+
خانه / گوناگون / دین / دو بچه و یک دختر دارم! / عقب ماندگی کشورهای اسلامی و ارتباط آن با اسلام
دو بچه و یک دختر دارم! / عقب ماندگی کشورهای اسلامی و ارتباط آن با اسلام

دو بچه و یک دختر دارم! / عقب ماندگی کشورهای اسلامی و ارتباط آن با اسلام

به قلم مدیر سایت
از یک افغانی پرسیدم: چند فرزند داری؟ جواب داد: دو بچه و یک دختر دارم!
حدس زدم اشتباه شنیدم. دوباره پرسیدم: چی؟ جواب داد: دو بچه و یک دختر دارم!
منظور او «دو پسر و یک دختر» بود! بسیاری از افغانی ها به دلیل اینکه دخترها در آینده به خانه ی شوهر می روند، مال دیگران می شوند و جزء فرزندان نیستند! آیا به راستی، دختر، فرزند انسان به حساب نمی آید؟ آیا این توجیه آنان، قابل قبول است؟ همانگونه که دختر از خانه بیرون می رود، پسر هم می رود. مگر زن پس از ازدواج، به ملکیت شوهر در می آید؟ برای همین است که زن در جامعه ی افغانستان، بسیار مورد تحقیر قرار می گیرد.
خیلی پیام ها در جمله ی «دو بچه و یک دختر دارم» نهفته است.

آیا چنین رفتار زشت و زننده ای در کشور اسلامی افغانستان را می توان به حساب اسلام گذاشت؟ مگر در اسلام نیامده که وقتی هدیه ای به خانه می آورید، اول به دختر بدهید؟ آیا وقتی که پیامبر اسلام(ص) دخترش را به ازدواج در آورد، او را رها کرد و گفت: مال دیگران است؟ مگر پیامبر(ص) هر روز به خانه ی دخترش سر نمی زد و به او و خانواده اش سلام نمی کرد؟ آیا این همه سخنان محبت آمیز پیامبر(ص) نسبت به دخترش حضرت فاطمه(س) با این رفتار افغانی ها که دختر را فرزند بحساب نمی آورند، قابل جمع است؟

یادآوری
این مثال را آوردم تا نشان دهم هیچگاه نمی توان عقب ماندگی کشورهای اسلامی را به حساب اسلام گذاشت. تنها در جاهایی می توانیم عقب ماندگی را به پای اسلام بگذاریم که آن عقب ماندگی ریشه در اسلام داشته باشد. اما کدام قوانین اسلام مانع پیشرفت کشورها می شود؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی