خانه / قرآن و حدیث / حدیث / پیشگویی های احادیث در مورد داعش(۱)
ابوبکر البغدادی داعش

پیشگویی های احادیث در مورد داعش(۱)

به قلم مدیر سایت
سخنی از حضرت علی(ع) در مورد حوادث پیش از ظهور امام مهدی(ع) نقل شده که بعید نیست این پیش بینی اشاره به داعش و عملکرد ظالمانه ی آن داشته باشد:
«خداوند، بنده اى خشن و بى اصل و نسب بر مى انگیزد که پیروزى با اوست. یارانش موهایى دراز و سبیل (یا ریش بلند تا سینه) دارند، سیاه جامه اند و پرچم هایشان نیز سیاه است. واى بر کسانى که با آنان به دشمنى برخیزند، که آنها را بى قاعده مى کُشند.
به خدا سوگند، گویى آنان و کارهایشان را مى بینیم و نیز آنچه را بدکاران و بیابانگردان جفاکار از ایشان مى کِشند. (شاید ترجمه درست چنین باشد: … «و نیز آنچه را بدکاران و بیابانگردان جفاکارانشان مى کنند») خداوند، آنان را بر ایشان بى هیچ رحمتى چیره مى کند و آنان، اینان را در شهرشان در کناره فرات، در آب و خشکى، بى حساب و کتاب مى کشند».
منبع: الغیبه، تالیف نعمانى (درگذشت ۳۸۰ق)، ص ۲۶۵، بحار الأنوار : ج ۵۲ ص ۲۳۰ ح ۹۶

داعشیادآوری:
الف) سرکرده ی این گروه، فردی خشن است.
ب) پیروزی هایی به دست می آورد.
ج) یارانش موهایی دراز دارند.
د) «سبال» که در عربی آمده جمع «سبله» یک معنای آن ریش بلندی است که تا روی سینه آمده باشد نه موی بالای لب. (ر.ک: شرح اصول الکافی، ج ۷، ص ۱۸۳)
هـ) لباس سیاه دارند.
و) پرچمشان سیاه است.
ز) دشمنان خود را بی حساب و کتاب می کشند. (در فیلمی که خودشان گرفته اند می بینیم که در جاده های عراق راه افتاده اند ماشین هایی که نمره ی آنها مربوط به شهرهای شیعه نشین است از دم به تیر می بندند بدون توجه به اینکه شاید راننده یا دست کم سرنشینان دیگر شیعه نباشند. سر بریدن بچه ها نابالغ نمونه ای دیگر از بی حساب کشتن است و…)
ح) در این روایت می گوید: کنار فرات اما نمی گوید: کربلا. روشن است که رود فرات از مناطق گوناگون عراق می گذرد و منحصر به کربلا نیست.
ط) چه بسا این حدیث اشاره به قیام ابومسلم داشته باشد.

داعش

متن عربی حدیث
بَعَثَ اللَّهُ عَلَیها عَبدا عَنیفاً خامِلاً أصلُهُ ، یَکونُ النَّصرُ مَعَهُ ، أصحابُهُ الطَّویلَهُ شُعورُهُم ، أصحابُ السِّبالِ ، سودٌ ثِیابُهُم ، أصحابُ رایاتٍ سودٍ ، وَیلٌ لِمَن ناواهُم ، یَقتُلونَهُم هَرجاً.
وَاللَّهِ ، لَکَأَنّی أنظُرُ إلَیهِم وإلى  أفعالِهِم وما یَلقَى الفُجّارُ  مِنهُم وَالأَعرابُ الجُفاهُ ، یُسَلِّطُهُمُ اللَّهُ عَلَیهِم بِلا رَحمَهٍ ، فَیَقتُلونَهُم هَرجاً عَلى  مَدینَتِهِم بِشاطِئِ الفُراتِ البَرِّیَّهِ وَالبَحرِیَّهِ.

داعش

همچنین ببینید

ضرب المثل

حدیثی فارسی از امام صادق(ع) خطاب به ایرانی ها / باد آورده را باد می برد

به قلم مدیر سایت ضرب المثل فارسی «باد آورده را باد می برد» را در …

۱۶۶ نظر

 1. تا سال ۱۴۰۰ در ایران رشد موالید به صفر یا منفی خواهد رسید و این نشان دهنده بالا رفتن سن ازدواج به ۴۰ و بلکه بالاتر و افزایش رشد طلاق و کاهش فرزنداوریست و این زنگ خطری است برای دست اندرکاران که رفتارهای خودشون رو نسبت به جامعه زنان که نیمی از جامعه ما رو تشکیل میدن بازنگری کنن
  و فرهنگ سازی در جهت نگرش متفاوت مرد نسبت به زن شاید کمکی باشد در جهت تعدیل این روند بیمارگونه

 2. جناب مرصاد اصلا اینطور نیست اگه حرف درست و منطقی باشه حتما قبول میشه با چند بار گفتن به دل مینشینه
  پیامبران هم کلی زحمت کشیدن تا چیزی رو بگن که مترقی تر و متعالی تر از زمان خودشون بود نه عقب افتاده تر از زمانشان!!!!!
  قوانین پیامبران در زمان خودشان یک انقلاب فکری و رفتاری و عملی بود
  همه پیامبران در زمان خودشان یک متجدد بودند و آوانگارد

 3. حضرت علی(ع)در زمان امامتشان پیشگویی هایی راجع به داعش فرمودند:زمانی میرسد که گروهی به مخالفت با تفکرات اسلامی برمی خیزد.آنها لباسی مشکی که سر وصورتشان را هم پوشانده اند. برتن دارند ، مویشان مانند موی زنان بلند است و ریششان بسیار بلند است.

 4. وای بر کسانی که با انان به دشمنی برخیزند که انها را بی قاعده میکشند؟؟؟؟؟!!!!! تابلو دستکاری شده. هر داعشی یک کافر محسوب میشه و طبق کلام خدا خونش مباحه. و جهاد با کفار از اهم واجباته.

 5. روزی دو گرگ به دنبال یه گوسفند می افتند و زمانی که گوسفند رو شکار کردن خواستن شروع به خوردن ان کنند ولی ناگهان دو گرگ بین هم دعوایشان شد همدیگر برای کشت کشتار اماده کردن اینقدر به هم حمله کردن که دوتایشان از پا افتاد مانند گروه النصره وحشی و داعش آمخوار!

 6. یاران امیدتان را از دست ندهید که تا یک یا دو ساله دیگر بعد از ساله نودو شش شمسی اتفاقاتی خواهد افتاد که متصل به ظهور است اینان همان نشانه های حتمیه خواهد بود ان شاالله

 7. دانشجوی دکترای الهیات.

  پیش بینی داعش توسط امیرالمومنین (ع) از کتاب الفتن لنعیم بن حماد – رقم الحدیث: ۵۵۷
  )حدیث موقوف ) حَدَّثَنَا حَدَّثَنَا الْوَلِیدُ ، وَرِشْدِینُ ، عَنِ ابْنِ لَهِیعَهَ ، عَنْ أَبِی قَبِیلٍ ، عَنْ أَبِی رُومَانَ ، عَنْ عَلِیِّ بْنِ أَبِی طَالِبٍ رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُ ، قَالَ : ” إِذَا رَأَیْتُمُ الرَّایَاتِ السُّودَ فَالْزَمُوا الأَرْضَ فَلا تُحَرِّکُوا أَیْدِیَکُمْ ، وَلا أَرْجُلَکُمْ ، ثُمَّ یَظْهَرُ قَوْمٌ ضُعَفَاءُ لا یُؤْبَهُ لَهُمْ ، قُلُوبُهُمْ کَزُبَرِ الْحَدِیدِ ، هُمْ أَصْحَابُ الدَّوْلَهِ ، لا یَفُونَ بِعَهْدٍ وَلا مِیثَاقٍ ، یَدْعُونَ إِلَى الْحَقِّ وَلَیْسُوا مِنْ أَهْلِهِ ، أَسْمَاؤُهُمُ الْکُنَى ، وَنِسْبَتُهُمُ الْقُرَى ، وَشُعُورُهُمْ مُرْخَاهٌ کَشُعُورِ النِّسَاءِ ، حَتَّى یَخْتَلِفُوا فِیمَا بَیْنَهُمْ ، ثُمَّ یُؤْتِی اللَّهُ الْحَقَّ مَنْ یَشَاءُ .”
  زمانی که پرچم های سیاه را دیدید از جای خود حرکت نکنید – به این معنا که دعوت آنان باطل است و نباید به کمک آنان بشتابید – سپس قومی ضعیف ظاهر می شوند که قلب هایشان مانند براده های آهن سخت است، آنها وفادار به هیچ عهدی نیستند، به حق فرا می خوانند در حالیکه از آن نیستند، اسامی شان، کنیه و نسبت هایشان از نام شهرها گرفته شده؛ تا اینکه در بین خود اختلاف نظر پیدا می کنند و خداوند خداوند اهل حق – هر کسی که بخواهد- را ظاهر می سازد.
  با سلام و احترام.
  اولا
  در این حدیث سراسر مجمل و گنگ ، هیچ اثر و نشانه آشکار و محکمه پسند مینی بر تطابق آن با داعش متوحش و ملعون وجود ندارد چراکه بیشترین سوژه ای که بعضی را بر آن داشته تا صحنه سازی و داستان سرایی کنند همین پرچم سیاه و کنیه های ( شهری ) ایشان است !
  درحالی که در طول تاریخ، این داعش، نه اولین و نه آخرین گروهی بوده است که علامت پرچم و لباسش سیاه بوده و یا مثلا کنیه ( تازه بعضی و بلکه بسیار اندک افرادش مثل ابوبکر بغدای ) بدین شکل می باشد!
  و الاّ باید از نشانه های بسیار رو دست تر و روشن تر ایشان مثل: نام بزرگان ایشان به عینه یا زمان حکومت ایشان یا سرزمین آنان و یا طول عمر حکومت شان ووو اشاره میکرد که می بینیم تماما مسکوت بوده و هرگز از آن سخنی به میان نیامده است!
  ثانیا
  از ریشه دروغ بودن سرتاپای این حدیث و انطباق آن با دعش، همین است که در خود حدیث آمده که ایشان با بروز اختلاف داخلی، کارشان به پایان خواهد رسید! و حال اینکه همه شاهد بودیم هرگز بروز اختلاف داخلی ایشان را سرکوب نکرد! بلکه با همت و تلاش نیروی های مخالف و جنگاوران جبهه حریف، از چندین کشورهای دنیا از ملل گوناگون با زبانهای مختلف و هرکدام نیز با انگیزه های متفاوت مثل: حمایت حقیقی، ترس از رخنه در کشور خودشان،انتقام از عملیات انفجاری و انتهاری، تهدید داعش علیه امنیت داخلی کشور، سوء استفاده های سیاسی در کشور سوریه و عراق، و هزار اهداف پاک و ناپاک دیگر که ای بسا اکثرا قصد خیر و ثواب در آن نبوده بلکه بخاطر حفظ منافع خود جنگاوران بوده است ! که خب بالأخره کار بدان نداریم … و حقیقتا خداوند عالم الغیب و الشهاده به آن آگاه است اینگونه!!! همه مسلّح شده و ایشان را به شکست و خواری کشاندند تا جایی که بحمدالله در تاریخ سی ام آبان ماه ۱۳۹۶ شمسی رسما پایان عمر این گوهک جنایتکارو خبیث از صدا و سیمای کشور ایران و دیگر کشورهای جهان اعلان شد.
  پس نه غیب گویی در کار بود!
  ونه آینده را کسی در توانش بوده و یا خواهد بود که پیش گویی کند! الا الله
  ونه این حدیث سراسر گنگ و بی معنا و مبهم و مسخره، ذره ای کارگشای من و شما بود که مثلا به صورت واضح با نشان اسم! و زمان! و مکان! و خصوصیات دقیق شروع و پایان و… گروهک تروریستی داعش، معلوم کند که آری! حضرت امیر پرده از غیب گشوده! و مردم را از آینده ای دور خبردار نموده است!!!
  لذا می بینم الان که پایان عمر داعش اصلا مطابق با ذوق و خواسته این داستان سرایان نبود و نوع سرکوب شدن داعش وحش، قابل استناد به این حدیث نبود! آقایان به روی مبارک نیاورده و انگار نه انگار اینان روزی همه فضای مجازی را به خود اختصاص داده بوده و اینگونه در حال عوام فریبی و بت تراشی بوده اند!
  به مثال قرآن کریم، همچون خران رمیده از شیران درنده شده اند.
  کانّهم حمرٌ مستنفرهٌ فرّت من قسوره.
  آری به نص و تصریح قرآن کریم، علم غیب در حیطه خداوند عالم الم الغیب و الشهاده می باشد و بس.
  وکسی که برای مخلوق، قائل به علم غیب شود کافر به قرآن کریم است.
  چند مورد هم که خداوند اشاره نموده است که از رسولان الهی از علم غیب آگاه می شده اند مثل سوره جن، اتفاقا خداوند در ادامه فرموده است که منظور از علم غیب پیامبر، فقط وحی است که بدو نازل می شده و لذا خداوند اورا رصد می کند تا به خلق ابلاغ نماید.
  به خود پیامبر اسلام نیز می فرماید: تلک من انباء الغیب نوحیها الیک ما کنت تعلمها انت و لا قومک من قبل هذا.
  این ( آیات قرآن ) از اخبار غیب است که بر تو وحی می کنیم و تا قبل از نزول این اخبار، نه خودت و نه قومت، هیچکس از آن با خبر نبود.
  وآخِر دعوانا اَن الحمدلله رب العالمین.

  • مدیر سایت

   بنا نیست پیامهای طولانی در سایت درج بشه

   نوشته های بعدی را کوتاه بنویسید

   در این نوشته صددرصد نگفتم مراد داعشه

  • سلام دوست عزیز شما اول برو راجع به حدیث تحقیق کن بعد از لغاتی مثل مسخره صحبت کن، بعید می دونم شما شیعه باشید چرا که علم غیب ائمه برای شیعیان به وضوح اثبات شدست. به عنوان مثال دختری که عمر حکم به زنا داده بود براش و قرار اعدام بر او صادر شده بود به لطف حضرت علی نجات پیدا می کنه و ایشون بیان می کنه که مشکل زالویی هست که در رحم این دختر وارد شده و ایشون وزن اون زالو رو هم می گن که بعد از دفع زالو وزن زالو مطابق با وزنی بوده که امیرالمومنین گفته بودند. پس لطفاً بدون تحقیق به هیچ حدیثی مسخره نگو اونم از برداشت شخصی خودت. لا اقل بگو به نظر من انقدر محکم صحبت نکن.
   بعد شما از کجا می دونی اینا دچار اختلافات داخلی نشده بودن؟ شما از کجا می دونی کسایی که قرار به حمایت اینا داشتن خودشون از اینا نترسیدن و رهاشون نکردن؟

  • سلام ببخشید چه راحت نظر میدین علم غیب در نزد خداست ولی ایا به کس دیگه ای نمیده ممکنه علمی در نزد من در غیب باشد و در نزد تو شهود یا نزد یه بچه ابتدایی در غیب باشد مثلا جدول ضرب ولی نزد استاد و معلم شهود و واضح موضع ما این نیست که علمی که پیامبر و ائمه دارن از خدا نیست بلکه بالعکس می گوییم پیامبر و ائمه طبیعتا نیاز به علومی غیبی دارند تا امت را از اخبار و حوادثی که در اینده ممکن است سد راه جامعه اسلامی قرار بگیرند و .. خبر بدهند که مردم اگاه بشن و تدبیری چاره کنند همانند اخبار ظهور امام مهدی و حوادث مربوطه و نیزمثلا خبر غیبی پیامبر راجب به کشته شدن شاه ایران و در نهایت فتح یمن بدستان مبارک امام علی ویا خبر دادن اینکه در شعب ابی طالب پس از سختی زیاد پیامبر گفت به ابی طالب به پیش مشرکان برو و بگو عهدنامه را موریانه خورده است شما میگید که شاید کسانی بگویند که پیامبر در سوره جن نوشته که علم غیب را خدا بهشون از طریق وحی عطا کرده جواب ما از طریق وحی یا از طریق هرچی این عقیده شما را نقض میکند که فقط منحصرا این علم را در نزد خدا میدانید مثل اینه که من بگم خدا در قران گفته تمام قدرت اسمانها و زمین نزد خدای متعال است یعنی اینا به هیچکس نداده یعنی ما قدرتمون نعوذ بالله از غیر هست؟ این طبیعیه هرکسی نسبت به وظیفه ای که داره از جانب خدا دارای یه سری خاصیت ها و دانش هایی و معجزاتی بشه که خدا بهش داده که برای این مسئولیت استفاده کنه می گویند پیامبر فردی امی بوده یک شبه دانشمند ترین دانشمندها میشود چون برای هدایت مردم نیاز است یا اینکه انسان ها کی میان و کی میمیرن و تعیین وقت مرگ از علوم غیبی است ولی خدا این علوما در اختیار حضرت عزرائیل قرار داده و بهش یاد داده چون واقعا نیاز میشود من خلاصه من وقتی که علم غیبا برای پیامبر ثابت کنم برا بقیه ائمه هم ثابت میشود چون پیامبر گفت من شهر علمن و علی دروازه ان است و نیز در قران سوره مبارکه قدر خداوند میفرماید و تنزل الملائکت والروح فیها باذن ربهم من کل امر خب سوال من از شما این است در شب های قدر بر چه کسی این ملائک نازل میشود چون گفته که تنزل و فعل مضارع استمراری است و دوما شب های قدر را هم که الان هم داریم و مسلمین شب زنده داری میکنند؟در زمان پیامبر بر پیامبر بعد از اوبه چه کسی؟ خلاصه خیلی این مبحث طولانی و گسترده است شما اگه خواستی رجوع کن به تفسیر روح المعانی ج ۲ ص۲۱۱ اگه اشتباه نکنم همسن باشه ادرسش از علمای خودتون است و کامل توضیحات مناسبا داده اینم ایدی تلگرامم بیا مناظره Alireza12345g

 8. با سلام
  توجه نویسنده را به مطالب زیر جلب میکنم
  ۱ در قرآن کریم در موارد از پیشگویی حوادث آینده توسط افراد مختلف یاد شده است. بعنوان نمونه
  ۱- پیشگوئی حضرت خضر علیه السلام در مورد کشتی و پسری که کشته شد. آیات ۷۰-۸۲ سوره کهف
  ۲- پیشگویی حضرت عیسی علیه السلام در مورد حضرت رسول صلی الله علیه و آله و ختم رسالت. سوره صف آیه ۶

  منتها این تسلط یا علم الهی بوده که از جانب خداوند داده شده است که منافاتی با آیات دیگر ندارد و یا غیر الهی بوده که باز هم استفاده از سازوکار خلق شده توسط خداوند کریم است

 9. با اسلام
  نباید به یک متن گنگ استناد کرد ویک حقیقت را کوبید

 10. به راستی که موقع ظهور امام زمان علیه السلام رسیده شما هم دعا کنید تا ظهور ایشان به زودی اتفاق بیفتد اللهم عجل لولیک فرج ۱۰مرتبه هرکس خوند خواهش میکنم

 11. ببینید دوستان,ول کنیداین قضایارو ایمانتون روقویترکنید قران روبیاریدتوزندگی هاتوننسبت به زنانتون غیرت داشته باشیدنذاریدبی حجاب باشن انگارباداعش جنگیدید.
  برای خداکاری نداره دریه چشم به هم زدن نابودشون کنه بخدا
  نمازبخونیدودعاکنید امام زمان بیاد وبه فکرمردم اطرافتونم باشیدوازحق دفاع کنید ول کنیداین حرفهارو بابااااا الان دیگه راست ازدروغ معلوم نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code