همه ی مطالب
خانه / شخصیت ها / موبدان / اردشیر خورشیدیان / حضور بر مزار مردگان و گریه برای آنها / حضور در آرامگاه نشانه ی اعتقاد به بقای روح
حضور بر مزار مردگان و گریه برای آنها / حضور در آرامگاه نشانه ی اعتقاد به بقای روح

حضور بر مزار مردگان و گریه برای آنها / حضور در آرامگاه نشانه ی اعتقاد به بقای روح

به قلم مدیر سایت
دکتر اردشیر خورشیدیان (رئیس انجمن موبدان تهران) در مورد دلیل تمایل نداشتن زرتشتی ها برای رفتن به آرامگاه مردگان و گریه برای آنها چنین نوشته است:
«زرتشتیان چون به بقای روح باور دارند، پس از مرگ تمایلی به اینکه به آرامگاه رفته و شیون و زاری کنند، ندارند». (پاسخ به پرسش های دینی زرتشتیان، ص ۲۷)

اول ـ جناب دکتر خورشیدیان توجه نداشته که حضور مسلمانان بر سر قبر مردگانشان، به خاطر اعتقاد به بقای روح آنهاست. همه می دانند که جسم پس از مدتی از بین می رود. پس دلیل حضور بر مزار عزیزانشان به دلیل اعتقاد به باقی ماندن روح آنهاست.
دوم ـ گریه و زاری مسلمان ها برای از دست رفتن عزیزشان به دلیل اعتقاد به نابود شدن روح نیست بلکه این گریه به خاطر جدا شدن از عزیزشان است. پدر و مادری که فرزندشان به کشوری دیگر می رود و بناست دیگر او را نبینند، گریه می کنند اما این گریه به دلیل نابودی فرزندشان نیست.
هرکس مرده اش را بیشتر دوست دارد و برای او بیشتر گریه می کند، ثواب کارهای نیکوی بیشتری را برای او می فرستد؛ زیرا معتقد به بقای روح اوست و الا خیرات برای مرده معنا نداشت.
بله از نظر اسلام زیاده روی در گریه برای اموات کراهت دارد اما گریه های معمولی سبب تسکین می شود.

پاسخ به پرسش های دینی زرتشتیان ص 27

پاسخ به پرسش های دینی زرتشتیان ص ۲۷

شناسنامه پاسخ به پرسش های دینی زرتشتیان، چاپ برسم

مرداد ۱۳۹۷

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال