همه ی مطالب
خانه / احکام / احکام زرتشتی / برده داری در زرتشتی / برده داری در عصر هخامنشی / سفارش برده از ایران!
برده داری در عصر هخامنشی / سفارش برده از ایران!

برده داری در عصر هخامنشی / سفارش برده از ایران!

فرستنده: حامد شادفر
خانم هاید ماری کخ در کتاب «از زبان داریوش» می نویسد:
«در اسناد بابلی زمان هخامنشیان از فروش برده به تکرار سخن رفته و حتی گزارش هایی درباره بازار معتبر برده فروشان در خوادایشتیه در نزدیکی تخت جمشید وجود دارد تا حدی که با وجود ارزانی برده در بین النهرین ،شهرت برده های خوادایشتیه چنان بود که بابلی های ثروتمند از راهی چنین دور به این بازار سفارش خرید می دادند.» (از زبان داریوش، ص ۶۰ ـ ۶۱)

از زبان داریوش ص 60

از زبان داریوش، ص ۶۰

از زبان داریوش ص 61

از زبان داریوش، ص ۶۱

شناسنامه از زبان داریوش

۳ نظر

 1. جناب مدیر هر چیزی و هر علمی برای خودش راه و رسمی داره! مثلا وقتی کسی حدیث میگه و یا روایتی نقل میکنه باید اون حدیث و روایت از نظر سند و اعتبار صحت سنجی بشه و مورد بررسی قرار بگیره! من حدیثی از پیامبر اسلام در باب تاریخ ایران نقل میکنم که بسیار قابل توجه هست پیامبر اسلام فرمودند: هرکس پاکی و درستی تاریخ ایران را نفی کند او از کافران و دوزخیان است!
  اصل سند هم در کتاب موازین الاسلام فی تاریخ العجم جلد ۲ صفحه ۱۳۱ اومده اصل حدیث به نقل از محمد بن عبدالملک بن حسام روایت کرده از ابوالحسن جند الباقی و او روایت کرده از عمرو بن هشام الخضری و او روایت کرده از علی بن المجاهد و اون روایت کرده از یزید بن المعاویه!
  حال شما اگر چینین حدیثی رو از ما قبول کردید ما هم گفته های این کتاب رو با مترجمی پرویز رجبی و یراستاری ناصر پورپیرار ( یا همان ناصر بناکننده از اعضای سابق حزب توده که سر هم حزبی های خودش رو هم کلاه گذاشت و کلاهبرداری مالی کرد و از حزب توده اخراج شد و سالها آلت دست قومگراها و تجزیه طلبان بود ) رو از شما قبول میکنیم.

  • مدارک در مورد رواج برده داری در ایران باستان منحصر به همین یک مدرک نیست:

   http://yon.ir/VHgv2 

   • بله مدارک دیگه هم مثل همین مدرک از زوایا و روشهای دیگه قابل نقد و تحلیله اما صحبت سر اینه که مدرکی که ارائه میفرمائید به همین راحتی زیر سوال نره! از هر کس و از هر جایی نمیشه مدرک گذاشت.
    حالا یک نکته جالب به شما بگم پرویز رجبی که مترجم این کتاب هست اصلا ناصر پورپیرار رو قبول نداشت و اون رو یک فرد بیسواد میدونست این خواست ناشر بوده که پوپیرار رو ویراستار گذاشته!
    پورپیرار کسیه که تمام گذشته تاریخ ایران رو با وجود صدها کتاب و مقاله و نوشته های معتبر تاریخی و جهانی زیر سوال میبره و با اخاذی از دولت تازه تاسیس آذربایجان برای به ظاهر ترکها تاریخ چند هزار ساله درست میکنه!!! و وقتی کل تاریخ ایران رو زیر سوال میبره میگه تاریخدان ها جوابی ندارند که به من بدن و حرفهای من رو زیر سوال ببرند.
    خود پرویز رجبی در جواب پورپیرار گفت : پورپیرار راست میگه نمیشه به حرفاش جواب داد چون جواب آدم بیسواد رو دادن مشکله!
    حالا شما ببینید چی رو به عنوان مرجع اعلام کردید! مترجم که رجبیه ویراستار رو قبول نداره پورپیرار هم که اصلا رجبی رو قبول نداره! معلوم نیست چه شلم شوربایی ترجمه و ویراستاری کردند به خورد ملت بدبخت میدن!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال