کرد و نه زنانشان را به کنیزی برد….دیگر در احوالات جنگ…محمد حتی با یک طایفه راهزن مکه جنگ نکرد بلکه با اهل قدرت جنگید چرا که قدرت می خواست…همه میدانیم طایفه ابوذر از جمله طوایف راهزن صحرا بودند و ابوذر پس از اسلام آوردن تنها در صحرا زیست و دست از راهزنی کشید چرا محمد این طایفه را ارشاد نکرد؟!!!تنها جنگهای صدر اسلام بخاطر قدرت بود و بس…نیز آیات قرآن که در مورد دادن اجازه همبستری با کنیزان است به مردان…آیا قرآن انذار کننده است؟!!!اگر زن محترم است پس چرا به عنوان غنیمت همچون اشیاء مبادله می شود و تحت ملک در می آید؟!!!چرا در زمان هخامنشیان زنان را چون اشیاء به غنیمت نبردند؟!!!قرآن تمامش ضدونقیض است

   • در مورد معجزات عددی قرآن بسیار شنیده ایم، حال کمی هم به تناقضات عددی آن بپردازیم که ارتکاب آنها توسط ذات باری تعالی مسلماً از معجزات عظیمه است:

    تناقضات عددی بسیاری در قرآن وجود دارد که در اینجا به برخی اشاره می کنیم (اعداد داخل پرانتز شماره آیات اند):

    آفرینش آسمان ها وزمین چند روز طول کشید؟

    پروردگار شما، خداوندى است که آسمانها و زمین را در شش روز آفرید – (۵۶)سوره الأعراف

    پروردگار شما، خداوندى است که آسمانها و زمین را در شش آفرید (۳) سوره یونس

    همان (خدایى) که آسمانها و زمین و آنچه را میان این دو وجود دارد، در شش روز آفرید(۵۹) سوره الفرقان

    او کسى است که آسمانها و زمین را در شش روز آفرید(۷) سوره هود

    آیات فوق صراحتا گویای آن است که خداوند آسمان ها و زمین را در شش روز خلق فرمود. اما مطابق آیات زیر:

    -بگو آیا شما به آن کس که زمین را در دو روز آفرید کافر هستید و براى او همانندهایى قرارمى‏دهید؟! (۹)سوره فصلت

    او در زمین کوه‏هاى استوارى قرار داد و برکاتى در آن آفرید و مواد غذایى آن را مقدر فرمود، – اینها همه در چهار روز بود- درست به اندازه نیاز تقاضا کنندگان! (۱۰)سوره فصلت

    سپس به آفرینش آسمان پرداخت، … در این هنگام آنها را بصورت هفت آسمان در دو روز آفرید… (۱۱و ۱۲ ) سوره فصلت

    خوب حالا به محاسبه بپردازیم: ۲ روز (برای آفرینش زمین) + ۴ روز( برای آفرینش برکات) + ۲ روز (برای آفرینش آسمان ها) = ۸ روز ، و نه ۶ روز

    نتیجه: ۶ = ۸ ؟!

    مشکل از کجاست؟ از معجزه ی محمّدبن عبدالله یا ازریاضیات؟

    در آیات ۱۱-۱۲ و ۱۷۶ سوره نساء نیز می توانید اشتباهات مشابهی ببنید:

    در این آیات شریفه که درمورد نحوه تقسیم ارث است پس از جمع سهام ورّاث مجموع سهام بیش از کل دارایی می شود. یعنی مجموع کسرها بیش از یک است. در آیات نخست مجموع برابر ۱.۱۲۵ و در آیه آخر برابر ۱.۲۵ می شود. آیا به اذن الله همه چیز ممکن است؟

    • چه کسی زیان گناهان را خواهد دید؟
     قرآن میگوید هر کسی مسئولیت گناهان خود را بر عهده دارد (سوره ۱۷ آیه ۱۳-۱۵، سوره ۵۳ آیه ۳۸-۴۲)، اما قرآن یهودیان زمان محمد را برای گناهیی که اجدادشان ۲۰۰۰ سال پیش با ستایش گوساله طلائی کرده اند محکوم میکند.!!!!!!!!!

    • در مورد بخش اول نوشته ی شما که گفتید: « ۲ روز (برای آفرینش زمین) + ۴ روز( برای آفرینش برکات) + ۲ روز (برای آفرینش آسمان ها) = ۸ روز ، و نه ۶ روز»

     آفرینش زمین و آسمان می تواند همزمان باشد پس می توان همان ۶ روز را نتیجه گرفت
     در مورد بخش دوم باید متن آیات را ذکر کنید تا بشه در موردش قضاوت کرد

     • به نام خدا
      مثل این که شما اصلا نگاهی به قرآن ننداخته اید
      ترتیب خلقت زمین و آسمان: در سوره بقره(۲) آیه ۲۹ اول زمین آفریده شده است سپس آسمان آفریده شده است
      البته در سوره النازعات(۷۹) آیه ۲۷ تا ۳۰ اول آسمان آفریده شده است سپس زمین.(این هم که شد تناقض)
      به هر حال آفرینش آسمان و زمین همزمان نیست

     • با سلام ؛ میدانم پیام مال خیلی وقت پیش است اما نتوانستم این مهملات را تحمل کنم . مثل این که این جناب اسا هرچی خواسته از قرآن برداشت کرده و اما :
      وَجَعَلَ فِیهَا رَوَاسِیَ مِن فَوْقِهَا وَبَارَکَ فِیهَا وَقَدَّرَ فِیهَا أَقْوَاتَهَا فِی أَرْبَعَهِ أَیَّامٍ سَوَاءً لِّلسَّائِلِینَ (۱۰) فصلت .
      این آیه دارد به چهارفصل اشاره میکند نه خلقت در چهار روز ، حتی ترجمه قرآن را هم بخوانید می فهمید . انگار صرف و نحو عربی بلد نیستید جناب اسا . به متن عربی بیشتر دقت کنید .

 16. آیا مسیحیان به بهشت وارد خواهند شد؟
  (سوره ۲ آیه ۶۲) و (سوره ۵ آیه ۶۹) میگویند «آری» و (سوره ۵ آیه ۷۲، تنها بعد از ۳ آیه) و (سوره ۳ آیه ۸۵) میگوید «نه»

 17. آقای فاطمی
  البته من شخصا به نوشته های شما اعتقادی ندارم چون فقط بدی ها را گفتید حالا مستندات این حرفها کجاست نمی دانم؟ کاش دو تا از خوبی های دیگران را هم نام می بردید؟
  ولی سئوال من از شما این است که اولا به قول شما مسلمانان پدر انسان آدم و مادرش حواست.
  آدم هابیل و قابیل را خلق کرد که هرکدام با خواهر خود ازدواج کردند اگر چنین باشد که همه انسان ها حرامزاده هستند. ممکن است توجیه کنید که در آن زمان این مسئله استثنا بوده پس می توان با فرض درست بودن ادعای جناب شریعتی بگوییم در مقطعی به هر دلیلی می تواند استثناهایی باشد.
  از طرفی اگر بخواهیم به تناقضات دین شما موشکافانه نگاه کنیم پی میبریم که ازدواج پیامبر شما در سن بیش از ۴۰ سالگی با دختری ۹ ساله به نام عایشه چه توجیهی دارد؟
  ا

  • در مورد ازدواج هابیل و قابیل اختلاف نظر وجود داره. اگر افرادی معتقد به جواز ازدواج با محارم باشند ـ طبق حدیثی از امام صادق ع ـ ازدواجشان حرام نیست و فرزندانشان حلالزاده اند. و به فرض که فرزندشان حرامزاده باشند نسل آنها حرامزاده نیست.

   http://www.raherasti.ir/2740 

 18. اگر امام رضا ع آنان را حرامزاده نمی دانند چرا شما کاسه داغتر از آش شدید

 19. ببینید جنای فاطمی میوه هر درخت نشاندهنده خاصیت درخت است.از اسلام و مکتب شیعه یا سنی اش تیمور خونخوار تربیت شده که حافظ قران بوده ولی با کله های مردم بیگناه برج میساخته شیعیان را شدیدا میکشته.سلطان محمود غزنوی در میاید که به بهانه جهاد سالی ۲بار هندوان بیگناه و بی آزار را قتل عام و تجاوز میکرده.و داعش و بن لادن در می آید که در قرن ۲۱ ام انسان های بیگناه را تنها به خاطر عقیده ای که در مغزشان است میکشند دختر ها را هتک حرمت و…..چرا چون از آیات قتال و جهاد و..هر کس تعبیری در خور خود دارد و تعابیر ۸۰ درصد درست است در نص صریح آیات استاعرای مسلمان صدر اسلام و وحشی گری با مردم ایران آن زمان و هتک حرمت به دختران وو…..که همه میدانند.شما میدانید قنوت نماز شیعه از زرتشت به آن رفته؟میدانید پل صراط همان پل چینوت است و میدانید دوزخ و بهشت و برزخ همه از زرتشت به اسلام راه یافته اند.اباطیلی که به زرتشت و عادات کلی آن ها میبندید آب در هاون کوبیدن است.زرتشت هیچگاه به ازدواج با محارم سفارش نکرده.چار مورد گزینشی از ۴ شاه خود کامه (که زرتشت همه جا در گاتا ها ااز آنان بد میگوید)و ۴ روحانی فاسد گزینشی(که باز هم زرتشت از آنها به عنوان ـموزگاران دروغین نام میبرد و عنوان کرپان ها و کوی ها دارند) اگر هم فسادی بنام زرتشت انجام داده اند اعتبار از کلان و سخن آسمانی این نخستین آموزگار راستی کم نمیکند.گاتا ها را بیاورید نقد کنید.بشما پیشنهاد میکنم در یک کانال بیگانه با یکی از زرتشتیان مطلع مثلا فرهنگ مهر مناظره کنید چرا یک سویه به دادگاه میروید.میدانید گناه افترا و تهمت و بهتان در اسلام (اگر درونا به اسلام معتقدی و تظاهر نمیکنی)چیست؟میدانی که در آن دنیا عقوبت میشوی و زرتشت جلو پل صراط به عنوان بهتان و تهمت و افترا از تو به خداوند شکایت میکند و عقوبت خواهی شد.هر چند اگر مناظره کنی چون گجستک ابالیش (عبدالله ملعون)که در زمان مامون عباسی با موبد موبدان(آذر فرنبغ)مباحثه کرد در خصود ایراداتی که از زرتشت گرفته بود(جالب که عبدلله ملعون از ازدواج با محارم سخنی به زبان نیاورد زیرامتن تاریخی آن موجود است و اگر چنین امری در زرتشت عمومیت داشت ئ سفارش شده شخص زرتشت بود عنوان میشد) و سر آخر عبدالله گجستگ مناظره را باخت و با خفت و خواری از دربار مامون عباسی ( از نواده عباس عموی پیامبر)بیرونش کردند.سرانجام مناظرهشما. نیز بیش از این نیست و در همان ۱۵ دقیقه اولش ناک اوت میشوی.

  • ـ دوست عزیز لطفا کوتاه بنویسید

   ـ در ابتدا نوشتید، میوه ی درخت نشان دهنده ی خاصیت درخته و خونخواران مسلمان را بپای اسلام گذاشتید اما در ادامه شاهان و روحانیون نابکار زرتشتی را بپای دین زرتشتی نگذاشتید. این یعنی یک بوم و دو هوا . در حالی که اساسا خطای پیروان یک دین زمانی بپای دینشان گذاشته می شه که تاییدی از دین در آن باشه.

   ـ فضای این سایت در اختیار همگان حتی موبدان زرتشتی است و می توانند بحث کنند و اگر شرایط سایت را مثل بلندنویسی و توهین و تکرار مکررات نکنند حتما نوشته ی آنها عمومی خواهد شد و در معرض دید همه قرار خواهد گرفت

   http://www.raherasti.ir/2817

 20. باسلام به خدای احدو واحدی هیچ قانونی بالاتر از منشور کوروش نیست وکل دنیا به ۳حرف هست گفتار وپنداروکردارنیک وهمین وبس کدام عرب دراون دوران منشور یاقانون داشتن بجز جنگ وخونریزی مگه چیزی بلد بودن ؟؟؟؟

 21. مدیر محترم سایت فقط دو کلمه …خجالت بکش

 22. من کتاب ویندیداد رو مطالعه کردم و منبعی که مدیر سایت گذاشتن صحت داره یه واقعیت تاریخیه و قابل انکار نیس همان طور که اعراب قبل از اسلام دخترانشونو زنده بگور میکردن ،اسلام ازدواج با دو خواهر رو حرام دونسته ولی آنهائی که قبل از نزول آیه اینکارو کردن بخشیده و بچه های آنها حرام زاده نیستند همان طور که در ایران ازدواج محارم ( خویدوده ) بوده وبچه های آنها هم حرام زاده نیستن چون این شیو ه ای بوده قبل از آگاهی مردم، چون فکر میکردن این عمل ثواب داره

 23. قابل توجه اون کسی که میگه محمد اومده نماز ۱۷ رکعتی رو از دین زردشت آورده این رو بگم که محمد ادعا نکرده که تمامی ادیان قبلی باطل هستند بلکه به تایید اصل ادیان الهی می پردازد:وَأَنزَلْنَا إِلَیْکَ الْکِتَابَ بِالْحَقِّ مُصَدِّقًا لِّمَا بَیْنَ یَدَیْهِ مِنَ الْکِتَابِ وَمُهَیْمِنًا عَلَیْهِ ۖ فَاحْکُم بَیْنَهُم بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ ۖ وَلَا تَتَّبِعْ أَهْوَاءَهُمْ عَمَّا جَاءَکَ مِنَ الْحَقِّ ۚ لِکُلٍّ جَعَلْنَا مِنکُمْ شِرْعَهً وَمِنْهَاجًا ۚ وَلَوْ شَاءَ اللَّهُ لَجَعَلَکُمْ أُمَّهً وَاحِدَهً وَلَٰکِن لِّیَبْلُوَکُمْ فِی مَا آتَاکُمْ ۖ فَاسْتَبِقُوا الْخَیْرَاتِ ۚ إِلَى اللَّهِ مَرْجِعُکُمْ جَمِیعًا فَیُنَبِّئُکُم بِمَا کُنتُمْ فِیهِ تَخْتَلِفُونَ [۵:۴٨] و ما این (قرآن عظیم) را به حق بر تو فرستادیم که تصدیق به درستی و راستی همه کتب که در برابر اوست نموده و بر حقیقت کتب آسمانی پیشین گواهی می‌دهد. پس حکم کن میان آنها به آنچه خدا فرستاد و در اثر پیروی از خواهش‌های ایشان حکم حقی که بر تو آمده وامگذار، ما برای هر قومی از شما شریعت و طریقه‌ای مقرّر داشتیم، و اگر خدا می‌خواست همه شما را یک امت می‌گردانید، و لیکن (این نکرد) تا شما را به احکامی که در کتاب خود به شما فرستاد بیازماید. پس به کارهای نیک سبقت گیرید، که بازگشت همه شما به سوی خداست و در آنچه اختلاف می‌نمایید شما را به (حقیقت) آن آگاه خواهد ساخت

 24. دکتر شریعتی از شنیده هایش میگوید .یا از کتابهایی که بعد از حمله ی اعراب نوشته شده نقل میکند و یا از مسلمانانی شنیده که ضد فرهنگ ایران هستند . چرا جای دور میروید میتوانید از یک زرتشت بپرسید که مسئله روشن شود . برای چنین دکتری متاسفیم که این نوع ازدواج را با آب و تاب بیان میکند . حداقل احترام دین قدیمی ایرانیان را نگه نداشته است . دیگر اینکه زرتشتی یک دین بوده نه یک مذهب . پناه بر خدا !!!!!!!!!!!!!!!

 25. دکتر شریعتی الینه شده . دچار خود باختگی شده . این تحصیل علم کورکورانه است .

 26. جناب شریعتی باید احترام مردم ایران و وطن خودش را نگه میداشت . ما نمیدانیم به چیزی بنام وطن اعتقاد داشته یا نه ؟

 27. اوستایی که شریعتی میگوید اوستای اصل و اوستای قبل از اسلام نیست . این اوستای شریعتی احتمالا تحریف شده . از خود زرتشتی ها باید پرسید .

 28. لطفا نظراتی که توهین به اقوام ومذاهب است را حذف بنمایید ممنون.

 29. به نظر من خداوندبزرگ هرایینی که اورده به خاطرخودانسان بوده وهست بهترین دین انسانیت است..یعنی به هیچ موجودی ظلم نکنی .اهانت به عقاید ونبش قبر کردن ادیان واینکه چه قومی برتره یک بحث بیهوده است .بهترین انسان کسیه که عملش پسندیده وخوب باشه به زبان ساده .به اینده بنگریم گذشته گذشت.

 30. تمام پیامبران دعوت به یکتاپرستی نموده اند وهدف رسالتشان هم همین است حضرت ابوبکرصدیق ازتمام سرمایه خود دراه انجام رسالت پیامبراسلام گذشت ، جناب عمربن خطاب همچنین ، حضرت عثمان ، حضرت علی(ع) هرکدام ازاین بزرگواران علاوه بردارایی بلکه ازجان خود وفرزندانشان مایه گذاشتند تااسلام رشد وگسترش پیداکند اماخلفای راشدین را درمذهب شیعه وعلی واولاد علی رادرمذهب اهل تسنن چنان بدجلوه دادند که یک شیعه حاضرنیست اسم فرزنش را ابوبکر ، عمر یاعثمان بگذارد ، اسلام رامظهر نفاق وتفرقه کردند تابه هدف خود که همان تفرقه بندازو حکومت کن برسندتاریخ ایران بعد ازاسلام مطالبی خوبی دارد اگرواقع بین باشیم.

 31. ایشون توسط اکثر علما متهم به نقص علم شده اند . آقای مطهری موارد متعددی بر دیدگاههای ایشون اشکال وارد کرده اند .
  در خصوص موضوع این نوشته هم متاسفانه آقای شریعتی کوچکترین دانشی در ایرانشناسی و زبان شناسی و تاریخ ادیان نداشته اند . کم سوادی ایشان در موضوع از به کار بردن عبارت مستحب موکد !!!! برای اعمال زرتشتیان کاملا هویدا است . مزدیسنان اصلا چیزی به نام احکام ندارند که واجب و حرام و مستحب آن هم از نوع موکدش داشته باشند !!!

 32. اینجا باید بگیم شریعتیه دیگه کله اش از اول باد داشته. حالا اگه واقعا این حرفو شریعتی بخت برگشته گفته باشه

 33. با سلام خدمت دوستان من هم گفتم نظرمو بعد از کلی تحقیقات بگم.متاسفانه خیلی از ما ایرانیان فکر میکنیم که ما اریایی هستیم ن دوستان محترم اریاییها قومی بودن ک ب مراتب ازسوی کشور روسیه مهاجرت کردند ب دلیل کولاک شدید و ب سه دسته مادها بارتها و بارسها تقسیم شدند ک ب شدت وحشیگری و بی تمدنی در انها رواج داشت و ایرانیان در ان زمان قبل از ورود این قوم تمدن سکه فلز و لولهای سفالی بودن و قابل ذکر اون دوستی ک گفت تمدن خط ما ایرانیان بیشتر بگم ک همونجور ک ما ایرانیان صنعت سکه و فلز داشتیم اعراب بابل یعنی عراق کنونی تمدن خط و نوشتن داشتند و همون منشوری ک کوروش بزرگ ان را ب وجود اورده در واقع کبی از لوحه هایی ک دانشمند اعراب حمورابی بر ۴ لوح نوشته بود ک به نام قانون حمورابی بود.در ضمن نیاز نیس ب هم تنوهین کنیم هر قومی مشکلاتی داشت و هیچ قومی ب فرموده حضرت محمد ص ک فرمود:بروردگار و بدر شما یکیست ن اعراب بر عجم(ک عجم بر فقط فارس دلالت ندارد منظور زبان غیر عربی یا همان خارجی الان) و ن عجم بر عرب ن سفید بر سیاه ن سیاه بر سفید برتریت دارد جز ب تقوا.و در اخر از هم میهنان گرامی خواهشمندم دیگر از نژاد اریایی دم نزنن ک ایرانیان از این نژاد صد مرتبه بالاتر است

 34. با سلام خدمت دوستان من هم گفتم نظرمو بعد از کلی تحقیقات بگم.متاسفانه خیلی از ما ایرانیان فکر میکنیم که ما اریایی هستیم ن دوستان محترم اریاییها قومی بودن ک ب مراتب ازسوی کشور روسیه مهاجرت کردند ب دلیل کولاک شدید و ب سه دسته مادها بارتها و بارسها تقسیم شدند ک ب شدت وحشیگری و بی تمدنی در انها رواج داشت و همین قوم بودن ک اعتقاد داشتند نباید نژادمون از اصیل بودن در بیاد و باید با خواهر و مادر خود ازدواج کنند وایرانیان در ان زمان قبل از ورود این قوم تمدن سکه فلز و لولهای سفالی بودن و قابل ذکر اون دوستی ک گفت تمدن خط ما ایرانیان بیشتر بگم ک همونجور ک ما ایرانیان صنعت سکه و فلز داشتیم اعراب بابل یعنی عراق کنونی تمدن خط و نوشتن داشتند و همون منشوری ک کوروش بزرگ ان را ب وجود اورده در واقع کبی از لوحه هایی ک دانشمند اعراب حمورابی بر ۴ لوح نوشته بود ک به نام قانون حمورابی بود.در ضمن نیاز نیس ب هم تنوهین کنیم هر قومی مشکلاتی داشت و هیچ قومی ب فرموده حضرت محمد ص ک فرمود:بروردگار و بدر شما یکیست ن اعراب بر عجم(ک عجم بر فقط فارس دلالت ندارد منظور زبان غیر عربی یا همان خارجی الان) و ن عجم بر عرب ن سفید بر سیاه ن سیاه بر سفید برتریت دارد جز ب تقوا.و در اخر از هم میهنان گرامی خواهشمندم دیگر از نژاد اریایی دم نزنن ک ایرانیان از این نژاد صد مرتبه بالاتر است

 35. خودمونیم زرتشتیها ازدواج با محارم رو کنار گذاشتند اما اعراب مسلمان هنوز زن به کنیزی و تجاوز زمیبرند!
  فاجعه ست

 36. دم صاحابای سایت گرم. پس خودتون حاصل زنای محارمید دیگه؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی