خانه / اعتبار دین زرتشتی / نژادپرستی / عرب های سوسمارخور!

عرب های سوسمارخور!

به قلم اسماعیل بذل کننده عربانی
برای نیش زدن، عبارت «عرب های سوسمار خور» در سخنان باستان گراهای افراطی و نیز شاید از سوی زرتشتی ها فراوان تکرار می شود حتی در مناظره ها و گفتگوهای علمی.
به کار بردن اینگونه تعبیرها دور از مناظرات علمی باید باشد و کسانی چنین الفاظی را به کار می برند که از دانش لازم برخوردار نیستند و الا کسی که حرفی محکم برای گفتن داشته باشد، به این الفاظ پناه نمی برد.
اگر اینگونه حرف زدن، منطقی باشد، طرف مقابل هم می تواند بگوید: ایرانی ها یا زرتشتی های ادرارخور.
البته فرق اساسی است میان سوسمار خوردن عرب ها و ادرار گاو خوردن زرتشتی ها. سوسمار خوردن عرب ها ریشه ی اسلامی ندارد بلکه خوردن آن از نظر اسلام حرام است. اما زرتشتیان ادرار را به عنوان دستور دینشان می خوردند و گاه آن را با خاکستر مخلوط می کردند که مشمئزکننده تر است.
برخی از اینان از عقرب و رتیل و سوسک خوردن آنجلینا جولی نه تنها ایراد نمی گیرند بلکه از خواص و پروتئین های اینگونه حیوانات دم می زنند!

 

خرداد ۱۳۹۷

همچنین ببینید

ادیان

اجداد همه ایرانی ها زرتشتی نبودند

به قلم مدیر سایت کم نیستند کسانی که می پندارند روزگاری اجداد همه ی ما …

۱۲ نظر

 1. عالی بود…
  سوسمار خوردن اعراب جاهلی ربطی به اسلام نداره. ولی یه عده که منطقی برای حرف هایشان ندارند به این هوچی گری ها پناه می برند. کسی که دلیل محکم و منطق داره نیازی به این کارها نداره…
  جالبه که یه عده از همین ها برای عقرب، رتیل، سوسک و… خوردن بازیگران غربی و کودکانشان، هزار دلیل و توجیه می تراشند که این کار آنها اشکالی نداره!! و هیچ وقت نمیگن غربی های عقرب خور یا رتیل خور و… بلکه همیشه با عشق و علاقه از امثال آنجلینا جولی و… یاد می کنند!!

 2. دلیل آنکه اعراب حجاز ملخ و سوسمار میخوردند، موقعیت جغرافیایی کم بارش و بیابانی حجاز بوده است . در بیشتر سرزمین حجاز بارندگی کم وزمینهایشان لم یزرع بوده و لذا کشاورزی خوبی نداشتند اکثرا چادر نشین بودند و بدون درامد . لذا مجبور بودند ملخ و سوسمار هم بخورند. انسان برای زنده ماندن اگر مجبور باشد بدترین چیزها را هم میخورد. از این بابت که مردم حجاز متمدن و پیشرفته نبودند شکی نیست آنها شکم خود را از راه جنگ و حمله به کاروانها و روستاهای مرزی کشورهای همجوار و غارت اموال و محصولات کشاورزی روستاییان سیر میکردند. به همین خاطر مردمانی خشن ، بی رحم ، و آدمکش بودند. زندگی در بیابانهای خشک طبع انسان را خشن بار میاورد زیرا باید برای لقمه ای نان بجنگی وگرنه از بین میروی. این مورد را از مقایسه مار و عقربهایی که در بیابانهای خشک زندگی می کنند با مارهایی که در سرزمینهای معتدل و بارانی هستند میتوان فهمید. مار و عقرب بیابانهای خشک و کویرها بسیار خطرناکتر و نیز سم آنها خیلی قویتر و کشنده تر از مار و عقربهای مناطق مرطوب( مثل شمال ایران) است.

 3. شما که خیلی علاقه دارین از تیکه برداریهای ابیات فردوسی تفسیرهای
  زرتشتی ستیزی بیرون بکشید، به اینها هم نگاهی بندازیم
  البته خبر ندارم تو نرم افزار چاپ مسکوتون چه ابیاتی هست و نیست
  ولی قبل از اینکه ویندوزی اختراع بشه همیشه شاهنامه در خونمون بوده :

  ابا رومیان داستانها زنیم ​ــ زبن پایه تازیان برکنیم
  ندارم به دل بیم ازتازیان ــ که ازدیدشان دیده دارد زیان
  که هم مارخوارند و هم سوسمار ــ ندارند جنگی گه کارزار
  ________________________________________
  زشیر شتر خوردن و سوسمار ــ عرب را به جایی رسیده ست کار
  که فر کیانی کند آرزو ــ تفو بر تو ای چرخ گردون تفو
  شما را به دیده درون شرم نیست ــ ز راه خرد مهر و آزرم نیست

 4. اول : در یکی از مطالب لینک های بالا منتشره توسط خودتان آمده :
  “با این همه، مضمونِ مار و سوسمارخواری عرب ها مضمونی سخت مشهور بوده که هم در بیت های اصلی فردوسی هست و هم در آثار فارسی و عربی پیش و پس از او…»
  دوم : بازهم می گویم اصل دشمنی شما با ایران وایرانی است و زرتشتی ها بهانه اند . شاهدش : “طرف مقابل هم می تواند بگوید: ایرانی ها یا زرتشتی های ادرارخور” هدف شما از انتشار این عبارات توهین آمیز به ایرانیان مشخص است . جدای از اینکه خوردن ادرار گاو توسط ایرانیان هرگز سند و دلیل محکم ندارد ولی برای سوسمار خواری عربها همین امروز هم بدویان عربستان و امارات و کویت و … اینکار را می کنند . در کتبخودتان و در صحاح سته به نقل از عمر او را چلپاسه خور می نامید . پس برای واقعیتی که هم مدرک تصویری یعنی عکس و فیلم دارد و هم در کتب ایرانی و تازی ذکر آن رفته بیهوده خود را به در و دیوار نزنید .
  سوم : مشخصا گرایش شما به حمایت از پان عربها روز به روز مشهودتر می شود و این بسی مایه تاسف است که کسانی با پول و سرمایه ایران و ایرانی بر علیه او سخن پراکنی کنند و توهین و اتهام روا دارند .

  • مدیر سایت

   مگر ما منکر سوسوارخواری عربها شدیم؟

   سخن برسر اینه که در بحثهای علمی نباید روی این چیزها تمرکز کرد

   • من ندیدم تا حالا بحث علمی !!!با موضوع سوسمار خوری عربها ، اما طرح مجددش چه سودی دارد آن هم با ذکر عبارت زشت تری و متاسفانه با به کار بردن کلمه ” ایرانیان ” .
    مشخص است که جناب نویسنده خود را ایرانی نمی داند و در مقاله سفره خود را کاملا از ایرانی ها جدا کرده اما شما اگر ایرانی هستید به قدر ذره ای حتی از روی اعتقاد دینی لازم بود که از هویت خود دفاع کنید و اجازه ندهید کسانی به ملیت و هویت شما اینگونه جفا روا دارند . مگر نه اینکه ” دوست داشتن وطن از ایمان است ” . و مگر نه اینکه سلمان به همان اندازه که سلمان بود فارسی هم بود ؟

    • چرا مغالطه ؟ چرا ربط دادن بحث به وطن ؟ :
     ۱ : حدیث حب وطن که منتسب به پیامبر اکرم (ص) است ابدا اعتبار ندارد .
     این روایت در کتب دسته اول شیعه و سنی نیامده است و در کتب دیگر هم بدون ذکر سند آمده و در نتیجه اعتباری ندارد .
     ۲ : و اما سلمان :
     سلمان به خاطر فارس بودنش سلمان نشد ، چه انکه ابوذر نیز بخاطر عرب بودنش ابوذر نشد ، اینها هیچ ربطی به ایرانی بودن ندارد . از هر تمدنی میتواند عالم بیاید و از همان تمدن میتواند جاهل .
     هویت ما ربطی به این ندارد که بخواهیم سرپوش بر روی عیوب و جهل زرتشتیان و ایرانیان باستان بگذاریم .
     اینکه اجداد ایرانی اشتباهات و خرافاتی به این بزرگی داشتند را ایرانیان باید بپذیرند و عقل حکم میکند که آنرا بیان و نقد بکنند .
     نه اجداد ایرانیان دخلی به آنان دارند و نه ایرانیان دخلی به اجداد خود که بخواهیم هویت و … را پیش بکشیم . خرافات داشته ، گناه و شرک داشته ، باید بیان شود.
     وقتی باستان ستایی بحث عرب سوسمار خور را پیش میکشد و از آن برای توهین به تمام اعراب استفاده میکند در اینصورت است که میشود بحث ادرار گاو را پیش کشید و آنرا به کل ایرانیان ربط داد .
     این استدلال و منطق باستان ستای افراطی است که تمام اجداد ایرانی را ادرار گاو خور میکند .
     به حرفهای پست باید بیشتر دقت شود .

  • حمایت تو از ادرار گاو خوران و پان ایرانیسم ها طوری نیست ؟ ایرادی ندارد ؟ .
   حمایت تو از بیست صفحه نامفهوم و دارای تناقض و از هم پاشیده و تحریف شده ایرادی ندارد ؟ .

   با سلام آقای فاطمی ، من دیروز ۵ کامنت گذاشتم اما یکی شان پخش شده است .

   • مدیر سایت

    یکیش بخاطر طولانی بودن و بقیه بخاطر اینکه آداب نقد را رعایت نکردید. در همین کامنت هم نباید کلمه ی «تو» را بکار می بردید هرچند طرف مقابل بکار برده باشه

 5. سلام
  سخنی شنیدید ، گفتید و معنیش هم نفهمیدید .
  فرهنگ غذایی ملت ها با هم فرق دارند اما خب چینی ها و تایلندی هم سوسمار میخورند پس چرا به اونا نمیگیم سوسمارخور ؟سوسمارخور کنایه از بیابان نشینانیست که چیزی برای خوردن ندارند و برای سیر کردن شکم خود سوسمار و حیوانات خونسرد رو میخورند ، کسی که به عرب میگوید سوسمارخور کاری با سوسمار خوردنش نداره منظورش اینه که از فرط بیچارگی و شرایط زندگی سخت بیابانی مجبوره سوسمار بخوره!
  وگرنه ما گیاهخوار هم داریم حالا اونی که گیاهخواره باید بهش بربخوره ؟ یا حشره خوار داریم که اتفاقا با استقبال عمومی هم مواجه شده ، شما وقتی میبینی همین مردم با عقرب خوردن خانم جولی مشکلی ندارن باید میفهمیدی که اصن نمیدونم سوسمارخور کنایه از چیه ؟و با ادرار خوردن در دین زرتشتی فرق داره ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code