+
خانه / جمعیت شناسی / جمعیت زرتشتیان / راه مقابله با گسترش زرتشتی
راه مقابله با گسترش زرتشتی

راه مقابله با گسترش زرتشتی

به قلم مدیر سایت
برخی مسلمانان راه هایی را برای جلوگیری از نشر دین زرتشتی پیشنهاد می کنند. برخی، محدود کردن فعالیت زرتشتیان به ویژه در اینترنت را ضروری می دانند. بعضی دیگر مجازات گروندگان به زرتشتی را مانع نشر این دین می دانند. راه دیگر، مقابله ی علمی با آنان است به این صورت که ضعف های دین زرتشتی را نشان دهیم و به شبهه های آنها پاسخ گوییم به عبارت دیگر سطح آگاهی مسلمانان را بالا ببریم.
اما هیچ فکر کرده اید که چرا یک مسلمان وقتی زرتشتی شد و خوب به آنها نزدیک شد، یکباره آنان را کنار می گذارد و دوباره به اسلام باز می گردد؟
یکی از استادان دانشگاه که حدود پانزده سال در دین زرتشتی کار کرده بود و با زرتشتی ها رفاقت و رفت و آمد داشت به من گفت: اگر پیوستن به زرتشتی ها آزاد شود، افراد فراوان، زرتشتی شدن خود را اعلام خواهند کرد اما پس از یکی دو سال همگی به اسلام باز خواهند گشت.
به نظرم دلیل حرف ایشان این بود که علت اصلی گرایش به زرتشتی گری، ناآشنایی با این دین است اما وقتی که شخص با این دین از نزدیک آشنا شد، در می یابد که چه چیزی را از دست داده است. اما اگر اجازه ی نزدیک شدن به آنها را ندادیم، از دورادور تصور می کنند این دین حرفی برای گفتن دارد.
بنابر این به نظر من بهترین راه برای مقابله با گسترش زرتشتی، آزاد گذاشتن برای پیوستن به این دین است.

تدوین: خرداد ۱۳۹۳

۵۳ نظر

 1.  چرا زرتشتی ستیزی میکنید و خفقان دینی بر پا میکنید ؟
  استفاده از واژه '' مقابله '' یعنی دشمنی و شمشیر از رو بستن با اقلیتهای دینی .
  پس شعار اسلام دین صلح و دوستی ، کی میخواد بکار گرفته شود ؟
  وجدانأ باید یک بارهم که شده ، از این اقلیت اصیل ایرانی  که در طول تاریخ اسلام تا سر حد نسل کشی را تجربه کرده اند ، عذر خواهی رسمی بجا آورید .

  • احسنتتتتتت. حرفای زیبا که مهم نیست عمل مهمه
   دین برای بهتر زیستن ادمها اومده نه برای اجبار و جنگ و نسل کشی.
   باید دید افراد پیرو یک دین اعمالشون در عمل و واقعیت چگونه است؟
   باید دید افراد پیرو یک دین تا چه حد انسانیت اشرف مخلوقات رو در زمین نشان میدن؟
   کاربرد ادیان خیلی مهمه وگرنه دین تئوری چه فایده ای داره؟

 2. با سلام به نظر من باید با افکار گروههای تروریستی چون داعش والقاعده  وبوکوحرام وجیش الظلم وانصار الفرقان والشباب مبارزه فکری بر اساس منطق وقران واستدلال بشود واذیت کردن هموطنان عزیز زرتشتی که بسیار اهل مسالمت هستند درست نیست

 3. مبارزه با تروریسم جدی است

  با سلام متاستفانه تروریستهای داعش وتروریستهای القاعده وتروریستهای بوکو حرام الان تبلیغات زیادی در اینترنت دارند 

  والان همه باید با جریان تبلیغاتی گروه  تروریستی داعش مقابله کنند 

  این گروه تروریست وجانی وآدمخوار است وباید جلوی این گروه تروریستی ووحشی ایستاد 

 4. سلام.به فکرنان باش خربزه آب است. برای ظهورتلاش کن ، خودت رو سرگرم چی کردی؟؟!!!  زرتشتی ها هم برای کشور شهید دادند و تلاش کردند و خواهند کرد.

 5. ما مقدساتمون رو از سر راه پیدا نکردیم که  بنگی ها و مفنگی ها به ساحت مبارکشون جسارت کنند  و ما نگاه کنیم

   نگران داعش و بوکوحرام هستید راه بازه بفرمایید عراق و سوریه …  

  اگر عاشق چشم و ابروی زرتشتی ها  هم هستید  راه اون هم بازه بفرمایید خودتونو براشون دار بزنید و قربون سرشون بشید

  آقای فاطمی هم در سنین کودکی به سر نمیبرن که تکلیفشون رو بنده و شما ها مشخص کنیم

   

   

  • سلام. آقای سهیل حرف خوبی زدند. لطفأ به این بحث های جنجال برانگیزوتفرقه اندازپایان بدید. دشمن اصلی مسلمانان و زردشتی و مسیحی و یهودی واقعی کسی نیست جزشیطان پرستان کابالیست که همان دجال یک چشم است. افرادی مانند: ملکه الیزابت – بوش – اوباما – پادشاهان سعودی و… .تروریست واقعی همین ها هستند که از اسلام و زردشتی وهر راه دیگری برای ترور استفاده می کنند تا دنیا رو به فتنه بکشانند کما که تا حدود زیادی موفق شدند و شما و امثال شما هنوز اندر خم یک کوچه اید. بایدهمه پیروان ادیان الهی با هم متحد شوند و به جنگ تروریستهای واقعی بروند. ما وتمام دنیا دریک قدمی پرتگاه هستیم.

  • جوجه را اخر پاییز میشمارن  خواهیم دید زرتشت در قد و قواره اسلام هست ا نیست

   گسترش اسلام در اروپا و امریکا!!! که با ذکر چند نفر این ادعا را درست بدانید

   حال به امریکا بروید که با گسترش مسیحیت و ذکر هزاران نفر پاسخگوی ادعای شما باشند!!

    و گسترش میلیونی سنی ها هم قابل  تامل است!

   تمام کسانی که به اسلام روی می اوردند بخاطر ضعف هایشان است برای مثال از کشتار صدهاهزار زرتشتی از اعراب تا قاجاریه بگذررررریم

   ولی در این میان خیلی بیشتر از اسلامگرایان را میبینم که بخاطر ضعف ها و تعصب جهان سومی ها یعنی جهان اسلام به زرتشتی حتی تا المان و اتریش و سایرکشورها و به مسیحیت روی می اوردند.

   ما چون کشورری شیعه هستیم از (فعلا) از اعتقادات و حرف هایی که به نفع ما تموم میشه استفاده میکنیم و با تحریف بسیاری از اشخاص بزرگ میگوییم به اسلام گرویدن و این جعل اثبات شده است.

   شما میگوییند جنگ های مسیحیت بیشتر است خب ادم عاقل اقای  دانا کشورهای مسیحیت بسیار زیاد هستند و اختلافات میان انها و جنگ ها ساده است چون بیشتر جهان مسیحیت هستند وقتی جنگ بشوند ما میگوییم انجا خشن است

   اگر جهان اسلام مانند مسیحیت انقدر بزرگ بودند مسیحیان ما را خشن می نامیدند این خیلی ساده است

   ولی حال میبینیم جهان اسلام با اینکه کوچک ا جنایات وحشی و افکار متعصب و افراطی تری نسبت به مسیحیان دارد

   و از انجا که مسلمانان با تمام جهان مشکل دارند و تمام ادیان همچنین چیزهایی را به اها نسبت میدهند و مال خودشان را می پوشانند

   با تشکر منتشر کنید

    

 6. برام جالبه چرا بعضی مردم چشمشون رو به روی واقعیات جامعه بستند و همیشه به دنبال یک راه میان بر برای رهایی بدون زحمت از مشکلات هستند . به نظر اونها دین میتونه اونها رو از قعر مشکلات امروزی نجات بده ، غافل از اینند که اتکای زیاد به دین و سبک شمردن عقل فقط باعث میشود که آنها مشکلات را نبینند نه اینکه توانایی حل کردن مشکلات را به دست آورده باشند . تمام ادیان از بت پرستی گرفته تا  زردشتی و ادیان اللهی مانند اسلام ، مسیحی ، یهودی و… اگر در جای خود و به روش مبتنی بر عقل و تجربه استفاده نشوند نتایج عکس به همراه خواهند داشت . این آرامش روانی که ما در دین به دنبال آن میگردیم بت پرستان هم در پرستش بتها جستجو میکردند و آن را می یافتند . در نتیجه باید دین را با عقل وعلم و  تجربه آمیخت و آن را با نیاز روز جامعه تطبیق داد و از تعمیم قوانین کلی دینی به عموم جامعه پرهیز کرد .

  • در مورد ادیان دیگر ممکن است حرف شما درست باشه اما در مورد اسلام (تشیع) چنین نیست زیرا در اسلام ولایت فقیه پیش بینی شده و هرجا ولی فقیه متوجه شد که برنامه ی دینی در حال حاضر اجرای آن به صلاح نیست از آن جلوگیری می کنه

 7. سلام آقای فاطمی من با این پستتون موافق نیستم
  از کدوم گسترش حرف می زنید؟ دلیلتون برای این ادعا چیه؟
  اگه گرایشی هم هست اولا خیلی محدوده ثانیا مال افرادیه که گرایشات ملی گرایانه و باستان پرستانه دارن
  بله تبلیغات زرتشتی ها رو قبول دارم اما اینطور نیست که جوونای مسلمون تحت تاثیر این تبلیغات قرار بگیرن
  البته نفی نمی کنم که ممکنه چند نفری هم ممکنه دینشون رو عوض کنن اما این اسمش گسترش نیست
  همین الان خود زرتشتیان ایران و هند شدیدا نگران کاهش روز افزون جمعیتشون هستن
  اصلا آئین زرتشت تو قد و قواره ای نیست که بخواد با دین اسلام مقابله کنه تنها مساله ای که هست و غرب هم مخصوصا روش دست گذاشته تحریک حس وطن دوستی کشورها و تبلیغ باستان برستی و ملی گراییه خصوصا ایرانه و این رو خودشون هم تصریح دارن که از زبان امثال فرای و رورتی و … بیان شده و میشه
  البته وطن دوستی رو هم داریم و از ایمان هم هست اما باید حواسمون باشه که دشمن از این حسمون سوء استفاده نکنه

  البته شما استاد هستید جسارت نشه

  فقط خواستم بگم این عنوانی که آوردین رو قبول ندارم

 8. دین وقتی با حکومت ادغام میشه متاسفانه از مسیر درست خود منحرف میشه . به عبارت دیگر حکومتیان  برای بقاء حکومت خود دین را منحرف میکنند و از آن سوء استفاده میکنند. ودر نتیجه ارزش و تقدس دین نزد مردم از بین میرود و دین لطمه میخورد. نمونه های آن در طول تاریخ : در زمان حکومت ساسانیان روحانیون زرتشتی وارد حکومت ساسانی شدند و باعث رواج ظلم وستم در جامعه گردید و به وجهه دین زرتشتی اسیب زد به طوری که مردم به سوی ادیان دیگر گرایش پیدا کردند. در اروپا جند قرن حکومت خفقان کشیشها  باعث دین گریزی اکثر اروپاییان از مسیحیت شد.در زمان صفویه نیز با ورود مذهب شیعه به حکومت صفوی، متاسفانه خرافات و حدیثهای جعلی زیادی زیادی وارد تشیع علوی شد و هنوز هم آن خرافات وجود دارد. 

 9. خجالت بکش اقای افراطی با این کارهات همه را از دین اسلام و مذهب شیعه فراری میدی من خودم بخاطر کار پدرم تو خیلی از استان ها زندگی کردم و با خیلی از اقلیت ها دو ست بودم از دوران دبستانم که با تعدادی زرتشتی اشنا شدم و ایین زیباشونو شناختم تا تو دوران دبیرستان تو تهران یه دوست ارمنی داشتتم که خیلی مهربان و مودب بود تا قبول شدنم تو دانشگاه در استان گلستان که با دوستای گل اهل سنتم اشنا شدم و چقدر هم دوستشون دارم.همیشه و همه جا هم سعی کردم جوری رفتار کنم که مذهب شیعه رو خواستار صلح معرفی کنم نه مقابله حالا شما با این افراطی گری ها میخواهید چیو نشون بدی؟؟چرا ما رو بد نشون میدی؟؟خجالت بکش هموطن….ما همه هموطنیم این اصل ماجراست ایرانی بودن….

 10. همش چرنده
  زرتشتیت دین عالییه

  نه مثل داعش … وحشی گری داره
  نه مثل صهیونیسما … کودک کشی داره
  و نه مثل آنتی بالاکا … بی منطقی داره

  در کل دین آروم و خوبیه هیجا هم جنگ درست نکرده
  این ایرانی ها از همون اولش عجب آدمای با منطقی بودن ببین چه دینی داشتن
  درود بر زرتشت

 11. زردشتی نیستم و میدونم همه زردشتیان وموبدانشان تماما خوب نیستند خود اونها هم اینوقبول دارند بهر حال خوب وبد همه جا وجود داره ولی سه شاخصه انسانیتو درچند هزار سال قبل از اسلام کشف کرده بودند و ارمان خود قرار داده بودند ودر این سه عمل هم موفق عمل کردند میدونم حالا یکسری سایتونوشتی و به من معرفی میکنی ولی من همشونو خوندم من از شما میپرسم ایا قبول دارین که ایران درباستان جز بزرگترین امپراتورها بود بهر حال باستان شناسان و اثا دژهاو قصرهاو فتوحات و…….بیان کننده این حقیقته حالا ایا میدونید چه حکومتی میتونه بزرگترین باشه ۱-قوانین درست داشته باشند تابیشترمردم از انها پشتیبانی کنند۲-نیروی نظامی قدرتمند داشته باشند تا بتوانندبا دشمن مقابله کنند ۳.سیاست درست داشته باشند تامانع نفوذ دشمن شوند اگرارمانها نبود به این سه هدف نمیرسیدند بس درست گفتند وکردند واندیشیدند و گرنه بعد از اسلام تاکنون چقد بدبختیم میدونم دوباره سخنان شریعتی رو به من معرفی میکنی ولی شریعتی نمیدانست همین چند دانشمند که اکثرشان شاعر بودند چقدر ازسرنوشتشان در سرزمین اسلامی ایران نالان بودندتازه قبل از اسلام هم همگی میدانیم تمام کتابخانه ها که خیلی فرق می کرد باکتابخانهای امروزی همگی رو اتش زدند وکسی حتی حق فارسی زدن هم نداشت فارس یعنی عجم (گنگ ولال)واق واق سگر ومیگوفتند پارس پارس فارسی ۲۰۰سال بعددرزمان سامانیان ازتلفیق عربی وپهلوی درست شد

 12. اون چیزی که باید باهاش مقابله بشه وحشی های فلسطینی و عراقی و سوری و عربستانی و القاعده است+پاکستان که دشمن بزرگی برای تمام بشریت هستند نه این تعداد جمعیت کم و صلح جو مثل زرتشتی های عزیز که در طول تاریخ فقط در حقشان ظلم شده،مردم حق را از باطل تشخیص میدهند جناب.زنده باد ایران

 13. به نام خدا
  البته راه دیگری نیز هست که هم دین اسلام سفارش کرده و هم اینکه در حال حاظر شما آن را در پیش گرفته اید

  و آن مباهته است که به شما اجازه میدهد بهتان بزنید.
  چراکه در فقه بابی داریم تحت عنوان «مباهته». مطابق با این بابِ فقهی، اگر مردم به دور کسی جمع شوند که محبوبیت و نفوذ زیادی دارد و در عین حال خلاف اسلام سخن می‌گوید و نمی‌توان مردم را از اطراف او پراکنده کرد، می‌توان به او «بهتان» و «تهمت» زد و شخصیت او را تخریب کرد و از این طریق با او در پیچید و از نفوذ و تأثیرش کاست

 14. به نام خدا

  «محمد، عن محمد بن الحسین، عن البزنطی، عن داود بن سرحان، عن أبی عبدالله علیه السلام، قال: «قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم:
  إذا رَأَیتُم أهلَ الرَّیبِ وَ البِدَعِ مِن بَعدی ، فَأَظهِرُوا البَراءَهَ مِنهُم وَ أَکثِروا مِن سَبِّهِم وَ القَولِ فیهِم وَ الوَقیعَهِ وَ باهِتوهُم کَی لا یطمَعوا فِی الفَسادِ فِی الإِسلامِ وَ یحذَرَهُمُ النّاسُ وَ لا یتَعَلَّمونَ مِن بِدَعِهِم، یکتُبِ اللّهُ لَکُم بِذلِکَ الحَسَناتِ وَ یرفَع لَکُم بِهِ الدَّرَجاتِ فِی الآخِرَهِ. الکافی، ج ۲، ص ۳۷۵، ح ۴؛ بحارالأنوار، ج ۷۴، ص ۲۰۲، ح ۴۱.

  پس از من، هر گاه شکّاکان و بدعتگذاران را دیدید، از آنان بیزاری نشان دهید و بسیار به آنان ناسزا گویید و در باره‌شان بدگویی و افشاگری کنید و آنان را مبهوت [و محکوم ] سازید تا به تباه کردن اسلام، طمع نکنند و مردم از آنها بر حذر باشند و از بدعت‌هایشان چیزی نیاموزند. برای این کار، خداوند برایتان ثواب‌ها می‌نویسد و در آخرت بر درجات شما می‌افزاید.
  ترجمه از دانشنامه قرآن و حدیث، ج۱۶، ص۱۰۰، ذیل مدخل بهتان

 15. … البته بهتر است از این خواب خرگوشی بیرون بیایید که از ۱۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰مسلمان فقط ۲۰۰۰۰۰۰۰۰ نفر شیعه هستند که اگر با خود رو راست باشیم و از شعار زدگی بپرهیزیم باقی مسلمانان اصلا ما شیعیان را مسلمان نمی دانند و به ما لغب (رافضی) می دهند.
  ایرانی ها رکورد دارد تغییر دین در تاریخند. ظهور باب و بهایت که موج عظیمی در ایران به راه انداخت و کم مانده بود بافت مذهبی ایران را عوض کند و وحشت علما را به همراه داشت و اگر امیرکبیر با اعدام باب و ناصرالدین شاه با قلعوقم بهاییان به داد علمای شیعه نرسیده بودند الان ما شیعیان در اقلیت بودیم.
  از طرفی در سالهای اخیر هم رواج مسیحیت تبشیری نیز بلای جان ما شده اکنون کم نیستند در اطراف من افرادی که پس از مطالعه کامل قرآن و تاریخ خون بار اسلام به مسیحیت گرویده اند. من تا کنون کسی که زرتشتی شده است را ندیده ام. یکی از علهای اصلی آن عدم پذیرش نو کیش در این آیین است. تمام بحثها و جدلهای ما هم نتیجه نمی دهد.
  البته برخلاف ما شیعیان که تمام مذهب مان در حب اهل بیت (ع) که جز روضه ها هیچناختی دیگری ار ایشان نداریم آنها نه تنها قران که اکثر کتب ما را مطالعه می کنند و از ما به مذهبمان واردترند.
  گرایش به تسنن هم زیاد است ولی زرتشتیت ممکن است ظاهری باشد و لی به علت عدم پذیرش نو کیش در حد خواب خیال و توهم فردی باقی می ماند.
  در پایان عزیزم زور الکی نزن نسل بعد از ما هر چه باشد دیگر شیعه نیست.

 16. مسلمان وطن پرست

  تمام کسانی که زرتشتی میشوند متعصب روی نژاد اند اما از زرتشتی چیزی نمیدونند. زرتشتی فقط از لحاظ گفتاری جذابه ولی در عمل چیزی برای گفتن ندارد اگر موبدان زرتشتی دو بار این متعصبان را با ادرار گاو شستشو دهند خودشون با سر میان دو باره مسلمون می شن

  • به نام اهورامزدا مسلمون ها چی؟ دروغ میگید آبرو می برید بعد میگید اسلام

  • به نظرم تو یک خود فروخته وطن فروشی برو ترجمه اوستا را خوب بخوان وبه اجداد خودت توهین نکن وتهمت نزن ومطالعه ات راببر بالا و ترجمه اوستا را خوب بخوان وبا قرآن کریم مقایسه کن میبینی چقدر شبیه است مانند اهدناالسراط المستقیم که دقیقا تو اوستا پارسی اش میه تو خدای یگانه (اهورا )مارا به راه راست هدایت کن و…..

  • این چه حرفیه میزنید . پس عربهای عربستان هم که مسلمون شدن از روی تعصب نژادی بوده نه لبیک به وحی خدا براشون
   حرفات خنده داره!!!!

 17. با سلام زرتشت دینی برخاسته از سرزمین ما ایران است خداوند میدانست که باید یکی از بهترین دین ها را برای ملت متمدن ایران بفرستداما اسلام دینی برخاسته از شبه جزیره عربستان است که بنابر گفته خود مورخان مسلمان با خون و شمشیر وارد ایران شد زرتشت بزرگ بر خلاف حضرت محمدابن عبدالله پیامبر اسلام برای گسترش دین خود دست خود را به شمشیر و خون الوده نکرد که بعد از گذشت هزاران سال پیام گاتهای زرتشت هنوز پابرجاست. با سپاس از شما

 18. اگر حرف حسابی داری برو جوابی برای سخنان زنده یاد رضا فاضلی پیدا کن.

 19. نظر شما در انتظار بررسی مدیر است.
  سلام واحترام
  الان خود شما که ضدیت دارین با زرتشتی نیاکان ا(جداد ) شما زرتشتی بوده بدون ذره ای شک . شک نکن هر چه هم طرفداری کنید اخرش بهتون میگن گبر زرتشتی مجوس تمام دهاتهای ایران حتی آذربایجان یا گورستون زرتشتی یا اتشکده ای چیزی دارن پس چرا به اجداد خودت بی احترامی میکنی و فکر میکنی با این کار میری تو بهشت و دین نیاکان خودت را کنار میگذاری . به نطر من شما اول ترجمه اوستا را بخوان خوب خداییش بخوان شاخ در میاری که اجداد مان عجب یگانه پرستایی بودند پس لطفا دقت کن دودمان (سلسله )هخامنشیان را تو ۱۰۰ سال اخیر اروپایی ها به ماشناختاندند ترزبان (ترجمه ) کتیبه هارا بخوان همش با نام خدای یگانه آغاز میشن . پس دوستانی که به نیاکان خودشان توهین و بی ادبی میکنند ودشمن را خوشحال آخرش همونا بهشون میگن دست دشمن ددد نکنه به زور مسلمونت کرد

 20. با سلام واحترام
  نمیدونم چرا نظر منو نگذاشتین چون حق گفتم
  الان خود شما که ضدیت دارین با زرتشتی نیاکان ا(جداد ) شما زرتشتی بوده بدون ذره ای شک . شک نکن هر چه هم طرفداری کنید اخرش بهتون میگن گبر زرتشتی مجوس تمام دهاتهای ایران حتی آذربایجان یا گورستون زرتشتی یا اتشکده ای چیزی دارن پس چرا به اجداد خودت بی احترامی میکنی و فکر میکنی با این کار میری تو بهشت و دین نیاکان خودت را کنار میگذاری . به نطر من شما اول ترجمه اوستا را بخوان خوب خداییش بخوان شاخ در میاری که اجداد مان عجب یگانه پرستایی بودند پس لطفا دقت کن دودمان (سلسله )هخامنشیان را تو ۱۰۰ سال اخیر اروپایی ها به ماشناختاندند ترزبان (ترجمه ) کتیبه هارا بخوان همش با نام خدای یگانه آغاز میشن . پس دوستانی که به نیاکان خودشان توهین و بی ادبی میکنند ودشمن را خوشحال آخرش همونا بهشون میگن دست دشمن ددد نکنه به زور مسلمونت کرد ند پس دوستان مطالعه کنید حتی زرتشتیهای تو سایت هم بی سوادی مینویسند

 21. دوست عزیز : اینطور که مشخص است شما مسلمان هم نیستی ! چرا که اگر مسلمان بودی به قرآن اعتقاد داشتی و این دری وری ها و اراجیف رو بنام قرآن و خدا سر هم نمی کردی . چرا که قرآن از قول رسول الله می فرماید : قرآن و اسلام برای اثبات و تکمیل ادیان ما قبل از خودمان آورده ایم . دین همیشه صالح است و تمام ادیان هم در اثبات همدیگر هستند . این توئی که با بافتن این اراجیف فقط نوکر انگلیس بودنت را می خواهی به اثبات برسانی . همین روزهاست که همان عربها برای بریدن سرت بیایند چرا که می دانند این است سزای نوکران .

 22. واقعا باید خجالت بکشید بخاطر چیزهای که نوشتید .
  شما اینقدر نمیفهمید که از کلمه مقابله استفاده کردین . من تا الان مسلمان بودم و میخواستم زرتشت شوم با چیزهای که شما نوشتیت صد برابر اشتیاقم بیشتر شد که زرتشت شوم .نمیگویم اسلام اشتباه است اما اسلام هرکجا که رفته جنگ و غارت بدبختی و فقر بوجود اورده

 23. آیا اسلام دینیست که به زور می خواهد مردم را مسلمان کند یعنی اسلام می ترسد که نکند مردم از دین ما دور شوند یعنی اسلام خودش می داند که مردم دوسش ندارند که این
  گونه با پیروان دین های دیگر رفتار میکند یا اینکه در دین اسلام اندیشیدن حرام است .
  لطفا جواب دهید

 24. حسین خوش نژاد ایرانی

  ایرانی ها دارند به ریشه های خود باز میگردند.یا آنکه کلا بی خیال دین میشوند و آتئیست میشوند.خدا وکیلی فاطمی عزیز بگویید اگر حق آزادی و گزینش وجود داشت چند درصد مردم ترک اسلام نمیکردند.حالا مسیحی زرتشتی و بی دین .به نظرم عصری جدید دارد آغاز میشود.

  • سلام شما مجبورنیستید مسلمان بشید اگرانسان .دلش نخودهرگزمسلمان نخوادشودحتی اگرتظاهربه دین کرد.ولی بداندکسی که قیر مسلمان بمیرد هرگز به بهشت نخواهد رفت وهمه عملش قبول نخواهد شد

 25. این‌نظررهای‌گوناگون‌را‌خواندم‌یک‌چیزی‌مرا‌یاد‌این‌‌سروده‌انداخت…زره‌توشتره‌مورده‌ومن‌عجمم‌هنوز‌حیرانم،،،درهزاره‌های‌شیطانی‌ارزومند‌روزگار‌دیوانم،،،گاه‌زخویشتن‌می‌پرسم‌کیستم‌کجاست‌ایرانم،،،جای‌همسایگان‌کاخهای‌بلند،،،من‌نگهبان‌دخمه‌ای‌ویرانم،،،،،،،،،،،…….ای‌دادای‌بیداد‌دلم‌گرفته‌ازتاریکی‌ها

 26. آقای فاطمی و مریدانتان واقعا خسته نباشید . واقعا شما در این دوره ی وانفسا با این همه توطئه و تفرقه بین مسلمین اومدید یه اقلیت به قول خودتون رو به نابودی زرتشتی رو برا مملکت و میهنمون خطر تشخیص دادین ؟؟؟؟!!!! دست مریزاد خسته نباشین .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلافروش ویلا