همه ی مطالب به ترتیب
خانه / مناسبت ها / 22 بهمن / سخنی از امام خمینی به بهانه ی خروج امریکا از برجام(۳)
سخنی از امام خمینی به بهانه ی خروج امریکا از برجام(۳)

سخنی از امام خمینی به بهانه ی خروج امریکا از برجام(۳)

امام خمینی در چهارم آبان ۱۳۵۸:
«شما تصور نکنید که اینها (امریکایی ها) براى ما و براى صلاح ما یک قدم بردارند. هر که این را تصور بکند این جهل است که اینها بخواهند ممالک شرق یک قدم رو به ترقى بروند!

ممالک شرق باید فکر خودشان باشند، نسیان (فراموش) کنند غرب را. و خودشان مشغول بشوند به اصلاح حالشان. اگر ما مى توانستیم که بکلى منقطع بشویم از اینها، این مسائل اجازه مى داد که بکلى منقطع بشویم از اینها، به صلاحمان بود.

خیال نکنید که روابط ما با امریکا و روابط ما با نمى دانم شوروى و روابط ما با اینها یک چیزى است که براى ما یک صلاحى دارد. این مثل رابطه بره با گرگ است! رابطه بره با گرگ رابطه صلاحمندى براى بره نیست، اینها مى خواهند از ما بدوشند، اینها نمى خواهند به ما چیزى بدهند.

اینها اعلام مى کنند که این دوا در آنجا قدغن! ببرید در شرق بفروشید! به حال ما چه فکرى مى کنند اینها؟ آن دوایى که آنجا قدغن است دوایى است که لا بد مُضر است تا قدغن کردند. اگر مضر نباشد که قدغن نمى کنند. این باید آنجا فروش برود!»
منبع: صحیفه امام، ج ۱۰، ص ۳۶۰

ظریف کری اشتون 5+1 مذاکرات وین

خرداد ۱۳۹۷

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی