+
همسفرم در سفرها

همسفرم در سفرها

به قلم مدیر سایت
در سفرها فرصت های کوتاه پیش می آید که بهترین فرصت است برای خواندن کتاب هایی با نوشته های کوتاه که نه علمی باشند و نه در ادامه ی هم.
دو سه سال است که هروقت به سفر می روم، کتاب «مهر و قهر» (گلچینی از لطافت ها و صلابت ها در زندگی امام خمینی) را به منظور مطالعه با خود می برم. در آخرین سفرم، این کتاب را دوباره از ابتدا شروع به خواندن کردم؛ باز هم به نکاتی جالب توجه دست یافتم که پیش از این، از آنها غفلت کرده بودم یا اینکه فراموش شده بودند.
در این اثر، حکایت هایی کوتاه از زندگی امام خمینی(ره) در دو بخش «لطافت های امام» و «صلابت های امام» گرد آمده است. در بخش اول، محبت های حضرت امام به دیگران مانند رفتار با توده ی مردم و اعضای خانواده ی خویش آمده و در بخش دوم، آن دست از رفتارهای سرسخت ایشان با خطاکاران بویژه حاکمان ستمگر جمع آوری شده است.
مطالعه ی این اثر گرانقدر را به همه ی بازدیدکنندگان گرامی سفارش می کنم.
شناسنامه کتاب:
مهر و قهر (گلچینی از لطافت ها و صلابت ها در زندگی امام خمینی)، محمدرضا سبحانی نیا و سعیدرضا علی عسکری، اصفهان، انتشارات مرکز فرهنگی شهید مدرس، چاپ سیزدهم، ۱۳۹۰ش، ۳۸۳ ص.
برای خرید می توان به سایت تندیس سپاهان مراجعه کرد یا با ناشر تماس گرفت: ۰۹۱۳۳۱۳۵۳۲۸

 

یک نظر

  1. محمد رضا سبحانی نیا

    با سلام و سپاس فراوان از عنایتی که به این کتاب دارید . خداوند رحمت فرماید روح بلند امام راحل را زندگی سراسر درس و الگوی او برای همه انسانهای آزاده قابل استفاده است .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>