خانه / قرآن و حدیث / قرآن کریم / نژادپرستان، مورد سرزنش قرآن

نژادپرستان، مورد سرزنش قرآن

به قلم مدیر سایت
بارها گفته ام و بار دگر می گویم: نژاد، چه آریایی و چه غیر آریایی، ملاک حق و باطل نیست. هرکه سخن حق گفت، باید بپذیریم هرچند بدترین انسان باشد، و هرکه ناحق گفت، نباید بپذیریم هرچند از نژاد ما باشد. قرآن کریم (علاوه بر احادیث) کسانی را که ملاکشان نژاد است، سرزنش می کند:

ـ وَ إِذَا قِیلَ لَهُمُ اتَّبِعُواْ مَا أَنزَلَ اللَّهُ قَالُواْ بَلْ نَتَّبِعُ مَا أَلْفَیْنَا عَلَیْهِ ءَابَآءَنَا أَوَ لَوْ کَانَ ءَابَاؤُهُمْ لَا یَعْقِلُونَ شَیْئا وَ لَا یَهْتَدُونَ. (بقره، آیه ۱۷۰)
چون به آنان گفته شود: «از آنچه خدا نازل کرده است، پیروى کنید»، مى گویند: نه؛ بلکه از چیزى که پدران خود را بر آن یافته ایم، پیروى مى کنیم. آیا هر چند پدرانشان چیزى را درک نمى کرده و به راه صواب نمى رفته اند [، باز هم در خور پیروى هستند]؟!

ـ وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ تَعَالَوْاْ إِلَى مَآ أَنزَلَ اللَّهُ وَإِلَى الرَّسُولِ قَالُواْ حَسْبُنَا مَا وَجَدْنَا عَلَیهِ ءَابَآءَنَآ أَوَ لَوْ کَانَ ءَابَآؤُهُمْ لَا یعْلَمُونَ شَیئًا وَلَا یهْتَدُونَ. (مائده: آیه ۱۰۴)
چون به آنان گفته شود: «به سوى آنچه خدا نازل کرده و به سوى پیامبر[ش] بیایید»، مى گویند: «آنچه پدران خود را بر آن یافتیم، ما را بس است». آیا هرچند پدرانشان چیزى ندانسته و هدایت نیافته بودند؟

ـ وَ کَذَ لِکَ مَآ أَرْسَلْنَا مِن قَبْلِکَ فِى قَرْیهٍ مّن نَّذِیرٍ إِلَّا قَالَ مُتْرَفُوهَآ إِنَّا وَجَدْنَآ ءَابَآءَنَا عَلَى أُمَّهٍ وَ إِنَّا عَلَى ءَاثَرِهِم مُّقْتَدُونَ. (الزخرف: ۲۳)
و بدین گونه در هیچ شهرى پیش از تو هشداردهنده اى نفرستادیم، مگر آن که خوشگذرانان آن گفتند: «ما پدران خود را بر آیینى [و راهى ] یافته ایم و ما از پىِ ایشان راهسپاریم».

ـ فَبَشِّر عِبادِ الَّذینَ یستَمِعونَ القَولَ فَیتَبِعونَ أحسَنَهُ اولئِکَ الَّذینَ هَداهُمُ اللّهُ و اولئِکَ هُم اولُو الأَلبابِ (زمر، آیه های ۱۷ و ۱۸)
بشارت ده به آن بندگان من که به سخن گوش فرا مى دهند و بهترین آن را پیروى مى کنند؛ اینان اند که خدایشان راه نموده و اینان اند همان خردمندان.

فروردین ۱۳۹۳

همچنین ببینید

نژادپرستی

زرتشتی، دین آبا و اجدادی / پیروی از آبا و اجداد نباید به هر قیمتی باشد

به قلم مدیر سایت از ابزارهای تبلیغی زرتشتیان دنباله روی از آبا و اجداد است …

۳۳ نظر

 1. اردویسر اناهیتا

  بله ، ایشان اعراب بیچاره را سرزنش میکردند که پایبند عقاید پدرانتان نباشید ، شاید پدرانتان عقل و شعور نداشتند …

  اما خود ایشان حرف خودشان قبول نداشتند و اگر مسلمانی چون من یا شما بخواهد از دین پدریش بازگردد را گردن میزنند،. کسی که اینگونه تعصبات پوچ و ابا اجدادی را به تمسخر میگیرد توجه نمیکند که مجازات سنگینی که خودش برای ارتداد در نظر گرفته گواه وابستگی خودش به عقاید ابا اجدادی و نژادی هست .

  اخرش این تعصبات ابا اجدادی خوب است یا بد ؟

  اگر خوب است چرا زرتشتیان، مسیحیان و اعراب جاهلی … نداشته باشند ؟

  اگر بد است چرا مسلمانان دارند و حق ارتداد ندارند ؟

  • مدیر سایت

   اولا طبق فتوای برخی فقیهان چنین نیست که به صرف بازگشت از اسلام، حکم آن اعدام باشه. پس چنین حکمی حکم صریح اسلام نیست ثانیا، اگر اسلام با بازگشت از اسلام مخالفه نه بخاطر اینکه دین پدی شخصه بلکه بخاطر حقانیتشه.
   اما یک ابزار تبلیغی زرتشتیها اینه که چون زرتشتی دین ابا واجدادی ماست به او رو آورید.

  • یادمون نره که اولین نژاد پرست تاریخ شخص ابلیس بود که در برابر فرمان خدا برای سجده بر آدم ایستاد و گفت: نژاد من از آتش است و نژاد انسان از خاک و آتش برتر از خاک است و من برتر از انسانم… و بخاطر تکبر نژادپرستانه و حسادت فرمان خدا را نادرست خواند و از درگاه الهی رانده شد…
   واقعا آدم میمونه به این نژادپرست های باستان پرست چی بگه!!
   اینا فکر میکنن دین خدا قومی و قبیله ای هست که از خدا طلب کارند و میگن خدا باید طبق میل و نظر آنها باید پیامبرش را از ایران انتخاب میکرد نه از حجاز!! تا این نژادپرست ها افتخار می دادند و بر خدا منت میگذاشتند و دین خدا را می پذیرفتند!!!
   به نظرم یکی از حکمت های اینکه خدا آخرین پیامبر و کاملترین دین جهانی را در حجاز بوجود آورد؛ تا کسانی که تعصب نژاد پرستانه دارند؛ نتوانند بخاطر تکبرشان وارد دین خدا شوند. چون دارند در همان مسیر ابلیس قدم برمی دارند…

   • خداوند پیامبر بزرگی رو از ایران انتخاب کرده که جای هیچ سوالی برای ایرانیان باقی نگذاره
    پس اینهمه پیامبر متنوع رو خدا برای چی داده میتونست فقط یک پیامبر در حجاز بیاره!!!???
    ادیان خداوند متعددن و خداوند فقط طبق خواست جنابعالی یک دین نداده!!!!
    بزرگترین گناه مورد علاقه همون شیطان کبر و غرور هست که در بیشتر انسانها وجود داره مثلا بعضیها برای خدا هم تعیین تکلیف می کنن که یک دین اورده
    ادیان خداوند همه کاملن در اصول که اگر اینطور نباشه خدایی خود خدا دچار نقص خواهد بود اما متنوع هستن تا ابنا بشر بر طبق فرهنگ و اداب و مدل فکریشون بتونن انتخاب کنن و اصولا واژه اختیار انسان برای تنوع اورده شده
    اگر قرار بود یک دین باشد که خداوند اختیار به انسان نمی داد

 2. متاسفانه اعراب مسلمان صدر اسلام شدیدا نژادپرست بودند. آنها میگفتند اعراب بالاترین نژاد هستند زیرا الله پیامبرش را از عرب انتخاب کرد و زبان عربی برترین زبان است زیرا الله به زبان عربی با پیامبرش سخن گفت. لذا مردم سرزمینهای فتح شده را نوکر خود میدانستند و آنها را مجبود میکردند به زبان عربی بنویسند و سخن بگویند. آن جاهلان نمیدانستند که محمد زبانش عربی بود و زبان دیگری نمیدانست.

 3. مجری: آیا قبل از اینکه شما مسیحی بشوید، واقعاً مسلمان بوده‌اید؟

  اصلان: بله ما همه فرهنگ اسلامی داشتیم.

  مجری: چه چیزی در اسلام دیدید که دوباره به اسلام برگشتید؟

  اصلان: من معمولاً می‌گویم علت پیوستن من به مسیحیت عاطفی بود و علت بازگشتم به اسلام عقلانی بود. وقتی مسیحیت را کنار گذاشتم، ایمانم را از دست ندادم فقط به آموزه‌های مسیحیت دیگر اعتقاد نداشتم. چیزی که در اسلام پیدا کردم، نمادها و استعاره‌هایی بود که بیشتر برایم معنا و مفهوم داشت. نحوه ارتباط انسان با خدا و انسانیت و رابطه خالق و مخلوق بیشتر برایم معنا داشت. همه ادیان به دنبال یک چیز هستند اما معتقدم اگر کسی بخواهد به ایمانش معنا بدهد باید اسلام را قبول کند. من به خدا ایمان دارم و از طریق نمادهای اسلامی می‌توانم به ایمانم معنا بدهم.

  مصاحبه بی بی سی فارسی با رضا اصلان:

  http://www.adyannet.com/news/14392

 4. فعلا مسلمانان تندرو با این جنگ و خونریزی و آدمکشی که در منطقه راه انداختند آبرویی برای اسلام و مسلمین باقی نگذاشتند. براستی چرا اینقدر خشونت وقساوت و چنگ طلبی از طرف عده ای از مسلمانان صورت میگیرد؟ به نظر من باید روی دین اسلام تحقیق بیشتری صورت بگیره و تاریخ و آموزه های آنرا باید بدقت مطالعه کنیم.

 5. آقای پیمان واقعا باید از شما تشکر که اینقدر نگران آبروی اسلام و مسلمانان هستید اما مردم دنیا به خصوص مردم متمدن و با فرهنگ  غرب از راه های مختلفی تحقیق میکنن و میفهمن که حق با کیه ؟؟ چه اتفاقاتی داره میفته ؟؟ پشت صحنه ی این اتفاقات چیه ؟؟
   

  بعد از حادثه ی شارلی ابدو در فرانسه در ماه ژانویه ۲۰۱۵و درک واصل شدن اون کاریکاتوریست ها به دست عوامل  وحشی داعش درسته که اسلام  و مسلمانان مورد اتهام قرار گرفتند اما در همون حال تعداد کسانیکه در ماه ژانویه سال ۲۰۱۵ به اسلام گرایش پیدا کردن ۲برابر تعداد ژانویه سال ۲۰۱۴ بوده .رادیو rtl فرانسه از  افزایش بی سابقه  فروش قران و موج گرایش به اسلام خبر داد

  جناب پیمان مردم دنیا تحقیق میکنن و میبینن و قضاوت میکنن شما به خودتون نگاه نکنید . شما با نگاه غیر منصفانه و … راجع به اسلام قضاوت میکنین 

   

 6. جناب سهیل: واقعیت اینه که عده ای از مسلمانان هر روز دارن آدم میکشن و تجاوز میکنند.چرا؟ برفرض آنکه به قول همفکران شما دست آمریکا و اسرائیل پشت این قضیه باشه ، چرا باید مسلمانان آنقدر ابله یا ساده باشند که گول آمریکا و اسرائیل را بخورند و دست به این جنایتهای هولناک بزنند؟ افتخار شما اینه که عده ای دارن به اسلام گرایش پیدا میکنند. اینرا هم بدانید که عده ای از همین تازه مسلمانان دارن به داعش میپیوندند. مسلمان داعشی شدن بهتره یا غیرمسلمان ماندن؟

 7. اولا که این فقط مسلمانان افراطی  نیستن که آدم میکشند داعشی ها  از صبح تا شب هم سر از تن جدا کنند باز هم به پای کشته های جنگ های جهانی در مغرب زمین نمیرسه

  ثانیا قربانی اصلی داعشی ها شیعیان و سنی ها هستند و بعد بقیه گروه ها .شیعیان رو به اسم مشرک و سنی ها رو هم به بهانه های مختلف مثل زنا و لواط و کفر گویی  و همکاری با شیعه ها .و…میکشند

  ثالثا اینکه اونایی که  الان مسلمون میشن میرن داعشی میشن رو نمیدونم شما از چه منبعی میگید ؟؟

  برهر مسلمانی که عقل سلیمی داشته باشه واضح هست که موضوع اصلی جهان اسلام فلسطین  هست نه عراق و سوریه برای تضعیف مسلمانان و فراموش کردن مبارزه با اسرائیل این توطئه ها رو  انجام میدن

  اینکه چرا بعضی از مسلمانان بی شعورن بله بی شعورن احمق هستند (العوام کالانعام مردم عادی مثل چهارپایان و حتی پایین تر از اونا هستن  و اکثرهم لایعقلون)  و ضمن اینکه در ممالک اسلامی از اول پر از منافق و جاسوس بوده و هست و خیلی هم زیادن

  وآخر هم اینکه عمده ی کسانیکه با همین  داعش مبارزه میکنن مسلمانان هستن اونا جون و مال و زندگیشون رو دارن میدن .بسیار بی انصافی و وقاحته که دیگران بخوان زیر پتو بخوابن و  به مسلمانان ایراد بگیرن .

  از مراجع تقلید شیعه در قم و نجف گرفته تا الازهر درمصر  حتی مفتی های وهابی درعربستان به صورت علنی و مستقیم داعش رو خوارج و محارب و خارج از دین میدونن و مبارزه با این وحشی هارو واجب

 8. اگر نژاد پرستی این همه در اسلام مذمت شده ، پس چرا یک نفر را برای خود پسوند سید گذاشته را این همه بالا می برید و او را سلسله جلیله سادات و … خطاب می کنید. مگر ارزش انسان ها به تقوا نیست. مثلا همین مدیر سایت اگر به جای سید حسن ، حسن خطاب گردد از غصه می میرد.

 9. داعش اگر مسلمان هستند پس چرا با خود مسلمانان میجنگند؟اگر داعش رفتار محمد و علی و … را نشان میدهند که حمله میکردند و خون میریختند مانند صدر اسلام و یا حمله اعراب به ایران پس چرا به مردم کشورهای دیگر که ادیان دیگر دارند تا آنها رو به زورمسلمان کنند؟مگر نه اینکه مسلمان فقط حق دفاع دارد و حق حمله ندارد؟مگر زن مسلمان زن آزاد نیست؟پس چرا خودشان به خودشان حمله میکنند و زن های مسلمان را به کنیزی میگیرند و میفروشند؟؟اصلا گیریم اسلام برده داری و کنیز داری را مقبول دانسته فروشش را از کجا آورده اند؟در اسلام که برده ها در میان مسلمانان زندگی میکنند و حقوق میگیرند و ازدواج میکنند و خواندن و نوشتن و آداب دینی می آموزند؟؟ ساخته شدن گروهک داعش با جو جنایات اعراب در صدر اسلام و حمله های اعراب همزمان شد که مشخص است چه فکری پشت آن است و علتش چیست و جالب اینکه حمله میکنند و میکشند که چه بشود؟مردمی که هزاران سال پیش مسلمان شده اند را مسلمان کنند؟؟

  • داعش آینه صدر اسلام هست و کاری نکرده که در آنزمان اتفاق نیوفتده باشد.
   فروش اسیران را از اینجا آورده اند :
   حضرت محمد بعد از اعدام جنگجویان عهدشکن بنى قریظه ،
   زنان و کودکان و اموال ایشان را در بین مسلمانان تقسیم کرد
   و عده اى ازاسیران را به اتفاق سعد بن زید انصارى به نجد فرستاد تا به فروش برساند
   و با پول آن اسب و سلاح خریدارى کند.
   تحریرالمیزان علامه طباطبایی جلد ۱۶ صفحه ۱۸۶

    • بله ، در صدر اسلام هم انسانها را بجرم ارتداد آتش زدند و هم بچه ها را سربُریدند :
     ابوبکر ، عمر و علی دستور دادند که هر که از دین برگشته، گردن زنند و با آتش بسوزانند و زنان و بچه هاشان را به اسارت برند .
     و آنانکه دست رنگ کرده بودند و شادی و شعف در اثر در گذشت محمد نشان داده بودند علی و خالد بن ولید همه را بکشتند و اجسادشان را در آتش سوزاندند.
     ( تاریخ طبری، جلد ۴ ص ۱۳۸۰، ۱۴۰۷ و جلد ۶ ص ۲۶۶۵)
     ———————————————————
     ابتدا محمد تمامی مردان بنی قریظه را در منزل زنی به نام بِنْت الْحارِث ازقبیله بنی النّجار زندانی میکند و به بازار شهر مدینه می رود و دستورمی دهد
     در بازار خندقهایی حفر کنند.
     بعداً دسته دسته مردان و جوانان را جلوی چشمان دیگران سر بُریدند .
     پسران نوجوان نیز که به دوران بلوغ رسیده بودند؛ پس از نگاه کردن به
     بین پاهایشان و موهای زهارشان، از دم تیغ تیز مسلمانان می گذشتند.
     بدین ترتیب بعد از سر بریدن های گروهی، آنها را دسته دسته در
     چاله ها می انداختند و با خاک سرشان را می پوشاندند.
     سیرت النبی ؛ ابن هشام، الروض الانف ، ج ۳ ص ۴۴۶ـ ۴۴۵
     تاریخ تبری ، غزوه بنی قریظه

     • مدیر سایت

      کامنت شما دو قسمت داره و در هیچ کدام سخنی از کشتن بچه نیست.

      اما در مورد آتش زدن اسیر، در قسمت اول سه آدرس از تاریخ طبری دادید. دو آدرس اول سخن از ابوبکره نه امام علی(ع) و عبارت ابوبکر هم صراحت نداره که خود افراد آتش زده شوند شاید خانه هایشان مراد باشه و بهرحال ما مدافع رفتار عمر و ابوبکر نیستیم. در آدرس سوم هم نامه ی یکی از اصحاب امام علی ع به ایشانه و حرفی از آتش زدن نیست

      اما در قسمت دوم کامنت شما نه تنها سخن از کشتن نابالغان نیست بلکه ازآتش زدن هم حرفی نیست بلکه سخن از گردن زدن آنها است (فضرب أعناقهم فی تلک الخنادق) آیا انتظار بود در آن زمان با گلوله یا با شوک الکتریکی، مجرمان را بکشند؟ طبیعی است که اعدامها با شمشیر بوده

      • با اینهمه سفسطه گرایی کتاب هم مینویسید ؟
       پس اسمش را بگذارید ؛ راه سفسطه و مغلطه
       از کدام دین الهی حردف میزنید ،
       وقتی معیار زنده ماندن یا گردن زدن پسران یهود، رویش موی شرمگاهیشان باشد ؟
       یک پسر ۱۲ یا ۱۳ ساله که تازه موی شرمگاهیش رشد کرده ، بچه نیست ؟
       شاید شماها درست میگویید وگرنه علماء خطاب نمی شدید .
       همانطور که دختر ۹ ساله را که برای اولین بار قاعدگیش اتفاق میوفتد را بالغ و آماده ازدواج میدانید ……….

      • مدیر سایت

       در آدرسهای کامنت قبلی شما سخنی از بررسی رویش موی شرمگاه نبود. یکی از مشکلات مهمی که من در اینجا با بسیاری از کامنت گذاران دارم اینه که مطالبشان را از سایتهای معاند کپی می کنند و وقتی مراجعه می کنم می بینم که حرفها را با تحریف نقل کرده اند. برای همینه که گاهی میگم عین عبارت آن کتابها را نقل کنید یا تصویر کتاب را ارسال کنید اما متاسفانه برخی خیال میکنن که میخوام از جواب شانه خالی کنم!

       به فرض که بررسی موی شرمگاه وجود داشته، هرمویی مراد نیست بلکه موی زبر ملاکه و آن در پانزده سالگی می روید.

       اگر دختری به فرض در نه سالگی قاعده بشه معلوم میشه که به شرایط جسمانی رسیده. البته اگر ولی فقیه دید در جامعه ای ازدواج دختران در نه سالگی زوده، می تونه از این کار جلوگیری کنه چنانکه امروز در خبرها بود که مجلس تصویب کرده که ازدواج برای دختران زیر ۱۳ سال ممنوعه.

      • ای آقا، ملاک رشد بلوغ فکری که نشد رویش موی تناسلی پسران و شروع قاعدگی دختران
       دوما رویش مو در اشخاص و نژاد و ژنتیک مختلفه
       من خودم از ده سالگی رویش شروع شد چون بدنم الان بشدت پرموست …..
       در صورتی که در نژاد سفید اروپایی حتی تا بعد از ۱۵ سالگی اتفاق میوفته
       …..

      • مدیر سایت

       قوانین بصورت کلی وضع میشن. مثلا قانونه که هرکه از چراغ قرمز رد بشه با دوربین شناسایی و پنجاه هزار تومن جریمه میشه و عقلا این روش را میپذیرند. کسی نمی تونه اعتراض کنه که: ای آقا، ملاک جریمه ی پنجاه هزار تومنی نباید صرفا گذر از چراغ قرمز باشه. ممکنه کسی خانه اش آتش گرفته باشه که اصلا نباید جریمه بشه. ممکنه کسی حواسش نبوده به چراغ که ده هزار تومن بسشه. ممکنه کسی هم افسر را در چهاراه دیده و هم چراغ را و هم کار فوری نداشته. چنین آدمی پنجاه هزار هم کمشه.

       اگر بخواهیم اینطور برخورد کنیم باید برای هر راننده ای که از چراغ قرمز گذشته، جداگانه پرونده تشکیل بدیم و ….

       بلوغ که گفته شده با رویش موی سفت یا ۱۵ سالگی یا احتلام حاصل میشه، قانون کلیه و نمیشه برای یک یک افراد قانون جدا گذاشت. بله اگر کسی سفیه باشه یا مشکل عقلی داشته باشه تخفیفهایی داره

       به دلیل اینکه موضوعات متعدد را در یک کامنت مطرح کردید و نمیشه به همه یکجا پرداخت، حذف شدند. پوزش

      • قسمت آخر نظرم که مهمتر بود حذف کردی چون بی ربط بودن قرآن رو به خدا ثابت میکرد ؟
       این دیگه چه مسخره بازی که راه انداختی ؟
       ۱۴۰۰ ساله دارین مردم رو با این دروغها سرکیسه میکنید و جهنم براشون به ارمغان آوردید .
       بس نیست ؟

      • مدیر سایت

       ادامه ی نوشته ی شما را کامل نخوندم. قسمت حذفی را در کامنتی جدا بنویسید (اگر چندموضوع را در آن مطرح کرده اید در چند کامنت جدا بنویسید)

 10. باید تاسف خورد بر حال سایت هایی که با پول ملت ایران محل نشو و نمای تفکرات پان عربی و پان ترکی و آبشخور جریانهای تروریستی مانند الاحوازیه هستند .
  سایت ادیان نت که همین جماعت مشتری همیشگی اش بوده و نام های انتخابی کامنت دهندگانش هویت پان ترک و پان عرب ایشان را هویدا می کند اکنون به مانند سازقین در حال فرار ندای آی دزد دزد بلند کرده ، اما رد هواداران الاحوازیه را باید در کامنت دهندگان و مشوقین مطالبش بجوید .
  بارها در این سایت نسبت به خطر استفاده تجزیه طلبان از مطالب ضد ایرانی هشدار داده ایم ، کسانی که نظریه پرداز هویت غیر ایرانی برای این سرزمین هستند در خون شهدای ۳۱ شهریور اهواز شریکند .
  به راستی وقت آن نرسیده که به این جنگ اسلام و ملی گرایی ایرانی خاتمه دهید ؟ باعث تاسف است که مطالب صفحه فیسبوک هوادار الاحوازی در همین سایت راه راستی بازنشر شده ، صفحه ای که مطالبش پر از توهین به کرد و لر و فارس و شیرازی و اصفهانی بوده و متاسفانه یکی از منابع سایت شما بوده و هست .

  • مدیر سایت

   آنچه در پاراگراف آخر نوشتید مربوط به کدام نوشته در این سایته؟

  • « به راستی وقت آن نرسیده که به این جنگ اسلام و ملی گرایی ایرانی خاتمه دهید ؟ »
   خوب بود سری به شبکه های پارس و سخنان باستان گرایان افراطی میزدید تا ببینید توهین های رکیک آنها به اسلام و پیامبر و ائمه را که پان ترک ها هم به اهورازمزدا و زرتشت این چنین ندیدم توهین کنند ، کسی هم جنگ نکرد ، شما حتی جرئت نداشتید گفته های خود درباره انوشیروان و یمن را به سمع ادیان نت برسانید [ که من پیگیرش شدم ] ، اگر ادیان نت جایی اشتباه گفته است بگید ، کامنت بگذارید زیر پستشان و بگویید ، کامنت را پخش میکنند کما اینکه در بحثی کامنتی مغایر با دیدگاهشان گذاشتم و گفتم این سخن درست نیست پخش کردند و به طبع جوابی هم نداشتند چون با سند حرف زده بودم ، شما هم اگر اشتباه گفته است بگید ، اینکه نمیگویید و میگویید فلان میکنند و بهمان کلی گویی و بی اعتبار است .
   درباره الاحوازیه :
   بنده خدا ، حمایت کنندگان اصلی این گروه همان هایی هستند که باستان ستایی افراطی را در ایران رواج دادند ، رد پای انگلستان و ضد انقلاب خوب می درخشد .

   « باید تاسف خورد بر حال سایت هایی که با پول ملت ایران »
   آقای فاطمی با هزینه خود این سایت را میگردانند [ بنا به احتمال قوی که میدهم ] ادیان نت را هم کامل نمیدانم، اصولا ساختن یک سایت با قالب ورد پرس با هزینه ای کمتر از دو میلیون تومان تمام [ خرید قالب و ویرایشش ] و با ماهی کمتر از صد هزار تومان [ برای هاستی در حد و اندازه این سایت ( گرانی الآن را لحاظ نکنیم ) ] انجام میشود ، شما هم میتوانید با این هزینه سایت ساخته و با پول یارانه هم اجاره هاستش را بپردازید و تا میتوانید از ازدواج با محارم و … دفاع کنید .
   بهرحال اگر اینقدر علاقمند به ایران باستان هستید ، از همان جایی که سایتهایی همچون خردگان و پارسیان دژ منابع مالی شان تأمین میشود شما نیز سایت ساخته و منابع مالی تان را تأمین کنید . [ تهمت به خردگان نمیزنم ، منظور این است که اگر سایتی در نقد ایران باستان هست ، سایتی هم در دفاع از آن ( اگرچه دفاع بیهوده ) هست ، و اگر بنا باشد هرکسی سایت زده است از جایی تغذیه شود ، پس امثال پارسیان دژ و … هم از جایی تغذیه میشوند ] .

 11. ۱۴۰۰ سال هست که مسلمانان یا با ادیان و عقاید دیگر دشمنی دارند
  یا با خودشان سرجنگ دارند و هر فرقه، فرقه دیگر را کافر و دشمن میداند.
  یک آیه ایی در قرآن که یادم نیست تو کدوم سوره میگه ؛
  « اگر این کتاب از جانب الله نبود در آن اختلاف بسیار میافتید . »

  مسلمانان ۱۴۰۰ ساله که با هم اختلاف و نزاع دارن و به هفتاد فرقه منشعب شدن
  و هر کدام بنفع خود قرآن را تفسیر میکنند چون آیات آن مبهم و گنگ هستن .
  یک فرقه کوثر را فاطمه تفسیر میکنند و فرقه ایی دیگر عایشه .
  یک فرقه امام مبین را در آیه ۱۲ یاسین به حضرت علی نسبت میدهند و
  گروهی دیگر آنرا یک لوح محفوظ میدانند و فرقه ایی دیگر به ابوبکر .

  سپس هر فرقه برای اثبات حقانیت خود به سمت جعل احادیث میرود .
  با این وجود الله در آیه ۳ سوره فصلت و چند جای دیگر ادعا میکند که
  قرآن را به روشنی و فصاحت و زبانی ساده بیان کردیم ……
  پس اگر کتابی روشن و واضح برای اعراب بیسواد ۱۴۰۰ سال پیش بوده
  چه نیازی به اینهمه تفاسیر مختلف برای انسان امروزیست ؟

  سدرهٔ المنتهی کجاست یا چیست ؟
  منظور از صف بستگان و زجردهندگان در سوره الصافات چه افرادی هستند ؟
  نکند پیشگویی حال و روز امروز ایرانیان هست که برای هر چیزی
  باید در صفهای طولانی بایستند و زجر بکشنند ؟
  و در آیات ۸ و ۹ و ۱۰ همین سوره میگوید که شهاب ثاقب بسوی شیاطینی
  در آسمانها پرتاب میشود که حرفهای فرشتگان را استراق سمع میکنند .
  بعد هم همین مسلمین گوش فلک را کر میکنند که کسی نتوانسته سوره ایی مثل قرآن بیاورد .

  • مدیر سایت

   هوای نفس همیشه بوده. همیشه افرادی بوده اند که برای رسیدن به مقاصدشون کارهای خلاف می کرده اند. بارها گفته ام که حساب مسلمانان از اسلام جداست

   همین الآن بطور کلی می توان حقانیت تشیع را اثبات کرد اما مگر امکان داره که براحتی افراد شیعه بشن؟ مگر همه تخصص لازم برای درک اینگونه امور را دارند؟

 12. سلام آیا اوستا به زبان ساده و قابل فهم است؟؟و همه آن را درک میکنند؟بالاخره چه کتابی و چه آیینی الهی برای زندگی انسان است؟همه ادیان تحریف شده اند چه زرتشت و چه اسلام وچه مسحیحیت و… هر دین فقط زمانی دین واقعی بوده که یک فرستاده الهی در صدر حکومت آن باشد چه حکومت معنوی و چه حکومت برجامعه قرآن هم آیاتش قرار بوده تحریف نشده باشد نه ترجمه ها و تفسیرهایش و نه احادیث و نه احکام اسلامی تمام ادیان به فرقه های مختلف تقسیم شده اند نقلی از پیامبرها هست مثل حضرت موسی و عیسی و محمد که پیروانشان به چند دسته تقسیم میشوند این ها که شما میگویید از غرض ورزی و کبر و غرور انسان ها می آید نه از ادیان الهی هرکس میخواهد خودش را و اصل و نصبش را و دین و آیینش را بهترین و درست ترین معرفی کند به امید ظهور منجی وعده شده در تمام ادیان و کتب آسمانی یاعلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code