+
خانه / ایران / ایران پرستی / کوروش پرست ها هرگز به شما نخواهند گفت…
کوروش پرست ها هرگز به شما نخواهند گفت…

کوروش پرست ها هرگز به شما نخواهند گفت…

فرستنده: سیاوش امیرشاهی

کوروش پرستها هرگز به شما نخواهند گفت، که همه جملات زیبا و وصیت نامه های رنگارنگ بدون منبعی که از کوروش میگویند، اباطیل و تخیلی و از کتابهای داستانی و نه واقعی (مثل کوروش نامه کزنفون) (۱) و عهد عتیقی است که خاخام های یهودی آن را نوشته اند.
و تنها سند باستان شناسانه باقی مانده از دوره کوروش،" کتیبه فتح بابل " است که سند بت پرستی و چندخداپرستی کوروش است.

کوروش پرستها هرگز به شما نخواهند گفت، کوروش بجز حمله وغارت مردم کشورهای دیگر، حتی ایرانیها را هم به بردگی گرفت.او به قوم پدربزرگ خود (ماد) هم رحم نکرد و پس از سلطه بر آنها، هگمتانه را غارت کرد و مادها را به بردگی کشید. (۲)

کوروش پرستها هرگز به شما نخواهند گفت، در کتیبه فتح بابل، هرگز از آزادی بردگان و حقوق مشعشع زنان! سخنی گفته نشده و بلکه کوروش در آن به بوسیدن دو پای خود و باجگیری از اقوام شکست خورده افتخار می کند. (۳) (اینست "منشور حقوق بشر" ؟!!!)

کوروش پرستها هرگز به شما نخواهند گفت، بابل پیش از فتح کوروش، آبادترین و متمدن ترین سرزمین روی زمین بوده و کوروش حتی فناوری کتیبه نویسی را بلد نبوده و این کاتبان بابلی بودند که برایش کتیبه را نوشتند و لذا افتخار! آن متعلق به بابلی هاست و نه هخامنشی ها! (۴) میهن پرستی

کوروش پرستها هرگز به شما نخواهند گفت، بابل چنان متمدن بوده که پادشاه عادلش "حمورابی" 1300 سال پیش از تولد کوروش و امپراتوری هخامنشی!!! در کتیبه معروف حمورابی، حدود ۳۰۰ قانون در باب حقوق جزا، حقوق مدنی، حقوق تجارت و…، برای اداره کشورش نگاشته و در حقیقت باید به کتیبه او، منشور حقوق بشر بگویند و نه به کتیبه کوروش که چیزی جز تقلید از شاهان پیشین بابل و لفاظی نیست!(۵)

کوروش پرستها هرگز به شما نخواهند گفت، هیچ یک از مفسران قرآن از صدر اسلام، کوچکترین اشاره ای به تطابق کوروش و ذوالقرنین نکرده اند و تنها علامه طباطبایی با استفاده از مطالب ابوالکلام آزاد، نظری "ظنی و نه یقینی" در این خصوص داشته که البته آن هم پیش از اکتشافات باستانی بیان شده و با مخالفت و روشنگری متفکرانی چون "شهید مطهری" ابطال شده است.(۶) اما باز هم برای تحمیق مذهبی ترها از آن سواستفاده می کنند.

کوروش پرستها هرگز به شما نخواهند گفت، که کوروش نه تنها یکتاپرست و پیامبر! و حتی زرتشتی! نبود، بلکه بت پرست بود و طبق گفته های خودش، مردوک و بعل و نبو را می پرستید! 
بنگرید به : بسیاری از بندهای کتیبه از جمله بند ۳۳- ۳۵: 
"خدایان سومر و اکد را … به فرمان مردوک، خدای بزرگ، به سلامت به جایگاه هایشان بازگرداندم، … باشد تا … روزانه در پیشگاه « بعل » و « نبو » عمری طولانی برایم خواستار باشند… و به مردوک سرور من چنین بگویند که: کوروش شاهی که از تو می ترسد و کمبوجیه پسرش"

کوروش پرستها آزاد کردن زندانیان یهودی را سند "حقوق بشر" و "احترام به ادیان"! توسط کوروش می دانند. اما هرگز به شما نخواهند گفت چرا کوروش بقیه زندانیان را آزاد نکرد؟ شاید از نظر آنها هم، فقط یهودیان، بشر هستند! 

کوروش پرستها هرگز به شما نخواهند گفت، کوروش بنیانگذار ازدواج با محارم در ایران باستان بود. او شوهرخاله خود را کشت تا با خاله اش (دختر آستیاگ) ازدواج کند (۷) و پسرش کمبوجیه را وادار کرد همچون یهودیان برای خلوص نسل! (علیرغم زشتی آن در عرف ایرانیان) با خواهرانش آتوسا و رکسانا ازدواج کند!(۸)

کوروش پرستها هرگز به شما نخواهند گفت، سخن گفتن از نژاد خالص (آریایی و عرب و…) توهمی بیشتر نیست و ایران کنونی، در طول تاریخ با نژادهای مختلف مغول و چینی و ترک و عرب و کرد و همه و همه مخلوط شده و نژادپرستی تنها سلاحی کهنه و عقب مانده، برای مبارزه با اسلام، بعنوان دینی جهانی ورای همه اقوام و نژادهاست.
آنها هرگز به شما نخواهند گفت در کشوری که بیش از ۶ میلیون سید (از نسل ائمه اطهار) آن هم فقط از جانب پدر، وجود دارد (۹) پس چند میلیون ایرانی از نسل سایر اعراب وجود دارد؟
کوروش پرستها هرگز به شما نخواهند گفت، شاید رگ و ریشه خودشان مغولی و تاتار باشد!

کوروش پرستها هرگز به شما نخواهند گفت، کوروش هرگز اسطوره و اسوه ایرانیان (چه برسد به پدر ایرانیان، شاه شاهان، شاه جهان و شاه دادگر! و و و) نبوده و نزد شعرای ما، حافظ و سعدی و مولانا و همه و همه چنان بی مقدار بوده که حتی یک بیت شعر هم از او نسروده اند!
کوروش پرستها هرگز به شما نخواهند گفت، منبع همه داستان سازی ها و تاریخ سازی های جعلی از هخامنشیان و کوروش به دوره معاصر، و اراجیف سرتاسر بی منبع سرجان ملکم، اردشیر جی و دیگر تاریخ نگاران انگلیسی می رسد که برای تقابل با اسلام، شروع به اسطوره سازی از کوروش کردند و ایرانیها در کل تاریخشان، کوروش را هم پادشاهی معمولی، مثل هزاران پادشاه جاه طلب و کشورگشای دیگر ایران می دیدند!

کورش پرستها هرگز به شما نخواهند گفت، چرا از بین این همه شاه، کوروش را "کبیر" کردند، و داریوش و خشایارشاه، سه شاه مدافع یهودیان را به آسمان بردند، 
تا بجای محمد (ص) "پدر و رحمت عالمیان" و علی (ع) "شاه مردان" و "مولای جوانمردان" ب گوییم، کوروش "شاه جهان" و "پدر ایرانیان" و "شاه دادگر" است!!! 
و به تدریج به چنان سینه چاکان متعصبی تبدیل شویم که اگر به پیامبر رحمت، توهین کنند، انگار نه انگار و اگر کسی نقدی به کوروش کند، رگ جهالتمان ورم کند!!!!

آری، هدف، محو اسلام بود و هست.
باشد که بیدار شویم.

منابع و مستندات:
(۱) http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%88%D8%B1… 
(۲) گرشویچ، ایلیا، تاریخ ایران دوره ماد- از مجموعه تاریخ کمبریج، ترجمه بهرام شالگونی، تهران، انتشارات جامی، ۱۳۸۷، صفحه ۲۳۸ تا ۲۴۱ و بریان، پی‌یر، تاریخ امپراتوری هخامنشیان، ترجمه مهدی سمسار، تهران، انتشارات زریاب، ۱۳۷۷، جلد اول، صفحه ۱۲۵٫
(۳) ترجمه متن استوانه کوروش: از موزه بریتانیا. بند ۳۰ مربوط به پابوسی و باجگیری.
http://www.britishmuseum.org/PDF/cyrus_cylinder… 
(۴) گاور، آلبرتین. تاریخ خط. ترجمه عباس مخبر و کورش صفوی. تهران: پنگوئن، ۱۳۶۷، صص ۳۷-۳۸
(۵) http://avalon.law.yale.edu/ancient/hammint.asp 
(۶) http://www.adyannet.com/news/14834 
(۷)خلاصه فوتیوس از تاریخ کتزیاس، کتاب ۲، بند ۵، ترجمه کامیاب خلیلی
(۸)هرودت، تاریخ، کتاب سوم، بند۳۱ و شهبازی، کورش بزرگ، ص۴۱۲ تا ۴۱۴ 
(۹) http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=1392021…

۷۳ نظر

 1. بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام دوباره

  چه کسی راست می گوید؟
  چند هفته پیش بود که موبد رشید خورشیدیان مصاحبه ای رو با خبرگزاری مهر انجام دادند که در همین سایت گفت وگوی زرتشتیان نیز پوشش خبری داده شد که گفته بودند آمار طلاق زرتشتیان در ایران ۴۰ نفر است و متن اون مصاحبه در سایت رسمی خبری تحلیلی زرتشتیان نیز وجود دارد و این هم آدرسش
  http://www.berasad.com/fa/content/view/12390/

  چند روز بعد پرویز سرداری رئیس حل اختلاف زرتشتیان یزد مطلبی در پاسخ همین موبد در همین سایت خبری تحلیلی زرتشتیان نوشتند و گفتند که آمار طلاق زرتشتیان در کل کشور و در طول سال به انگشتان دو دست هم نمی رسد(یعنی زیر ۱۰ نفر ) این متن مصاحبه ایشون
  http://www.berasad.com/fa/content/view/12393/

  حالا از دوستان زرتشتی می خواهیم آمار درست رو بدند تا مشخص شه کی راست میگه؟

 2. بسم الله الرحمن الرحیم
  بازهم سلام

  سایت زرتشتیان بدن غزه و روز قدس
  هم اکنون که رژیم غاصب صهیونیستی در حال قتل و عام مردم بی دفاع غزه است و تمامی مردم و ادیان جهان حتی بی دینان به حال این مردم مظلوم گریه می کنند اما مهم ترین سایت های خبری زرتشیان یعنی امرداد(http://www.amordadnews.com) و تارنمای خبری تحلیلی زرتشتیان (http://www.berasad.com/fa/index.php) و تارنمای خبری زرتشیان همانروز (http://www.hamazoor.com/)و انجمن زرتشیان تهران (http://www.t-z-a.org/)بدون کوچکترنی اشاره ایی از این قضیه مهم گذر کردند.
  البته شاید تنها انجمن زرتشیان شیراز در یک بیانه ایی که آن هم در سایت تسنیم(http://www.tasnimnews.com/Home/Single/440383) پوشش خبری داده شد اعلام آمادگی برای روز قدس کردند ولی سایت های خبری زرشتیان سکوت رسانه ایی رو اختیار کردند.

  • عمومی کردم. آقای فاطمی بعدها اگر خواستند آن را در سایت قرار دهند. ممنونم. جالب بود. (س. امیرشاهی)

  • احسنت جناب حامد من هم به ذهنم اومد که چرا رسانه های زرتشتیان کوچکترین اشاره ای به جنایت های اسراییل نکردن .البته در فیس بوک صفحه ی امرداد مشغول تشکیل کمپینی برای جلوگیری از جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر اطلاع رسانی کرده . بنده نمیدونم این جماعت جز نشر اکاذیب و ترویج توهمات و نژاد پرستی و نوشتن داستان های پوسیده کار دیگه ای میکنند؟؟؟؟

   • آیه ۸۴ اسراء :
    بگو: «هر کس بر حسب ساختار [روانى و بدنى‏] خود عمل مى‏کند، و پروردگار شما به هر که راه‏ یافته‏ تر باشد داناتر است.»
    شاکله و ساختار روانی این افراد همین است. (س. امیرشاهی)

   • ایه۸۴اسرا قران شما رو توضیح میده کاملا
    شما سعی کن داستان مدرن و مترقی بجای توهمات پوسیده شکوه ایران قبل از اسلام بنویسی !!!!

 3. مردم زیادی در جهان از کشته شدن مردم غیر نظامی در جنگ غزه ناراحتند. من یک سوال دارم چرا جنگجویان حماس از داخل غزه که مردم غیر نظامی نیز در آن سکونت دارند موشک پراکنی میکنند؟ چرا موشکهای خود را به بیرون از غزه نمیبرند؟ چرا حماس آتش بس پیشنهادی از طرف مصر و .. را نپذیرفت تا از ادامه کشته شدن مردم غیر نظامی پیشگیری شود؟ 

 4. اگر غزه مناطق غیر مسکونی ندارد(شما گفتید ندارد) بهتر آن است که حماس از داخل مناطق مسکونی موشک پراکنی نکند. و مردم غیر نظامی را به کشتن ندهد. بنده و امثال من هرشب از رسانه های خارجی فیلمهای موشک زدنهای حماس را مشاهده میکنیم که از داخل غزه پرتاب میشن. این نشاندهنده آن است که حماس پشت مردم غیر نظامی غایم شده و آنها را سپر بلا قرار داده است. این با اخلاق مردانگی یک نظامی مسلمان مطابقت ندارد.(این سخن من نشانه تاییدعملکرد اسرائیلی ها نیست).خوشبختانه جان کری وزیر امور خارجه آمریکا واسطه شد و از شنبه صبح آتش بس برقرار شد

  • من نگفتم که غزه منطقه غیرمسکونی نداره ! عین حرف من : ” یه منطقه مسکونی هست و فقط در نواحی مرزی یه خورده زمین بایر و در برخی نواحی چند تا درخت و یه خورده زمین کشاورزی داره.”
   تو عکسها نشون دادم که حداقل خیلی از این موشک هااز همون واحی بایر و غیرمسکوتنی شلیک میشه. در ثانی غزه هیچ ارتش منسجمی نداره و محجاهدین همه شون مردمی هستن. آغازگر درگیری هم اسرائیل بود. اون وقتی که اسرائیل حمله رو شروع کرد، مجاهدین فلسطینی از مناطق مسکونی موشک شلیک کرده بودن ؟؟؟؟؟
   اگر هم حماس برخی موشک ها رو از مناطق مسکونی شلیک کنه برای اینکه که منطقه غیرمسکونی زیادی نداره ! حلقه محاصره اون قدر تنگه که جایی دیگه ندارن (مناطق بایر مرزی در تیر رس دشمن هست) اگر یکی شما رو تو خونه تون حبس خانگی کنه و خونه شما رو به رگبار ببنده ، و شما هم اگر اسلحه داشته باشید، برای دفاع از خودتون از درون خونه تیراندازی میکنید. حالا من باید به شما ایراد بگیرم ؟ یا به اون کسی که شما رو حبس کرده و خونتون رو به رگبار بسته ؟
   جان کری هم چون دیده اسرائیل زیر موشک افتاده دست به کار شده. وگرنه تا حالا چرا حرفی نزد ؟؟
   (س. امیرشاهی)

 5. سلام. بندهای "کورش پرستها هرگز به شما نمیگویند" را با هیجان خواندم و مرا تحت تأثیر قرار داد البته امیدوارم آنچنانکه گفتید نباشد ولی در هر صورت تلنگر خوبی است برای مطالعه دقیقتر. از سوی دیگر نباید کتمان کنیم که همین گله گذاریها را میتوان در باره مکتب اسلامی مطرح کرد و بندهای زیادی که برخی شان هولناک است را برشمرد و به رخ کشید. بهتر است به سرزمین خود و چگونگی آبادانی مادی و معنوی آن بیندیشیم و اینکه چه آیینی بهتر از پس آن بر می آید. عمرمان سپری شد و هنوز در پی توجیه بدی او و خوبی خودمان هستیم. درود بر همه ی نژادها و قومها و به ویژه سرزمین عزیزمان ایران که ما مسئول شکوه آن هستیم

 6. با سلام لینک هایی راکه گزاشتید…لطفا اصلاح کنید.
  لینک ها اشتباه است

 7. من سال هاست کتاب های مدرسه ای و کتاب های مکملی ک ک مدرسه و فقه ها پیشنهاد میکردن خواندم سال هاست ذهن من مغشوش بود ک این چ دینی است ک با این همه تعریف و تمجدید روح و قلب من اون قبول نمیکنه

  تا زمانی ک ب دانشگاه رفتم نظریات خارجی ها خواندم مثل راسل …..با ان در ان کتاب ها هم هدف و مقصد ب سمت اسلام بود اما مابین هزار حدیث یک سخن از فیسوفان غرب و بزرگان یافت میشد

  تاز ه درد هایم شروع شده درد تحمیل عقاید درد عدم ازادی نوشته ها درد دسترسی نداشتن ب انچه میخواهی بخوانی بخداااااااااااااااااااااااااااااااااظالمترین افراد در مملکتم هستن ن ب خاطر ازادی ظاهری نمیدن بلکه ازادی انتخاب نمیدن

  این سایت امثال این سایت فراوان هست تو ایران ک ب وضوح من بدبختی یک ملت میبینم

  اگر کوروش و کوروش پرستان اکنون ظاهر شدن ن ب خاطر خاص بودن یا اسطوره بودن کوروش نیست این فقط تسکینی برای درد ها است

  درد هایی ک سال ها زیر جامه هستن و روز ب روز عفونت بیشتری میکنن

  • سلام.دین اسلام کاملا منطبق با فطرت وجان ادمی است.بهتون پیشنهاد میکنم کتابای استاد طاهر زاده رو بخونین بعد میفهمین فطرت چی هست وچی باش سازگاره.به این سایت برین: http://lobolmizan.ir/

   • مگر ادمها همه سلیقه یکسانی دارن
    ادم ها متفاوت هستند وبرای همین خداوند ادیان متفاوتی معرفیزکرده و به بشرش حق داده که انتخاب کنه نه اینکه جبر داشته باشه

 8. مهسای عزیز من درد شمارو می فهمم منم برام ۷ سال طول کشید تا تونستم اسلامو رد کنم خیلی سخته حتی پدرمادرم نمی دونن من هرروز نمازی رو می خونم که بهش اعتقادی ندارم تونمازم حرفای باید بزنم که باقلبم ردشون کردم اگه بخام ازدواج کنم نمی دونم باید چی کار کنم به بچه ام باید عقاید خودمو بگم یا اسلامو …………ای خدامردم ما ارمانی ترین تفکراتشونو به اسلام نسبت می دن درحالی که اسلام واقعی رو نمی بینن که واقعا چ شکلیه حتی ی دورقرانو بامعنی نخوندن اگرم بخونن به چشم نقد نمی خونن بی طرف نمی خونن اگه تنها قسمتایی از بحاررالانواراو بخونن از دینشون زده میشن

 9. سلام مدیر عزیز از محبت شما ممنونم امثال من جایی برای بیان عقایدشون ندارن جز در سایتهای این چنینیمن یک بار دنبال نقد یک مسئله اسلامی بودم فقط تونستم نقدنقدشو پیدا کنم منم مثل مهسا با خوندن کتابای اسلامی مثل کتابای شریعتی یا مطهری به فکر فرو رفتم اون زمان مقاومت می کردم ولی حالا نه هرچند با اسلام بزرگ شدم الانم دینم تو شناسنامه اسلامه ولی تو قلبم نه به هر حال ازتون ممنونم امیدوارم موفق باشید

  • احمدی (خطاب به رویا)

   رویای عزیز

   اسلام این همه احکامی داره که معقول و منطقی بودنشون برای همگان روشنه مثل حرام بودن دروغ، دزدی، پایمال کردن حقوق دیگران، عیبجویی، تجسس در کار دیگران، زنا، لواط، غیبت، تهمت، بی احترامی به والدین، فحش، کارهایی که برای بدن ضرر داره و … همچنین واجب بودن و سفارش به کارهایی مثل عبادت خدا، کمک به نیازمندان…

   بله در این بین چیزهایی هم هست که شما نمی پسندید. خب اینها مگر چند درصد رو تشکیل می دن؟ اگر استادی در دانشگاه درس رو خوب بلد بود ولی ده بیست درصدی هم به اعتقاد ما خطا داشت، نباید آن استادو بکل کنار گذاشت

   • ادیان دیگه هم خیلی از اینا رو دارن ولی فرق هست بین عرب و ایرانی بجهت فرهنگ و منطقه و درجه پیشرفت و…..
    حتما فرق زمانی رو هم باید مد نظر قرار داد
    شما الان باشتر رفت امد میکنی?
    چرا بجای دستار و لباس اعراب شما کت و شلوار میپوشی?
    چرا دین مسیحی که دین خداست شراب ازاده ولی برای دین اسلام حرام و ممنوع هست درصورتیکه هر دو دین کلام خداست?
    نمیشه که خدا چند جور وحی بزاره
    پس نتیجه میشه که خداوند برطبق زمان وذمکان و منطقه و نوع افراد اون منطقه و درجه متمدن بودن انها دینی براشون اوزده تا بیشتر ارتقاشون بده و این ادیان گرچه در توحید و نبوت و معاد یکین ولی دستورات مخلفی بنا به شرایطشون داده شده
    و خدا هم در قران گفته که برای هر امتی پیامبری اوردیم

 10. رویا بانو خیلی برام جالبه در این سایت ( حمورایی ) که یک پادشاه بین النهرین بود و از نژاد سامی بود و در کتیبه ۲/۳۰ متری که میگن حقوق مدنی ، کسب و کار و … در آن کتیبه هست از منشور کوروش بالاتره حال فقط ۳ نمونه از اون متن های کتیبه را مینویسم شما خودت قضاوت کن

  ۱: اگر زنی فاحشه بود حکمش مرگ است

  ۲: اگر پسری به صورت پدرش بزند دستش باید قطع شود

  ۳: اگر سارق را پیدا کرد باید به مرگ برسانیدش اگر پیدا نشد اموال شخص زیان دیده بهش برگردانده شود

  حال فقط در همین سه مورد شما حقوق بشری خواهید دید؟؟!!!!

  معلومه که هدف اینا چیه اما شما که به من گفتید وقتمو تلف نکنم شما هم وقتتونو صرف این سایت نکنید

  مدیر محترم شما این پیامم رو تایید کنید دیگر پیام نخواهم داد

  و در آخر هر کس کتاب سینوهه را بخواند متوجه میشود ایران چه بود و کشورهای دیگر چه بودند

  اما الان به لطف و زحمات شما ما دیگر هیچ نداریم از خودمان

  ولی مطمن باشید جوانان حداقل هوشیار شدند

  پایان

  • حقوق بشر رو برام تعریف کنین لطفا؟با هر دین وعقیده ای.وقتی قران میگه اگر یک انسان بی گناه کشته بشه انگار تمام انسان ها کشته شدن بوی حقوق بشر نمیده؟«آن کس که انسانی را بدون این که قاتل باشد و یا در زمین فساد کند بکشد، گویا همه مردم را کشته است.» (مائده ۳۲)
   خب این یعنی چی؟جوونای عزیز اگاه باشین طبق گفته امیر مومنان اونایی کمریضن باطل رو با حق مخلوط میکنن و تحویلتون میدن.تحریف در معنی ایات قران واحادیث ک مثلا بگن شماها دستتون خالیه ن قرانتون درسته ن احادیثتون.هر کسی ک با زبان عربی اشنایی داره میدونه چی میگم ک چطور میشه معنی یک ایه رو تحریف کرد.بله باید هوشیار بود ولی ی سوال هوشیار بودن یعنی چی؟
   قسمتی از حق را می‌گیرند و با قسمتی از باطل مخلوط می‌کنند و به هم می‌آمیزند. این جاست که شیطان بر دوستان خود چیره می‌شود و تنها آنان که مورد رحمت خدا بودند نجات می‌یابند(نهج البلاغه ، خطبه ی ۵۰) . بیایید برای هم دعا کنیم.

 11. در زمان کورش هم زنان فاحشه سنگسار میشدن.

  شما منشور کورش رو بخونید که میگه از مردم باج گرفتم !!!! این حقوق بشره ؟

 12. یک: چه سندی هست که زنان رو سنگسار میکردند؟

  ۲: بله باج میگرفته امنیت اون کشور چطور برقرار میشده؟ همین الانش شما مالیات نمیدید؟ اسمش باج، خراج، مالیات ، جزیه یا هر چیز دیگری

 13. لطفا کاری که سامی ها و اعراب میکردند رو به ایرانیان نسبت ندید

 14. اگر با اندیشه شما در مورد باج گرفتن که حقوق بشر رو زیر سوال میبره سوره توبه آیه ۲۹ را با دقت بخونید اما این کجا و آن کجا خخخخ بیشتر بگید تا بیشتر بهره ببریم جناب سیاوش خان

  • خدا رو شکر که شما جزیه گرفتن از کفار رو برخلاف حقوق بشر نمیدونید !!!!!

   ولی انصافا تلاش کورش واسه تحمیل حاکمیت خودش از دید شما خلاف حقوق بشر نیست ؟ و اینکه تلاش میکرد به اسم احترام، مردم رو بت پرست و شیطان پرست نگه داره….؟

   • مگه ایرانیها کافر بودن که بخوان جزیه بدن?
    سند بیار که مردم شیطان پرست بودن?
    ایا زرتشتیان اتش پرستن ? و بجای خدا اتش میپرستن
    حالا چون اتشی که نان و غذا و ابزار الات رو باهاش تهیه میکردن در جایی نگه کیداشتن لاجرم چون اتش رو که یکی از مظاهر خدا بوده محترم میداشتن شدن اتش پرست?
    چرا نمیشه مسلمانها و اسلام رو نقد کرد? ایا این تحمیل عقیده و جبر نیست?

 15. ارمین عزیز چشم منم دیگه این جانمیادراستش هدف من بیشتر از امدن به این جا گفتن حرف دلمه خودمم می دونم نمی شه کسایی که خودشونآ به خواب زدنو بیدار کرد اما وجود افرادی مثل شما یا مهسا بهم ارامش میده…

 16. درود

  سیاوش خان گویا شما آیه را درست نخواندید

  هر کس از اهل کتاب ( مانند زرتشتیان، مسیحیان ، یهودیان) که به الله و دین اسلام و روز قیامت ایمان نمیاورند بکشید و کارزار کنید تا آنگاه که با دستان خود در عین ذلت جزیه دهند

  حال: فرض کنیم که کفارین رو منظور بوده در هر حال باید باج میدادند کاری که شما اینکارو خلاف حقوق بشر میدونید

  نکته دوم: کدوم بیشعوری گفته کوروش بزرگ مستقیم بر کشورهایی که تصرف میکرده حاکمیت میکرده؟!!!!

  جاهایی که فتح میشد زیر نظر امپراطوری پارس بود از همون کشور کسیو حاکم میکردند از خودشون و آباد میکردند چون دو دلیل فاحش داشت

  یک: اگر فتح نمیکرد ممکن بود به ایران حمله شود چون آنزمان بابل تنها قدرت آسیا بود و خطری برای ایران بود برای نمونه فتح لیدی که کروزوس قصد حمله به ایران و کشتن کوروش را داشت که پیک کروزوس به کوروش اطلاع میده اینها قبل از فتح بابل بود و تجربه حکم میکرد تا زمانی که قدرت داره فتح کنه تا آسیبی به ایران نرسد

  نکته دوم: مردم اون شهر در فشار بودند توسط شاهانشون و وقتی کوروش فتح مبکرد به فکر مردم و آبادی کشورشونم بود

  و در آخر کوروش از مردم باج نمیگرفت از همون شاهانی که انتخاب میکرد مالیات میگرفت تا در مواقع ضروری به مشکلاتشون رسیدگی بکنه مثلا اگر زلزله ای میامد و نابود میکرد ایران موظف بود به آنجا رسیدگی کنه کجاش بده که شما غیر حقوق بشر میدانید اینکار را؟؟؟

  در مورد احترام به عقاید بنظر شما اگر بت ها را میشکست درست بود؟ اصلا ینی چی این حرفا غیر منطقی دارید حرف میزنید همین الانش هزارتا دلیل بر انکار وجود خدا هست در مورد عقاید مردم نباید توهین و تمسخر کرد هر کسی عقایدی داره حتی آن بت پرست اتفاقا این خودش حقوق بشر هستش شما فکر نمیکنید کوروش نمیتونست مثل شاهان قبلیش بت هارا نابود کنه و بزور مردم رو به یکتا پرستی دعوت کنه؟؟؟!!!! اگر اینکارو میکرد اکثر آسیا الان زرتشتی بودند و روزی ۵ بار به ایران سجده میکردند من با حرفاتون کاملا مخالف هستم

  • آرمین جان پیشنهاد میکنم ذهنیات خود رو بر قرآن تحمیل نکنید. آیه ۲۹ توبه : قَاتِلُواْ الَّذِینَ لاَ یُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَلاَ بِالْیَوْمِ الآخِرِ وَلاَ یُحَرِّمُونَ مَا حَرَّمَ اللّهُ وَرَسُولُهُ وَلاَ یَدِینُونَ دِینَ الْحَقِّ مِنَ الَّذِینَ أُوتُواْ الْکِتَابَ حَتَّى یُعْطُواْ الْجِزْیَهَ عَن یَدٍ وَهُمْ صَاغِرُونَ
   اینجا نگفته بکشید! گفته مقاتله کنید. مقاتله یعنی جنگ (کارزار).
   جزیه گرفته میشه چون ملک زمین و آسمان برای خداست. و در اختیار خلیفه الله است. پیامبر از همین باب مالک بر انفس و ثمرات است. اینکه کسی حق خودشو بگیره خلاف حقوق بشره ؟!!!!
   باز ۱۰۰ رحمت به حضرت عمر که این یک قلم رو قبول داشت (که همه چیز برای خداست) ولی در تعیین مصداق اشتباه کرد!
   ولی کورش که خودش رو نماینده بت شیطانی مردوک میدونست و اون رو مالک آسمان و زمین! باج گیری با منطق فوق العاده نازل !

   آرمین گفت: اگر فتح نمیکرد ممکن بود به ایران حمله شود…

   این توجیه دقیقا توجیه مغولان برای حمله به ایران بود. خسته نباشید.

   آرمین گفت: مردم اون شهر در فشار بودند توسط شاهانشون و وقتی کوروش فتح مبکرد به فکر مردم و آبادی کشورشونم بود

   جواب: اینها دروغ تبلیغاتی هست ! همین کورش مردم اوپیس رو قتل عام کرد و شهر رو با خاک یکسان کرد!ً مردم آسیای صغیر از ترس کورش خودشون رو تو آب دریا مینداختند که اسیر دست کورش نشن ! آبادانی ؟!!!!!!! کورش با چماق بر سر مردم حکومت میکرد وقتی از دنیا رفت کل امپراتوری به هم ریخت و همین بابلی ها شورش کردن که فرزند شاه قبلی بابل رو روی کار بیارن که داریوش هم زد قتل عامشون کرد. اگر کورش اینقدر خوب بود چرا درست بعد از اینکه چماقش از سر مردم برداشته شد، ملت تلاش کردن که حکومت قبل از کورش برگرده ؟!!!!

   آرمین گفت: در آخر کوروش از مردم باج نمیگرفت از همون شاهانی که انتخاب میکرد مالیات میگرفت

   جواب: کسی بیاد به زور خونتون رو اشغال کنه (یا با کودتا) و بعد ازتون مالیات بگیره اسمش باج نیست ؟! فتح بابل کودتا بود. وقتی درهای بابل به روی گوبرو باز شد مردم فکر میکردن فرمانده لشکر خودشونه (نمیدونستن که گوبرو با کورش همدست شده) بعد تا مردم فهمیدن چخبر شده سریع حکومت نظامی اعلام شد و کورش وارد شهر شد و هیچ کی جرئت حرف زدن نداشت) مردم بابل هیچ وقت هخامنشیان رو قبول نکردن و فقط مجبور به سکوت شدن. هر وقت فرصت کردند علیه هخامنشیان شورش کردند (فقط دو بار توسط داریوش سرکوب شدند)
   کورش هم زرتشتی نبود که بخاد کسی رو زرتشتی کنه…
   احترام به بت پرستی و تمجید از بت شیطانی مردوک، یعنی توهین به یکتاپرستی / یعنی توهین به عقلانیت / یعنی توهین به حقیقت / یعنی تلاش برای احمق نگه داشتن مردم / یعنی تلاش برای حکومت کردن بر مردم حتی به قیمت در تاریکی نگه داشتن مردم

 17. درود

  جناب احمدی عزیز احکامی که به رویا بانو گفتید فکر نمیکنید در مکتب شینتو ، کنفوسیوس و… هم کارهایی بد هستند؟؟

  هر انسانی میداند که کارهایی بد هستند و جز احکام نیست

  دروغ مصلحتی که در اسلام وجود دارد مراجعه کنید به کتاب تحرالوسیله جلد ۱۲ صفحه اون رو البته خاطرم نیست ولی دویست و خورده ای هست که حتی دروغ گفتن به زنان هم جایز شمرده شده

  جالبه در هند که اینهمه عقاید مختلف وجود داره از آلت پرست بگییییییر تااااااا بت پرست و یکتاپرستی خون نمیریزند که مسلمین خون میریزند به خاطر عقایدشون

  • در دنیایی که به همجنسبازی رسمیت داده اند چگونه میگید آن احکام اسلامی که گفتم از واضحاته؟ آیا احترام به پدر و مادر در حدی که اسلام میگه همه درک و عمل می کنند؟ (در قرآن آمده که حتی اف هم به والدین نگید که پایین ترین مرتبه بی احترامیه)
   در تحریرالوسیله امده که میشه دروغ مصلحتی گفت. خب این کاملا معقول و منطقیه. به فرض اگر با راست گفتن جان کسی در خطر بیفته یا کدورتی پیش بیاد، دروغ گفتن خیلی خوبه. گمان نمیکنم در تحریرالوسیله دروغهای مصلحتی را برشمرده باشه و تعدادشون به دویست رسیده باشه بلکه کلی میگه اگر راست گفتن ، مفسده ای داشته باشه نباید گفت.
   درمورد خونریزی مسلمانها اگر عده ای از اسلام بد برداشت کرده اند (عمدی یا جهلی) تقصیر اسلام نیست

 18. http://mahshar.com/archaeology/opis.html
  درمورد کوروش بزرگ و اوپیس

  دوم: من ذهنیات خودمو بر قرآن تحمیل نکردم

  قتال یعنی: بسیار کشنده، بسیار قتل کننده، کشتن، جنگ، مقاتله، کار زار پس از من ایراد نگیر دوستان جناب سیاوش یک سفسته بزرگ کردند گفتند: زمین و آسمان برای الله هست و حق خلیفه الله است در ادامه گفت که مگه کسیکه حقشو بگیره خلاف حقوق بشر هست؟ (در مورد جزیه و جنگ) من که کلی خندم گرفت

  سوم: ما بقی حرفاتون اصلا قابل تامل کردن هم نیستند چه رسد به بحث در موردشون

 19. داستان کوروش و اپیس چیست؟ (بررسی پندار نادرست قتل عام مردم اوپیس )
  مدتی است که جناب رضا مرادی غیاث آبادی بحث رویدادنامه نبونید-کوروش را مطرح می کنند و اینچنین القا می کنند که کوروش بزرگ در اپیس قتل عام انجام داده است. این در حالی است که تا چندی قبل خود جناب غیاث آبادی از مخالفان سر سخت این موضوع بودند و معتقد بودند که بر اساس رویدادنامه نبونید، این نبونید بوده است که مردم را قتل عام کرده است!

  رک: پژوهشگری که پژوهش هایش را حذف می کند!!

  گویا پس از آنکه نوشته های ایشان با تکیه بر منابع یونانی مورد نقد قرار گرفت و مشخص شد که آقای غیاث آبادی تا چه حد نوشته مورخان یونانی را تحریف کرده اند، تصمیم گرفتند که به صورت آشکار به موضوعی که روزگاری به آن نقد جدی داشتند، تکیه کنند!

  به هر حال بر خلاف آقای غیاث آبادی که تخصصی در متون اکدی ندارند، متخصصان این حوزه در این باره پژوهش کرده اند و نظر خود را داده اند که از جمله می توان به پرفسور لمبرت و دکتر شاهرخ رزمجو اشاره کرد. در ادامه نوشته ای در این باره می خوانیم.

  داستان کوروش و اوپیس چیست؟ (بررسی پندار نادرست قتل عام مردم)

  گرفته شده از: پردیس اهورا

  یکی از اسناد بسیار مهم و ارزشمند درباره رویداد های زندگی کوروش بزرگ، رویدادنامه نبونئید می باشد که با توجه به آنکه به نظر می رسد هم عصر با کوروش نگارش یافته است مورد استناد پژوهشگران قرار می گیرد.

  چندی است که در گفته ها و نوشته های ایران ستیزان می بینیم که به یکی از بخش های این رویدادنامه استناد می شود و اینچنین نتیجه می گیرند که کوروش بزرگ در اوپیس به قتل عام مردم پرداخت!! در صورتی که با پژوهش های عمیق تر مشخص می شود که چیزی راجع به قتل عام مردم در این رویدادنامه وجود ندارد و در واقع شکست سپاه دشمن توسط کوروش در آن آمده است.

  در این نوشتار به بررسی اجمالی بخش مورد بحث از رویدادنامه نبونئید می پردازیم.

  برخی از مترجمان، متن رویدادنامه نبونئید را طوری ترجمه کرده بودند که کشتار مردم اکد را القا می کرد اما شادروان پرفسور لمبرت به این موضوع پرداخت و سطر را با دقت بیشتری ترجمه کرد. دکتر شاهرخ رزمجو پژوهشگر موزه بریتانیا و استاد دانشگاه تهران در سومین همایش یادبود استوانه کوروش به این موضوع اشاراتی داشت و توضیحاتی را در این باره ارائه داد. به قول دکتر رزمجو، پرفسور لمبرت از بهترین متخصصان خط میخی دنیا بود که همیشه بهترین متخصصان دنیا اشکالاتشان را از ایشان می پرسدند. دکتر رزمجو اظهار داشت که متن را به پرفسور لمبرت نشان داد و ایشان هم تأیید کرد که چیزی راجع به قتل عام مردم در آن سطر نوشته نشده است. در واقع شکست سپاه دشمن توسط کوروش در آن بخش از رویدادنامه نبونئید نوشته شده است.

  در بخش مورد بحث رویدادنامه نبونئید چنین مواردی آمده است:

  در ماه تشریتو هنگامی که کوروش با سپاه اکد جنگ انجام داد، «نیشو» های اکد عقب نشینی کردند. او غنیمت گرفت و «نیشو» های اکد را کشت [یا شکست داد]

  رویدادنامه نبونئید، ستون ٣، بند های ١۲-١۴

  برخی واژه «نیشو» را به مردم تعبیر کرده اند در حالی که این واژه با توجه به ساختار این متن، در اینجا غیر منطقی و بی معنی جلوه می کند، به طوری که پرفسور لمبرت معنای «سرباز» را صحیح تر تشخیص داده است.

  لمبرت تذکر می دهد که اصطلاح «سپاه اکد» نام درستی برای سپاه نبونئید است چون اکد به معنی کل سرزمین بابل است و احتمالا مردمی از سراسر بابل در سپاه نبونئید حضور داشته اند. اما اصطلاح «مردم اکد» برای نامیدن شهر اوپیس یا سیپر عجیب است چون فقط مردم محلی در آن نواحی حضور داشته اند. به عبارت دیگر اگر کشتار مردم محلی مورد نظر است عبارت «مردم اکد» رسا نیست. لمبرت پیشنهاد می کند که واژه نیشو را به معنی «افراد و مردان» تعبیر کنیم که در این صورت همان سپاه اکد مورد نظر است.

  بادامچی، فرمان کورش بزرگ، ص ٣۴

  این در حالی است که درباره اوپیس در دیگر منابع گزارشی نیامده است و ترجمه های نادرست از رویدادنامه نبونئید با دیگر منابع از جمله استوانه کوروش در تضاد است، در استوانه کوروش آمده است:

  و آنگاه که سربازان بسیار من(=کوروش) دوستانه اندر بابل گام برمی داشتند، من نگذاشتم کسی (در جایی) در تمامی سرزمین های سومر و اکد ترساننده باشد.

  استوانه کوروش، بند ٢۴، برگردان عبدالمجید ارفعی

  در بخش مورد بحث از رویدادنامه نبونئید به جنگی که سپاهیان نبوئنید با سپاهیان کوروش در حوالی اوپیس اتفاق افتاده است اشاره می شود که در آن سپاهیان نبونئید شکست سختی از کوروش خوردند. کوروش در ادامه شهرها را با صلح فتح کرد و از طرف مردم مورد استقبال قرار گرفت.

  همانطور که در ادامه رویدادنامه نبونئید ذکر می شود:

  هنگامی که کوروش سراسر با درود به بابل سخن می گفت شهر در امنیت و صلح بود.

  رویداد نامه نبونئید، ستون ۳، بند ۱۹

 20. جناب احمدی با نهایت احترام دروغ، دروغه مصلحتی نداریم کدام دین دروغ مصلحتی را جایز دانسته؟؟

  در مورد همون کارهایی که گفتید بده منم در جوابتون کامنت گذاشتم تکرار نمیکنم حرفامو

  در مورد جنگ پس بروید از نو یکبار دیگه تاریخ اسلام را مطالعه فرمایید تا مفهوم نادرست انجام نشه…

 21. آرمین جان اگر جان یک بیگناه در خطر باشه و شما محل مخفی شدنش رو میدونید. چند نفر دنبال اون بیگناه هستند برای کشتنش.
  اون چند نفر از شما درباره جای اون بیگناه سؤال میکنن!
  شما چیکار میکنید؟!!!!!!!
  راستش رو میگید ؟!!!!
  یا دروغ میگید و اعلام بیخبری میکنید؟!؟!!!!
  و اینکه در تاریخ و باورهای زرتشتی دروغ مصلحتی نبوده و نیست ؟!!! مطمئنید؟!
  اگر اسناد ارائه بشه چی ؟! باز هم قبول نمیکنید؟

 22. درود
  ببین دوست من سیاوش جان دروغ ، دروغه به هر شکل و شمایلی

  توجه کن به: ۸ سال دفاع مقدس ببین وقتی رزمندگان واقعی که اسیر میشدند و هدفشون حفظ میهن و ناموس بود وقتی شکنجه میشدند تا عملیات رو لو بدن یا یک شخصی رو که مد نظرشون بود جاشو لو بدن چیکار میکردند ؟ (فقط سکوت) کشته میشدند دروغ نمیگفتند

  همین دروغ های مصلحتیه که ما عادت به دروغ گفتن کردیم باید از ریشه خشکونده بشه پسر

  اونا مرررررد بودند نه ما فینگیلی ها که زرت و زرت دروغ میگیم حتی گفتم دروغ گفتن بین زنان هم دروغ مصلحتی شمرده شده پس باید این دروغ رو به هر شکل و شمایلی از زندگیمون حذف کنیم پسر جون

  بله سندی دارید اراییه بدید اما توجه کنید برای من سندی معتبره که خوده زرتشتیان نوشته باشند به عنوان نمونه اگر از کتاب یسنا مدرک میارید حتما باید از انتشارات زرتشتی باشه نه جای دیگری اگر از تاریخ قراره کتابی بیارید حتما تاریخ نویسان معتبر اگر از دین میارید حتما توسط خوده پیروان و روحانیون اون دین و کتابی باشه معتبر

 23. چند تا مسئله
  ۱ درجواب به آقای احمدی دینی که خدا می فرسته باید صد در صد درست باشه نه هشتاد درصد خدایی که خطا کنه خدا نیست پس اگه ۸۰ درصد دینی درست باشه مطمئنا اون دین خدایی نیست

 24. ۲آقای مدیر ممنون که حرفای منو سانسور کردین البته از شما انتظار دیگه ای نداشتم
  ۳هر کسی از دروغی که می گه دنبال مصلحتی خب دروغ مصلحتی یعنی توجیه دروغ
  ۴در جواب سیاوش باید بگم من از نور اگه فراری بودم ۷سال طول نمی کشید تا دینی رو رد کنم دینی که پدرومادرم گفتن اگه کنار بذارم حتی اسمم نمییارن وتو کشور م حکم کسی مثل من اعدامه یا زندان حداقل اونم حبس ابد برای من که خیلی راحتتر بود این دینو بپذیرم ومثل شما دنبال توجیه باشم
  ۵اکثر مذاهب مخصوصا مذاهب توحیدی همجنس بازی ناپسند اعلام شده ولی اگه امروز بهش رسمیت دادن به خاطر پیشرفت علم همجنس گرایی یک نوع خاص از اختلاله درمورد ش تحقیقات زیادی شده هم جنس گرایی.در افراد خاصی به وجود می اد برخلاف تصور همه قابل انتشار در جامعه نیست افراد هم جنس گرا نمی تونن از رابطه با جنس مخالف لذت ببین وغیره توصیه می کنم در این مورد مطالعه کنید

  • ۲ بنا نیست اینجا هرکه هرچی گفت نشر پیدا کنه . خیلی از حرفای مخالفهای زرتشتی هم نشر نمیشه

   ۳ آن مصلحت باید درچارچوب دین باشه مثلا اگر راست گفتن سبب کدورت میان افرادی بشه باید دروغ گفت نه هرکه هرچی رو مصلحت بدونه

   ۵ شهوت در همگان هست از جمله نسبت به جنس موافق (اگر شرایطش پیش بیاد) البته شدت و ضعف داره. اگر بخواهید اینطور بگید هستند کسانی که نه به جنس موافق تمایل دارن نه به جنس مخالف

   اگر بخواهید با اختلال شخصیتی و جسمی همجنسبازها کار اونهارو توجیه و معقول جلوه بدید برخی افراد هستند که اساسا از ارتکاب جرم لذت می برن پس به اونها هم اجازه بدیم؟

 25. ۶ به نظرم هر انسانی احکامی مثل احترام به پدرومادرو درک می کنه با فطرتش ولی فکر نمی کنم هیچ وجدان اگاهی کشتن مردم به خاطر عقیده را قبول کنه فروختن زنو بچه مردی که کشتی رو قبول کنه تجاوز به زن اسیرو به من حق بدین که اسلامو دوس نداشته باشم من بدون وحی هم می فهمم نباید دزدی کنم حتی بچه کوچیکم که حتی نمی دونه خدا ینی چی از این کار شرم داره فطرت ینی این انسانیت اینه من به اندازه کافی تحقیقی کردم حاضر نیستم از عقیده ام برگردم هر کتابی که فکر کنید خوندم تا بلکه به راه راست هدایت شم به قول شما ولی 。。。。。。。。。

  • درسته احترام به والدین رو درک می کنه اما نه در حدی که اسلام میگه که حتی اف هم نگید. سری به کشورهای پیشرفته بزنید تا ببینید چه خبره. تازه وقتی اسلام میگه فلان کار حرامه پشت سرش مجازاتهای اخروی رو پیش میکشه نه صرفا یک چیز عقلی رو بگه و مجازاتهای اخروی خیلی بازداردنده است

 26. من نمی پسندم یا هر وجدان آگاه وبیداری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟آقای احمدی به نظرتون خدا از کشت کشتار به خاطر عبادت خودش خوشش میاد …..آقا سیاوش آیا مال واموال وزمین قومی که به جرم نپذیرفتن دین شما کشته می شن حق ولی خداست یا بچه هایی که به اسارت می گیرید وبرده شون می کنید ………ینی خدا اول به بنده هاس نعمتی رو داده بعد یکی رو ولی خودش کرده که اگه خدا رو اون طور که اون می گه عبادت نکنن بکشدشون هر چن می دونم بازم توجیه می کنید هی نرود میخ آهینی در سنگ ………

 27. توی سوره تین اومده ” قسم به شهر امن مکه ”
  واقعا مکه امن هست؟؟؟ این هم خودش یه دروغ هست که تو قران اومده

  چرا فقط ایران و کوروش بزرگ رو نقد می کنین یه بار هم جنایت های مسلمانان رو نقد کنید
  اقای فاطمی رجوع کنید به تاریخ فتوحات اسلام متوجه مردم به اجبار مسلمان شدن یا نه

 28. قُل لِّلْمُخَلَّفِینَ مِنَ الْأَعْرَابِ سَتُدْعَوْنَ إِلَى قَوْمٍ أُوْلِی بَأْسٍ شَدِیدٍ تُقَاتِلُونَهُمْ أَوْ یُسْلِمُونَ فَإِن تُطِیعُوا یُؤْتِکُمُ اللَّهُ أَجْرًا حَسَنًا وَإِن تَتَوَلَّوْا کَمَا تَوَلَّیْتُم مِّن قَبْلُ یُعَذِّبْکُمْ عَذَابًا أَلِیمًا ﴿۱۶﴾ سوره الفتح ایه ۱۶
  با اعرابی که (از جنگ) باز نهاده شدند بگو: (اگر به حقیقت قصد متابعت دارید) به زودی برای جنگ با قومی شجاع و نیرومند (فارس و روم) دعوت می‌شوید که با آنها یا جنگ و مبارزه کنید یا آنکه مسلمان شوند. اگر اطاعت کردید خدا به شما اجر نیکو خواهد داد و اگر نافرمانی کنید چنانکه از این پیش (در حدیبیّه) مخالفت کردید خدا شما را به عذابی دردناک معذّب خواهد کرد. (۱۶)
  ببخشید مدیر سایت عزیزاین ایه چی رو میرسونه خداوند در قران گغته انقدر بجنگید تا اطاعت کنند وحتی به مسلمانان تهدید هم کرده واز وظایف واجب عربهاست همه میدونیم در جنگیدن باشمشیر گل و شیرینی پخش نمیشه

  • این قضیه مربوط به جنگ با مشرکانه نه اهل کتاب چون اسلام، شرک را دین نمی شناسد و تا پایان حیات پیامبر(ص) اهل کتاب در کنار مسلمانان زندگی می کردند و تنها به پرداخت جزیه (به جای خمس و زکات) ملزم بودند

 29. بنظر شما زردشتیان که دین ایرانیان بوده با کتاب بودند یا مشرک چون متوجه جوابتان نشدم

 30. عزیزان بدون تعصب ۱۷ جلد کتابهای تاریخی پورپیرارو به ترتیب بخونین تا بفهمین چی به سرتون اومده. تمام کتیبه های پارسی باستان جعلیه و توسط دانشگاههای غربی مثل شیکاگو جعل شده (منجمله کتیبه بیستون)

  • خخخخ تو راست میگی اینهمه کتبیه تو ایران و منشور حقوق بشر همش هست با سند و مدرک ولی شما جعلیش کردی!!!!!
   همون یه منشور درراندازه کوچک ولی در بعد انسانی و حقوقی در نهایت گویای وضعیت و شکوه ایران باستان هست
   خوبه همه چشم دارن اصلن خود این کتبیه ها رو دارن می بینن و خط میخی هم که قفلشو فکر کنم یک المانی سالها پیش شکسته و همه دسترسی دارن میتونن خودشون میخی بخونن
   شما برو بدون تعصب فکر کن ببین تازیان چه بلایی سر ایران اوردن

  • خارجیها و غربیهازعاشق چشک و ابروی ما شدن که همه کتبیه ها ایران رو باشکوه و پر از عظمت و عدالت ترجمه میکنن چون میخوان ایرانیها به ایرانی بودنشون افتخار کنن
   جمله شما رو اینجور باید تعبیر کرد
   چقدر این خارجیها مخصوصا این امریکاییها و غربیها به ایرانیها لطف دارن و میخوان ما رو بالا ببرن خخخخخخ
   اونا تا تونستن سعی کردن تاریخ ایران رو متعادل کنن تا تاریخ و تمدن خودشون پایین تر نباشه ولی خوب نشده

   اینقدر این اسناد جالب و پیشرفتس که شما میگی جعلیه
   حق داری کسی در دوهزار خوزده ای سال پیش منشور حقوق بشر تدوین کنه خیلی مترقی و غیرعادی و جلوتر از زمانه
   واین باعث ماندگاری کوروش هست تا زمانی که دنیا خواهد بود

 31. درودبرایران بزرگ،سعدی دریکی ازبیتهاش میگه(آن کریمی که ازخزانه غیب گبروترساوظیفه خوردارد،دوستان راکجاکند محروم اوکه بادشمن این نظردارد)این بابایی که درایران بزرگ میخوره ومیخوابه زندگی میکنه،درباره صاحبان ویژه دین وفرهنگ این مرزوبوم اینجوری میگه،حتامسیحی هاهم که جزئ ادیان ابراهیمی هستندودشمن الله میدونه،برایه لقمه نون………این دیگه مانندهمه تازی پرستان حقیرکه همه مردمان روجزتعداداندکی تازی قیول ندارندلیاقت وشایستگی این وندارندکه درباره ایران بزرگ وبزرگانی مانندشاهنشاه کورش هخامنشی سخن بگویند(بزرگش نخواننداهل خرد،که نام بزرگان بزشتی برد)پروردگارچنان بزرگ است که تریلیون سال اندیشه مردمان سراسرگیتی هم نمیتوانندبه بزرگیش پی ببرند،این بزرگواررااینقدرکوچک نبینیدکه مردمانرادر۵تازی خلاصه میکنید…………………پاینده ایران بزرگ

 32. درود،تازمانی که محمددرمکه بودچون پول وشمشیرنداشت میگفت الله گفته لااکراه فی الدین،درمدینه که پول وشمشیر(حالابریددنبالش ازکجابدست آورد)گیرآورد،آیه شدیقاتلون فی سبیل الله،فک میکنیداین کارخداست؟؟؟ اینهمه تفاوت درقرآن درسوره های مکی ومدنی مال چیست؟؟؟

 33. درود به همه کوروش پرستا

  کوروش عشقه کور شه اون که نتونه ببینه >خطاب به مدیر سایت تو برو همون عربتو بپرست که فقط واسه شفا گرفتن درد ومرضاتون میخواینشون ولی ما عاشقیم واسه بزرگیش واسه دید بزرگش نست به همه ادیان توبودی که ظلم وفسادو بردی ازبین قال الاه ذوالقرنین> عاشق هم میمیریم.راست میگی منتشر کن.

 34. با سلام و عرض ادب
  با تشکر از مطالبتون، اگه اجازه بدین از مطالبتون برای روشنگری تو تلگرام استفاده کنم.

 35. تا ابد کوروش پرست خاهم ماند و شما با حرف های مفتتان نمی تونید این شخصیت بزرگ تاریخ رو خراب کنید

  زنده باد بزرگ مرد سرزمینم کوروش بزرگ

 36. کوروش بزرگترین و جهانی ترین شخصیت و شاه ایران و مایه فخر و مباهات ایران دوستان و بیشتر ابنا بشر هست
  کوروش تنها شخصیت که در کتب اسمانی ادیان ابراهیمی از او به نیکی یاد شده و تنها شخصی است که همه ادیان و مذاهب رو محترم می شمرد و حقوق همه رو بر اساس شایسته ستلاری تعیین میکرد
  کوروش در بابل همه رو ازاد به پرستش خدای خودشان کرد
  اولین کسی که پایه گذار منشور حقوق بشر در دنیاست
  اولین کسی که ایران رو به بزرگترین ابرقدرت دنیا چه بلحاظ قدرت و چه وسعت و چه فناوری تبدیل کرد
  اولین کسی که برابری زن و مرد رو عملیاتی میکرد و قوانین منظم عدالتی راه اندازی کرد
  کوروش یا ذوالقرنین در قران , تا بدانجا سعود کرد تا دین ابراهیمی یهود او را منجنی خود میداند که در اخر الزمان برخواهد گشت
  کل دنیا بجز ایران و عربستان ودوسه کشور دیگه درحقیقت دارن از منشور کوروش پیروی میکنن چون خیلی از قوانین حقوق بشری کوروش به عنوان مبنای حقوق انسانی بشر به رسمیت شناخته شده
  چرا نباید عاشق سینه چاک چنین انسان عجیب و بزگی نبود
  کوروش ناخوداگاه عاشق جذب میکند
  دورد بیکران خدا و ادیان ابراهیمی بر کوروش کبیر باد
  عاشق کوروش

  • کوروش تنها شخصیت ایرانی که در کتب ابراهیمی از او به نیکی

  • کوروش اولین شخصی است که در زمان پادشاهیش همه ادیان و مذاهب رو محترم میشمرد و ازادی مذهب و اندیشه رو رواج داد و در ادامه شاهان دیگه ایران هم سعی کردن راهشو ادامه بدن ولی نمیدونم چقدر تونستن به ایران بزرگ مرد نزدیک بشن

   شایسته سالاری

   غلط نوشتمو اصلاح کردم

   در ضمن روز جهانی زن رو به زنان و دختران ایران و بانوان فعال این سایت تبریک میگم
   به امید اینده بهتر برای زن این شاهکار افرینش خداوند

 37. خدایا ما ایرانی ها چمون شده.چرا ب خودمون نمیایم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتقالب وردپرسسئو