خانه / فیلم و عکس / ناتمامی تخت جمشید + عکس

ناتمامی تخت جمشید + عکس

جناب آقای علی خوب یار از استادان پرتلاش و برجسته ی دانشگاه هنر شیراز است که با تهیه ی تصاویری فنی و هنرمندانه از بخش های مختلف تخت جمشید، از جمله آپادانا، نشان داده است که بنای تخت جمشید به پایان نرسیده است.
با تشکر از جناب استاد خوبیار، توجه شما را به دیدن تصاویر جلب می کنیم. در ابتدا چند تصویر را بزرگ و بقیه با کلیک بر آنها به صورت بزرگ قابل مشاهده اند.
همانگونه که پیش از این آثاری از ایشان در این سایت داشتیم، همچنان منتظر دیگر پژوهش های وی هستیم.

تخت جمشید

ضلع شرقی آپادانا

تخت جمشیدتندیس سگ ناتمام (خصوصاً طرف چپ پیکره)، موزه تخت جمشید

تخت جمشیدضلع شرقی آپادانا

تخت جمشیدضلع شمالی آپادانا

تخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدتخت جمشیدآ

همچنین ببینید

دیدار از مراکز زرتشتی در استان یزد (۶) / اله آباد و مزرعه کلانتر / پایان سفر با خاطره ای خوش + عکس

۱۱ فروردین ۱۳۹۵ این روز آخرین روز سفر به اتفاق همسرم به یزد بود. صبح به سمت …

۴ نظر

 1. سلام
  اتفاقا در شهرداری شهر ما هم یک مجسمه ناتمام وجود داره که ثابت میکنه شهرداری شهر ما یک ساختمان ناتمام است و هیچ وقت به بهره برداری نرسیده ، انسانی که عقل و شعورش در همین حد است که با دیدن چند مجسمه ناتمام یک مجموعه گسترده که فقط صفه سنگی و مجموعه کاخ هاش ۱۲۵ هزار متر مکعب هست ناتمام بدونه قطعا با دیدن مجسمه نیمه کاره شهرداری هم پی میبره که شهرداری هنوز نیمه کاره س.
  دوست عزیز مجموعه پارسه با ان وسعت و شکوه و عظمت به یکباره ساخته نشده بلکه همانند همه پروژه های ساختمانی به صورت فاز به فاز ، بروزسانی و تغییرات و گسترش مجموعه را نباید نادیده گرفت ، زمانی که داریوش پارسه را کلنگ زد تصورش را هم نمیکرد که روزی وسعت مجموعه کاخ ها به ۱۲۵ هزار مترمکعب برسد ، پادشاهان پس از او مجموعه را به دلخواه خود گسترش دادند و وسعت کاخ ها را به بیابان کشیدند ،مجسمه ها و نقش های جدید ساختند که حالا بعضی تغییرات به دلایلی ناتمام ماند.
  مردم جهان با دیدن وسعت و عظمت کاخهای سنگی پارسه و تکنولوژی ساختش حیرت زده میشن مردم خودمون با دیدن نقص های معدودی که داره به این نتیجه میرسن که هخامنشیان وجود نداشتن .

 2. بنده خدا از خودت سخن بگو ، این کامنت شما سخنان یک باستانگرا است که سایتش را فعالین فضای مجازی در این زمینه می شناسند .
  فرق است بین این که در یک شهر یک مجسمه ناتمام باشد یا ساختمان شهرداری و استانداری و … اش ناتمام باشد .

  • شما میکروخلخالی ها گمان میکنید بتونید تاریخ ایران از بین ببرید؟
   این اشخاص باستان گرا نیستند ، تنها از میراث فرهنگی و ابنیه تاریخیشون در برابر اسلامگرایانی چون شما دفاع میکنند ، سیاست شما هم اینه که اول بگید این ساختمان ها بلااستفاده بودند بعد میگید هیچ ارزش تاریخی ندارند و بیست سال پیش ساخته شدن ،بعد میگید نماد طاغوت و نظام پادشاهی و شرک و بت پرستی هستند بعد هم مانند اقای خلخالی با بلدوزر برید سراغشون که همون یه بنای تاریخی با ارزشی هم که داریم نابود کنید ؟ چشم دیدنشو ندارید ؟ میخواید خرابش کنید ؟

 3. خب تخت جمشید نماد طاغوت هست مگه دروغه؟
  تمام سرزمین ها را هخامنشی ها با استفاده از نیروی نظامی
  فتح کردند و با زور به ملل این منطقه حکومت می کردند
  این که دیگه دروغ نیست
  آنچه برای شما افتخارآمیز هست چیزی جز یک سلسله متجاوز نبوده !!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code