همه ی مطالب
خانه / شخصیت ها / اسلام شناسان / امام خمینی / ایران پرست ها از زبان امام خمینی
ایران پرست ها از زبان امام خمینی

ایران پرست ها از زبان امام خمینی

به قلم مدیر سایت
من زمان جنگ ایران و عراق را درک کرده ام و در جنگ حضور داشته ام. ایران پرست ها و کسانی که (بدون توجه به اسلام) دائم ایران ایران می کردند، حاضر نمی شدند داوطلبانه در جبهه های جنگ حضور یابند و حتی گرانی هایی را که لازمه ی جنگ بود، تحمل نمی کردند و… لذا بارها گفته ام که اگر خطری متوجه خاک ایران شود، به ایران پرست ها و آنان که دائم در سایت هایشان «چو ایران نباشد تن من مباد» می نویسند، امیدی نیست. امام خمینی پس از عمری مبارزه، به خوبی آنها را معرفی کرده است. البته ایشان برای «ایران پرست ها» واژه ی «ملی گرا» به کار می برده است. وی در اواخر حیات چنین نوشته است:

«من به صراحت مى‏ گویم: ملی گراها اگر (در رأس قدرت در ایران) بودند، به راحتى در مشکلات و سختی ها و تنگناها دست ذلت و سازش به طرف دشمنان دراز مى‏ کردند؛ و براى اینکه خود را از فشارهاى روزمره سیاسى برهانند، همه کاسه‏ هاى صبر و مقاومت را یکجا مى‏ شکستند و به همه میثاق ها و تعهدات ملى و میهنى ادعایى خود پشت پا مى‏ زدند.» (صحیفه ی امام، ج ۲۱، ص ۹۸، پیام در سال ۱۳۶۷)

نگارش: دیماه ۱۳۹۲

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال