خانه / سایر مطالب / کتاب راه راستی / انعکاس مطالب کتاب راه راستی در روزنامه کیهان

انعکاس مطالب کتاب راه راستی در روزنامه کیهان

به قلم مدیر سایت
خرسندم که روزنامه کیهان، هر از چند گاه پرسش و پاسخ های کتاب راه راستی را در صفحه ی «معارف» بخش «پرسش و پاسخ» می آورد. البته نقل ها با اندک تغییرات است. توفیقات روز افزون برای دست اندرکاران این روزنامه را آرزو دارم.

تعدادی از آنها با کلیک بر عنوان های زیر (در ستون سمت چپ روزنامه) قابل ملاحظه است:
ناکارآمدی باستان گرایی
باستان گرایی باطل
شرایط ایران قبل از اسلام
رفتار پادشاهان ایران

صفحه ی معارف در روزهای شنبه، یکشنبه، سه شنبه و پنج شنبه منتشر می شود.

راه راستی ـ مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)

همچنین ببینید

معرفی کتاب «راه راستی» در خبرگزاری فارس

کتاب «راه راستی» تألیف مدیر سایت گفت و گو با زرتشتیان در سایت خبرگزاری فارس …

۴ نظر

 1. باعث تعجب نیست همسویی و همرایی شما با کیهان شریعتمداری ، مشخص است که جنابعالی حتی اندک تلاشی برای جذب مخالفان اندیشه اتان به خرج نمی دهید و چنین قصدی هم ندارید و گزنه به رسانه ای متوسل نمی شدید که نه فقط مخالفان که اکثر سیاسیون و مردم ایران اندک اعتمادی به آن ندارند و مواضعش طی سالهای اخیر همواره در جهت منافع اجانب و صهیونیست ها و تندروهای دشمن ایران است ، تهمت زنی و انتشار مطالب دروغ در این زسانه تنها سخن من نیست :
  http://www.entekhab.ir/fa/news/203974/حد-و-مرز-کیهان-در-دروغ‌گویی-کجاست
  http://www.entekhab.ir/fa/news/204035/نامه-محسن-رضایی-به-حسین-شریعتمداری-هیچگاه-انتظار-این-همه-بی-حرمتی-را-نداشتم-۱۵-سال-است-که-توهین-می‌کنید-بی-اخلاقی-های-شما-و-دوستانتان-از-حد-تحمل-عبور-کرده-است
  http://salameno.ir/fa/news/12431/دروغگویی-و-تحریف-با-کدامین-هدف-
  http://mobareze.ir/pol/16190.html

  بی شک جنابعالی به خوبی می دانید که پر تیراژترین روزنامه ایران که روزگاری برای خریدنش صف های طویل جلوی دکه مطبوعات بسته می شد به گواه آمار وزارت ارشاد در حد تیراژ مطبوعات محلی تنزل کرده و همین تیراژ محدود هم به صورت رایگان در فرودگاه و اماکن نظامی و مذهبی توزیع می شود ، چگونه چاپ دعاوی شما در رسانه این چنین موجب اعتبار شماست ؟
  حداقل چگونه به دستاویزی این نوع رسانه ها قصد تبلیغ مرام خود در مخالفان را دارید بلکه این توجه به مطالب شما در کیهان نشانگر آن است که شما و سایتتان اصلا مستقل و غیر دولتی نبوده و به بودجه های نهادهای خاص متکی هستید .

  • مدیر سایت

   یک روزنامه ای مطالبی از کتاب بنده چاپ کرده و نه تنها اسم منبع را آورده بلکه نام نویسنده را هم ذکر کرده و طبیعی است که بنده از آن تشکر کنم

   این که این همه های و هوی نداره

   شما واسطه بشو همین کار در هر روزنامه دیگر حتی در خارج از کشور و برای ضد انقلابها بیاد گزارشش را با تشکر خواهم نوشت

   و اگر سایتی کتاب را معرفی کنه متن آن را (حتی اگر بمن بد و بیراه بگه) در این سایت خواهم گذاشت

   • کیهان در مطالب فرهنگی و مذهبی اش کاملا رویکرد سیاسی و امنیتی دارد ، خود مسئولان کیهان این سابقه امنیتی را تایید می کنند .

    مساله اصلی هم اینجاست که بحث منطقی و گفتگوی بین ادیان و مذاهب تبدیل به مساله سیاسی و امنیتی شده است ، البته این رویکرد در مواجهه با وهابیت و صهیونیسم و تا حدی بهایی گری کاملا توجیه پذیر است ولی در مورد مواجهه طریقت صوفی ها ، دین زردشتی ، باستان گرایی ، اهل حق ، دگر اندیشی و نوگرایی مذهبی و …. رویکرد امنیتی به مساله نه نیاز است و نه منصفانه .
    این گروهها و اقلیت ها از ابتدای انقلاب تاکنون با انقلاب مشکل امنیتی نداشته اند ولی کیهان و بعضی رسانه ها سعی دارند تضارب آرا به برخورد منجر شود . اینجای کار است که ایراد دارد .میدانم که شما چنین رویکردی ندارید و معتقد به برخورد با زردشتیان و نوزردشتیان نیستید ولی کیهان در اینجا روش متفاوتی نسبت به شما دارد .

  • لینک اول و دوم برای یک موضوع اند ، در روزنامه ای با این همه تیتراژ و سابقه ، یک مطلب اشتباه فقط .
   لینک سوم :
   نه ان سایت صلاحیت حرف زدن در این باره را داشت و البته حرف کیهان هم کاملا درست بود . تا جایی که خود سیاستمداران هم گفتند آمریکا اصلا وارد برجام نشده بود که بخواهد خارج شود ، این تطبیق مستقیمی دارد با حذف نشدن ۹۵ درصد تحریم ها که واقعا هم نشد .
   لینک چهارم :
   موضوعش همان لینک سوم است .

   ببینیم این فرد چکار کرده است :
   چهار لینک که مربوط به دو موضوع ساده برای روزنامه ای که چندین سال است تیتراژ دارد آورده و میخواهد آنرا بی اعتبار کند !!! گویی بر فرض قبول اشتباه در مورد دوم هم ، یک روزنامه بعد از این همه سال حق ندارد هیچ اشتباهی بکند ولو اگر چندین سال هم تیتراژ داشته باشد … چرا ؟ چون صاحبش معصوم است . حال ، ببینیم اگر با این دو مسئله یک روزنامه بی اعتبار میشود ، روزنامه های دیگر را باید چکار کنیم که بلوفها و گافهایی بس بزرگتر داده اند :
   ۱ : بیان روز جهانی کورش توسط روزنامه شرق [ در حالیکه این چنین روزی وجود ندارد ]
   ۲ : بیان و تأیید برجام موشکی توسط روزنامه جامعه فردا .
   ۳ : اشتباه نوشتن سه و نیم میلیارد دلار بجای سه و نیم میلیارد ریال توسط روزنامه جامعه فردا .
   ۴ : سرپوش گذاشتن روی تظاهرات ۲۲ بهمن با بیان نکردن آن در صفحه اول ، توسط روزنامه های زنجیره ای یک حزب خاص .
   و … کم نیستند از اشتباهات در تمام روزنامه های معتبر داخلی و یا حتی خارجی ، اگر بنا باشد با این فرمان جلو برویم ، نه تنها این روزنامه کیهان ، بلکه هیچ روزنامه داخلی را دیگر نباید خواند و همگی بی اعتبار میشوند . این اشتباهات ملاک هیچ چیز نیست .
   آقای فاطمی من نمیخواستم سیاسی حرف بزنم ، اما این فرد انگار میخواهد برای هر پست شما یک مطلبی همینطوری بنویسد ، من هم جوابش را دادم .
   حالا می اید و بجای با سند حرف زدن ، به من و شیعه و نظام و انقلاب توهین میکند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code