خانه / ایران / ایران پرستی / شناسایی نژاد آریایی در ایران؟!

شناسایی نژاد آریایی در ایران؟!

به قلم مدیر سایت
فرض کنیم ملاک حق و باطل نژاد باشد و نژاد آریایی برتر از دیگر نژادهاست یا اینکه بپذیریم ایران تنها جایگاه نژاد آریایی باید باشد اما آیا امروز می توان دست روی کسی گذاشت و او را آریایی خواند؟ آیا زرتشتیها را می توان آریایی خالص دانست؟ آنها که این همه آریایی آریایی می کنند و برای نژاد آریایی سینه چاک می دهند آیا می توانند ادعا کنند که خودشان آریایی هستند؟

نمونه هایی از غیر آریاییها در ایران
الف) بومیهای قبل از آریاییها. مشهور است آریاییها بین ۱۵۰۰ تا ۱۰۰۰ سال پیش از میلاد وارد ایران شدند. برای اینکه بدانیم امروز همه ی ایرانیهای غیر سید نژاد آریایی دارند یا نه، در درجه ی اول باید به این سؤال پاسخ گفت که: آیا پیش از آریاییها هیچکس در ایران زندگی نمی کرد؟ مسلما انسانهایی متمدن پیش از آریاییها در ایران می زیسته اند و ما دلیلی نداریم که با آمدن آریاییها همه ی بومیها مردند یا همگی از ایران کوچ کردند یا آنها را اخته کرده باشند.
برای آشنایی با تمدن ایرانیان قبل از آریاییها اینجا را کلیک کنید.

ب) یونانیها. می توان رد پای مهاجرتهای فراوان به ایران پس از ورود آریاییها را نیز در تاریخ یافت. اسکندر مقدونی ۳۳۰ سال پیش از میلاد از یونان به ایران آمد و حکومت هخامنشی را سرنگون کرد و سلوکیان نزدیک هشتاد سال در ایران حکومت کردند. مسلما با آنها یونانیهای فراوان به ایران آمدند و حتی شهرهایی در ایران بنا شد و یونانیها در آنها جا گرفتند. آیا هیچکس از نسل آنها باقی نمانده؟
برای اینکه بدانیم از هر یونانی مهاجر به ایران، چه جمعیتی در ایران را می توان احتمال داد، تعداد سادات را مورد توجه قرار دهیم. تنها از نسل امام علی(ع) این همه انسان در سراسر دنیا پراکنده اند. حال دقت کنیم از هر یونانی که هزار سال قبل از امام علی به ایران مهاجرت کرده اند، چه تعداد انسان ممکن است وجود داشته باشد.

ج) برده ها. در گذشته افراد فراوان در سرزمینهای گوناگون به بردگی گرفته می شدند. یکی از اقدامات برای اینکه برده ها به محل زندگی خود فرار نکنند این بود که آنها را به جاهای دوردست می بردند. اساسا چون برده مثل کالاهای دیگر خرید و فروش می شد، جابجایی در آنها زیاد صورت می گرفت. چه بسیار انسانها که از نسل همین برده هایی هستند که به سرزمینهای دیگر از جمله ایران رفته اند.د) عربها. عربها پس از شکست ساسانیان سالیان دراز در ایران حکومت کردند و مسلما در پناه چنین حکومتی، بسیاری از عربها به ایران مهاجرت کردند. این همه امامزاده و سادات را سراغ داریم که به مرور وارد ایران شدند. با توجه به اینکه سادات جمعیت کمی را تشکیل می دادند، می توان حدس زد که چند برابر آنها، عربهای دیگر نیز مهاجرت کرده اند. مثل عربهای اشعری که در عصر امامان(ع) در قم می زیسته اند.

هـ) مغولها. سالیان دراز مغولها در ایران حکومت کردند. آیا مغولان دیگر با امرایشان به ایران نیامدند؟ آیا نسلی از آنها نمانده؟

و) لبنانیها. با روی کار آمدن صفویه، زمینه ی نشر تشیع در ایران فراهم شد و بسیاری از شیعیان لبنان فرصت را مغتنم شمرده برای تبلیغ این مذهب به ایران مهاجرت کردند.
شیخ بهایی و شیخ حر عاملی نمونه هایی از همین مهاجرانند. برای آشنایی با بخشی از این مهاجرتها به کتاب «مهاجرت علمای شیعه از جبل عامل به ایران در عصر صفوی»، نوشته‌ی مهدی فراهانی منفرد مراجعه شود.

ز) دیگر مهاجرتها. هشتاد سال است که شناسنامه صادر شده و دولت، ایرانیان و غیر ایرانیان را از هم تفکیک می کند اما در گذشته که نه شناسنامه ای بود و نه میله های مرزی وجود داشت و نه نیروهای ژاندارمری در مرزها رفت و آمدها را کنترل می کردند و نه مردم وابسته به دولت بودند، تبادل جمعیت بآسانی و فراوان صورت می گرفت. همان گونه که رد پای ایرانیان مهاجر به کشورهای فراوان در سراسر دنیا را می بینیم، مسلما مهاجرتهای کوچک و بزرگ به ایران نیز صورت گرفته هرچند اکثر آنها در تاریخ ثبت و ضبط نشده است.

نتیجه
با توجه به آنچه گذشت، امروزه به هیچ وجه نمی توان کسی را به طور قطع آریایی دانست. اما برخی با سینه ای ستبر چنان از نژاد آریایی دفاع می کنند و غیر آریایی را می کوبند که گویی ثابت شده خودشان آریایی هستند! با این وصف ندانستیم چگونه بعضی خود را به نادانی زده جمعیت ایران را به دو گروه سادات و آریایی تقسیم می کنند؟!

تدوین: آذر ۱۳۹۲

همچنین ببینید

پرویز رجبی

بزرگ ترین خائنان به تاریخ

از زبان دکتر پرویز رجبی (درگذشت ۱۳۹۰) «بزرگ ترین خائنان به تاریخ هر ملتی شیفتگان …

۳۸ نظر

 1. سایت شمالیها چگونه است

  • سیاوش امیرشاهی

   سلام. شمالی ها از سه نژاد هستند که هر سه نژاد غیرآریایی هستند.

   ۱. نژاد طپور (تپور) که بعد از اسلام، به صورت تبر خوانده شد و اکنون هم مازندران به صورت تبرستان هم نامیده میشود.

   ۲. نژاد کاسی (کاسپی‌ها) که به آمارد ها هم معروف شدند. در گیلان (هم "بیه پس" و هم "بیه پیش") و در نواحی کوهپایه ای و جلگه ای مازندان بسیاری از این نژاد هستند. (با تپورها هم مخلوط شدند)

   ۳. کادوسیان

   علاوه بر این سه نژاد غیر آریایی، از قوم عرب هم بسیاری به شمال ایران کوچیدند، مخصوصاً سادات علوی و شیعیان زیدی…

   امروزه تقریباً در اکثر دهستانهای شمال جمعیت سادات زیادند. امامزادگان هم فراوان هستند. اینها با بومیان ازدواج و ادغام شدند.

   اقلیتی از روسها و کارتوِلیها (گرجها) هم در یکی دو قرن اخیر به شمال ایران مهاجرت کردند. که البته تعدادشام کم است.

   در مجموع مردم شمال ایران از بیگانه ترین مردمان با نژاد آریایی (عاریایی) هستند. حتی حکم قتل عام مردم شمال ایران به دلیل پیروی از دیوان اپاختر در اوستا آمده

   • جناب مدیر قطعا قلم فرسایی کردن در هر حوزه ای که در تخصص ما نیست نه تنها بهره ای برای کسی نداره بلکه تنها مشتی آدم کم سواد و بیسواد رو میتونه موقتا قانع کنه البته تا زمانیکه که با حقایق آشنا نشده باشند به قدری دلایل ابتدایی و کم مایه ای رو مطرح کردید که برای جواب دادن به هریک از اونها میتونم حداقل چندین سطر مطلب بنویسم اما چون بارها به این مسائل ابتدایی در محیط های مجازی و غیره پاسخ داده شده از جواب دادن میگذرم و فقط بیان میکنم که آریایی ها مهاجر به ایران نبودند بلکه از حدود یازده هزار سال قبل طبق آزمایشات ژنتیک و باستان شناسی دکتر مازیار اشرفی بناب که به همراه یک تیم اروپایی و همکاری دانشگاه پورتموث انگلستان انجام شد ساکنین و بومیان ایران بودند امروز ژن ها و هاپلوگروپ ها بیان میکنند که ملت ها داری چه نژادی هستند نه جمله بندی ها و قلم فرسایی ها.
    فقط در جواب آقای امیرشاهی باید عرض کنم که عزیزجان “بیه پس” و “بیه پیش” نژاد نیستند دو نوع گویش گیلکی هستند! شما که فرق گویش و قوم و نژاد رو هنوز نمی دونید آخه ما چطور جواب شما رو بدیم که متوجه بشید؟
    آماردها تیره ای از آریایی های سکایی بودند که در حاشیه دریای کاسپین زندگی میکردند کاسپی یا همون کاسپین تلفظ فرنگی قزوین میشه ( قزوین – کازوین – کاسپین ) روزگاری بسیار دور کرانه های دریای کاسپین به شهر قزوین میرسید و واژه کاسپین از همین رو گرفته شده و آماردها تیره ای از کاسپی ها بودند نه همون کاسپی ها! بعدها آریایی های ماد به گیلان اومدند و گیلانی های امروز علاوه بر داشتن ژنتیک آماردها دارای شاخصه های آریایی ماد میباشند.
    سکاهای آریایی در منطقه طبرستان زندگی میکردند و شاخصه های ژنتیکی مردم مازندران جزو شاخصه های مردم آریاییه!
    مهاجرت به ایران نسبت به جمعیت بسیار اندک بوده و همیشه نژاد و شاخصه های نژادی ایرانیان بر ژنتیک این سرزمین غلب بود!
    مقاله زیر رو مطالعه بفرمائید

    http://artiyas1986.blogsky.com/01365

 2. ببخشید فلز چیست

 3. همانطور که خیلیها سینه سپر میکنند و خود را مقدس و سید اولاد پیامبر میدانند در حالی که نمیخواهند این حقیقت تلخ را بپذیرند که اجداشان در اثر تجاوزات وحشیانه اعراب مسلمان به زنان ایرانی بدنیا آمدند

  • مدیر سایت

   اولا که همیشه اینطور نبوده و نمی تونید بگید همه ی سادات در اثر زنا (البته از نظر شما) متولد شده اند

   ثانیا اگر جد بیستم کسی خطاکار بوده، تقصیر این شخص چیه؟

  • این حاصل کوته فکری امثال شماست که انسانها را بر اساس نژاد و گذشته شان قضاوت میکنید.

  • آیا این رسم شما باستناگرایان و نژاد پرستان است که غیر از خودتان را حرامزاده میدانید؟
   لابد فرزندی که با ازدواج با محارم
   (که در برهه ای در دین زرتشت آزاد بوده و به آن سفارش هم میشده)
   بوجود میاید حلال زاده است!!!
   البته چون در دین زرتشت آزاد بوده علمای ما آنها را حلال زاده میدانند
   چون اسلام دین احترام به ادیان توحیدیست

   • نژاد پرستی در عرب هم هست
    نژاد پرستی در هر ملیتی وجود دارد و ربطی به باستان گرایی هم نداره این ها رو یکی نکن
    چه عیبی داره باستان گرایی?? میشه بگی?
    اگه یک ایرانی گرایش به گذشته پرشکوهش داشته باشه از نظر شما ایرادش کجاست?
    علمای ما منظورتون علمای کدام کشوره?
    شما متعلق به کدام کشور هستین? عراق عربستان لبنان سوریه افغانستان کجایی هستین?

  • آفرین بر شما خدا رو شکر یکی حرف دل مارو زد در ضمن من یه مدرک محکم دارم که ثابت میکنه اینا اولاد پیغمبر نیستند.
   در دنیا چقدر جمعیت هست؟ الان که سال ۹۸ هست حدوداً ۷ یا ۸میلیارد خب چقد مسلمان داریم؟ حدوداً ۱ میلیارد. به طور متوسط در ایران از هر ۱۰ نفر ۱ نفر سید هست اگر این روال رو در کشورهای مسلمان دیگر هم فرض کنیم خب این یعنی از ۱میلیارد مسلمان ۱۰۰ میلیون سید وجود داره پس بنابراین یعنی ۱ هفتادم جمعیت دنیا.
   سوال من اینه که مگه آدمهای دیگه مرده بودند یا اخته شده بودند که از حضرت علی یا پیغمبر جمعیتی به وجود بیاد که حالا ۱هفتادم جمعیت دنیا رو تشکیل بده؟ اما اگه بگیم ۱هفتادم جمعیت دنیا عرب هستند منطقی تر نیست؟ پس نتیجه میگیریم اینها سید واقعی نیستند بلکه از یک نژاد عرب معمولی هستند که به دلایلی که گفته شد نژادشون وارد ایران شد و این در حالیست که من مردم کشورهای مسلمان دیگه رو از نظر سادات بودن مثل ایرانی ها ۱ به ۱۰ مثال زدم و اگر این رقم رو بالا تر ببریم حرف بنده صحت بیشتری پیدا میکنه و اگر پایین تر ببریم باز هم تاثیری نداره چون رقم انقدر بالاست که هر دروغی رو محکوم میکنه.
   با سپاس فراوان

 4. در مورد اقایان اریایی و ایرانی که نظراتشون خیلی مزخرفه
  اقایی ایرانی همین اریایی ست که به اولاد پیامبر در ایران میگند زنا زاده!!!و این توهین مستقیم به سادات ایران ازجمله امام عظیم الشان امام خمینی و رهبر انقلاب اما خامنه ایی نسبت میدند و شما باید از ایرانی بودنتان خجالت بکشید.
  اما اقایی اریایی که من میتونم بگم همه مردم شرق ایران قوم زاده اند یا میتونم بگم نیم اصفهان اصیلت ایرانی ندارند. شما نمیدانم به چی دارید مینازید؟؟؟؟خاک بر سر ایرانی اگه تو بیایی و بگید من یک ایرانی هستم.
  همین سادات اگه شجره نامه ندارند سید حساب نمیشند و پدران خود و زسم و اصالت خود را میشناسند ولی تو میتونی تا پدربزگ پدر نسلتون رو نام ببری؟؟؟تو داری از اصالت حرف میزنی؟؟؟
  ما در شهرمان به سید میگم مولا چون قطعا میدونیم ایشان حساب اصل و نسب تا خوده نبی ادم هستن و فرزند پیامبر اسلام اند اما اگه جناب عالی سادات رو زنا زاده میدونید و این مشکل از خود شماست که هیچ اصل و نسبی ندارید.

 5. سلام ، سلوکیان یونانی سیصدو بیست سال حکومت کردن اشتباه نوشتین

 6. هر کس باید بتواند خودش را آریایی یا عرب یا ترک و کُرد و یا مسلمان و یهودی و بودایی و آتیست و از دین برگشته
  و غیره در هر کجای دنیا بشناسد.
  نژاد زرتشتیان هرچه بوده ، با غیر ایرانی زرتشتی ازدواج نمیکردند که نژادشان ترکیب شود
  مگر بزور تجاوز بیگانگان و یا به کنیزگیری بیشمار اعراب مسلمان کودکان بیشمار دو نژادی بدنیا آمده باشند .
  همانطور که در اروپای بعد از پایان جهانی و ورود مهاجران بسیار به آن بتدریج جمعیت آن رنگین گون شده
  و حتی این امکان وجود دارد که در دهه های آینده سفید پوستان بومی اروپا در اقلیت قرار گیرند.
  ولی با وجود داشتن تابعیت اروپا ، هر کس میتواند خودش را افریقایی یا ژرمن یا رومن
  یا کاتالان یا بربر یا عرب و پارسی و روس و آسیایی بنامد بدون آنکه قصد برتری نژادی را بخواهد انتقال دهد.
  ولی برعکس در ایران این نژاد عرب هست که با اضافه کردن پسوند سید به نامشان و ساختن روایتهای متعدد
  در اتصال به عالم ملکوت و دریافت ویژه جیره مواجبهای حکومتی احساس برتری میکنند .

 7. شجاع الدین اینانج

  با عرض سلام و خسته نباشید به مدیر محترم

  بنظر من تا زمانی که طرز تفکر یک عده عوض نشده، هزاران هزار مطلب برای رد «نتیجه طرز تفکرش» بیاورید، آنها رهایش نخواهند کرد. مطمئنا شما در زمینه فعالیتتان با تجربه تر هستید ولی شاید بهتر باشد بجای پرداختن مستقیم به نژاد پرستی و باستان گرایی در ایران که منجر به جبهه گیری شدید از افراد می شود ریشه های این جریان را مورد نقد قرار دهید و یا حداقل به شکل موازی پیش ببرید. طرز تفکر را و ریشه طرز تفکر را نقد نمایید نه میوه آن را.

  شاید یکی از مواردی که می توان به آن پرداخت شروع آریاپرستی در ایران باشد. در اواخر دوره قاجار. زمانی که کمپانی هند شرقی جای پایش در هند محکم بود و افرادی مثل اردشیر جی ریپورتر و مانکجی لیمجی هاتریا از هند در ایران شروع به فعالیت کردند. انگلیس با این فعالیتها رضا پالانی را بعنوان شاه بر مسند حکومت نشاند و ملی گرایی افراطی را توسعه داد تا در مقابل ایده «امه واحده» قرار بگیرد.

  • ملی گرایی باید در هر انسانی که کشورش رو دوست داره وجود داشته باشه وگرنه در مقابل تهاجم هر بیگانه ای به کشورش از ان دفاع نخواهد کرد
   امت واحد منظورتون عربستان و ایران و قطر و امارات عربی هستن?
   دوستی با کشورها خیلی عالیه جلوگیری از تنش خیلی خوبه ولی همین عربها همگی عاشق و واله کشورشون و فرهنگشون هستن حداقل ملی گرایی رو ازشون یاد بگیرید
   آریاییها جز لاینفک اقوام ایرانی هستن و جدواباد ما حساب میشن
   شما هرگز نمی تونید جد و اباد یک کشور رو ازشون بگیرید
   این ارزویی محال است
   شما هرگز نمی تونید گذشته ایران رو از ایرانیها جدا کنین
   چرچیل حرف جالبی زده گفته اگه میخواهید بر مردمی مسلط شوید اونا رو از گذشته و متعلقاتشون دور و از درون خالی کنین

   • شجاع الدین اینانج

    دقیقا چرچیل اینکار را با شما انجام داده است!

    • چرچیل و عرب و روس اینکار رو با شما انجام دادن
     شمایید که ملی گرایی رو بد میدونید نه من!!!!! عجبااا
     ملی گرایی یعنی گرایش به ملیت خود داشتن و ملیت خود رو عزیز و محترم دونستن چیزی که همه افرادروطن دوست قطعا باید داشته باشن مگر اینکه وطنشان کشور دیگری باشد یا وطن فروش باشند

 8. سلام
  طبق تحقیقات مازیار اشرافیان ۸۵ درصد ایرانیان اریایی نژاد هستند ، در نقشه پایین فراوانی هاپلوگروپ های مارکر های ایرانی را شاهد هستیم.
  http://imgurl.ir/uploads/b5336_.jpg
  نژاد های سامی و اعراب در ایران تنها در استان خوزستان به ۳۰ درصد رسیده و این هم به دلیل داد و ستد ها و مهاجرت های اجباری اعراب حکومت بیزانس توسط شاهان ساسانی بوده است .
  اما در کل باید بگیم که حتی شما و پسر و جوانتان که ادعای سید بودن دارید هیچ شباهتی به نژاد اعراب ندارید ، اینها حرف و افتخارات بیهوده است . میتوانید چهره تان را با اعراب اصیل مقایسه کنید .

  • ببخشید ، احیاناً این آزمایشات را مرکز ژنتیکی معتبری یا دانشگاهی انجام داده است یا … یا … انجام داده اند ؟ اگر مرکز معتبری انجام داده است ، سند ؟ و اگر هم … انجام داده اند که پس این آزمایش نیز انجام شده است :

   طبق تحقیقات مازیار فقیریان ، ۷۵ درصد ایرانیان ایــــــرانی نژاد هستند [ نه آریایی نژاد مهاجر ، بلکه ایرانی الاصل ]، در نقشه ای که هنوز نتوانستیم طراحی اش کنیم ، فراوانی هاپلوگروپ های مارکر های ایرانی را شاهد خواهیم بود .

   لطفا :
   دقت بیشتر + گفتن حرفهای با سند را در کامنتهایتان لحاظ کنید . با تشکر .

 9. اقا یک کلام اطلاعات بدید ببینیم چه نژادی هستیم انقدر حرف نداره که فقط بگین ادم اینجاش فلان باشه نژادش فلانه همین

 10. بر خلاف نظر مدیر محترم امروزه با دقتی بسیار بالا می توان تشخیص داد که یک نفر دارای چه نژادی است . اینکار از طریق نشانگر هاپلوگروپ انجام می شود . دلایل دقت این نشانگر اینها است :
  ۱- بر اساس آزمایشات زنتیکی بر روی باقیمانده انسانی در سده های مختلف معرفی شده اند . مثلا در غارهای ایران استخوانی پیدا شده و هاپلوگروپ ان را مشخص کرده اند .
  ۲- بر اساس مناطقی که خلوص نزادی بالا دارند مثل کردها ، ساکنین صحرای مغولستان ، بدویان صحاری افریقا ، قبایل بدوی در جنگل ها و …
  در این روش یک هاپلوگروپ خاص را با نقشه هایی که نشانگر فراوانی ان کروموزوم در نقاط مختلف دنیا است نمایش می دهند . به این ترتیب نقشه های تمام هاپلوگروپ ها در دنیا مشخص شده است .
  اگر از موضع نزاد اریایی هم بگذریم مشخص می شود که کمتر از ۵ درصد ایرانیان نشانگر اقوام سامی و اقوام ترک را دارند . مردم ازربایجان با مردم سایر نواحی ایران تفاوت زنتیکی ندارند .
  بر اساس این تحقیقات نشانگرهای اقوام اریایی از زمان کوچ از سیبری تا حضور در مناطق دیگر ردیابی و شناسایی شده است
  مقالات زیر داده های علمی این تحقیق را نشان می دهد که به طور قطعی اثبات می کند بیشتر از ۸۵ درصد ایرانیان دارای نشانگر غالب آریایی هستند و در ۱۵ درصد دیگر جمعیت نیز این نشانگرها موجودند ولی غالب نیستند و نشانگرهای دیگری مثل سامی ها ، ترک ها ، دارویدی ها ، سیاهان و …. غالب هستند :
  http://artiyas1986.blogsky.com/01365
  http://www.rastannews.ir/بخش-فرهنگ-هنر-۶/۱۲۹۰۵-درصد-نژاد-آریایی-در-مردم-شهرهای-ایران

  توجه کنید که هر قومی با مجموعه ای از هاپلوگروپ ها شناخته می شود و نه یک هاپلوگروپ .
  لذا این ادعاها که دیگر نمی توان خلوص نژادی یک فرد و اینکه اجداد او چه نزادی داشته اند را تشخیص داد از نظر علمی کاملا مردود است .

  • https://www.adyannet.com/fa/news/23836
   سخنان لینکهایی که گذاشتید درباره نژاد آریایی سراسر بی سند و مدرک اند و یک مشت تصاویر بیش نیستند و وبلاگی که از آن قرار داده شده تنها در پایان چند سایت را گذاشته بدون آنکه با سند آریایی بودن اکثر مردم را یا دخیل بودن نژاد آریایی در اکثر مردم ایران را اثبات کند، تنها حدس و گمان است که میزند، همین و نکته جالب دیگر اینجاست که براحتی آمده و تصویر لینک یک سایت را ابتدای کار گذاشته [ که کاملاً بی اعتبار نیست ] اما ابدا وجود اکثریت نژاد آریایی را تأیید نمیکند، اما این فرد هرکدام از هاپلوگروپ ها را که خواسته به آریاییان ربط داده و گفته که مشترک اند با اروپاییان و … بدون آنکه سند ارائه بدهد. اما ادیان نت بوسیله پایان نامه دانشجوی دکترای تخصصی سخن خود را بیان کرده است، اگر دانشجویی دکترای تخصصی دیگری و یا دکتر دیگر و پژوهشگر دیگری در پایان نامه دانشگاه یا مرکز پژوهشی در حد و اندازه پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران یا بیشتر ، یا در کتاب یا مقاله ای، سخن دیگری گفته است و نژاد آریایی را دخیل در نژاد بالای ۵۰ درصد از مردم ایران خوانده است، سند؟ .
   https://www.aparat.com/v/t9QsK

   پیدا کردن نژاد یا دخیل داشتن یک نژاد در بالای ۸۰ درصد مردم کشوری که ترک و یونانی و عرب و آریایی مهاجر به آن آمده اند … کاری کاملا بی اعتبار است. شاید گفته لینک آپارات صحیح تر از سخنان دیگر باشد اما در هرحال نژاد آریایی دخلی به اکثریت مردم ایران هم ندارد.

 11. ایشان در بالا دو لینک ارایه کردند که همه مطالبشان با هم تناقض دارد :
  برگرفته از ادیان نت : همچنین تفاوت های قابل ملاحظه ای در نوع و فراوانی هاپلوگروپ‌ها میان جمعیت های مختلف ایران مشاهده گردید… نتایج تحقیق حاضر تصویری از تنوع اجداد پدری جمعیت‌های مختلف ساکن ایران را در پیش روی ما گذاشته است .

  برگرفته از برنامه ساخته شده توسط BBC دولت فخیمه ملکه این هم سند که دست سایتهای ضد ایرانی و تفکرات ضد ایرانی و استعمار ا نگلیس ۲۰۰ سال است که در یک کاسه است )
  ۷۰ درصد مشخصات ژنتیکی قومی مردم ایران مشترک است .

  در این مسیر بسی بر عبارت «نژاد پاک آریایی» اصرار دارند و بدین طریق به تفرقه افکنی و خوش‌رقصی برای استعمار مشغولند.
  به راستی کسانی که برنامه جعلی ساخته شده توسط تلویزیون دولتی انگلیس را پخش می کنند در حال تفرقه افکنی و خوش رقصی برای استعمار هستند یا ما که می گوییم ۸۵ درصد مردم ایران از یک نژاد باستانی هستند و اختلاط نژادی اقوام مهاجر در ایران اندک است ؟
  مشخص است چه کسانی قصد تجزیه ایران و خوش رقصی برای دولت خبیثه انگلیس را دارند !!!

  جالب است که سایت ادیان حتی خلاصه تز به اصطلاح دکترای خانم دکتر شاغل در قوه قضاییه را نشان نمی دهد که بشود صحت و سقم اش را و درست و غلط اش را بررسی کرد و معلوم است چرا ؟
  برنامه بی بی سی هم کلاهبرداری مشخصی است اما کلاهبرداری بی بی سی در کجاست ؟ در یک جابجایی کوچک
  مقایسه ژنتیکی هاپلوگروپ Y با مردمان آسیای میانه طبق متن برنامه
  مشخص است که بین مردم ایران و مردمان ترک تبار اسیای میانه قرابت وجود ندارد !!!
  چرا بی بی سی در نمونه های اعلامی از استخوان های مردمان سیبری در ۴۰۰۰ سال قبل استفاده نکرده ؟ چرا به مقایسه ژنتیک ایرانیان و اروپایی ها نپرداخته ؟ چون دستور ارباب چیز دیگری است و برنامه انگلیس برای ایران تجزیه این سرزمین است و شما هم در همین مسیر حرکت می کنید .

  …..

 12. اما نشانه دیگر دروغهای بی بی سی در تایید ساختار ژنتیک سادات در این برنامه که معلوم است دنبال چیست ( رد نژاد آریایی و تایید ژنتیک سادات در بنگاه خبر پراکنی ملکه !!!!)
  این نمونه ای از تحقیقات دانشگاهی در ردیابی شباهت زنتیک ساداتی است که مدعی هستند نسبشان به یک امامزاده در چهارمحال می رسد و همگی دارای نسب نامه هستند :
  https://elmnet.ir/Article/10963975-91105/
  نتیجه : به‌طور کلی در این تحقیق علی‌رغم بررسی سادات دارای شجره‌نامه معتبر ولی یک هاپلوگروه واحد شناسایی نشد.
  در حالیکه اگر ادعای سیادت کسی صحیح باشد می بایست هاپلوگروپ Y او عینا با بقیه سادات یکی باشد چرا که کروموزوم Y از پدر به ارث می رسد و کسیکه مدعی سیادت است می بایست عینا دارای هاپلوگروپ پدران خود تا امام علی باشد که در اکثر سادات حتی مشابهت درصدی هم وجود ندارد .چه برسد به اینکه عینا یکی باشد .

  معلوم است که بنگاه دروغ پراکنی ملکه خیلی هوای لباس شما و سیادت و این جور چیزها را دارد و امروز همه مردم ایران فهمیده اند چرا .
  به همان دلایلی که در سال ۵۷ بی بی سی عملا نقش هدایت عملیات انقلاب را داشت که تا به امروز هم این هدایت و دیگ چلوی پر روغن سفارت انگلیس برای شما به بار بوده .

 13. و اما اثبات دروغ شما و بی بی سی در تکذیب نامه دکتر مازیار اشرفیان بناب که به تحریف عامدانه نظراتش در بی بی سی فارسی واکنش نشان داده است :
  در پایان و به طور خلاصه، اعتقاد بنده این است که عموم ما ایرانیان از اعقاب آریایی هایی هستیم که از بیش از ده هزار سال قبل در این سرزمین می زیسته اند و بزرگترین تمدن های انسانی را پایه گذاری کرده اند

  به نظر می رسد که این روش تحریف و تقطیع را هم دوستان شما در بی بی سی یادتان داده اند
  https://www.fardanews.com/fa/news/202170/%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%DB%8C-%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D8%A2%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF

  نهایتا خود بی بی سی هم مجبور شد این چرندیات را اصلاج کند
  http://www.bbc.com/persian/science/2012/05/120515_l10_ashrafian_clarification

  من بعد لطف کنید تصاویری که می گذارید سابقه اشان را چک کنید که دستتان بیش از این رو نشود .

  • سخنانی عجیب :
   سخن ما : با ارائه دو لینک بیان کردیم که نژاد آریایی دخیل در نژاد اکثر ایرانیان ابدا نیست ، اینکه ریشه ژنتیکی ایرانیان به کجا میرسد را باید گفت ریشه ترکان و عربان و یونانیان و مغولان نیز به آریایی ها میرسد ؟ جدای از اینها پس ریشه ژنتیکی سادات نیز به جدشان میرد اگر بناست به گفته دکتر اشرفیان باشیم که بخواهد ریشه ایرانیان به آریایی ها برسد . آنجا که گفتم :
   اگر دانشجویی دکترای تخصصی دیگری و یا دکتر دیگر و پژوهشگر دیگری در پایان نامه دانشگاه یا مرکز پژوهشی در حد و اندازه پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران یا بیشتر ، یا در کتاب یا مقاله ای، سخن دیگری گفته است و نژاد آریایی را دخیل در نژاد بالای ۵۰ درصد از مردم ایران خوانده است، سند؟ .
   گفته دکتر اشرفیان تنها برای بیان ریشه است .
   این بنده خدا یک سند هم نتوانست ارائه دهد و البته :
   الف : لینک ادیان نت را هم نتوانست رد کند .
   ب : گفته بی بی سی ربطی به ادیان نت نداشت ، bbc تنها درباره مشخصه های ژنتیکی و نه هاپلگروپ مشخص آریایی برای اکثر ایرانیان بیان کرده است . دقت بیشتر که نمیخواهید داشته باشید .
   ج : میرسیم به بقیه گفته های باستان ستا :
   « https://elmnet.ir/Article/10963975-91105
   نتیجه : به‌طور کلی در این تحقیق علی‌رغم بررسی سادات دارای شجره‌نامه معتبر ولی یک هاپلوگروه واحد شناسایی نشد. »
   وقتی به لینک مراجعه میکنم تا اسناد را ببینم :
   «صفحه مورد نظر پیدا نشد
   با عرض پوزش، صفحه ای که به دنبال آن هستید وجود ندارد.»
   ۵ : و اما رد گفته های باستان ستا با گفته های خودش :
   اولا که ما مدافع باقی ماندن نژاد تمام سادات نیستیم چه آنکه برای برخی سادات ممکن است از همان فرزند امام مادرشان تماما غیر سادات بوده باشند و بسیاری از دلایل دیگر .
   دوما این باستان ستا میگوید :
   « نتیجه : به‌طور کلی در این تحقیق علی‌رغم بررسی سادات دارای شجره‌نامه معتبر ولی یک هاپلوگروه واحد شناسایی نشد. »
   نتیجه : وقتی برای سادات ۱۴۰۰ سال پیش هاپلوگروه واحد نیست برای چند هزار سال پیش آریایی هاپلوگروه واحد باشد ؟ .
   آنجا که به سیم آخر زد :
   « نهایتا خود بی بی سی هم مجبور شد این چرندیات را اصلاج کند »
   و من مانده ام لینکی که در انتها گذاشته ام را چسبیده اید یا کامنت مرا ؟ .
   #انحراف بحث
   مازیار اشرفیان میگوید :
   دارای ریشه ژنتیکی مشترکی هستند و این ریشه مشترک به جمعیتی اولیه که در حدود ده تا یازده هزار سال پیش در قسمتهای جنوب غربی فلات ایران ساکن بوده بر می گردد.
   این چه ربطی به این دارد :
   تنوع ژنتیکی کروموزوم Y در جمعیت ایران
   درباره پایان نامه خانم لشگری :
   https://ganj-old.irandoc.ac.ir/articles/523057
   شما که توانایی سرچ در اینترنت را هم ندارید کامنت نگذارید سنگین ترید .
   دکتر اشرفیان در کجا گفته است :
   هاپلوگروپ y در جمعیت اکثر ایرانیان دخیل است ؟ .
   دکتر اشرفیان کدام یک از سخنانش را در مصاحبه رد کرده است ؟ بی بی سی تنها گفته است که عنوان مصاحبه را اصلاح کرده چه ربطی به کل مصاحبه دارد ؟ . اما با نگاهی دقیقتر به گفته های دکتر اشرفیان به نتایج جالی میرسیم که این باستان ستا نخواسته ببیند .

  • و اما گفته های دکتر اشرفیان در پست آخر بی بی سی :
   « اندکی تفحص در منابع و مدارک تاریخی موجود نشان می دهد که کلمات “آریا و آریائی” به کرات توسط شخصیتهای تاریخی و مورخان داخلی و خارجی مورد استفاده قرار گرفته و دارای معانی مختلفی بوده اند، »
   در متون پهلوی اثری از آریا و آریایی نیست .
   در اوستا شش بار آمده که گراردو نیولی آنرا دال بر مسائل دینی میداند و نه نژاد و قوم :
   Gnoli, G. “AVESTAN GEOGRAPHY”. In Encyclopædia Iranica. vol. III. New York: Bibliotheca Persica Press, 1989. Retrieved ۲/۱/۲۰۱۳
   البته اگر بخواهیم بنا به گفته پروفسور مری بویس برویم که دال بر قوم است که باید گفت اگر این قوم مهم بوده است باید تنها شش بار در اوستا بیاید ؟ و در متون پهلوی هم اثری از آریا و آریایی نباشد ؟ . برای آریایی در اوستا :
   http://zabolestan.blogfa.com/post/93
   « اسناد و شواهد تاریخی و باستان شناسی نشان می دهد که آریائیان اقوامی مهاجر نبوده اند، بلکه از حدود ده هزار سال قبل در این سرزمین ساکن بوده و مبدا و منشاء بزرگترین ابداعات و نو آوریهای انسان مدرن بوده اند (از جمله ابداع کشاورزی، پیدایش نخستین روستاها و شهرهای کشف شده در جهان، اهلی کردن حیواناتی چون احشام برای اولین بار، ابداع خط و نگارش و بنیان گذاری بزرگترین و اولین تمدنهای پیشرفته بشری در بسیاری از نقاط ایران مانند جیرفت، سیلک، شهر سوخته). »
   آیا گفته فوق را باستان ستایان قبول دارند ؟ که شامل نکاتی من جمله مهاجرت نکردن آریایی ها و عقب بردن زمان آنان به ده هزار سال پیش است و مبدا و منشا بزرگترین ابداعات و … اند ؟ بنابراین به این گفته میرسیم :
   هخامنشیان جزء کوچکی و بسیار ریزی از آریاییان بوده اند و اصولا مربوط به هفت هزار و پانصد سال پس از وجود آریایی ها در ایران بوده اند .
   و این در حالیست که باستان ستایان بخاطر هخامنشیان آریایی آریایی میکنند .
   « امروزه شواهد مختلفی از جمله یافته های باستان شناسی و ژنتیک درستی این فرضیه که اقوامی از سرزمینهای دور اروپائی به فلات ایران مهاجرت کرده اند را به طور جدی مورد سئوال قرار داده و آنرا رد می کنند. »
   چقدر شبیه گفته های ناصر پورپیرار است که باستان ستایان به خون وی تشنه اند . البته کسانی چون دکتر امیر حسین خنجی و دکتر جهانشای درخشانی نیز به این مهم پرداخته بودند اما سؤال اینجاست :
   چرا توسط هیپ مورخ و پژوهشگر معتبر و با هیچ سندی تأیید نشده است ؟ استاد شهبازی میگوید :
   امروزه، مفهومی به‌نام «قوم آریایی» مورد قبول دانشمندان و متخصصان نیست و من سخنی عجیب یا «شاذ» نگفته بودم. امروزه، نه هندی‌ها نه اروپایی‌ها، هیچ یک، خود را «آریایی» نمی‌دانند و بنیان مکتب آریایی‌گرایی ماکس مولر به‌کلی فروپاشیده است. تحقیقات ژنتیک نیز ثابت کرده که بخش مهم سکنه هند از نژادهای آفریقایی یا بومی هستند و مردم ایران نیز با همین ترکیب غالب نژادی حداقل از یازده هزار سال پیش در فلات ایران می‌زیسته‌اند. بنابراین، این خطای بزرگی است که ما منشاء اقوام ایرانی را قومی ناشناخته و مجهول به‌نام آریایی بدانیم که از اواسط هزاره دوّم و در هزاره اوّل قبل از میلاد به فلات ایران مهاجرت کرد. ما تنها ملتی هستیم که در دانشگاه‌ها به جوانانمان می‌گویند نژادتان آریایی است در حالی‌که در این زمینه هیچ یک از تحقیقات و نقدهای جدید علمی تدریس نمی‌شود. گویا افتخار است که خود را «آریایی» بدانیم! .
   http://eilam.blogsky.com/1396/11/29/post-55
   میدانید گفته دکتر اشرفیان چیست ؟ ایشان کلا هرکسی را که در ایران از ۱۱ هزار سال پیش می زیسته یک قوم حساب کرده و نام آنرا آریایی بیان کرده اند ، البته مشکلی نیست اگر اصرار داشته باشیم و بخواهیم گفته دکتر را قبول کنیم اما مسئله این است که این گفته ربطی به آریایی باستان ستایان که به هخامنشیان میرسد ندارد !!! .
   همچنین :
   http://old.alef.ir/vdccioqs12bq0e8.ala2.html?149623
   اینها سبب شده است که کل مردم سرزمین های ایران و افغانستان و چند کشور دیگر را از یک ریشه ژنتیکی مشترک دانست مگر اینکه بخواهید بگویید آریایی ها مهاجرت کرده اند تا در نتیجه خلاف سخنان دکتر اشرفیان حرف زده باشید .
   و باز میگوییم :
   در کجای گفته های دکتر اشرفیان ، در کدام تحقیق علمی ، در کدام سند آمده است که نژاد ایرانیان به یک هاپلو گروپ واحد بر میگردد و این هاپلوگروپ در نژاد اکثر ایرانیان الآن دخیل است ؟ .
   جدای از اینکه این قسمت از گفته های دکتر اشرفیان بسیار محل تأمل بود :
   آریائیان اقوامی مهاجر نبوده اند … مبدا و منشاء بزرگترین ابداعات و نو آوریهای انسان مدرن بوده اند (از جمله ابداع کشاورزی، پیدایش نخستین روستاها و شهرهای کشف شده در جهان، اهلی کردن حیواناتی چون احشام برای اولین بار، ابداع خط و نگارش و بنیان گذاری بزرگترین و اولین تمدنهای پیشرفته بشری در بسیاری از نقاط ایران مانند جیرفت، سیلک، شهر سوخته .
   آیا گفته فوق را باستان ستایان قبول دارند ؟ .

   • آقا آقا آقا هر چی باشه انسان ها به یک ادم (حضرت آدم ) ختم میشن پس دعوا سر چیه ؟؟؟؟ بعدشم این تغیرات ژنتیکی بدلیل عوامل زیستی همه ی انسان اول سیاهپوستان بودن ولی در نتیجه محاجرتشون به مناطق مختلف به این شکل ها در اومدن ….اگه همین الان مردم اروپا برن تو آفریقا چندین هزار ساله دیگ نوادگان اونام سیاه میشن حتی اگر فقط با همنوعانشون رابطه برقرار کنن بعدشم بلفرض اجداد همه انسان ها یکی نباشه ،، خوب فرقشون چیه ؟؟؟؟

 14. ما یک میلیارد مسلمان داریم که به طور متوسط از هر ۱۰ نفر یکیش سیده. خب کمه کم تو ایران اینطوره و اگر این روال در کشورهای مسلمان دیگه هم باشه این یعنی حدوداً ۱۰۰ میلیون سید تو دنیا هست فراموش نکنید که من حداقل رو گفتم
  جمعیت دنیا هم اکنون که سال ۲۰۱۹ هست حدوداً ۷ یا ۸میلیارده خب این یعنی ۱ هفتادم جمعیت دنیا سیده.
  سوال من اینه که مگه آدمهای دیگه مرده بودند یا اخته شده بودند که الآن فقط از پیغمبر یا حضرت علی اینهمه جمعیت بوجود بیاد که در سال ۲۰۱۹ یا همون ۹۸ خودمون ۱هفتادم جمعیت دنیا رو تشکیل بده؟ یعنی از اینهمه کشور هیچ خبری نشد؟ اما اگر بگیم ۱هفتادم جمعیت دنیا عرب هستند منطقی تره
  لطفاً اونایی که خودشون رو سید مینامند جواب بدن.

 15. 😂 عزیز لطفا سطح سوادتون رو ببرید بالا مهاجرت آریایی ها یه نظریه غربی بود که بر پایه حدس و گمان گفته شد آریایی ها ساکن اولیه کل فلات بزرگ ایران بودن لطفا سطح مطالعتون رو بالا ببرید 😂🙌

  • Like
   اینا همش توطئه است بابا ما رو دارم با خودمون در میندازن یکم فکر کنین آقای آریایی آقای سید شما خوب من بد ول کنین اینا رو حالا من پارتم دلیل بر این نیست که به بقیه توهین کنم به عرب بگم چرا عربی به کرد بگم چرا کردی حالا بگم میخواد چیکاز کنه من الآن چی کار کنم که پارت نباشم نمیشه دیگه بدین دنبال دو لقمه نون اینا نون و آب نمیشه برادر من

 16. سلام
  من اصلیتم پارته و تا هفت پشتم هم سید نداشتیم نژاد ما چیزیه که ما توی به وجود اومدنش نقشی نداشتیم مهم نیس آریایی باشی عرب باشی کردباشی ترک باشی مهم اینه که ایرانی باشی نژاد نباید باعث بشه اتحاد ملت ایران از هم بپاشه عرب های ایران همون هایی بودن تو خوزستان که از ایران دفاع کردن البته همه اقوام ایران دفاع کردن نژاد مهم نیس اصل انسانیت آدمه

 17. اینا توطئه است برای تفرقه
  کشوری که مردمش متحد نباشن شکستش آسون تره من خودم اصالتا پارتم ولی این دلیل نمیشه که به بقیه اقوام توهین کنم ما هیچ نقشی در به وجود آمدن نژادمون نداشتیم مهم اینه که ما همه ایرانی هستیم دارم ما رو با هم در میندازن تا به نقشه هاشون برسن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code