+
خانه / شخصیت ها / زرتشت / تبریک دستیار ویژه‌ی رییس جمهور به مناسبت تولد زرتشت
تبریک دستیار ویژه‌ی رییس جمهور به مناسبت تولد زرتشت

تبریک دستیار ویژه‌ی رییس جمهور به مناسبت تولد زرتشت

علی یونسی دستیار ویژه‌ی رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، امروز در پیامی زادروز اشوزرتشت نخستین پیام‌آور یکتاپرستی را شادباش گفت.
متن پیام دستیار ویژه‌ی رییس جمهور
تاریخ مخابره: ۶ فروردین ۱۳۹۶

بنام خداوند جان و خرد
ششم فروردین هر سال مصادف است با تولد پیامبر ایرانی؛ اشوزرتشت پیام‌آور یکتاپرستی، صلح و راستی. این روز فرخنده را به همه ایرانیان عزیز زرتشتی و زرتشتیان جهان، تبریک و شاد‌باش می‌گویم.

   ما ایرانیان مفتخریم که در سرزمینی زندگانی می‌کنیم که همواره مهد ادیان توحیدی همچون اسلام و زرتشتی بوده است. توحید و پرستش خدای یگانه، پیام مشترک تمام ادیان الهی است و«اشوزرتشت» پیامبری بود که مردمان ایران زمین را به یکتاپرستی فرا‌خواند و ایرانیان را به پرستش «اهورامزدا» یا همان دانایِ بزرگِ هستی‌بخش، دعوت کرد. دعوت به عمل نیک و صالح همچون صلح‌طلبی، مدارا، رعایت حقوق‌شهروندی، راستی، درست‌کاری، شادی و امید نیز شیوه و روش تمام پیام‌آوران آسمانی بوده است و بدین جهت ما مشاهده می‌کنیم که ایرانیان زرتشتی، در طول تاریخ این سرزمین، بیش از همه اقوام دیگر در حفظ و توسعه جشن‌های ایرانی چون «نوروز» «سده» و «مهرگان»، موثر بوده‌اند.

   امروز بر کسی پوشیده نیست که «نوروز» میراث مشترک همه ایرانیان در مناطق مختلف آسیای میانه، شبه قاره، خاورمیانه و خلیج فارس است. میراثی که همه اقوام منطقه را بهم پیوند می‌دهد و تاکنون ١٢ کشور منطقه، این فرهنگ ایرانی را به عنوان میراث مشترک پذیرفته‌اند. پیشنهاد «جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری» از سوی ریاست محترم دولت تدبیر و امید که مورد پذیرش مجامع جهانی و بین‌المللی قرار گرفته است نیز برگرفته از پیام و روح اخلاق‌مدار، صلح‌جویانه و اعتدالی ادیان توحیدی و فرهنگ ایرانی (نوروز، مهرگان و…) است. به راستی مقام معظم رهبری چه زیبا به زندگی توأم با صلح و صفا و صمیمیت پیروان ادیان الهی در ایران اشاره کرده و فرمودند: «در میان پیروان ادیان گوناگون، زرتشتیان از جهات مختلف پیوند و نزدیکی بیشتری با مسلمانان دارند» (پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، ١٣٧۵).

   امروز، ایرانیان زرتشتی در کنار ایرانیان مسلمان و ادیان دیگر، در توسعه، پیشرفت و آبادانی این سرزمین، شرکت دارند همچنان که در دفاع مقدس نیز در کنار ایرانیان مسلمان و ادیان دیگر ایستادند و برای دفاع از میهن خویش، دهها شهید، آزاده و ایثارگر را تقدیم ایران عزیز نمودند.

   این روز بزرگ را به همه پیروان این دین توحیدی تبریک و شادباش می‌گویم و از خدای بزرگ، برای همه زرتشتیان عزیز، آرزوی شادمانی و سلامتی توام با موفقیت دارم.

علی یونسی
دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور
اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی

درج در سایت: فروردین ۱۳۹۶

۷ نظر

 1. سلام در مورد سوره تبت و بعضی از سوره های دیگه قران سوال داشتم.اون زمان که پیامبر(ص) سوره تبت رو در مورد ابولهب گفت.ابولهب هنوز زنده بود.توی یکی از فیلمایی هم که درباره پیامبر بود پدر خالد بن ولید و بنی امیه بن خلف به پیامبر گفتن:چگونه قرانی را بخوانیم که ما را لعن کرده؟ایا اگر ایمان بیاوریم سوره های قران عوض میشوند؟
  سوال منم همون سواله۱. اگه اونایی که توی قران صد در صد گفته بود میرن جهنم ایمان میاوردن چی میشد؟قران عوض یا خدایی نکرده به قول اون فیلمه باطل میشد؟۲.بنظر شما این منطقیه که هنوز کسی زندس بگیم صد در صد میره جهنم؟

  • وقتی خدایی که عالم به همه چیزه از آینده خبر میده باید پذیرفت. خدا می دانسته که اینها در آینده نیز ایمان نمی آورند . هرگز چنین ایمانی اتفاق نمی افتاد و دیگر اینکه به فرض وقوع ایمان (که امکان نداره) آیه ی جدید نازل می شد و آیه ی قبل نسخ می شد
    

   • ولی تا جایی که من میدونم هیچ ایه ای در زمان پیامبر نسخ نشده.اگرم شده یکی برام مثال بزنید.

    • به منابع علوم قرآنی مراجعه کنید

    • جواب واضحه
     بعد از اون همه استدلالات منطقی که پیامبر برایشان آورد
     و به راه راست دعوتشان کرد
     نه تنها ایمان نیاوردند بلکه شروع به اذیت و آزار ایشان کردند
     آن هم سالیان دراز از جمله شکنجه و شهادت سمیه مادر عمار یاسر
     و تعداد دیگری از تازه مسلمانان
     ,آزار و اذیت پیامبر
     مثل ریختن خاکستر کثافات گوسفندان بر سرش
     ,خار در راهش و…
     دیگر راه صلاح رو به روی خودشون بسند
     و دوم هم اینکه این آیات از جانب خداوند نازل شده که عالم به غیب میباشد و
     میدانسته اینها ایمان نمیآورند

 2. جالبه واقعا !!!!
  پس بالاخره ۶ فروردین به عنوان روز تولد جناب زرتشت تصویب شده !!!
  آقا در کل مشکلی در مورد تعیین یک روز به عنوان روز تولد زرتشت نیست هاااا…
  ولی خوب انصافا من یکی که نمیدونم دم خروس رو باور کنم یا قسم حضرت عباس رو ….!!!!!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی